Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Finał IX Międzynarodowego Konkursu Graficznego

Finał IX Międzynarodowego Konkursu Graficznego

Joanna Marczewska (MM Druk Serwis) wręcza nagrodę zwycięzcy konkursu – Patrykowi Sobikowi

5 kwietnia 2019 r. ogłoszono wyniki 9. edycji Międzynarodowego Konkursu Graficznego, którego hasło przewodnie brzmiało: „Wolność moja – wolność Twoja”. Laureatem został Patryk Sobik z Bielskiej Szkoły Przemysłowej, 2. miejsce zdobyła Weronika Kuliberta, natomiast 3. – Richard Mara.

Konkurs, współorganizowany przez Małopolski Klaster Poligraficzny, jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem jest upowszechnianie i popularyzacja artystycznej fotografii cyfrowej, grafiki reklamowej oraz rozwijanie kreatywności w przygotowaniu projektu. Członkowie Klastra są sponsorami konkursu oraz aktywnie uczestniczą w jego przebiegu i realizacji. Jak podkreślają organizatorzy konkursu, w tym roku spotkał się on z niespotykanym do tej pory odzewem. Napłynęło 220 prac spełniających warunki formalne, co jest rekordowym wynikiem, potwierdzającym zainteresowanie międzynarodowego środowiska młodych artystów. „W tej edycji podejmowany był bardzo ważny temat wolności, rozumianej w bardzo szerokim znaczeniu. Każdy z uczestników mógł przedstawić swój pogląd, refleksję na temat wolności osobistej, religijnej czy gospodarczej. Czekaliśmy na plakaty przesyłane w formie cyfrowej, co sugerowało użycie przez uczestników konkursu całej gamy programów graficznych”mówi Katarzyna Stwora, koordynator konkursu. Zwycięzca otrzymał nagrodę ufundowaną przez MM Druk Serwis – roczny pakiet programów Adobe. Druga i trzecia nagroda to tablety ufundowane przez Fundację Bartla oraz Wykrojniki.pl. Nagroda uznania – pendrive 128 GB ufundowana została przez Radę Rodziców ZSPM.

„Dlaczego ograniczenie wolności słowa nie wywołuje takich kontrowersji, jak inne powszechnie narzucane nam bariery? Praca ma na celu zwrócenie uwagi na otaczający nas zewsząd problem, jakim jest ograniczenie nam wolności słowa. Ptaki są symbolem nieograniczonej wolności, dlatego chciałem ukazać nimi głos, który wydaje się wolny, a w rzeczywistości nie wyfrunie poza granice kartki. Pilnuje tego myśliwy. Mały, cichy, prawie niezauważalny, a jednak niebezpieczny w swoich działaniach” – tłumaczy kontekst swojej pracy Patryk Sobik, zdobywca pierwszego miejsca.

Patryk Sobik – 1. miejsce

Weronika Kuliberta – 2. miejsce

Richard Mara – 3. miejsce

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Fotopolimerowe płyty FTH Digital to nowy członek rodziny fleksograficznych form drukowych o płaskich wierzchołkach firmy Flint Group. Są to płyty wymywane rozpuszczalnikiem, opracowane z myślą o drukowaniu opakowań giętkich.

MainPad to tablety od firmy manroland Goss web systems (MGWS) służących jako wsparcie w czynnościach serwisowych i konserwacyjnych maszyn drukujących. Ich stosowanie ma zapewnić wygodę w bieżącej obsłudze maszyn i wpłynąć na skrócenie czasu ich przestojów. Pierwsze MainPady trafiły do wiedeńskiej firmy Herold Druck oraz Mayer & Söhne Druck und Mediengruppe z niemieckiego Aichach. Mają one wbudowane oprogramowanie, które umożliwia pracownikom działów utrzymania ruchu rozwiązywanie problemów z maszyną bezpośrednio przy niej, z tabletem w ręce.

W ofercie czeskiej firmy Toray Graphics pojawiły się negatywowe płyty Imprima LJ przeznaczone do drukowania techniką bezwodnego druku offsetowego. Umożliwiają one drukowanie w rozdzielczości do 175 dpi, a ich czułość to 830 nanometrów. Jest to wartość odpowiednia do produkcji etykiet, ale płyty te mają również inne zastosowania, np. zadruk płyt kompaktowych, kart lojalnościowych i materiałów niechłonnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu