Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs na projekt odnawialnego i odzyskiwalnego opakowania

Konkurs na projekt odnawialnego i odzyskiwalnego opakowania

Stora Enso poinformowała o kolejnej edycji konkursu Recreate Packaging, w pierwszych edycjach skierowanego do projektantów opakowań oraz studentów uczelni kształcących w tym kierunku, a w obecnej formule – do wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyjnego designu. Tym razem jego tematem przewodnim (zgodnie z hasłem Design Circular 2021) jest rozwiązanie opakowaniowe, bazujące na materiałach odnawialnych i zbieżne z celami gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Zgłoszenia do Recreate Packaging 2021 przyjmowane są do 20 października br. Konkurs ma charakter międzynarodowy, a wśród laureatów jego poprzednich edycji były również osoby z Polski, nagradzane zarówno przez jury, jak też w głosowaniu publiczności.

Jak podkreśla organizator, współcześni i ekoświadomi konsumenci coraz częściej poszukują rozwiązań proekologicznych. W znacznie większym stopniu niż dotychczas przywiązują oni wagę do wpływu opakowań na środowisko, zwłaszcza w kontekście stosowanych w nich tworzyw sztucznych. Stora Enso podkreśla, że użytkownicy preferują opakowania bazujące na materiałach odnawialnych, zawierające niewielki udział (bądź nie zawierające w ogóle) plastiku i zaprojektowane z myślą o recyklingu, by zmniejszyć negatywny ich wpływ na środowisko.

Temat przewodni konkursu Recreate Packaging 2021 – Design Circular – ma skłonić projektantów do stworzenia nowej generacji, odnawialnych opakowań zbieżnych z założeniami GOZ. Te zaś uwzględniają zastąpienie surowców kopalnych odnawialnymi, obniżanie ilości generowanych odpadów, redukcję śladu węglowego oraz umożliwienie konsumentom łatwego i wydajnego recyklingu.

Organizator zaznacza, że konkurs jest otwarty dla wszystkich osób o kreatywnym myśleniu, posiadających umiejętność projektowania. Zgłoszenia będą oceniane przez jury złożone z ekspertów, zaś nagrody zostaną ogłoszone w marcu 2021 roku. Wszystkie zatwierdzone zgłoszenia zostaną zamieszczone w listopadzie br. na dedykowanej stronie internetowej i poddane głosowaniu o Nagrodę Publiczności.

Stora Enso organizuje konkurs Recreate Packaging od 2012 roku. Ma on – w założeniach organizatora – zachęcać do tworzenia i umożliwić nagradzanie doskonale zaprojektowanych rozwiązań opakowaniowych. Firma dodaje, że stanowi on olbrzymią szansę dla utalentowanych projektantów i studentów do wybicia się poprzez udział w konkursie i zdobycie wyróżnienia. Ma być przy tym platformą przeznaczoną do tworzenia innowacji w proekologicznych rozwiązaniach opakowaniowych, bazujących na odnawialnych i odzyskiwalnych materiałach o niskim śladzie węglowym, umożliwiając systematyczne zastępowanie plastiku i innych surowców nieodnawialnych.

Więcej informacji oraz formularz rejestracji znajdują się na stronie konkursu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Integart wprowadziła na rynek innowacyjny na skalę światową program średnio- i długoterminowego wynajmu urządzeń HP Latex oraz HP Stitch. Program Rent2Print jest przeznaczony dla wszystkich klientów, którzy chcą użytkować urządzenia oraz czerpać maksymalne korzyści biznesowe, nie wiążąc się umową leasingu ani kredytem. To klient decyduje o terminie najmu, doborze sprzętu i jego wymianie bądź wykupie.
Program najmu obejmuje urządzenia drukujące firmy HP: HP Latex 115, 315, 335 oraz opcje Print&Cut; HP Latex 365, 375; HP Latex 560, 570; HP Stitch S300 oraz S500. Umowa najmu nie nakłada żadnych limitów druku, a w całym okresie uczestnictwa w najmie klient ma gwarantowany bezpłatny pełny pakiet serwisowy i okresowe przeglądy. Każdy zakup mediów w Integart dla uczestników Programu to rabat 3% obniżający automatycznie wartość raty najmu, nawet do 70%. To powoduje, że im więcej firma drukuje, tym mniej może płacić za najem urządzenia!
Więcej informacji na www.rent2print.pl.

Informacja promocyjna

W dniu 29 września 2020 r., podczas targów Polagra w Poznaniu, firma FANO Sp. z .o.o. zgłosiła akces do grona członków Polskiej Izby Opakowań.

W ramach partnerstwa, firmy Fujifilm, Illumina i Edale połączą siły w powstającym salonie wystawowym firmy Edale w jej siedzibie w Whiteley w Wielkiej Brytanii. Nowy obiekt, którego otwarcie zaplanowano na rok 2021, będzie miejscem wirtualnych prezentacji wydajnej kombinacji maszyn fleksograficznych Edale i systemu utrwalania UV LED Illumina oraz farb Flexo JJ firmy Fujifilm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.