Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs Smurfit Kappa na rzecz ochrony środowiska

Konkurs Smurfit Kappa na rzecz ochrony środowiska

Firma Smurfit Kappa ogłosiła zwycięzców pierwszej edycji konkursu Better Planet Packaging Design Challenge. Stanowi on element dążenia firmy do stworzenia platformy współpracy w celu rozwiązania jednego z największych wyzwań w branży opakowaniowej – zmniejszenia ilości odpadów niepodlegających recyklingowi, które są wytwarzane każdego dnia.

Konkurs spotkał się z dużym odzewem – wzięło w nim udział ponad 300 projektów. Pierwszym wyzwaniem było opracowanie alternatywy dla folii kurczliwej, którą owija się palety w celu zapewnienia ich stabilności podczas transportu i przechowywania. Zwyciężył projekt Erica Haasa z Niemiec, niezależnego projektanta produktów i opakowań – wykonana z papieru struktura przypominająca siatkę, która może zabezpieczać ładunki na paletach o różnych kształtach i rozmiarach. Jest ona elastyczna i daje możliwość ponownego użycia. Drugim wyzwaniem było opracowanie opakowania na czekoladki wykonanego w 100% z papieru i z zabezpieczeniem termicznym, które można wykorzystać w kanale e-commerce. Główną nagrodę w tej konkurencji zdobyła studentka wiedeńskiej ASP, Kerstin Fischbacher, która przedstawiła innowacyjny pomysł na produkt do izolacji termicznej wykonany z masy papierniczej. Można ją formować w sposób podobny do ekspandowanego polistyrenu (EPS), jednak w odróżnieniu od niego nowy produkt można w pełni poddać ponownemu przetworzeniu w istniejącym systemie recyklingu papieru i ulega on biodegradacji.

Smurfit Kappa zaprezentowała zwycięskie pomysły podczas konferencji dotyczącej innowacji Better Planet Packaging w Holandii, która zgromadziła ponad 350 klientów w celu przeanalizowania przyszłości zrównoważonych opakowań. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne wysokości 8 tys. euro każdy. Ponadto Smurfit Kappa przydzieliła dwa zespoły projektowe do zbadania pełnego potencjału każdego zwycięskiego pomysłu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.