Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Do końca stycznia trwa konkurs Global Flexo Innovation Awards

Do końca stycznia trwa konkurs Global Flexo Innovation Awards

Jeszcze przez cały pierwszy miesiąc 2021 r. można nadsyłać prace do konkursu Global Flexo Innovation Awards, organizowanego przez firmę Miraclon. Jego celem jest wyróżnienie innowacji i uhonorowanie firm, które stoją na czele transformacji branży druku fleksograficznego, i które chciałyby zyskać uznanie za swoje kreatywne, przekraczające granice projekty opakowań komercyjnych. Konkurs skierowany jest do przygotowalni do druku, drukarń oraz właścicieli marek.

W wywiadzie, który opublikujemy w styczniowym wydaniu „Świata DRUKU”, Christopher Horton – główny sędzia Global Flexo Innovation Awards – podkreśla, że jury podczas oceniania prac nie zwraca uwagi jedynie na wydrukowaną próbkę, ale każdy projekt rozpatruje także pod kątem wartości dodanej całego łańcucha produkcyjnego. Eksperci chcą w ten sposób zademonstrować, że firmy (także te mniejsze) w swojej działalności opierają się na własnym, autorskim podejściu do druku fleksograficznego, i w połączeniu z technologią Kodak Flexcel NX są w stanie dostarczać klientom wyjątkową wartość i jakość.

Niezależne jury, złożone z dziewięciu doświadczonych specjalistów z branży fleksograficznej, ocenia prace konkursowe według czterech kryteriów: poziom kreatywności szaty graficznej projektu, konwersja z innych procesów druku do fleksografii, wydajność przepływu pracy w firmie i zrównoważony proces druku w projekcie. Prace wyróżnione w dwóch kategoriach otrzymają srebro (Silver Award), w trzech kategoriach – złoto (Gold Award), a we wszystkich czterech kategoriach zdobędą platynę (Platinum Award).

„Konkurs Global Flexo Innovation Awards zainaugurował w 2018 r. i już wówczas otrzymaliśmy ponad 200 zgłoszeń, co dowodzi, że istnieje wiele firm, które mają do opowiedzenia motywujące historie. Tym, które dopiero myślą o dołączeniu do rywalizacji, chcę wskazać, że konkurs jest okazją do świętowania ciężkiej pracy i talentu całego zespołu. Ponadto dołączenie do niego oznacza wejście do społeczności osób o podobnych poglądach i doświadczeniach, co pozwala na budowanie relacji i tworzenie cennej sieci ekspertów w dziedzinie fleksografii. Warto też dodać, że firmy na całym świecie osiągają wspaniałe rzeczy dzięki tej metodzie druku, odróżniając się od konkurencji i oferując swoim klientom wartość dodana. Naszym celem jest między innymi pokazanie, w jaki sposób proces druku fleksograficznego nieustannie się rozwija, stając się coraz potężniejszym narzędziem do produkcji wyjątkowych opakowań. Uważam, że mijający rok był szczególnie ważny – chociaż kryzys wywołany przez COVID-19 był niezaprzeczalnie destrukcyjny, łańcuch wartości w druku fleksograficznym odegrał bardzo ważną rolę w tym czasie. Tym bardziej musimy podkreślić zasługi i siłę firm, które zdołały się oprzeć pandemii” – powiedział Christopher Horton.

Więcej informacji na temat konkursu Global Flexo Innovation Awards i przesyłania zgłoszeń można znaleźć na stronie wydarzenia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Oferująca usługi druku na różnych podłożach, w tym drewnie i tworzywie, firma Verhoef z Veldhoven (południe Królestwa Niderlandów) dwa lata temu zainstalowała maszynę Fujifilm Acuity B1 z opcją białego tuszu. Celem inwestycji było obniżenie kosztów produkcji oraz zwiększenie jej jakości i tempa.

Rusza czwarta edycja Polish Graphic Design Awards – największego konkursu poświęconego komunikacji wizualnej i projektowaniu graficznemu w Polsce. W rywalizacji, której patronuje „Świat DRUKU”, mogą wziąć udział projekty zrealizowane, wdrożone lub upublicznione między 1 stycznia a 31 grudnia 2020 r., reprezentujące wszystkie istniejące dziedziny designu wizualnego (np. plakaty, kroje pism, ilustracje, wydawnictwa, magazyny i gazety, infografiki, wayfinding, opakowania, motion graphics, digital media, a także projektowanie eksperymentalne i studenckie). Ostateczny termin zgłoszeń upływa 1 maja 2021 r. (do 1 marca obowiązuje cennik promocyjny). Finał konkursu zaplanowano na czerwiec br.

Firma Gallus w dniach 3 i 4 marca br. organizuje wirtualne wydarzenie o nazwie Gallus High Performance Day. Celem dni otwartych jest prezentacja portfolio cyfrowych i konwencjonalnych systemów do druku etykiet – Gallus Labelfire, Gallus Labelmaster oraz Gallus RCS 430.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.