Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Nagrody Stowarzyszenia Papierników Polskich

Nagrody Stowarzyszenia Papierników Polskich

W dn. 23 września 2021 r. na posiedzeniu jury konkursów o nagrody prof. Edwarda Szwarcsztajna (za osiągnięcia naukowo-techniczne w dziedzinie papiernictwa) oraz im. prof. Józefa Łapińskiego (za najlepsze prace dyplomowe z zakresu papiernictwa) wyłoniono laureatów obydwu konkursów.

Nagrody im. prof. Edwarda Szwarcsztajna za osiągnięcia naukowo-techniczne w dziedzinie papiernictwa w latach 2016–2019 otrzymali:

- Janusz Gradecki za publikację książkową „100 lat wojowania o papier 1914–2014” (nagroda I stopnia). W tej 804-stronicowej monografii, wydanej nakładem autora, dostrzeżono niezwykły i unikatowy materiał faktograficzny, potwierdzony licznymi źródłami informacji, a przede wszystkim oparty na konsultacjach z ponad setką osób związanych z przemysłem papierniczym;

- Stefan Jakucewicz i Svitlana Khadzhynowa za publikację książkową „Sposoby drukowania cyfrowego” (nagroda II stopnia). Jest to typowo techniczna, przeznaczona dla poligrafów, zwięźle napisana pozycja, wydana w serii „Monografie Politechniki Łódzkiej”. Liczy 240 stron i 160 fotografii;

- Marek Motylewski za publikację książkową „Od włókna do tektury – papier i tektura falista – korelacje” (nagroda II stopnia). Cenna pozycja nie tylko dla pracowników zakładów papierniczych i tekturniczych, zredagowana przez praktyka. Dwujęzyczna (polsko-angielska), wzbogacona wysokiej jakości zdjęciami, wykresami, rysunkami i tabelami. Atrakcyjnie wydana przez Mondi Group, liczy 383 strony;

- Maciej Szymczyk, Rainer Sachs, Rafał Eysymontt, Jan Bałchan za „Monografię młyna papierniczego w Dusznikach-Zdroju” (wyróżnienie). To solidna, licząca 409 stron, bogato udokumentowana źródłowo publikacja przedstawia Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju nie tylko z historycznego i papierniczego punktu widzenia.

Nagrody im. prof. Józefa Łapińskiego za najlepsze prace dyplomowe z zakresu papiernictwa w latach 2018–2019 otrzymali:

- Karolina Szmidt za pracę dyplomową magisterską pt. „Badanie relaksacji i pełzania wybranych papierów pakowych”, wykonaną w Centrum Papiernictwa i Poligrafii PŁ pod kierunkiem dr inż. Anny Stanisławskiej (nagroda I stopnia);

- Anna Dryja za pracę dyplomową inżynierską pt. „Wpływ obciążenia kierunkowego na pochłanianie energii przepuklenia wybranych papierów”, wykonaną w Centrum Papiernictwa i Poligrafii PŁ pod kierunkiem dr inż. Anny Stanisławskiej (nagroda II stopnia);

- Magdalena Kozal za pracę dyplomową inżynierską pt. „Ocena jakości nadruku na tekturze falistej wykonanego metodą drukowania natryskowego (ink-jet)”, wykonaną w Centrum Papiernictwa i Poligrafii PŁ pod kierunkiem dr inż. Svitlany Khadzhynovej (nagroda II stopnia);

- Kamil Filipczak za pracę dyplomową inżynierską pt. „Określenie wpływu rodzaju masy włóknistej, stopnia jej zmielenia na przepuszczalność powietrza oraz wypróbowanie wybranych niekonwencjonalnych metod poprawy przepuszczalności powietrza z uwzględnieniem właściwości wytrzymałościowych”, wykonaną w Centrum Papiernictwa i Poligrafii PŁ pod kierunkiem dr hab. inż. Konrada Olejnika (wyróżnienie).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.