Home / Archiwum / Rok 2015 / 11/2015

11/2015

Najnowsze wydanie „Świata DRUKU” ma jak zwykle wiele interesujących tematów przewodnich. Są to m.in. urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych, usługowe przygotowanie form drukowych, zarządzanie barwą, Web-2-Print, software. Znajdą w nim Państwo również teksty na temat projektowania opakowań, a także analizy dotyczące faktoringu i leasingu dla branży poligraficznej. Chciałabym Państwa zachęcić do zapoznania się z artykułami na temat zarządzania barwą, jakie przygotowali dla nas Marcin Dąbrowski, który jak zwykle dzieli się z Państwem praktycznymi wskazówkami dotyczącymi pracy z barwami, oraz Jimmy Lamb, który omówił tajniki zarządzania kolorami w druku sublimacyjnym. Poprawne odwzorowanie barw to również temat relacji z warsztatów Mini-Akademii Zarządzania Barwą, którą zorganizowaliśmy podczas Festiwalu Marketingu, Druku & Opakowań. Temat projektowania opakowań zgłębiły dla nas Dorota Kałowska, która opisuje wyzwania, jakie w związku z nim stoją przed właścicielami marek, i Anna Nalazek, analizująca funkcję, jaką współcześnie pełni opakowanie. Zapraszam również do przeczytania drugiej części artykułu Herberta Czichonia na temat nowych urządzeń do fotoutwardzania. Autor opisuje stosowane obecnie rozwiązania do fotoutwardzania, w których źródłem promieniowania są lampy rtęciowe zwykłe, lampy rtęciowo-żelazowe, diody LED oraz kombinowany układ diod LED i lampy rtęciowej. Mam nadzieję, że zainteresują Państwa także relacje z wydarzeń branżowych, które miały miejsce w ostatnich tygodniach.
W numerze znajdą Państwo pierwszą część obszernej relacji z największej imprezy poświęconej opakowaniom i etykietom, Labelexpo Europe. W tym roku jak zwykle wystawcy pokazali wiele nowości, o czym mogą Państwo przeczytać w naszej relacji. Byliśmy również na targach FachPack, z których przywieźliśmy dla Państwa aktualności dotyczące trendów w produkcji opakowań.
W części numeru dotyczącej finansowania znajdą Państwo m.in. relację z październikowej konferencji polskiej Izby Druku dotyczącej możliwości pozyskania środków finansowych z zewnętrznych źródeł. Nowa perspektywa dofinansowań z Unii Europejskiej stwarza przedsiębiorcom, również działającym w branży poligraficznej, wiele możliwości, dlatego warto jak najszybciej zapoznać się z konkursami, w ramach których można się ubiegać o wsparcie.

9,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.