Home / Archiwum / Rok 2016 / 12/2016

12/2016

Miło nam, że sięgnęli Państwo po „Świat DRUKU” podczas przedświątecznej gorączki lub świątecznych dni, jak zwykle bowiem zawarliśmy w nim wiele nowych informacji z branży. Polecam Państwa uwadze artykuły dotyczące jednego z tematów przewodnich numeru – materiałów poligraficznych. Właśnie pod tym kątem przygotowaliśmy dla Państwa ostatnią część relacji z tegorocznych targów drupa, w której skupiliśmy się na podłożach i atramentach oraz farbach prezentowanych podczas tej imprezy. Ponadto zachęcam do przeczytania kolejnego artykułu z serii „Technologie wielkiego formatu”, traktującego o tym, jakie jest znaczenie doboru odpowiedniego atramentu w druku cyfrowym. Z kolei o tym, jak na właściwości farb wpływa rozpuszczalnik, pisze Lucia Paniagua, która zdradza, co należy wziąć pod uwagę, aby odpowiednio dobrać go do danej farby. Zachęcam Państwa również do przeczytania relacji z organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Jej XI edycja trwała dwa dni, w trakcie których ponad 180 uczestników miało okazję wysłuchania ponad 20 ekspertów z branży i poznania najnowszych propozycji i możliwości dla producentów etykiet. Polecam Państwa uwadze również relacje z innych wydarzeń, w których ostatnio uczestniczyliśmy – m.in. z Forum Polskiej Izby Fleksografów, Kongresu Przemysłu Opakowań Polskiej Izby Opakowań oraz dnia firm Lohmann i Graw organizowanego w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii PŁ.
Ważne miejsce w grudniowym numerze zajmują nauka i szkolnictwo poligraficzne, dlatego znajdą w nim Państwo m.in. wywiad z Izabelą Grzegrzółką, dyrektor Zespołu Szkół Poligraficznych w Warszawie, który w tym roku uroczyście obchodził 90-lecie istnienia. Z naszej rozmowy wynika, że uczniowie chętnie wybierają kierunki związane z branżą poligraficzną, co potwierdzają też obserwacje Wojciecha Pilca z Zespołu Szkół Poligraficznych w Łodzi, który opowiada jak łódzka szkoła dba o to, by „być na fali”.
Temat szkolnictwa podejmuje także w swojej stałej rubryce Agnieszka Rusin, która tym razem przedstawiła kulisy zajęć laboratoryjnych z chemii odbywających się w Zakładzie Technologii Poligraficznych PW. W numerze znajdą Państwo także kolejną odsłonę koncepcji lean management opisanej przez Ilonę Smolarek, tym razem dotyczącą technik pomiaru czasu pracy. Korzystając z okazji, w imieniu całego zespołu „Świata DRUKU” życzę Państwu zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
i spełnienia wszystkich marzeń w 2017 roku.

9,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.