Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs Smurfit Kappa na rzecz ochrony środowiska

Konkurs Smurfit Kappa na rzecz ochrony środowiska

Firma Smurfit Kappa ogłosiła zwycięzców pierwszej edycji konkursu Better Planet Packaging Design Challenge. Stanowi on element dążenia firmy do stworzenia platformy współpracy w celu rozwiązania jednego z największych wyzwań w branży opakowaniowej – zmniejszenia ilości odpadów niepodlegających recyklingowi, które są wytwarzane każdego dnia.

Konkurs spotkał się z dużym odzewem – wzięło w nim udział ponad 300 projektów. Pierwszym wyzwaniem było opracowanie alternatywy dla folii kurczliwej, którą owija się palety w celu zapewnienia ich stabilności podczas transportu i przechowywania. Zwyciężył projekt Erica Haasa z Niemiec, niezależnego projektanta produktów i opakowań – wykonana z papieru struktura przypominająca siatkę, która może zabezpieczać ładunki na paletach o różnych kształtach i rozmiarach. Jest ona elastyczna i daje możliwość ponownego użycia. Drugim wyzwaniem było opracowanie opakowania na czekoladki wykonanego w 100% z papieru i z zabezpieczeniem termicznym, które można wykorzystać w kanale e-commerce. Główną nagrodę w tej konkurencji zdobyła studentka wiedeńskiej ASP, Kerstin Fischbacher, która przedstawiła innowacyjny pomysł na produkt do izolacji termicznej wykonany z masy papierniczej. Można ją formować w sposób podobny do ekspandowanego polistyrenu (EPS), jednak w odróżnieniu od niego nowy produkt można w pełni poddać ponownemu przetworzeniu w istniejącym systemie recyklingu papieru i ulega on biodegradacji.

Smurfit Kappa zaprezentowała zwycięskie pomysły podczas konferencji dotyczącej innowacji Better Planet Packaging w Holandii, która zgromadziła ponad 350 klientów w celu przeanalizowania przyszłości zrównoważonych opakowań. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne wysokości 8 tys. euro każdy. Ponadto Smurfit Kappa przydzieliła dwa zespoły projektowe do zbadania pełnego potencjału każdego zwycięskiego pomysłu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nadszedł czas na kolejną edycję katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, którego publikację z wielką przyjemnością anonsujemy na sierpień br. Podczas ostatnich dwóch lat wiele w branży się działo, część z Państwa firm zmieniła swe adresy, może nawet nazwy, lub portfolio swych produktów i usług. Dlatego, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, postawiliśmy przed sobą zadanie aktualizacji i wydania nowej edycji katalogu, co – mamy nadzieję – uczynimy wspólnie.
Mamy nadzieję, że przedstawiona poniżej oferta pozwoli wszystkim z Państwa wybrać najlepszą formę prezentacji na łamach tego wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i prosimy o przesyłanie materiałów do katalogu najpóźniej do 12 lipca 2019 r.

Przed nami tygodnie pełne słońca i wakacyjnych atrakcji, zaczynamy więc prace nad lipcowo-sierpniowym numerem „Świata DRUKU”. Większą część tego wydania poświęcimy cyfrowemu drukowi mało- i wielkoformatowemu, drukowi na tekstyliach oraz rynkowi upominków reklamowych. Tematyka ta jest spójna z zakresem FestiwaluDruku i FestiwaluMarketingu.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI, i na których jak zawsze będziemy obecni z naszym magazynem.

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu