Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs na projekt ekologicznego opakowania

Konkurs na projekt ekologicznego opakowania

Organizowany przez Metsä Board międzynarodowy konkurs Better with Less – Design Challenge rzuca projektantom opakowań wyzwanie opracowania przyjaznych środowisku, funkcjonalnych rozwiązań opakowaniowych dla towarów codziennego użytku.

Codziennie na świecie konsumenci zużywają miliardy opakowań, a wraz ze wzrostem liczby ludności zapotrzebowanie na opakowania wciąż rośnie. Duża ilość tworzyw sztucznych stosowanych do ich produkcji stanowi przedmiot troski na skalę globalną, ponieważ każdego roku prawie dziewięć milionów ton plastikowych odpadów trafia do oceanów. Opakowania nadal będą odgrywały ważną rolę w ochronie i promocji produktów, ale wobec wzrostu konsumpcji coraz większego znaczenia nabiera rozsądne korzystanie z zasobów, czyli produkowanie opakowań z surowców odnawialnych i ograniczenie zużycia paliw kopalnych.

Metsä Board wskazuje na decydującą rolę projektantów opakowań: „Projekt opakowania może mieć duży wpływ na środowisko. Musimy znajdować nowe rozwiązania, pamiętać o przyszłych pokoleniach i poszukiwać sposobów tworzenia opakowań, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, ale w mniejszym stopniu obciążają środowisko. Celem konkursu jest wsparcie innowacyjnego i zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju projektowania opakowań na całym świecie” – powiedział przewodniczący jury konkursowego Cyril Drouet, dyrektor działu projektowania i innowacji Metsä Board.

Oceny prac konkursowych dokona międzynarodowe jury, złożone z ekspertów w dziedzinie opakowań: Terri Goldstein, specjalistka w zakresie promocji marek i projektowania opakowań; Peter Désilets, strateg i specjalista w zakresie wdrażania koncepcji zrównoważonego rozwoju do produkcji opakowań; Marianne Rosner Klimchuck, ekspert w dziedzinie projektowania opakowań i kierownik katedry metod projektowania w komunikacji nowojorskiego Fashion Institute of Technology; Lars G. Wallentin, projektant opakowań współpracujący ze znanymi na całym świecie markami i John B. Mahaffie, futurolog, którego główną specjalizacją są przyszłościowe rozwiązania opakowaniowe.

Do konkursu można zgłaszać projekty opakowań konsumenckich: na posiłki na wynos, preparatów do odnowy biologicznej, kosmetyków, suchej żywności, wykorzystywanych w handlu internetowym i innych. Zgłoszenia można rejestrować za pośrednictwem strony betterwithless.org do 31 marca 2018 roku. Po tym terminie nastąpi ogłoszenie finalistów i zwycięzców. Główną nagrodą w konkursie Better with Less - Design Challenge jest gotówka o wartości 10 tys. euro. Studenci biorący udział w konkursie mogą dodatkowo wygrać możliwość odbycia stażu w zespole usług opakowaniowych Metsä Board w Szanghaju. Finaliści i zwycięzcy zostaną przedstawieni na wiosnę 2018 r. Konkurs można śledzić w mediach społecznościowych, za pomocą hasztagu #betterwithless.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

O tym, że architekci na etapie wizualizacji chętnie posługują się papierowymi makietami, wiemy nie od dziś, ale czy papier może znaleźć w architekturze szersze zastosowanie? A gdyby tak... móc zamieszkać w domku z kart? Z Jerzym Łątką, architektem i projektantem pierwszego polskiego domu z papieru, który stanął w kampusie Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, rozmawia Monika Zieleniewska.

Drodzy Czytelnicy,

nowy rok ruszył pełną parą. Dopiero co pracowaliśmy nad styczniowym wydaniem na targi RemaDays, a tymczasem już startujemy z przygotowaniami do lutowego numeru „Świata DRUKU”! Będziemy pisać między innymi o rozwiązaniach sprzętowych dla działu DTP i software’owych dla drukarni, cyfrowym i offsetowym druku dziełowym, zadruku podłoży giętkich, taśmach samoprzylepnych, tekturze, a także o faktoringu i leasingu dla branży poligraficznej. Z nowym numerem pojawimy się na targach Warsaw Pack, Warsaw Book Show oraz Film Video Foto w Łodzi.

Wielkoformatowa drukarka EFI Pro 24f, która będzie prezentowana na warszawskich targach, debiutowała na SGIA Expo w Nowym Orleanie w październiku zeszłego roku. Właśnie trafia na polski rynek, gdzie jego dystrybutorem będzie opolskie Atrium Centrum Ploterowe - pierwsza firma w Europie zajmująca się jego dystrybucją.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu