Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Do końca stycznia trwa konkurs Global Flexo Innovation Awards

Do końca stycznia trwa konkurs Global Flexo Innovation Awards

Jeszcze przez cały pierwszy miesiąc 2021 r. można nadsyłać prace do konkursu Global Flexo Innovation Awards, organizowanego przez firmę Miraclon. Jego celem jest wyróżnienie innowacji i uhonorowanie firm, które stoją na czele transformacji branży druku fleksograficznego, i które chciałyby zyskać uznanie za swoje kreatywne, przekraczające granice projekty opakowań komercyjnych. Konkurs skierowany jest do przygotowalni do druku, drukarń oraz właścicieli marek.

W wywiadzie, który opublikujemy w styczniowym wydaniu „Świata DRUKU”, Christopher Horton – główny sędzia Global Flexo Innovation Awards – podkreśla, że jury podczas oceniania prac nie zwraca uwagi jedynie na wydrukowaną próbkę, ale każdy projekt rozpatruje także pod kątem wartości dodanej całego łańcucha produkcyjnego. Eksperci chcą w ten sposób zademonstrować, że firmy (także te mniejsze) w swojej działalności opierają się na własnym, autorskim podejściu do druku fleksograficznego, i w połączeniu z technologią Kodak Flexcel NX są w stanie dostarczać klientom wyjątkową wartość i jakość.

Niezależne jury, złożone z dziewięciu doświadczonych specjalistów z branży fleksograficznej, ocenia prace konkursowe według czterech kryteriów: poziom kreatywności szaty graficznej projektu, konwersja z innych procesów druku do fleksografii, wydajność przepływu pracy w firmie i zrównoważony proces druku w projekcie. Prace wyróżnione w dwóch kategoriach otrzymają srebro (Silver Award), w trzech kategoriach – złoto (Gold Award), a we wszystkich czterech kategoriach zdobędą platynę (Platinum Award).

„Konkurs Global Flexo Innovation Awards zainaugurował w 2018 r. i już wówczas otrzymaliśmy ponad 200 zgłoszeń, co dowodzi, że istnieje wiele firm, które mają do opowiedzenia motywujące historie. Tym, które dopiero myślą o dołączeniu do rywalizacji, chcę wskazać, że konkurs jest okazją do świętowania ciężkiej pracy i talentu całego zespołu. Ponadto dołączenie do niego oznacza wejście do społeczności osób o podobnych poglądach i doświadczeniach, co pozwala na budowanie relacji i tworzenie cennej sieci ekspertów w dziedzinie fleksografii. Warto też dodać, że firmy na całym świecie osiągają wspaniałe rzeczy dzięki tej metodzie druku, odróżniając się od konkurencji i oferując swoim klientom wartość dodana. Naszym celem jest między innymi pokazanie, w jaki sposób proces druku fleksograficznego nieustannie się rozwija, stając się coraz potężniejszym narzędziem do produkcji wyjątkowych opakowań. Uważam, że mijający rok był szczególnie ważny – chociaż kryzys wywołany przez COVID-19 był niezaprzeczalnie destrukcyjny, łańcuch wartości w druku fleksograficznym odegrał bardzo ważną rolę w tym czasie. Tym bardziej musimy podkreślić zasługi i siłę firm, które zdołały się oprzeć pandemii” – powiedział Christopher Horton.

Więcej informacji na temat konkursu Global Flexo Innovation Awards i przesyłania zgłoszeń można znaleźć na stronie wydarzenia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.