Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Nagrodzono strategię cyfryzacji Heidelberga

Nagrodzono strategię cyfryzacji Heidelberga

Organizacja Printing Industries of America (PIA) przyznała nagrody InterTech Technology Awards 2017 dla dwóch urządzeń firmy Heidelberg. Obydwa wyróżnione produkty miały swoją premierę podczas zeszłorocznych targów drupa.

Nagrodzone urządzenia to Prinect Press Center XL 2, z ekranem Wallscreen XL i oprogramowaniem Intellistart 2, oraz maszyna do druku etykiet Gallus Labelfire 340. Dla Heidelberga są to już 37. i 38. z kolei wyróżnienia PIA, co czyni niemieckiego producenta rekordzistą pod względem ilości nagrodzonych rozwiązań.

Prinect Press Center XL 2 zostało przez jurorów uznane za rozwiązanie przełomowe w dziedzinie digitalizacji druku offsetowego. Jest to pierwsze tego typu urządzenie, umożliwiające w pełni automatyczną zmianę zleceń w trakcie pracy, bez interwencji operatora. Urządzenie korzysta z opatentowanego przez Heidelberg pakietu oprogramowania Intellistart 2.

Gallus Labelfire 340 zaprojektowano w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów na druk zmiennych danych i opłacalną produkcję wersjonowanych etykiet, nisko- i średnionakładowych. Model Labelfire 340 łączy zalety druku konwencjonalnego, z najnowszymi technologiami cyfrowymi. Maszyna umożliwia również uszlachetnianie etykiet, co oznacza w praktyce możliwość wyprodukowania gotowej, wykończonej etykiety w jednym procesie produkcyjnym.

Jim Workman, wiceprezes, Printing Industries of America, skomentował: „Członkowie komisji sędziowskiej jednogłośnie uznali, że poziom automatyzacji oferowany przez Prinect Press Center XL 2, stanowi rozpoczęcie nowej epoki w dziejach druku offsetowego. W jednoprzebiegowej maszynie Gallus Labelfire 340 sędziowie docenili innowacyjne połączenie druku inkjetowego, fleksograficznego, uszlachetniania i dalszej obróbki”.

Organizacja Printing Industries of America nieprzerwanie od 1978 roku nagradza wybitne osiągnięcia przemysłu drukarskiego. Ponad 80% technologii wyróżnionych w konkursie InterTech Technology Awards odniosło komercyjny sukces.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już za miesiąc, 23 listopada, w hotelu Czerniewski w Warszawie (ul. Jutrzenki 119) Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, organizuje XI konferencję z cyklu Akademia Zarządzania Barwą. Zgłoszenia przyjmujemy do 13 listopada na formularzu zgłoszeniowym.

Firma Mimaki ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży płaskiego plotera tnącego Mimaki CF22-1225. To nowe rozwiązanie tnące obsługuje materiały w formacie do 1220 × 2440 mm i stanowi doskonałe uzupełnienie urządzenia Mimaki JFX200-2513 do produkcji na żądanie sezonowych materiałów reklamowych do sklepów oraz elementów wystawowych. Po dodaniu oprogramowania ArtiosCAD Designer Solution obie maszyny tworzą kompletne rozwiązanie drukująco-tnące umożliwiające tworzenie niestandardowych opakowań i prototypów.

W dniach 18–20 września br. firma Erhardt+Leimer zorganizowała kolejne szkolenie dla swoich dystrybutorów. I tym razem w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firmy Graw, autoryzowanego dystrybutora Erhardt+Leimer w Polsce. Gośćmi szkolenia byli także przedstawiciele z takich krajów, jak Węgry, Czechy, Serbia i Macedonia.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu