Home / Czytelnia / Świat DRUKU - aktualny numer

Świat DRUKU - aktualny numer

Drodzy Czytelnicy,

grudniowe święta oraz przełom starego i nowego roku kojarzą się nam przede wszystkim z prezentami i życzeniami. To także czas ustalania firmowych budżetów, w tym kwot przeznaczanych na upominki reklamowe. Z artykułu Ewy Olczak dowiedzą się Państwo, co było modne w tej branży w mijającym roku i o jakich gadżetach warto pomyśleć w roku przyszłym. Z kolei Iwona Dulińska zwraca uwagę, jak ważnym działaniem marketingowym jest wysyłanie tradycyjnych, drukowanych kart świątecznych, doradza również, co zrobić, by nie zaprzepaścić tej wyjątkowej szansy podtrzymania relacji ze stałymi klientami. W tym numerze piszemy także więcej o ekologii.

Czytaj >>>

Rozwiązania przyjazne środowisku i polityka firm nastawiona na zrównoważony rozwój jest w poligrafii szczególnie ważna, szczególnie że produkcja materiałów wykorzystywanych do drukowania (zarówno podłoży, jak i farb drukarskich i pozostałych komponentów) oraz utylizacja bądź powtórne wykorzystanie produktów zadrukowanych to procesy bardzo skomplikowane i nieobojętne dla środowiska, a także ludzkiego zdrowia. Moda na ekologię nie przemija także w opakowaniach, na co zwraca uwagę Joanna Roszkowska. Okazuje się też, że papier – uważany za jeden z najbardziej „ekologicznych” materiałów – jest dobrym materiałem budowlanym. By dobrze wykonywać swoją pracę, potrzebujemy wiedzy. Tę zdobywamy przede wszystkim w szkole. Przez lata Polska mogła się chwalić doskonałymi specjalistami szeroko pojętej sztuki drukarskiej, kształconymi w szkołach poligraficznych. Jednak czasy się zmieniły, technologie rozwijają się w szaleńczym tempie, a kształcenie kadr dla nowoczesnej poligrafii kuleje – konstatuje na naszych łamach Bernard Jóźwiak. Życzmy sobie, by nowy rok przyniósł zmianę na lepsze również i w tej kwestii.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

O tym, że architekci na etapie wizualizacji chętnie posługują się papierowymi makietami, wiemy nie od dziś, ale czy papier może znaleźć w architekturze szersze zastosowanie? A gdyby tak... móc zamieszkać w domku z kart? Z Jerzym Łątką, architektem i projektantem pierwszego polskiego domu z papieru, który stanął w kampusie Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, rozmawia Monika Zieleniewska.

Drodzy Czytelnicy,

nowy rok ruszył pełną parą. Dopiero co pracowaliśmy nad styczniowym wydaniem na targi RemaDays, a tymczasem już startujemy z przygotowaniami do lutowego numeru „Świata DRUKU”! Będziemy pisać między innymi o rozwiązaniach sprzętowych dla działu DTP i software’owych dla drukarni, cyfrowym i offsetowym druku dziełowym, zadruku podłoży giętkich, taśmach samoprzylepnych, tekturze, a także o faktoringu i leasingu dla branży poligraficznej. Z nowym numerem pojawimy się na targach Warsaw Pack, Warsaw Book Show oraz Film Video Foto w Łodzi.

Wielkoformatowa drukarka EFI Pro 24f, która będzie prezentowana na warszawskich targach, debiutowała na SGIA Expo w Nowym Orleanie w październiku zeszłego roku. Właśnie trafia na polski rynek, gdzie jego dystrybutorem będzie opolskie Atrium Centrum Ploterowe - pierwsza firma w Europie zajmująca się jego dystrybucją.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu