Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs Recreate Packaging 2018

Konkurs Recreate Packaging 2018

Fińska firma Stora Enso ogłasza start kolejnej edycji konkursu dla studentów i projektantów opakowań, promującego innowacyjne i proekologiczne projekty bazujące na surowcach odnawialnych. Konkurs Recreate Packaging jest organizowany przez Stora Enso w cyklu dwuletnim od 2012 roku.

Każda edycja konkursu jest poświęcona różnym rodzajom opakowań. W poprzednich latach uczestnicy przygotowywali opakowania do stosowania w podróży, opakowania higieny osobistej i przeznaczone do dóbr luksusowych. Zadaniem uczestników konkursu Recreate Packaging 2018 będzie stworzenie innowacyjnego, atrakcyjnego, a zarazem bezpiecznego i proekologicznego opakowania na żywność dla dzieci. Podobnie jak w latach poprzednich, musi ono zostać wykonane z surowców odnawialnych, bazujących na włóknach celulozowych. Oprócz atrakcyjności wizualnej projekt powinien uwzględniać elementy umożliwiające zabawę i zapewniające przyjemność z konsumowania znajdujących się w środku produktów, a także nawiązywać do ich walorów smakowych.

Uczestnicy konkursu otrzymają od organizatora, firmy Stora Enso, kompletny zestaw materiałów do stworzenia opakowania, w tym wysokiej jakości papiery i kartony oraz specjalne makiety. Grono jurorów w skład którego wejdą eksperci z dziedziny opakowań będzie oceniać zgłoszone prace wiosną przyszłego roku. Główna nagroda, zarówno w kategorii przeznaczonej dla studentów jak i profesjonalistów, wynosi 5000 euro. Dodatkowo, osobne jury składające się z dzieci przyzna specjalna Nagrodę Dziecięcą (Kids’ Choice Award) w wysokosci 2000 euro. Na poszczególne prace można także głosować poprzez stronę internetową utworzoną na potrzeby konkursu. Autor projektu który uzyska największą liczbę głosów otrzyma drugie ze specjalnych wyróżnień – Nagrodę Publiczności o wartości 3000 euro.

Wśród laureatów poprzednich edycji konkursu Recreate Packaging znalazły się również osoby z Polski. W roku 2016 za projekt opakowania na perfumy nagrodę otrzymała Karolina Lademann, zaś dwa lata wcześniej – za opakowanie na środki higieny osobistej – Marta Wrzodak. Obie były wówczas studentkami Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Annica Bresky, szef działu Stora Enso Consumer Board, przewodnicząca jury konkursu Recreate Packaging 2018: „Nowoczesne rodziny prowadzą aktywny tryb życia, wciąż pozostają w biegu, a dzieci mają coraz większy wpływ na podejmowanie decyzji zakupowych. W tej sytuacji prawdziwym wyzwaniem staje się stworzenie opakowania, które będzie atrakcyjne nie tylko w oczach rodziców i ich pociech, ale też dystrybutorów zajmujących się sprzedażą danego produktu. Młodsze pokolenia dokonują obecnie świadomych wyborów, mając jednocześnie w głowie troskę o naszą planetę. Zatem skierowane do nich opakowania muszą być wygodne w użytkowaniu, zapewniać łatwy dostęp do znajdującej się w środku żywności, ale też oferować pewien element zabawy, a przy tym – promować zdrowe odżywianie się i proekologiczne podejście do życia. Z niecierpliwością czekamy na nowe, innowacyjne pomysły, które w pełni wykorzystają potencjał tkwiący w naszych tekturach w kontekście jak najlepszego obcowania z wykonanym na ich bazie produktem, także pod względem formy i funkcjonalności”.

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już za miesiąc, 23 listopada, w hotelu Czerniewski w Warszawie (ul. Jutrzenki 119) Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, organizuje XI konferencję z cyklu Akademia Zarządzania Barwą. Zgłoszenia przyjmujemy do 13 listopada na formularzu zgłoszeniowym.

Firma Mimaki ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży płaskiego plotera tnącego Mimaki CF22-1225. To nowe rozwiązanie tnące obsługuje materiały w formacie do 1220 × 2440 mm i stanowi doskonałe uzupełnienie urządzenia Mimaki JFX200-2513 do produkcji na żądanie sezonowych materiałów reklamowych do sklepów oraz elementów wystawowych. Po dodaniu oprogramowania ArtiosCAD Designer Solution obie maszyny tworzą kompletne rozwiązanie drukująco-tnące umożliwiające tworzenie niestandardowych opakowań i prototypów.

W dniach 18–20 września br. firma Erhardt+Leimer zorganizowała kolejne szkolenie dla swoich dystrybutorów. I tym razem w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firmy Graw, autoryzowanego dystrybutora Erhardt+Leimer w Polsce. Gośćmi szkolenia byli także przedstawiciele z takich krajów, jak Węgry, Czechy, Serbia i Macedonia.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu