Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs Smurfit Kappa na rzecz ochrony środowiska

Konkurs Smurfit Kappa na rzecz ochrony środowiska

Firma Smurfit Kappa ogłosiła zwycięzców pierwszej edycji konkursu Better Planet Packaging Design Challenge. Stanowi on element dążenia firmy do stworzenia platformy współpracy w celu rozwiązania jednego z największych wyzwań w branży opakowaniowej – zmniejszenia ilości odpadów niepodlegających recyklingowi, które są wytwarzane każdego dnia.

Konkurs spotkał się z dużym odzewem – wzięło w nim udział ponad 300 projektów. Pierwszym wyzwaniem było opracowanie alternatywy dla folii kurczliwej, którą owija się palety w celu zapewnienia ich stabilności podczas transportu i przechowywania. Zwyciężył projekt Erica Haasa z Niemiec, niezależnego projektanta produktów i opakowań – wykonana z papieru struktura przypominająca siatkę, która może zabezpieczać ładunki na paletach o różnych kształtach i rozmiarach. Jest ona elastyczna i daje możliwość ponownego użycia. Drugim wyzwaniem było opracowanie opakowania na czekoladki wykonanego w 100% z papieru i z zabezpieczeniem termicznym, które można wykorzystać w kanale e-commerce. Główną nagrodę w tej konkurencji zdobyła studentka wiedeńskiej ASP, Kerstin Fischbacher, która przedstawiła innowacyjny pomysł na produkt do izolacji termicznej wykonany z masy papierniczej. Można ją formować w sposób podobny do ekspandowanego polistyrenu (EPS), jednak w odróżnieniu od niego nowy produkt można w pełni poddać ponownemu przetworzeniu w istniejącym systemie recyklingu papieru i ulega on biodegradacji.

Smurfit Kappa zaprezentowała zwycięskie pomysły podczas konferencji dotyczącej innowacji Better Planet Packaging w Holandii, która zgromadziła ponad 350 klientów w celu przeanalizowania przyszłości zrównoważonych opakowań. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne wysokości 8 tys. euro każdy. Ponadto Smurfit Kappa przydzieliła dwa zespoły projektowe do zbadania pełnego potencjału każdego zwycięskiego pomysłu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu