Home / Archiwum / Rok 2012 / 05/2012

05/2012

Majowe wydanie naszego miesięcznika przygotowywaliśmy jeszcze podczas trwania targów drupa, toteż za wcześnie było na podsumowania. Mieliśmy czas jedynie na opisanie dwóch innowacyjnych technologii, związanych z inkjetem (wszak była to, zdaniem niektórych, kolejna „drupa inkjetowa”) – nanodruku Landy i wdrożeń głowic Memjet, na opracowanie wywiadu z Bernhardem Schreierem, prezesem drupy, a także na zasygnalizowanie kilku propozycji dotyczących ochrony marki przy użyciu znakowania i rozwiązań do zabezpieczeń (te ostatnie tematy są przewodnimi w tym numerze).
Systematyczną prezentację nowości wystawców rozpoczniemy od kolejnego wydania i będziemy kontynuować ją do końca roku, dopasowując informacje do zaplanowanej wcześniej tematyki. Na razie ciekawość Czytelników, zwłaszcza tych, którym nie udało się być w Düsseldorfie, musi zaspokoić garść ciekawostek drupowych, komunikaty o konkursach i nagrodach oraz fotoreportaż zamieszczony na okładkach. Chciałabym także zwrócić Państwa uwagę na naszą nową inicjatywę – przygotowywany
przez nad dodatek do wydania letniego pt. „Gwiazdy Targów drupa – Katalog” i konkurs na „Supergwiazdy” drupy, który wkrótce rozpoczynamy. Bliższe informacje – na stronie 25.
W związku z tematem zabezpieczeń i ochrony produktów polecamy tym razem ciekawe artykuły o zabezpieczaniu właśnie, o znakowaniu i o fałszowaniu… dokumentów tożsamości, natomiast w numerze dominują relacje z krajowych imprez – w tym z tegorocznych targów Packaging Innovations, poznańskiej Euro-Reklamy oraz ze zorganizowanych wspólnie z MTP w czasie tej imprezy warsztatów „Druk cyfrowy od A do Z”. Poza tym prezentujemy nowości w zakresie programów graficznych, druku cyfrowego, offsetu, fleksografii. Na koniec garść wskazówek z zakresu BHP – dotyczących oświetlenia.

8,61 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.