Home / Archiwum / Rok 2016 / 10/2016

10/2016

Wydanie, które trzymają Państwo w rękach, obfituje w wiele ciekawych tematów przewodnich. O drukarniach dziełowych, druku książek i druku cyfrowym w nowym modelu wydawniczym piszemy tuż przed Międzynarodowymi Targami Książki w Krakowie (27–30 października) i Salonem Ciekawej Książki w Łodzi (18–20 listopada). Ponadto w związku z tymi wydarzeniami, na których obecny będzie „Świat DRUKU”, zamieściliśmy artykuł Piotra Dobrołęckiego, który traktuje o najnowszych inwestycjach i planach na przyszłość wybranych polskich drukarń dziełowych. Przygotowaliśmy dla Państwa również sondę na temat rosnącej popularności cyfrowego druku książek i ich uszlachetnień. Nasze pismo będzie można znaleźć także na targach viscom, które odbędą się 2–4 listopada, tym razem we Frankfurcie. Z tej okazji w numerze znajdą Państwo zapowiedź wydarzenia oraz – specjalnie dla Czytelników „Świata DRUKU” – kod uprawniający do pobrania bezpłatnego biletu na targi. Październikowe wydanie przygotowaliśmy również z myślą o targach InPrint w Mediolanie (15–17 listopada), dlatego znajdą w nim Państwo informacje dotyczące technologii poligraficznych dla przemysłu, takich jak druk 3D, druk na szkle, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika, a także wywiad z założycielem i współorganizatorem targów, Marcusem Timsonem, który zdradził nam, czego możemy się spodziewać na tegorocznej imprezie. Z kolei o tym, co nowego w branży druku 3D, dowiedzą się Państwo z relacji Pawła Ślusarczyka, który w czerwcu wybrał się do Amsterdamu na targi Additive Manufacturing Europe. Październikowy „Świat DRUKU” będzie obecny także na Międzynarodowych Targach Tkanin i Dodatków Fast Textile w dniach 17–19 listopada w Nadarzynie koło Warszawy). Przygotowaliśmy w nim również informacje m.in. na temat nowych rozwiązań do druku sublimacyjnego oraz artykuł o zadruku T-shirtów, napisany przez Roba Fletchera, eksperta Fespy. Zachęcam Państwa do zapoznania się także z innymi tekstami naszych autorów. Urszula Konarowska i Aleksander Pruszak przedstawili rodzaje zabezpieczeń w zmodernizowanych polskich banknotach. Z kolei Ilona Smolarek napisała dla Państwa o sposobach
sprawdzania autentyczności i oryginalności opakowania, a także produktu. Zenon Łapiński skupił się na inwestycjach w maszyny do hot-stampingu w drukarniach spoza Polski, które niedawno odwiedził. Być może ich doświadczenia z organizacją produkcji i jej planowaniem staną się inspiracją dla polskich firm.

9,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.