Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Poznaliśmy zwycięzców FINAT Label Competition 2020

Poznaliśmy zwycięzców FINAT Label Competition 2020

Ceremonia wręczenia nagród FINAT Label Competition 2020 za kulisami

Międzynarodowe stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłosiło wyniki konkursu, którego celem jest docenianie i podkreślanie zalet i możliwości zastosowań etykiet samoprzylepnych i opakowań elastycznych jako skutecznego narzędzia marketingowego, promocyjnego lub identyfikacyjnego. W tym roku po raz pierwszy w historii rywalizacji ceremonię ogłoszenia zwycięzców przeprowadzono w formie transmisji online z haskiej siedziby stowarzyszenia. Tradycyjnie przyznano nagrody w pięciu głównych grupach: marketing/zastosowania końcowe, procesy druku, rozwiązania bezklejowe, innowacja i druk elektroniczny, druk cyfrowy.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 264 projekty z 44 firm reprezentujących 23 państwa. Wśród krajów, z których nadesłano najwięcej prac, znalazły się Francja (52), Turcja (35) i Stany Zjednoczone (26). Jury wybrało 39 najlepszych projektów w danych kategoriach i grupach oraz przyznało 93 wyróżnienia. Największą popularnością cieszyły się kategorie: wina (59), napoje alkoholowe (29), kosmetyki (27) oraz zestawy etykiet (21).

Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych prac. Nagroda Best in Show i jednocześnie zwycięzca grupy rozwiązań bezklejowych przypadła projektowi hiszpańskiej firmy IPE Industria Gráfica. Etykieta na białe wino wyróżniała się zarówno wysokiej jakości drukiem fleksograficznym ryb oraz sieci rybackiej, jak i precyzyjnie nałożonym lakierem na rysunek sieci, przez co otrzymano efekt dotykowy. Zainteresowanie projektem zwiększa niebieska latarnia morska. Zwycięzcą w kategorii marketing/zastosowania końcowe została hiszpańska firma Germark za etykietę 1580 CapAndritxol Cabernet Sauvignon, która stanowi udane połączenie czterokolorowego druku cyfrowego z lakierem sitodrukowym (efekt tłoczenia na etykiecie) oraz szorstkiego papieru teksturowanego (oddaje długowieczności charakter historycznego budynku przedstawionego w projekcie). W grupie procesy druku wygrała realizacja tureckiej firmy Çiftsan Label and Packaging Company. Etykieta na szampon jest przykładem udanego połączenia kilku technik uszlachetnień – została zadrukowana pięcioma kolorami, przy czym czarny matowy lakier kontrastuje ze srebrną folią hologramową nakładaną w technologii hot-foil, a aplikowany punktowo lakier sitodrukowy zapewnia efekt dotykowy. Zwycięzcą grupy innowacja została firma Kimoha Entrepreneurs FZCO ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich za etykietę zadrukowaną techniką fleksografii w trzech kolorach, zawierającą zabezpieczenie druku. Projekt ten jest przeznaczony do użytku w czasie egzaminu – gęsta czarna warstwa uniemożliwia egzaminatorowi identyfikację kandydata aż do chwili ostatecznej oceny jego pracy. W grupie druk cyfrowy zwyciężyła austriacka drukarnia Etiketten Carini. Zgłoszona przez nią etykieta została wydrukowana w technologii cyfrowej w czterech kolorach, zawiera profilowane złocenie na gorąco (na niesione na rysunek jabłka) oraz warstwę lakieru naniesionego na tekst, całość powstała na teksturowanym papierze.

Jak co roku przyznano także nagrodę jury – otrzymała ją niemiecka firma Multi-Color Corporation Bingen za etykietę na wino Kyburg Riesling Trocken, za szczególne wartości techniczne. Do jej wykonania nie użyto w ogóle atramentu ani farb, zastosowano jedynie złocenia na gorąco i tłoczenia. Powstała w trzech etapach: ilustracja została pokryta złotą folią z efektami nanostrukturalnymi, zamek i litery wykonano z użyciem czarnej folii i tłoczenia pryzmatycznego, zaś tarczę i słońce uszlachetniono z użyciem tłoczenia z przezroczystej folii.

Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie organizatora konkursu: www.finat.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.