Home / Archiwum / Rok 2016 / 07-08/2016

07-08/2016

„Świat DRUKU”, który Państwo trzymają w rękach, to specjalne, lipcowo-sierpniowe wydanie, połączone z dodatkiem „Gwiazdy targów drupa 2016. Katalog najciekawszych rozwiązań poligraficznych”. Z numerem tym będziemy obecni na FestiwaluDruku.pl (07–08.09), podczas którego poprowadzimy warsztaty z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą”. Wielkie święto branży poligraficznej, jakim są targi drupa, już za nami. Nasza redakcja wróciła z Düsseldorfu z ogromną ilością informacji na temat nowych trendów, rozwiązań i innowacji proponowanych przez producentów z całego świata. W najbliższych numerach postaramy się Państwu przybliżyć to, czego się dowiedzieliśmy podczas targów. Już w tym wydaniu znajdą Państwo szczegółową relację dotyczącą druku cyfrowego w małym i wielkim formacie. Kolejne numery przyniosą następne części relacji związane z tematami przewodnimi. Podczas drupy swoją obecność zaznaczyła również Polska, Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga zaprezentowało bowiem w Düsseldorfie efekty projektu „Czas dla Polski” oraz wnioski płynące z kolejnej edycji raportu „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. Jego autorzy zwrócili uwagę na to, że w krajowej produkcji poligraficznej utrzymuje się optymistyczna tendencja. Więcej na ten temat przeczytają Państwo na s. 36 oraz w pełnej wersji raportu, który jest dostępny na portalu „Świata DRUKU”.
Numer wakacyjny to nie tylko wnioski podrupowe, ale również inne tematy przewodnie. Jednym z nich jest nowoczesny dział DTP, w ramach którego o nowych propozycjach producentów papieru i sprzętu fotograficznego pisze dla Państwa Michal Wiatrowski, a porad dla przymierzających się do fotografii reklamowej udziela Piotr Wieczorek. Temat rynku reklamowego jest zgłębiany w artykule Joanny Pełech, która przekonuje, że reklama ma wielki wpływ na decyzje zakupowe klientów i warto być świadomym, jakie strategie mogą ułatwić dotarcie do konsumentów. O grawerowaniu laserowym, dającym ogromne możliwości personalizacji, pisze Tomasz Florian. Z kolei o oklejaniu folią w celach marketingowych swoimi radami podzielił się z nami Mike Horsten. Zachęcam także do przeczytania drugiej części artykułu Andrzeja Tuki, dotyczącego finansowania, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji branży poligraficznej w stosunku do całego rynku maszyn i urządzeń. W numerze znalazły się także relacje – m.in. z jubileuszu drukarni Pozkal, targów Plastpol, Warszawskich Targów Książek oraz Festiwalu Książek organizowanego przez Opolgraf.
W imieniu zespołu „Świata DRUKU” życzę Państwu miłych urlopów i dużo wypoczynku, a w wolnej chwili zachęcam do głosowania w konkursie na „Supergwiazdę targów drupa 2016” na www.swiatdruku.eu/Konkurs. Szczegóły konkursu na s. 3 oraz w dodatku „Gwiazdy targów drupa 2016”.

9,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 35 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).