Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Przyznano Złote medale MTP targów 4Print Week i Taropak 2018

Przyznano Złote medale MTP targów 4Print Week i Taropak 2018

Znani są już laureaci konkursu o Złoty Medal MTP targów 4Print Week i Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak, odbywających się dniach 1–4 października br. w przestrzeniach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do rywalizacji zgłaszanych jest niemal 500 produktów pretendujących do miana nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Spośród tych, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, Sąd Konkursowy wyłania zwycięzców.

Złoty medal MTP targów 4Print Week w tym roku zdobył spektrometr GL Spectrolux, zgłoszony przez Zakłady Artystyczne ART Sp. z o.o., polskiego dystrybutora produktów GL Optic. Jest to precyzyjny przenośny kompaktowy miernik światła do stanowisk kontrolnych dla poligrafii. Urządzenie pozwala na dokładny i szybki pomiar ważnych parametrów oświetlenia takich jak natężenie oświetlenia i barwa, równomierność oświetlenia, temperatura barwowa, współrzędne barwy, rozkład widmowy, oddawanie barw PAR / PPFD i wiele innych.

Na targach Taropak 2018 Złote Medale otrzymały następujące produkty: DC Wrapper + owijarka DISCOVERY: system do rejestracji zdjęć palet podczas procesu owijania (DC LOG Sp. z o.o., Izipak Sp. z o.o. Sp.k.); Praktika 55 Smart: automatyczna pakowarka z wbudowanym tunelem do pakowania w folię termokurczliwą (Minipack-Torre S. p/A., Izipak Sp. z o.o. Sp.k.); STB: ręczne, akumulatorowe urządzenie do opasywania taśmami z tworzyw sztucznych (Orgapack, Transaco Group Sp. z o.o.); pionowa maszyna pakująca RM-32 ACD typu Doypack z obracaną szczęką (Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o); Logomatic 510 QTB: system etykietujący do drukowania na papierze bez materiału podkładowego (Logopak Systeme GmbH&Co., KG Logopak East Sp. z o.o.); kanister K-10 SOR z systemem Anti-Glue (Suwary S.A.); system wymienny Grawer do wytwarzania opakowań szklanych z wieloma różnymi grawerami w ramach jednej partii produkcyjnej (Klar Glass Sp. z o.o.).

Kolejnym etapem rywalizacji jest konkurs o „Złoty Medal – Wybór Konsumentów", w którym przedstawiciele branży i konsumenci oddają swoje głosy na najlepszy w ich opinii produkt targów. Głosowania prowadzone są na stronie www.zlotymedal.mtp.pl oraz za pomocą interaktywnych ekranów dotykowych w specjalnie stworzonych przestrzeniach Strefy Mistrzów, rozstrzygnięcie następuje miesiąc po zakończeniu imprezy targowej, po wcześniejszym podsumowaniu wyników głosowania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy przepowiadali, że drukowanych książek nie będzie, tymczasem obserwujemy, że nie brakuje ich na rynku, a wydawcy wspólnie z drukarniami dziełowymi zaskakują czytelników nowymi pomysłami na uatrakcyjnienie odbioru treści, których realizacja jest możliwa dzięki nowoczesnym technologiom. Jak się okazuje, mimo mniejszych nakładów publikacji liczba i różnorodność tytułów wciąż rośnie, a wielbiciele tradycyjnych książek nadal po nie sięgają. Z tym większą przyjemnością Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca magazynu „Świat DRUKU” i organizator wydarzeń branżowych w ramach Akademii Wiedzy, zaprasza na konferencję „Święto Książki”, która odbędzie się 21 marca 2019 r. w Centrum Konferencyjnym Nimbus, mieszczącym się przy Al. Jerozolimskich 98 w Warszawie.

Trzecie w tym roku wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o nadchodzących targach Packaging Innovations (Warszawa, 02–03.04.2019 r.), na których będzie ono dystrybuowane. Tematami przewodnimi będą: innowacyjne opakowania i etykiety (m.in. IML, shrink sleeve, booklet, peel-of, twin feeder, z kodem RFID); maszyny i urządzenia do produkcji opakowań; innowacyjne uszlachetnianie opakowań; znakowanie opakowań; kontrola jakości ich produkcji; systemy gospodarowania odpadami.

Podczas właśnie zakończonych targów RemaDays 2019, które odbyły się w Nadarzynie w dniach 13–15 lutego, firma SoftPlast dostarczająca urządzenia i akcesoria do produkcji plandek, namiotów, banerów i rolet okiennych, na swoim stoisku pokazała m.in. kilka rodzajów zgrzewarek oraz system domingowy UV Flexadome do produkcji etykiet i naklejek z efektem 3D.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu