Home / Archiwum / Rok 2012 / 07-08/2012

07-08/2012

Lipcowo-sierpniowe wydanie naszego miesięcznika w przeważającej mierze poświęcone jest drukowi cyfrowemu, w małym i wielkim formacie, oraz rozwiązaniom dla nowoczesnego działu DTP. Tematy te pojawiają się zarówno w artykułach, jak i w Newsach oraz dziale Main Topic News.
Choć trudno mówić o rewolucjach w wielkim formacie na drupie, to pojawiły się warte odnotowania nowości. Piszemy o nich w oddzielnym artykule, w którym przedstawiamy ogólne tendencje w tym sektorze, takie jak proekologiczne rozwiązania i odchodzenie od solwentu czy przejmowanie przez „cyfrę” prac tradycyjnie sitodrukowych. Na pewno warto sięgnąć do prognoz dotyczących przyszłości książki i druku w ogóle, oraz informacji na temat rozwoju publikacji elektronicznych, które specjaliści przekazali podczas międzynarodowej konferencji „e-gutenberg.pl” na Uniwersytecie Warszawskim. Przy okazji – w tym numerze żegnamy się z, optymistycznym w wydźwięku, przynajmniej dla poligrafów, cyklem Franka Romano na temat sytuacji mediów drukowanych, którego zakończenie brzmi: przyszłością druku jest... druk.
Wakacyjnemu zeszytowi tradycyjnie towarzyszy dodatek specjalny, w tym roku pod tytułem: „Gwiazdy Targów drupa – Katalog”. Znalazły się w nim konkursowe propozycje najciekawszych rozwiązań prezentowanych w Düsseldorfie. Gorąco zachęcamy do głosowania (na naszej stronie internetowej lub poprzez wysłanie kuponu; szczegóły w dodatku) i do wytypowania niekwestionowanej Supergwiazdy tej imprezy.
Ponieważ jest to okres urlopowy, wszystkim naszym Czytelnikom i sympatykom życzę miłego odpoczynku, także przy lekturze naszego pisma!

7,38 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.