Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs na projekt ekologicznego opakowania

Konkurs na projekt ekologicznego opakowania

Organizowany przez Metsä Board międzynarodowy konkurs Better with Less – Design Challenge rzuca projektantom opakowań wyzwanie opracowania przyjaznych środowisku, funkcjonalnych rozwiązań opakowaniowych dla towarów codziennego użytku.

Codziennie na świecie konsumenci zużywają miliardy opakowań, a wraz ze wzrostem liczby ludności zapotrzebowanie na opakowania wciąż rośnie. Duża ilość tworzyw sztucznych stosowanych do ich produkcji stanowi przedmiot troski na skalę globalną, ponieważ każdego roku prawie dziewięć milionów ton plastikowych odpadów trafia do oceanów. Opakowania nadal będą odgrywały ważną rolę w ochronie i promocji produktów, ale wobec wzrostu konsumpcji coraz większego znaczenia nabiera rozsądne korzystanie z zasobów, czyli produkowanie opakowań z surowców odnawialnych i ograniczenie zużycia paliw kopalnych.

Metsä Board wskazuje na decydującą rolę projektantów opakowań: „Projekt opakowania może mieć duży wpływ na środowisko. Musimy znajdować nowe rozwiązania, pamiętać o przyszłych pokoleniach i poszukiwać sposobów tworzenia opakowań, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, ale w mniejszym stopniu obciążają środowisko. Celem konkursu jest wsparcie innowacyjnego i zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju projektowania opakowań na całym świecie” – powiedział przewodniczący jury konkursowego Cyril Drouet, dyrektor działu projektowania i innowacji Metsä Board.

Oceny prac konkursowych dokona międzynarodowe jury, złożone z ekspertów w dziedzinie opakowań: Terri Goldstein, specjalistka w zakresie promocji marek i projektowania opakowań; Peter Désilets, strateg i specjalista w zakresie wdrażania koncepcji zrównoważonego rozwoju do produkcji opakowań; Marianne Rosner Klimchuck, ekspert w dziedzinie projektowania opakowań i kierownik katedry metod projektowania w komunikacji nowojorskiego Fashion Institute of Technology; Lars G. Wallentin, projektant opakowań współpracujący ze znanymi na całym świecie markami i John B. Mahaffie, futurolog, którego główną specjalizacją są przyszłościowe rozwiązania opakowaniowe.

Do konkursu można zgłaszać projekty opakowań konsumenckich: na posiłki na wynos, preparatów do odnowy biologicznej, kosmetyków, suchej żywności, wykorzystywanych w handlu internetowym i innych. Zgłoszenia można rejestrować za pośrednictwem strony betterwithless.org do 31 marca 2018 roku. Po tym terminie nastąpi ogłoszenie finalistów i zwycięzców. Główną nagrodą w konkursie Better with Less - Design Challenge jest gotówka o wartości 10 tys. euro. Studenci biorący udział w konkursie mogą dodatkowo wygrać możliwość odbycia stażu w zespole usług opakowaniowych Metsä Board w Szanghaju. Finaliści i zwycięzcy zostaną przedstawieni na wiosnę 2018 r. Konkurs można śledzić w mediach społecznościowych, za pomocą hasztagu #betterwithless.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Reprograf wraz firmą X-Rite organizuje w dniach 24–25 października w Łodzi w hotelu Iness spotkanie poświęcone tematyce pomiaru i kontroli barwy. Skierowane jest ono przede wszystkim do przedstawicieli wszystkich dziedzin branży poligraficznej: od offsetu, przez druk opakowań, aż po druk wielkoformatowy.

Październikowy numer „Świata DRUKU” jest już w drukarni, a my intensywnie pracujemy nad kolejnym wydaniem naszego magazynu, do którego współtworzenia Państwa zachęcamy. Co znajdzie się w listopadowym wydaniu?

Głównymi tematami będą: urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych, usługowe przygotowalnie form drukowych, zarządzanie barwą, standaryzacja, proofing, kontrola jakości, Web-to-Print, software, a także rozwiązania do korespondencji masowej, faktoring i leasing dla branży poligraficznej, automatyzacja procesów produkcyjnych i projektowanie opakowań klasy premium.

Intrograf Lublin, producent opakowań kartonowych i ulotek dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i FMCG, świętuje 21-lecie powstania spółki i wkracza w nowy etap rozwoju, inwestując aż 25 mln zł w nowe technologie. Z tej okazji 19 października br. odbędzie się Dzień Otwarty w fabryce Intrografu przy ul. Vetterów w Lublinie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu