Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Jubileusz firmy Hunkeler

Jubileusz firmy Hunkeler

Szwajcarska firma Hunkeler AG, z siedzibą w Wikon, świętuje swoje 90-lecie. Powstała w 1922 r. jako jednoosobowa firma „Josef Hunkeler”, której zadaniem była sprzedaż maszyn poligraficznych. Od tego czasu rosła stając się dostawcą innowacyjnych rozwiązań stosowanych przy cyfrowym druku zwojowym, z siecią sprzedaży na całym świecie.

Firma Hunkeler przez wszystkie te lata należała do tej samej rodziny i do dziś zachowuje finansową niezależność od dużych korporacji. Od 2003 roku firmą, która obecnie zatrudnia 250 pracowników, kieruje przedstawiciel trzeciego pokolenia właścicieli: Stefan Hunkeler. Modularne podejście umożliwia firmie elastyczne konfigurowanie kompleksowych rozwiązań na życzenie. Przy niewielkich zmianach nawet podstawowy system można rozbudować na potrzeby bardziej skomplikowanych produktów. W najprostszych konfiguracjach jest to odwijanie czystej wstęgi papieru przed systemem drukującym, a następnie nawinięcie zadrukowanej i przekazanie do dalszych procesów technologicznych. Bardziej zaawansowane rozwiązania to obróbka zadrukowanej wstęgi i wykonanie w linii takich produktów jak książka, broszura, mailingi, ulotki ze zintegrowaną etykietą, składanka komputerowa itp.
Od targów drupa 2008 na rynku dostępna jest siódma (dla wstęgi o szerokości do 762 mm) generacja urządzeń POPP (Printer Online Paper Processing) – pierwsza pojawiła się w 1982 r. Moduły Hunkelera współpracują z maszynami wszystkich światowych producentów cyfrowych zwojowych systemów drukujących. W bazowej konfiguracji wstęga przed zadrukowaniem jest odwinięta za pomocą modułu UW6/UW7, a po przejściu przez cyfrowy system drukujący nawinięta za pomocą nawijarki RW6/RW7. Urządzenia umożliwiają ciągłe podawanie papieru z roli do drukarek. Kluczowym komponentem platformy POPP7 jest system tnący CS6-II, który może pracować zarówno inline, w połączeniu z kolorowymi maszynami cyfrowymi, jak i offline – przy produkcji mailingów. Może być także wykorzystywany przy drukowaniu transakcyjnym i transpromo.
Urządzenia Hunkelera osiągają prędkość 220 m/min w konfiguracji ze zwoju na zwój i 180 m/min w konfiguracji ze zwoju na arkusz. CS6-II może obsługiwać wszystkie standardowe podłoża drukowe, od niskogramaturowego papieru po kartony o gramaturze 300.
Innowacyjne rozwiązanie Variweb umożliwia produkcję materiałów mailingowych inline. Modularna budowa pozwala na praktycznie dowolne kształtowanie i pozycjonowanie modułów w linii. Różne kształty i formaty są wykrawane przy użyciu cylindrów magnetycznych. Perforacja i odcięcie arkusza są sterowane elektronicznie. Variweb to także zintegrowane systemy klejenia i urządzenia do złamywania arkuszy. Rozwiązanie zakłada produkcję gotowego mailingu w jednym przejściu.
Systemy Hunkelera często są pomostem w aplikacjach inline lub offline, gdzie na wejściu znajduje się czysty papier, a na końcu gotowy produkt w postaci książki. Dzięki zastosowaniu modułów POPP w konfiguracji odwijarka UW6, następnie nóż rotacyjny CS6, otrzymuje się pocięte arkusze zadrukowanego cyfrowo papieru, który można przekazać na urządzenie do oprawy. Moduł transferowy TS6 współpracuje z cyfrowymi maszynami do oprawy miękkiej i zeszytowej. W ten sposób linia firmy Hunkeler AG produkuje bloki książkowe lub gotowe oprawione książki.
Od wielu lat są organizowane Hunkeler Innovationdays (ostatnie odbyły się w lutym 2011 w Lucernie), targi przyciągające zainteresowanych z całego świata. W lutym 2013 r. odbędą się po raz dziesiąty. W tym roku Hunkeler zademonstruje swoje rozwiązania na targach drupa.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.