Home / Archiwum / Rok 2019 / 05/2019

05/2019

Drodzy Czytelnicy,

za nami pierwsza konferencja z cyklu „Święto Książki” – zapraszamy do przeczytania relacji z tego ciekawego wydarzenia w niniejszym wydaniu „Świata DRUKU”. Przy okazji targów Film Video Foto piszemy o nowościach w dziedzinie fotografii, zwłaszcza o papierach do druku zdjęć, a także o samych targach, na które przygotowaliśmy atrakcyjne warsztaty i prelekcje. Wracamy też do tematyki przygotowania materiałów do druku i zarządzania barwą. Szczególnie ciekawy wydaje się przewodnik Simona Ecclesa po formatach plików graficznych. Marcin Dąbrowski stawia pytania o profile ICC i prezentuje różnice w ujmowaniu przestrzeni barwnych przez różne standardy, a Paul Lindström doradza, jak wybrać odpowiedni do naszych potrzeb spektrofotometr. Nie zabrakło też „brandowego” artykułu Joanny Roszkowskiej, raportów o stanie poligrafii w Polsce i na świecie, relacji z wydarzeń branżowych, powrócił także Chochlik Drukarski.

11,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.