Home / Archiwum / Rok 2012 / 01/2012

01/2012

Nowy rok kalendarzowy rozpoczniemy zróżnicowaną tematyką. Wątki przewodnie wydania nr 1/2012 to: poligrafia reklamowa, sitodruk i tampondruk, druk cyfrowy na tkaninach, drukowanie w małym i wielkim formacie, urządzenia do obróbki po druku, papier i inne podłoża drukowe. Pierwszy tegoroczny numer ŚD przygotowaliśmy przede wszystkim z myślą o targach Paperworld, RemaDays i Fespa Digital, które odbędą się w styczniu i lutym.
Jeśli chodzi o podłoża drukowe, tym razem poświęcamy uwagę tendencjom na rynku podłoży dedykowanych dla poszczególnych sektorów: printing, publishing, packaging, digital, office, oraz papierom biurowym – pozyskaliśmy wypowiedzi specjalistów na te tematy. W zakresie druku wielkoformatowego polecamy ciekawy, przekrojowy artykuł eksperta piszącego pod szyldem targów drupa. Pozostałe tematy przewodnie są bogato reprezentowane w działach News i Topics News (tutaj m.in. zapowiedzi targowe wystawców RemaDays), a także w relacjach z konferencji i innych tekstach w części głównej numeru. Na pewno warto zapoznać się z relacją z I międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej przez Sekcję Poligrafów SIMP z Ośrodka Badań i Analiz SIMP na zamku Kliczków, dotyczącej sektora poligraficznego w gospodarce Polski, Czech i Niemiec.
Uczestnicy debaty, która zwieńczyła konferencję, mocno wyrażali przeświadczenie, że tradycyjny druk prędko nie zniknie – dało się jednak odczuć także niepewność co do losów przemysłu mediów drukowanych w obliczu niemożności przewidywania tempa rozwoju nowoczesnych technologii i sytuacji światowej gospodarki…
Miłej lektury!
Joanna Więckowska

8,61 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.