Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs na projekt ekologicznego opakowania

Konkurs na projekt ekologicznego opakowania

Organizowany przez Metsä Board międzynarodowy konkurs Better with Less – Design Challenge rzuca projektantom opakowań wyzwanie opracowania przyjaznych środowisku, funkcjonalnych rozwiązań opakowaniowych dla towarów codziennego użytku.

Codziennie na świecie konsumenci zużywają miliardy opakowań, a wraz ze wzrostem liczby ludności zapotrzebowanie na opakowania wciąż rośnie. Duża ilość tworzyw sztucznych stosowanych do ich produkcji stanowi przedmiot troski na skalę globalną, ponieważ każdego roku prawie dziewięć milionów ton plastikowych odpadów trafia do oceanów. Opakowania nadal będą odgrywały ważną rolę w ochronie i promocji produktów, ale wobec wzrostu konsumpcji coraz większego znaczenia nabiera rozsądne korzystanie z zasobów, czyli produkowanie opakowań z surowców odnawialnych i ograniczenie zużycia paliw kopalnych.

Metsä Board wskazuje na decydującą rolę projektantów opakowań: „Projekt opakowania może mieć duży wpływ na środowisko. Musimy znajdować nowe rozwiązania, pamiętać o przyszłych pokoleniach i poszukiwać sposobów tworzenia opakowań, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, ale w mniejszym stopniu obciążają środowisko. Celem konkursu jest wsparcie innowacyjnego i zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju projektowania opakowań na całym świecie” – powiedział przewodniczący jury konkursowego Cyril Drouet, dyrektor działu projektowania i innowacji Metsä Board.

Oceny prac konkursowych dokona międzynarodowe jury, złożone z ekspertów w dziedzinie opakowań: Terri Goldstein, specjalistka w zakresie promocji marek i projektowania opakowań; Peter Désilets, strateg i specjalista w zakresie wdrażania koncepcji zrównoważonego rozwoju do produkcji opakowań; Marianne Rosner Klimchuck, ekspert w dziedzinie projektowania opakowań i kierownik katedry metod projektowania w komunikacji nowojorskiego Fashion Institute of Technology; Lars G. Wallentin, projektant opakowań współpracujący ze znanymi na całym świecie markami i John B. Mahaffie, futurolog, którego główną specjalizacją są przyszłościowe rozwiązania opakowaniowe.

Do konkursu można zgłaszać projekty opakowań konsumenckich: na posiłki na wynos, preparatów do odnowy biologicznej, kosmetyków, suchej żywności, wykorzystywanych w handlu internetowym i innych. Zgłoszenia można rejestrować za pośrednictwem strony betterwithless.org do 31 marca 2018 roku. Po tym terminie nastąpi ogłoszenie finalistów i zwycięzców. Główną nagrodą w konkursie Better with Less - Design Challenge jest gotówka o wartości 10 tys. euro. Studenci biorący udział w konkursie mogą dodatkowo wygrać możliwość odbycia stażu w zespole usług opakowaniowych Metsä Board w Szanghaju. Finaliści i zwycięzcy zostaną przedstawieni na wiosnę 2018 r. Konkurs można śledzić w mediach społecznościowych, za pomocą hasztagu #betterwithless.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

„Docieramy wszędzie” to nasze hasło przewodnie, które bierzemy bardzo dosłownie. Jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach branżowych w Polsce i za granicą, a także na portalach społecznościowych, gdzie na bieżąco zdajemy Państwu relacje z tego co dzieje się w naszej branży. Zapraszamy do odwiedzenia i śledzenia naszych profili na Facebooku, LinkedInie, Instagramie i YouTube!

Używana czy nowa? Od tego samego co zwykle dostawcy czy może tym razem od innego? Droższa, tańsza, z Chin czy z Niemiec? Wybór właściwej maszyny poligraficznej to skomplikowana sprawa, zwłaszcza że ceny tych zaawansowanych technicznie urządzeń niemal nigdy nie są niskie. Czym się kierować? Wielu mówi: profesjonalnym serwisem – niezależnie od pozostałych zmiennych. Sprawdziliśmy jak podchodzą do tego liczący się producenci.

Na profilu facebookowym polskiego oddziału Heidelberga, w dniu 24 lipca o godzinie 12:00 prowadzona będzie transmisja na żywo z drukarni CGS (presi.pl). Prezentowana będzie pracująca tam od ponad roku pierwsza w Polsce ośmiokolorowa maszyna Speedmaster XL 106 z systemem suszenia LED UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu