Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Nagrodzono strategię cyfryzacji Heidelberga

Nagrodzono strategię cyfryzacji Heidelberga

Organizacja Printing Industries of America (PIA) przyznała nagrody InterTech Technology Awards 2017 dla dwóch urządzeń firmy Heidelberg. Obydwa wyróżnione produkty miały swoją premierę podczas zeszłorocznych targów drupa.

Nagrodzone urządzenia to Prinect Press Center XL 2, z ekranem Wallscreen XL i oprogramowaniem Intellistart 2, oraz maszyna do druku etykiet Gallus Labelfire 340. Dla Heidelberga są to już 37. i 38. z kolei wyróżnienia PIA, co czyni niemieckiego producenta rekordzistą pod względem ilości nagrodzonych rozwiązań.

Prinect Press Center XL 2 zostało przez jurorów uznane za rozwiązanie przełomowe w dziedzinie digitalizacji druku offsetowego. Jest to pierwsze tego typu urządzenie, umożliwiające w pełni automatyczną zmianę zleceń w trakcie pracy, bez interwencji operatora. Urządzenie korzysta z opatentowanego przez Heidelberg pakietu oprogramowania Intellistart 2.

Gallus Labelfire 340 zaprojektowano w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów na druk zmiennych danych i opłacalną produkcję wersjonowanych etykiet, nisko- i średnionakładowych. Model Labelfire 340 łączy zalety druku konwencjonalnego, z najnowszymi technologiami cyfrowymi. Maszyna umożliwia również uszlachetnianie etykiet, co oznacza w praktyce możliwość wyprodukowania gotowej, wykończonej etykiety w jednym procesie produkcyjnym.

Jim Workman, wiceprezes, Printing Industries of America, skomentował: „Członkowie komisji sędziowskiej jednogłośnie uznali, że poziom automatyzacji oferowany przez Prinect Press Center XL 2, stanowi rozpoczęcie nowej epoki w dziejach druku offsetowego. W jednoprzebiegowej maszynie Gallus Labelfire 340 sędziowie docenili innowacyjne połączenie druku inkjetowego, fleksograficznego, uszlachetniania i dalszej obróbki”.

Organizacja Printing Industries of America nieprzerwanie od 1978 roku nagradza wybitne osiągnięcia przemysłu drukarskiego. Ponad 80% technologii wyróżnionych w konkursie InterTech Technology Awards odniosło komercyjny sukces.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Rynek identyfikatorów RFID w ostatnich latach systematycznie się rozwija. Według aktualnych prognoz, jeszcze w tym roku osiągnie on wartość ponad 11 milardów dolarów. Firma Avery Dennison dąży do wzmocnienia swojej pozycji w tym segmencie.

Canon Polska zaprasza do udziału w road show w Katowicach (10 VIII), Wrocławiu (17 VIII) i Poznaniu (30 VIII). Rejestracji można dokonać drogą e-mailową za pośrednictwem adresu roadshow@canon.pl z podaniem wybranego miasta spotkania. Weź udział w spotkaniach i przyspiesz rozwój swojej firmy dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Canon!

reklama

Amerykański producent farb i atramentów, firma Sun Chemical opublikowała swój raport dotyczący ekorozwoju, w którym informuje o swoich osiągnięciach badawczych, które zaowocowały wprowadzeniem do oferty nowych produktów i usług przyjaznych dla środowiska naturalnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu