Home / Archiwum / Rok 2016 / 05/2016

05/2016

Szanowni Czytelnicy,
oddajemy w Państwa ręce specjalne, polsko-angielskie wydanie drupowe „Świata DRUKU”, które znajdą Państwo na stoisku z prasą branżową na tych największych na świecie targach poligraficznych, odbywających się w dniach 31 maja – 10 czerwca
w Düsseldorfie. W tym numerze zamieściliśmy kolejną część zapowiedzi wystawców. Więcej informacji możecie Państwo na bieżąco śledzić na naszej stronie internetowej www.swiatdruku.eu w działach „drupa News” oraz „News” na podstronie angielskiej. W majowym wydaniu znajdą Państwo także drugą część artykułu Andrzeja Gołąba „K jak kolory w poligrafii", w którym autor wyjaśnia m.in., czym jest certyfikowany proof kolorystyczny oraz jak się go wykonuje. Z kolei Paweł Ślusarczyk obala dla Państwa mity związane z drukiem 3D. Czy każdy z nas już wkrótce będzie mógł sobie wydrukować dom? Czy drukowanie żywności to przyszłość? Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te pytania, zachęcam do przeczytania jego tego artykułu. Ponadto polecam Państwa uwadze kolejny tekst Maurycego Organy, który tym razem skupił się na nowych regulacjach w unijnym kodeksie celnym. Jak w każdym numerze „Świata DRUKU”, również w wydaniu majowym znajdą Państwo relacje z imprez branżowych, które odbyły się w ostatnich tygodniach, oraz gros artykułów promocyjnych rozwijających tematykę kontroli druku, maszyn do produkcji opakowań z tektury falistej, ploterów wykorzystujących technologię UV oraz systemów inkjetowych.
Z myślą o naszej obecności na drupie przygotowaliśmy coś specjalnego również dla zagranicznych gości targów – część angielską, w której znalazły się m.in. wywiad z dyrektor targów, Sabine Geldermann (jego polską wersję zamieścimy w numerze czerwcowym), która opowiedziała o zmianach, jakie zaszły w formule targów w ciągu ostatnich lat, o wpływie, jaki według niej drupa ma na branżę poligraficzną, oraz o najciekawszych nowościach, jakich możemy się spodziewać na tegorocznych targach w Düsseldorfie. Część angielska zawiera również informacje o wybranych instalacjach, które miały miejsce w polskich drukarniach w minionych miesiącach, oraz o wydarzeniach i naszych polskich inicjatywach. Dla zainteresowanych bardzo żywym obecnie tematem druku 3D tę branżę w Polsce przedstawia Paweł Ślusarczyk. Z kolei Mirosław Bohdan opisuje nowoczesne metody inspekcji druku, niezbędne w pracy drukarń, którym zależy na wydruku wysokiej jakości. Życzymy interesującej lektury i do zobaczenia na drupie!

9,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

Kongres Etykiety Samoprzylepne już za nami, ale my nie zasypiamy gruszek w popiele i już dziś zapraszamy na XI Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w tym roku odbędzie się w dniach 8–9 września w Hotelu Klimczok w Szczyrku. Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program pełen ciekawych wystąpień specjalistów oraz przestrzeń do integracji. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w wydarzeniu na stronie http://tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/.
Sektory etykiet i tektury falistej pomimo oczywistych różnic mają wspólny pierwiastek – dlatego przygotowujemy specjalny dodatek do letniego wydania „Świata DRUKU” pt. „Świat opakowań i etykiet – trendy, perspektywy, wyzwania”. Publikacja, która tradycyjnie ukaże się na rynku w sierpniu br., będzie zawierała gros interesujących treści z zakresu tektury falistej i litej oraz etykiet samoprzylepnych (w tym relację z czerwcowego Kongresu).
Dodatek ten trafi do rąk prenumeratorów naszego miesięcznika, będzie dystrybuowany na konferencji w Szczyrku oraz na wielu wydarzeniach branżowych i innych, powiązanych z potrzebami poligraficznymi, aż do wyczerpania nakładu.

Można już bezpłatnie rejestrować udział w Festiwalu Marketingu. Tegoroczna, 14. już edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku, odbędzie się w dn. 14–15 września br. w EXPO XXI Warszawa. Podczas wydarzenia ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Przestrzeń wystawiennicza będzie podzielona na dwa sektory branżowe: reklama & marketing oraz dostawcy mediów i maszyn.

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.