Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs Smurfit Kappa na rzecz ochrony środowiska

Konkurs Smurfit Kappa na rzecz ochrony środowiska

Firma Smurfit Kappa ogłosiła zwycięzców pierwszej edycji konkursu Better Planet Packaging Design Challenge. Stanowi on element dążenia firmy do stworzenia platformy współpracy w celu rozwiązania jednego z największych wyzwań w branży opakowaniowej – zmniejszenia ilości odpadów niepodlegających recyklingowi, które są wytwarzane każdego dnia.

Konkurs spotkał się z dużym odzewem – wzięło w nim udział ponad 300 projektów. Pierwszym wyzwaniem było opracowanie alternatywy dla folii kurczliwej, którą owija się palety w celu zapewnienia ich stabilności podczas transportu i przechowywania. Zwyciężył projekt Erica Haasa z Niemiec, niezależnego projektanta produktów i opakowań – wykonana z papieru struktura przypominająca siatkę, która może zabezpieczać ładunki na paletach o różnych kształtach i rozmiarach. Jest ona elastyczna i daje możliwość ponownego użycia. Drugim wyzwaniem było opracowanie opakowania na czekoladki wykonanego w 100% z papieru i z zabezpieczeniem termicznym, które można wykorzystać w kanale e-commerce. Główną nagrodę w tej konkurencji zdobyła studentka wiedeńskiej ASP, Kerstin Fischbacher, która przedstawiła innowacyjny pomysł na produkt do izolacji termicznej wykonany z masy papierniczej. Można ją formować w sposób podobny do ekspandowanego polistyrenu (EPS), jednak w odróżnieniu od niego nowy produkt można w pełni poddać ponownemu przetworzeniu w istniejącym systemie recyklingu papieru i ulega on biodegradacji.

Smurfit Kappa zaprezentowała zwycięskie pomysły podczas konferencji dotyczącej innowacji Better Planet Packaging w Holandii, która zgromadziła ponad 350 klientów w celu przeanalizowania przyszłości zrównoważonych opakowań. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne wysokości 8 tys. euro każdy. Ponadto Smurfit Kappa przydzieliła dwa zespoły projektowe do zbadania pełnego potencjału każdego zwycięskiego pomysłu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu