Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Politechnika Warszawska wyróżniła uczniów

Politechnika Warszawska wyróżniła uczniów

Finał drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, organizowanego przez Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, odbył się 15 marca. W konkursie wzięło udział ponad 600 uczniów z 31 szkół z całej Polski.

Do finału konkursu dostało się 46 uczniów z 13 szkół, z czego 41 z 11 szkół do niego przystąpiło. Większość tegorocznych uczestników to maturzyści, którzy stanowili 61% ogółu osób zakwalifikowanych do finału. Pozostali to w 22% uczniowie klas trzecich, w 13% drugich i 4% pierwszoroczniacy. Spośród nich wyłoniono 19 finalistów z 7 szkół, w tym 12 maturzystów, 5 osób z trzeciej i 2 osoby z drugiej klasy. Wyróżnieni finaliści uzyskali z rąk Dziekana Wydziału Inżynierii Produkcji prof. dr hab. inż. Andrzeja Kolasy symboliczny indeks na studia na kierunku Technologia Poligrafii. Najlepszy wynik wśród laureatów uzyskała Katarzyna Langer, uczennica Aleksandra Suchty z trzeciej klasy Technikum Księgarskiego im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Jest to jedna z ośmiu finalistów z tej szkoły wyróżniona w tegorocznej edycji konkursu. W gronie laureatów znalazły się ponadto cztery osoby z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, trzy osoby z Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Zygmunta Bohusza-Szyszko w Chełmie oraz po jednej osobie z Technikum Poligraficzno Medialnego im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Rudzie Śląskiej, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku i Zespołu Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Za organizację konkursu odpowiedzialni byli: Kierownik Zakładu Technologii Poligraficznych dr hab. inż. Georgij Petriaszwili, prof. PW, dr inż. Marta Gajadhur oraz dr hab. inż. Dawid Myszka, prof. PW – Prodziekan WIP. Konkurs został zrealizowany z funduszy WIP oraz przy wsparciu sponsorów z branży poligraficznej: Heidelberg Polska, 3M Polska, KBA CEE i huberGroup Polska. „Świat DRUKU” był jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny dla uczniów szkół średnich służy promocji kierunku studiów poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji. Konkurs ten wpisał się już na stałe w terminarz wydarzeń realizowanych przez WIP, ciesząc się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ich nauczycieli. Jest to przedsięwzięcie ogólnopolskie, które zgodnie z przyjętymi obecnie trendami ma wspierać rozwój szkół technicznych w Polsce. Warto podkreślić, że konkurs ten jest unikatowym działaniem o tej tematyce w skali kraju. Jego kolejna edycja wystartuje 15 listopada 2018 r.

Więcej o konkursie na stronie https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl/

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Reprograf wraz firmą X-Rite organizuje w dniach 24–25 października w Łodzi w hotelu Iness spotkanie poświęcone tematyce pomiaru i kontroli barwy. Skierowane jest ono przede wszystkim do przedstawicieli wszystkich dziedzin branży poligraficznej: od offsetu, przez druk opakowań, aż po druk wielkoformatowy.

Październikowy numer „Świata DRUKU” jest już w drukarni, a my intensywnie pracujemy nad kolejnym wydaniem naszego magazynu, do którego współtworzenia Państwa zachęcamy. Co znajdzie się w listopadowym wydaniu?

Głównymi tematami będą: urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych, usługowe przygotowalnie form drukowych, zarządzanie barwą, standaryzacja, proofing, kontrola jakości, Web-to-Print, software, a także rozwiązania do korespondencji masowej, faktoring i leasing dla branży poligraficznej, automatyzacja procesów produkcyjnych i projektowanie opakowań klasy premium.

Intrograf Lublin, producent opakowań kartonowych i ulotek dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i FMCG, świętuje 21-lecie powstania spółki i wkracza w nowy etap rozwoju, inwestując aż 25 mln zł w nowe technologie. Z tej okazji 19 października br. odbędzie się Dzień Otwarty w fabryce Intrografu przy ul. Vetterów w Lublinie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu