Serdecznie Państwa witamy w nowym roku i zachęcamy do lektury styczniowego wydania, w którym jak zwykle znajdą Państwo wiele ciekawych zagadnień. Numer ten będziemy prezentować na targach RemaDays w Nadarzynie pod Warszawą – zapraszamy Państwa do odwiedzenia nas na stoisku M32 w hali F. Tuż przed wkroczeniem w nowy rok zadaliśmy przedstawicielom organizacji działających w branży pytanie, czego możemy oczekiwać w poligrafii w 2016 roku. Prognozy są optymistyczne, ale warto zapoznać się ze szczegółami, do czego gorąco zachęcamy. Ponadto w numerze znajdą Państwo wiele innych artykułów. O rodzajach natryskarek i podłoży do zadrukowywania pisze Herbert Czichon. O rodzajach złamywarek piszą dla nas Kinga Rusin i Patrycja Płochocka. W najnowszym „Świecie DRUKU” jak zwykle znajdą Państwo relacje z imprez branżowych, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach.
Drodzy Czytelnicy,
drugie w tym roku wydanie „Świata DRUKU” przygotowaliśmy z myślą o targach Fespa Digital, które odbędą się w dniach 8–11 marca w Amsterdamie. Znajdą w nim Państwo zapowiedzi wystawców oraz wywiad z organizatorami targów, Lyndą Sutton i Neilem Feltonem, którzy opowiedzieli nam o tym, czego możemy się spodziewać na tegorocznej, jubileuszowej Fespie, a także o towarzyszących jej imprezach European Sign Expo i Fespa Textile. W bieżącym numerze zachęcam do zapoznania się z tekstem Joanny Pełech, która przedstawiła 15 najciekawszych według niej reklam outdoorowych z 2015 roku. Proponuję Państwu także tekst „10 trendów w 2016 roku: internetowy świat opakowań” stowarzyszenia Pro Carton, który wyjaśnia, jak zmienia się produkcja opakowań w dobie ekspansji świata wirtualnego. Ponadto polecam Państwa uwadze drugą część tekstu na temat zadrukowywania podłoży wielkoformatowych i trójwymiarowych, który napisał dla nas Herbert Czichon, a także kontynuację przeglądu falcerek autorstwa Agnieszki Rusin i Patrycji Płochockiej. Ponadto na temat kondycji polskiego leasingu, z uwzględnieniem branży poligraficznej, wypowiedzieli się dla nas przedstawiciele instytucji i firm zajmujących się tym sposobem finansowania inwestycji.
Drodzy Czytelnicy,
marcowy „Świat DRUKU” będzie można znaleźć w nadchodzących tygodniach na dwóch ważnych imprezach branżowych: w Łodzi na targach Film Video Foto (7–9 kwietnia) oraz w Warszawie na Packaging Innovations (12–13 kwietnia). W związku z tym w numerze przeczytają Państwo wiele informacji dotyczących m.in. rozwiązań dla działu DTP, druku fotografii oraz opakowań i etykiet.
Szczególnie polecam Państwa uwadze pierwszą część artykułu Haliny Podsiadło i Wandy Nowak, w którym autorki przedstawiają funkcje opakowań, a także opisują innowacje, jakie są wprowadzane przez ich producentów. O efecie „ghostingu”, czyli problemie pojawiania się nieprzewidywalnych efektów w druku, z jakim często borykają się drukarnie fleksograficzne, pisze Wojciech Barabasz. O ochronie prawnej wzorów opakowań pisze dla Państwa Maurycy Organa, który wyjaśnia najważniejsze pojęcia związane z tym zagadnieniem. Zachęcam także do przeczytania tekstu Nicka Coombesa, w którym znajdą Państwo analizę sytuacji na polskim rynku etykiet w ostatnich latach. Andrzej Gołąb tym razem zgłębia dla nas temat kolorów.
„Świat DRUKU”, który trzymają Państwo w rękach, to pierwsze z trzech głównych wydań drupowych naszego miesięcznika. Jesteśmy coraz bliżej tego ważnego wydarzenia branżowego. Część z Państwa pewnie już zaplanowała swoje wizyty na targach. W tym miejscu chciałabym przypomnieć o możliwości skorzystania z promocji „Z prenumeratą Świata DRUKU na drupę 2016”, szczegóły znajdziecie Państwo na stronie 21. Zachęcam do zapoznania się z zapowiedziami wystawców na stronach „Wokół drupy”. W kolejnych dwóch wydaniach naszego czasopisma dalszy ciąg zapowiedzi. Majowy – polsko-angielski – „Świat DRUKU” znajdą Państwo na stoisku prasy fachowej na targach w Düsseldorfie. Zapraszam Państwa do zapoznania się z pierwszą częścią artykułu Piotra Dobrołęckiego, który przeprowadził rozmowy z przedstawicielami polskich drukarń dziełowych i przeanalizował ich sytuację. Polecam Państwu również obszerną relację z niedawnych targów Fespa w Amsterdamie. Zachęcam także do zapoznania się z innymi relacjami, które dla Państwa przygotowaliśmy, m.in. z pierwszej edycji targów Warsaw Pack i z kolejnych udanych Dni Druku 3D w Kielcach.
Szanowni Czytelnicy,
oddajemy w Państwa ręce specjalne, polsko-angielskie wydanie drupowe „Świata DRUKU”, które znajdą Państwo na stoisku z prasą branżową na tych największych na świecie targach poligraficznych, odbywających się w dniach 31 maja – 10 czerwca
w Düsseldorfie. W tym numerze zamieściliśmy kolejną część zapowiedzi wystawców. Jak w każdym numerze „Świata DRUKU”, również w wydaniu majowym znajdą Państwo relacje z imprez branżowych, które odbyły się w ostatnich tygodniach, oraz gros artykułów promocyjnych rozwijających tematykę kontroli druku, maszyn do produkcji opakowań z tektury falistej, ploterów wykorzystujących technologię UV oraz systemów inkjetowych. Z myślą o naszej obecności na drupie przygotowaliśmy coś specjalnego również dla zagranicznych gości targów – część angielską, w której znalazły się m.in. wywiad z dyrektor targów, Sabine Geldermann, która opowiedziała o zmianach, jakie zaszły w formule targów w ciągu ostatnich lat, o wpływie, jaki według niej drupa ma na branżę poligraficzną, oraz o najciekawszych nowościach, jakich możemy się spodziewać na tegorocznych targach w Düsseldorfie.
Życzymy interesującej lektury i do zobaczenia na drupie!
Szanowni Czytelnicy,
trzymają Państwo w rękach kolejne wydanie drupowe. Zamieściliśmy w nim wywiad z Sabine Geldermann, dyrektor targów drupa (jego angielska wersja ukazała się w majowym numerze „Świata DRUKU”), która mówi m.in. o zmianach, jakie zaszły w formule targów w ciągu ostatnich lat, i o najciekawszych nowościach, jakich możemy się spodziewać w tym roku na drupie. Jest tu także trzecia część zapowiedzi wybranych firm prezentujących swoją ofertę na targach w Düsseldorfie. Czerwcowy numer przynosi Państwu wiele tekstów dotyczących tematów przewodnich: opakowań, etykiet, obróbki po druku i uszlachetniania. Polecam Państwa uwadze drugą część artykułu Haliny Podsiadło i Wandy Nowak o współczesnych trendach w projektowaniu opakowań (pierwsza część ukazała się w nr. 3/2016). Zachęcam do przeczytania pierwszej części opracowania na temat finansowania, które przygotował Andrzej Tuka. Czy w dzisiejszych, niestabilnych ekonomicznie czasach warto inwestować? To pytanie zadaje sobie wiele osób, na pewno również z branży poligraficznej, a autor postara się na nie odpowiedzieć.
W czerwcu „Świat DRUKU” będzie obecny nie tylko na drupie, ale również na Targach i Konferencji Producentów Marek Własnych Private Label Middle Europe PLME w Kielcach (15–16 czerwca) na stoisku z prasą branżową – zapraszam do odwiedzenia tych wydarzeń.
„Świat DRUKU”, który Państwo trzymają w rękach, to specjalne, lipcowo-sierpniowe wydanie, połączone z dodatkiem „Gwiazdy targów drupa 2016. Katalog najciekawszych rozwiązań poligraficznych”. Z numerem tym będziemy obecni na FestiwaluDruku.pl (07–08.09), podczas którego poprowadzimy warsztaty z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą”. Wielkie święto branży poligraficznej, jakim są targi drupa, już za nami. W najbliższych numerach postaramy się Państwu przybliżyć to, czego się dowiedzieliśmy podczas targów. Już w tym wydaniu znajdą Państwo szczegółową relację dotyczącą druku cyfrowego w małym i wielkim formacie. Kolejne numery przyniosą następne części relacji związane z tematami przewodnimi. Numer wakacyjny to nie tylko wnioski podrupowe, ale również inne tematy przewodnie. Jednym z nich jest nowoczesny dział DTP. Temat rynku reklamowego jest zgłębiany w artykule Joanny Pełech, która przekonuje, że reklama ma wielki wpływ na decyzje zakupowe klientów i warto być świadomym, jakie strategie mogą ułatwić dotarcie do konsumentów. Z kolei o oklejaniu folią w celach marketingowych swoimi radami podzielił się z nami Mike Horsten. W numerze znalazły się także relacje – m.in. z jubileuszu drukarni Pozkal, targów Plastpol, Warszawskich Targów Książek oraz Festiwalu Książek organizowanego przez Opolgraf. W imieniu zespołu „Świata DRUKU” życzę Państwu miłych urlopów i dużo wypoczynku, a w wolnej chwili zachęcam do głosowania w konkursie na „Supergwiazdę targów drupa 2016”.
Dodatek specjalny do lipcowo-sierpniowego wydania „Świata DRUKU”, który trzymacie Państwo w rękach, poświęciliśmy prezentowanym na drupie innowacjom. Było ich mnóstwo, w tej publikacji ograniczyliśmy się do omówienia szczegółowo tych zgłoszonych przez producentów i dystrybutorów. Zapoznajcie się Państwo z nimi i zadecydujcie, która z nich jest najjaśniejszą gwiazdą wytyczającą drogę do galaktyki biznesowego sukcesu. Możecie wybierać spośród zaprezentowanych w katalogu propozycji, oddając tylko jeden głos na naszej stronie internetowej lub Facebooku. Konkurs trwa od ukazania się tej publikacji do 31 października br., kiedy to stanie się jasne, które rozwiązanie to supergwiazda targów drupa.
Cóż jeszcze możemy dodać? Zaprezentowanym „gwiazdom” życzymy powodzenia, a głosującym szczęścia w losowaniu. I pamiętaj drogi Czytelniku: Twój głos się liczy!
Szanowni Czytelnicy,
z pewnością wrócili już Państwo z urlopów i są spragnieni nowych informacji z branży. Jak zwykle znajdą ich Państwo wiele w „Świecie DRUKU”. Numer, który trzymacie w rękach, jest wydaniem przygotowanym głównie z myślą o targach Taropak (26–29.09 w Poznaniu) i FachPack (27–29.09 Norymberga) – zapraszamy do spotkania z przedstawicielami naszego wydawnictwa na tych imprezach! W związku z tym zamieściliśmy dla Państwa mnóstwo informacji związanych z branżą opakowaniową i etykietową. Na początku chciałabym polecić Państwa uwadze drugą część naszej relacji drupowej, w której przedstawiamy firmy związane z tematem przewodnim wrześniowego numeru. Zachęcamy także do zapoznania się z relacją z organizowanej przez nas jubileuszowej konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, podczas której eksperci z branży podzielili się z uczestnikami wieloma informacjami na temat nowości i trendów.
Ponadto w numerze znajdą Państwo artykuły na temat produkcji etykiet, które stają się coraz bardziej spersonalizowane i powstają przy użyciu unowocześnionych technologii.
Wydanie, które trzymają Państwo w rękach, obfituje w wiele ciekawych tematów przewodnich. O drukarniach dziełowych, druku książek i druku cyfrowym w nowym modelu wydawniczym piszemy tuż przed Międzynarodowymi Targami Książki w Krakowie (27–30 października) i Salonem Ciekawej Książki w Łodzi (18–20 listopada). Ponadto w związku z tymi wydarzeniami, na których obecny będzie „Świat DRUKU”, zamieściliśmy artykuł Piotra Dobrołęckiego, który traktuje o najnowszych inwestycjach i planach na przyszłość wybranych polskich drukarń dziełowych. Przygotowaliśmy dla Państwa również sondę na temat rosnącej popularności cyfrowego druku książek i ich uszlachetnień.
Październikowy „Świat DRUKU” będzie obecny także na Międzynarodowych Targach Tkanin i Dodatków Fast Textile w dniach 17–19 listopada w Nadarzynie koło Warszawy). Przygotowaliśmy w nim również informacje m.in. na temat nowych rozwiązań do druku sublimacyjnego oraz artykuł o zadruku T-shirtów, napisany przez Roba Fletchera, eksperta Fespy. Zachęcam Państwa do zapoznania się także z innymi tekstami naszych autorów.
Numer listopadowy w znacznej jego część poświęciliśmy color managementowi i rozwiązaniom software przeznaczonym dla branży poligraficznej. Znajdą w nim Państwo relację z organizowanych przez nas warsztatów „Mini-Akademia Zarządzania Barwą”, podczas których przybyli na nasze zaproszenie eksperci zdradzili tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku. Ray Cheydleur, specjalista firmy X-Rite Pantone, wyjaśnił w rozmowie z nami, dlaczego ważne jest używanie właściwych profili ICC i w jakich sytuacjach należy je uaktualniać. O pracy w chmurze z systemem Apogee i jego nowych funkcjach piszemy w relacji z kolejnej edycji konferencji firmy Agfa Graphics, a o standaryzacji druku i nowościach w oprogramowaniu firmy Kodak przeczytają Państwo w tekście poświęconym corocznemu wydarzeniu organizowanemu przez tę firmę – Meet Kodak. Polecam Państwa uwadze kolejną część relacji z tegorocznej drupy, tym razem poświęconą rozwiązaniom dla działu prepress, znajdującym zastosowanie głównie w produkcji fleksograficznej i offsetowej.
Z kolei o druku cyfrowym, który świetnie sprawdza się w kampaniach reklamowych indoorowych i outdoorowych, piszą eksperci z Digital Dots w kolejnej odsłonie prezentowanego na naszych łamach od września cyklu „Technologie wielkiego formatu”.
Miło nam, że sięgnęli Państwo po „Świat DRUKU” podczas przedświątecznej gorączki lub świątecznych dni, jak zwykle bowiem zawarliśmy w nim wiele nowych informacji z branży. Polecam Państwa uwadze artykuły dotyczące jednego z tematów przewodnich numeru – materiałów poligraficznych. Zachęcam Państwa również do przeczytania relacji z organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Polecam Państwa uwadze również relacje z innych wydarzeń, w których ostatnio uczestniczyliśmy – m.in. z Forum Polskiej Izby Fleksografów, Kongresu Przemysłu Opakowań Polskiej Izby Opakowań oraz dnia firm Lohmann i Graw organizowanego w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii PŁ. Ważne miejsce w grudniowym numerze zajmują nauka i szkolnictwo poligraficzne, dlatego znajdą w nim Państwo m.in. wywiad z Izabelą Grzegrzółką, dyrektor Zespołu Szkół Poligraficznych w Warszawie, który w tym roku uroczyście obchodził 90-lecie istnienia.
Korzystając z okazji, w imieniu całego zespołu „Świata DRUKU” życzę Państwu zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i spełnienia wszystkich marzeń w 2017 roku.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.
W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł
W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.
6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.
Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.