Home / Archiwum / Rok 2016 / 11/2016

11/2016

Szanowni Czytelnicy,
jesień w pełni, mamy więc nadzieję, że będą Państwo mieli dużo czasu w długie chłodne wieczory na spokojną lekturę „Świata DRUKU”. Numer listopadowy otrzymają uczestnicy organizowanej przez nasze wydawnictwo jubileuszowej „Akademii Zarządzania Barwą”, dlatego znaczną jego część poświęciliśmy color managementowi i rozwiązaniom software przeznaczonym dla branży poligraficznej. Znajdą w nim Państwo relację z organizowanych przez nas warsztatów „Mini-Akademia Zarządzania Barwą”, podczas których przybyli na nasze zaproszenie eksperci zdradzili tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku. Ray Cheydleur, specjalista firmy X-Rite Pantone, wyjaśnił w rozmowie z nami, dlaczego ważne jest używanie właściwych profili ICC i w jakich sytuacjach należy je uaktualniać. O pracy w chmurze z systemem Apogee i jego nowych funkcjach piszemy w relacji z kolejnej edycji konferencji firmy Agfa Graphics, a o standaryzacji druku i nowościach w oprogramowaniu firmy Kodak przeczytają Państwo w tekście poświęconym corocznemu wydarzeniu organizowanemu przez tę firmę – Meet Kodak. Polecam Państwa uwadze kolejną część relacji z tegorocznej drupy, tym razem poświęconą rozwiązaniom dla działu prepress, znajdującym zastosowanie głównie w produkcji fleksograficznej i offsetowej. Zachęcam Państwa również do zapoznania się z tekstami dotyczącymi opakowań – drugą częścią artykułu Wojciecha Barabasza
na temat zależności jakości druku od ceramicznych cylindrów dozujących oraz relacją z organizowanych przez nas w ramach Akademii Wiedzy podczas Taropaku warsztatów „Innowacyjne opakowania”. O rosnącej sile poligrafii opakowaniowej z pewnością mogą świadczyć cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem targi FachPack w Norymbergii oraz podjęcie tematu trendów w branży opakowaniowej przez Instytut PWN. „Świat DRUKU” można było znaleźć na powyższych imprezach, a teraz relacjonujemy je dla Państwa.
Z kolei o druku cyfrowym, który świetnie sprawdza się w kampaniach reklamowych indoorowych i outdoorowych, piszą eksperci z Digital Dots w kolejnej odsłonie prezentowanego na naszych łamach od września cyklu „Technologie wielkiego formatu”.
W numerze nie zabrakło także dobrze znanych już Państwu autorów – Maurycy Organa tym razem pisze o zmianach w prawie dotyczącym zatrudniania cudzoziemców, a Piotr Paszkowski o tym, co zakłady poligraficzne powinny zrobić, aby zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo.

9,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.