Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs na projekt ekologicznego opakowania

Konkurs na projekt ekologicznego opakowania

Organizowany przez Metsä Board międzynarodowy konkurs Better with Less – Design Challenge rzuca projektantom opakowań wyzwanie opracowania przyjaznych środowisku, funkcjonalnych rozwiązań opakowaniowych dla towarów codziennego użytku.

Codziennie na świecie konsumenci zużywają miliardy opakowań, a wraz ze wzrostem liczby ludności zapotrzebowanie na opakowania wciąż rośnie. Duża ilość tworzyw sztucznych stosowanych do ich produkcji stanowi przedmiot troski na skalę globalną, ponieważ każdego roku prawie dziewięć milionów ton plastikowych odpadów trafia do oceanów. Opakowania nadal będą odgrywały ważną rolę w ochronie i promocji produktów, ale wobec wzrostu konsumpcji coraz większego znaczenia nabiera rozsądne korzystanie z zasobów, czyli produkowanie opakowań z surowców odnawialnych i ograniczenie zużycia paliw kopalnych.

Metsä Board wskazuje na decydującą rolę projektantów opakowań: „Projekt opakowania może mieć duży wpływ na środowisko. Musimy znajdować nowe rozwiązania, pamiętać o przyszłych pokoleniach i poszukiwać sposobów tworzenia opakowań, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, ale w mniejszym stopniu obciążają środowisko. Celem konkursu jest wsparcie innowacyjnego i zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju projektowania opakowań na całym świecie” – powiedział przewodniczący jury konkursowego Cyril Drouet, dyrektor działu projektowania i innowacji Metsä Board.

Oceny prac konkursowych dokona międzynarodowe jury, złożone z ekspertów w dziedzinie opakowań: Terri Goldstein, specjalistka w zakresie promocji marek i projektowania opakowań; Peter Désilets, strateg i specjalista w zakresie wdrażania koncepcji zrównoważonego rozwoju do produkcji opakowań; Marianne Rosner Klimchuck, ekspert w dziedzinie projektowania opakowań i kierownik katedry metod projektowania w komunikacji nowojorskiego Fashion Institute of Technology; Lars G. Wallentin, projektant opakowań współpracujący ze znanymi na całym świecie markami i John B. Mahaffie, futurolog, którego główną specjalizacją są przyszłościowe rozwiązania opakowaniowe.

Do konkursu można zgłaszać projekty opakowań konsumenckich: na posiłki na wynos, preparatów do odnowy biologicznej, kosmetyków, suchej żywności, wykorzystywanych w handlu internetowym i innych. Zgłoszenia można rejestrować za pośrednictwem strony betterwithless.org do 31 marca 2018 roku. Po tym terminie nastąpi ogłoszenie finalistów i zwycięzców. Główną nagrodą w konkursie Better with Less - Design Challenge jest gotówka o wartości 10 tys. euro. Studenci biorący udział w konkursie mogą dodatkowo wygrać możliwość odbycia stażu w zespole usług opakowaniowych Metsä Board w Szanghaju. Finaliści i zwycięzcy zostaną przedstawieni na wiosnę 2018 r. Konkurs można śledzić w mediach społecznościowych, za pomocą hasztagu #betterwithless.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drodzy Czytelnicy! Wygląda na to, że nareszcie przyszła wiosna. W związku z tym nasza redakcja wrzuca szósty bieg. Już niedługo trafi do Was numer kwietniowy „Świata DRUKU”, a tymczasem chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do współtworzenia wydania majowego!

W dniach 17 i 18 kwietnia czekamy na Państwa na targach Packaging Innovations w warszawskim Centrum EXPO XXI. Stoisko C2, na które serdecznie zapraszamy, obfituje w pozytywną energię i... numery "Świata DRUKU" :)

„W ostatniej dekadzie zaszła bardzo duża zmiana w podejściu detalistów do marki własnej. Stała się ona jednym z centralnych elementów strategii rynkowej sieci handlowych oraz głównym wyznacznikiem ich pozycji na rynku” – pisze Joanna Kwiczor, ekspertka z branży retail i FMCG. Z jej ciekawego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie kroki podejmują duże sieci handlowe, by za pomocą marek własnych zdominować rynek FMCG.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu