Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Agfa Graphics podsumowuje targi InPrint 2017

Agfa Graphics podsumowuje targi InPrint 2017

W gronie wystawców tegorocznych targów InPrint nie mogło zabraknąć firmy Agfa Graphics – współzałożyciela i jednego ze strategicznych partnerów wydarzeń z tego cyklu. Belgijski producent rekomendował m.in. atramenty UV do zastosowań przemysłowych. Firma prezentowała przykłady zastosowań maszyn i atramentów ze swojej oferty w procesach takich jak dekorowanie, numerowanie, znakowanie czy kodowanie. Na stoisku Agfa Graphics znalazły się m.in. tuby i pojemniki zadrukowane w technice inkjet UV, personalizowane obuwie, butelki PET czy zakrętki do nich.

Targi InPrint, organizowane w różnych miastach Europy (głównie w Niemczech), a także – po raz pierwszy w tym roku – w USA, to obecnie najważniejsza impreza branżowa poświęcona szeroko rozumianemu drukowi przemysłowemu. W ich tegorocznej europejskiej edycji wzięło udział ponad 150 wystawców (co oznacza ok. 25% wzrost w porównaniu do roku ubiegłego), a odwiedziło je kilka tysięcy gości z całego świata zainteresowanych wykorzystaniem procesów drukowania, realizowanych w różnych technikach i technologiach, w aplikacjach przemysłowych. Uczestnicy targów mogli zapoznać się z ofertą firmy Agfa Graphics, której rozwiązania (atramenty, sprzęt i oprogramowanie) są z powodzeniem wykorzystywane przez przedsiębiorstwa reprezentujące liczne gałęzie przemysłu.

Udział Agfa Graphics w targach InPrint 2017 nie ograniczył się jedynie wystawienia stoiska targowego. Firma współtworzyła też program towarzyszącej wystawie konferencji branżowej, podczas której Marc Graindourze, Business Development Manager w dziale atramentów przemysłowych Agfa Graphics, wystąpił z prezentacją zatytułowaną „Rozwój atramentów w kontekście druku przemysłowego”.

Przemysław Arabski, kierujący działem druku cyfrowego Agfa Graphics w Polsce: „Portfolio użytkowników naszych urządzeń i atramentów jest bardzo szerokie. Obserwujemy to także na rodzimym rynku, gdzie z jednej strony – dostarczamy rozwiązania bazujące na technice inkjet UV do firm poligraficznych czy reklamowych, z drugiej – coraz częściej ich odbiorcami są przedsiębiorstwa przemysłowe, specjalizujące się w produkcji z wykorzystaniem plastiku, pleksi, drewna, szkła, ceramiki, metalu czy kamienia. Tych ostatnich można z kolei podzielić na dwie grupy. Pierwsza to firmy, które decydują się na zakup plotera Agfa Graphics (wraz z towarzyszącym mu oprogramowaniem workflow i materiałami eksploatacyjnymi), realizując przy jego pomocy część procesów wytwórczych, wymagających nadruku. Druga to przedsiębiorstwa, które użytkują nasze atramenty (m.in. bazie umów OEM) w codziennej produkcji. W obu przypadkach spektrum zastosowań jest bardzo szerokie, o czym mogli przekonać się goście odwiedzający nasze stoisko na targach InPrint 2017. Nasze rozwiązania nie tylko pozwalają zwiększyć atrakcyjność finalnego wyrobu, ale też podnieść jego funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest możliwość jego personalizacji, co pozwala na wyróżnienie się, choćby poprzez stworzenie własnej, niepowtarzalnej grafiki, np. naniesionej na buty. Nasi polscy klienci i ich odbiorcy również są pod tym względem bardzo kreatywni. Rozwiązania Agfa Graphics są przez nich wykorzystywane do wielu, czasem bardzo nietypowych zastosowań, np. zadrukowywania elementów elewacji ściennych czy produkcji zniczy. W przypadku techniki inkjet UV powiedzenie „Sky is the limit” jest w pełni uzasadnione”.

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma specjalizująca się w produkcji folii do opakowań giętkich, laminatów i etykiet ogłosiła wprowadzenie do oferty nowej metalizowanej folii z polipropylenu.

Firma Derya, autoryzowany dystrybutor japońskich maszyn Horizon, zainstalowała w inowrocławskiej drukarni urządzenie StichLiner Mark III wraz z podajnikiem HOF 400. Była to pierwsza taka instalacja w kraju.

Od września w ofercie Epsona znajdą się nowe bezprzewodowe urządzenia z serii T. Wielkoformatowe modele SureColor T3100 i T5100 mają się sprawdzić przede wszystkim w firmach inżynieryjnych i architektonicznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu