Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Polacy wśród laureatów Recreate Packaging 2018

Polacy wśród laureatów Recreate Packaging 2018

Nagrody w kolejnej edycji Recreate Packaging – międzynarodowego konkursu skierowanego do studentów i projektantów opakowań, którego inicjatorem i organizatorem jest skandynawski koncern Stora Enso - zostały wręczone podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 17 maja w Madrycie. Czwarta edycja Recreate Packaging, podobnie jak wcześniejsze, promowała innowacyjne, a zarazem proekologiczne projekty bazujące na surowcach odnawialnych. Tym razem konkurs był poświęcony opakowaniom na żywność dla dzieci.

Tegoroczna edycja konkursu okazała się dla organizatorów bardzo dużym sukcesem frekwencyjnym: liczba nadesłanych prac była o 61% wyższa niż poprzednim razem - w sumie zgłoszono 258 projektów. Według Stora Enso, zdecydowały o tym coraz większa świadomość potencjału oferowanego przez odnawialne, proekologiczne surowce przy projektowaniu opakowań, a także sam cel tegorocznego konkursu, czyli stworzenie produktu, który w jak największym stopniu odpowiadałby dzieciom i ich potrzebom. Zgłoszenia nadsyłane w ramach konkursu Recreate Packaging 2018 były oceniane pod względem ich funkcjonalności i odbioru przez użytkownika, potencjału rynkowego, innowacyjnego zastosowania surowców, proekologiczności (w kontekście produkcji opakowania) oraz korzyści, jakie mogą one przynieść przy sprzedaży i logistyce. O wynikach konkursu Recreate Packaging 2018 rozstrzygało jury składające się z ekspertów reprezentujących branże: spożywczą, opakowaniową i projektancką. Znaleźli się w nim: Stefan Casey – Packaging Innovation Lead w firmie Nestlé, Ali Kaylan – szef marketingu globalnego w SIG Combibloc, Sally Voltaire – szef kuchni i właściciel restauracji Sally Voltaire & Systrar, Renne Angelvuo – prezes European Packaging Design Association, Antoine Leuenberger – Regional Buyer w firmie Danone oraz Annica Bresky – kierująca jednostką Consumer Board w Stora Enso, pełniąca funkcję przewodniczącej jury. Główną nagrodę w kategorii dla profesjonalistów zdobyli Viktoriia Schmidt i Arthur Schmidt z Niemiec za projekt „Fruit Glasses”. Wśród studentów najlepsi okazali się Marcus Zieboll i Tino Buschhorn z Uniwersytetu Medialnego w Stuttgarcie.

Oceniając pracę „MonsterFruits”, której autorami są Marcus Zieboll i Tino Buschhorn, jurorzy napisali: „Zwycięzca w kategorii dla studentów jest bezdyskusyjny, zwłaszcza w kontekście kryteriów zastosowanych przez jury przy werdykcie. Zabawny, radosny projekt nie tylko przyciąga uwagę dziecka, ale też zachęca je do interakcji i zabawy. Co więcej, mamy tu do czynienia z prawdziwie intuicyjnym designem, kluczowym dla dzieci ze względu na ich rozumienie funkcjonalności opakowania. Kształt pudełka umożliwia jego ekonomiczne uzasadnioną produkcję bez ryzyka utraty oryginalności czy uszkodzenia znajdującego się w środku produktu. Jednak co najważniejsze, projekt ten w idealny sposób wpisuje się w przesłanie konkursu: zachęca dzieci do spożywania zdrowej żywności w angażujący ich uwagę i radosny sposób. Podsumowując, opakowanie to jest gotowe do wdrożenia na skalę produkcyjną i posiada ogromny potencjał rynkowy”.

Z kolei na temat „Fruit Glasses” – projektu, którego autorami są Viktoriia Schmidt i Arthur Schmidt, jurorzy napisali: „Decyzja również w tym przypadku była jednogłośna: to zdecydowanie najlepszy projekt w kategorii dla profesjonalistów, wpisujący się idealnie w kryteria konkursowe. Mamy tu do czynienia z dobrze wykonanym, prostym designem – skalowalnym i adaptowalnym do różnych potrzeb. Projekt uzyskał też maksymalną ilość punktów za gotowość do wdrożenia go na skalę produkcyjną. Stanowi on potwierdzenie zasady, że często najlepsze pomysły cechuje prostota, co było widoczne także w przypadku innych nominowanych do finału prac. Co więcej, wychodzi naprzeciw idei przyświecającej konkursowi: jest zabawny, wciągający i promujący zdrowy styl odżywiania”.

Drugie miejsce w kategorii dla profesjonalistów przypadło czwórce Włoszek. Denise Aimar, Valentina Rizzo, Antonella Zeverino i Chiara Borghi otrzymały nagrodę za projekt „Snack+Break”. Trzecie miejsce zajęli Karolina Lademann i Tomasz Żakowski za opakowanie „Bacaly Snake”. W kategorii dla studentów druga nagroda powędrowała do Natalii Dębickiej z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, autorki projektu „Waky-Up Muesli”. Trzecie miejsce zajęli Oskar Hilario i Simon Essnert z Nackademin w Solna (Szwecja).

Przyznano również Nagrodę Publiczności, której zwycięzca został wyłoniony na podstawie głosowania poprzez stronę internetową konkurs. Spośród niemal 15 tysięcy głosów najwięcej uzyskał projekt „Smart Snack” autorstwa Klaudii Rajcy i Martyny Matuszkiewicz – studentek Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Swoją nagrodę przyznało też jury dziecięce – tu najwyżej oceniono pracę Natalii Dębickiej – „Waky-Up Muesli” (która zajęła 2. miejsce w kategorii dla studentów).

„Jury konkursowe było pod bardzo dużym wrażeniem wysokiej jakości wyróżnionych projektów, w których w umiejętny sposób połączono funkcjonalność, humor, atrakcyjny kształt i grafikę. Można stwierdzić wręcz, że wszystkie opakowania jakie znalazły się w ścisłym gronie finalistów mają odpowiedni potencjał zwrócić uwagę potencjalnych konsumentów, a także podobać się pod względem wizualnym czy funkcjonalnym zarówno dzieciom, jak i dorosłym” – mówi Annica Bresky, kierująca działem Stora Enso Consumer Board, a zarazem przewodnicząca jury.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.