Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Politechnika Warszawska wyróżniła uczniów

Politechnika Warszawska wyróżniła uczniów

Finał drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, organizowanego przez Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, odbył się 15 marca. W konkursie wzięło udział ponad 600 uczniów z 31 szkół z całej Polski.

Do finału konkursu dostało się 46 uczniów z 13 szkół, z czego 41 z 11 szkół do niego przystąpiło. Większość tegorocznych uczestników to maturzyści, którzy stanowili 61% ogółu osób zakwalifikowanych do finału. Pozostali to w 22% uczniowie klas trzecich, w 13% drugich i 4% pierwszoroczniacy. Spośród nich wyłoniono 19 finalistów z 7 szkół, w tym 12 maturzystów, 5 osób z trzeciej i 2 osoby z drugiej klasy. Wyróżnieni finaliści uzyskali z rąk Dziekana Wydziału Inżynierii Produkcji prof. dr hab. inż. Andrzeja Kolasy symboliczny indeks na studia na kierunku Technologia Poligrafii. Najlepszy wynik wśród laureatów uzyskała Katarzyna Langer, uczennica Aleksandra Suchty z trzeciej klasy Technikum Księgarskiego im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Jest to jedna z ośmiu finalistów z tej szkoły wyróżniona w tegorocznej edycji konkursu. W gronie laureatów znalazły się ponadto cztery osoby z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, trzy osoby z Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Zygmunta Bohusza-Szyszko w Chełmie oraz po jednej osobie z Technikum Poligraficzno Medialnego im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Rudzie Śląskiej, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku i Zespołu Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Za organizację konkursu odpowiedzialni byli: Kierownik Zakładu Technologii Poligraficznych dr hab. inż. Georgij Petriaszwili, prof. PW, dr inż. Marta Gajadhur oraz dr hab. inż. Dawid Myszka, prof. PW – Prodziekan WIP. Konkurs został zrealizowany z funduszy WIP oraz przy wsparciu sponsorów z branży poligraficznej: Heidelberg Polska, 3M Polska, KBA CEE i huberGroup Polska. „Świat DRUKU” był jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny dla uczniów szkół średnich służy promocji kierunku studiów poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji. Konkurs ten wpisał się już na stałe w terminarz wydarzeń realizowanych przez WIP, ciesząc się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ich nauczycieli. Jest to przedsięwzięcie ogólnopolskie, które zgodnie z przyjętymi obecnie trendami ma wspierać rozwój szkół technicznych w Polsce. Warto podkreślić, że konkurs ten jest unikatowym działaniem o tej tematyce w skali kraju. Jego kolejna edycja wystartuje 15 listopada 2018 r.

Więcej o konkursie na stronie https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl/

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drodzy Czytelnicy! Wygląda na to, że nareszcie przyszła wiosna. W związku z tym nasza redakcja wrzuca szósty bieg. Już niedługo trafi do Was numer kwietniowy „Świata DRUKU”, a tymczasem chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do współtworzenia wydania majowego!

W dniach 17 i 18 kwietnia czekamy na Państwa na targach Packaging Innovations w warszawskim Centrum EXPO XXI. Stoisko C2, na które serdecznie zapraszamy, obfituje w pozytywną energię i... numery "Świata DRUKU" :)

„W ostatniej dekadzie zaszła bardzo duża zmiana w podejściu detalistów do marki własnej. Stała się ona jednym z centralnych elementów strategii rynkowej sieci handlowych oraz głównym wyznacznikiem ich pozycji na rynku” – pisze Joanna Kwiczor, ekspertka z branży retail i FMCG. Z jej ciekawego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie kroki podejmują duże sieci handlowe, by za pomocą marek własnych zdominować rynek FMCG.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu