Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Poznaliśmy laureatów XXI edycji konkursu o nagrodę Złotego Gryfa

Poznaliśmy laureatów XXI edycji konkursu o nagrodę Złotego Gryfa

Polska Izba Druku, organizator Konkursu Złotego Gryfa na najlepszy pod względem jakości wykonania produkt poligraficzny, podała listę zwycięzców tegorocznej odsłony rywalizacji na najlepszy pod względem jakości wykonania produkt poligraficzny wykonany w minionym roku. Jest to największy i najstarszym w Polsce konkursem obejmującym całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość produktu w dziewięciu kategoriach produktowych. Laureaci otrzymują statuetkę Złotego Gryfa wraz z prawem używania znaku graficznego na blankiecie firmowym oraz prawem do zamieszczenia go na swoich wyrobach.

Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący – Jerzy Petriaszwili (Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii PW), Ryszard Czekała (Polska Izba Druku), Piotr Dobrołęcki (Polska Izba Książki), Maciej Hoffman (Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL), Stefan Jakucewicz (Ekspert Polskiej Izby Druku), Andrzej Rowicki (ekspert fleksografia), Andrzej Tomaszewski (Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego), Beata Pyś-Skrońska (Polska Izba Opakowań) Bogdan Wyrzykowski (SIMP), Przemysław Śleboda (Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego) po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs, postanowiła przyznać nagrody Złotego Gryfa w dziewięciu kategoriach produktowych:

Produkt wielobarwny w oprawie prostej: Styl zakopiański Stanisława Witkiewicza – Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz;

Produkt wielobarwny w oprawie złożonej: Samurai-Amour & Art. Sylwia Makris – Edica Sp. z o.o.;

Produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie prostej: What if? A co, gdyby? – Drukarnia Pozkal Sp. z o.o. Sp.k.;

Produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie złożonej: H.C. Andersen – Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz;

Produkt informacyjno-reklamowy: Chronariak Collector Box – Takt Sp. z o.o.;

Czasopismo wielobarwne: MAYO line, Mayones Guitars & Basses – Drukarnia WL Sp. z o.o.;

Opakowanie z nadrukiem: Opakowanie kaszerowane „2 Masters” dla Dictador Sp. z o.o. – Takt Sp. z o.o.;

Kalendarz: Kalendarz Tinta i przyjaciele – Drukarnia TINTA Zbigniew Szymański;

Etykieta: Nalewka Wiśniowa „Etyfleksówka” – Etyflex Sp. z o.o.

Nagrodę Diamentowego Gryfa 2020 otrzymują trzykrotni laureaci nagrody Złotego Gryfa. W tym roku są to firmy:

1. Drukarnia Pozkal Sp. z o.o. Sp.k.;

2. Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz;

3. Takt Sp. z o.o.

Statuetki Złotego Gryfa, Diamentowego Gryfa, rzeczowe nagrody dodatkowe oraz dyplomy dla nominowanych do nagrody Złotego Gryfa zostaną wręczone w czasie gali konkursowej podczas dorocznego Balu Polskiej Izby Druku, który ze względu na pandemię COVID-19 przełożono z pierwotnie zaplanowanej daty 24 października 2020 r. na 12 czerwca 2021 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.