Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Rozstrzygnięto 16. edycję konkursu Label Industry Global Awards

Rozstrzygnięto 16. edycję konkursu Label Industry Global Awards

fot. PhotoStudioVercammen / www.labelawards.com

Podczas 40. targów Labelexpo w Brukseli, 24 września 2019 r. miała miejsce ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom Label Industry Global Awards (Międzynarodowych Nagród Przemysłu Etykietowego). W wydarzeniu zorganizowanym z wielkim rozmachem wzięło udział kilkuset gości. Konkurs ma na celu wyróżnienie najbardziej innowacyjnych, udanych i wpływowych rozwiązań z zakresu opakowań i etykiet, które powstały na świecie w ciągu ostatniego roku.

W kategorii Innowacyjność (dla firm zatrudniających maksymalnie 300 pracowników), sponsorowanej przez Flint Group Narrow Web, nagrodę zdobyła firma GMG, która opracowała rozwiązanie GMG Calibration Creation Wizard. Służy ono pomocą w tworzeniu dokładnie odwzorowujących kolory makiet etykietowych, opakowań giętkich i pudełek kartonowych. Jury doceniło sposób połączenia oprogramowania GMG Color Management z możliwościami drukarki Epson SC-S80600 w celu uzyskania tak dokładnych, powtarzalnych proofów.

Ta sama nagroda (ale w kategorii firm powyżej 300 pracowników), sponsorowana przez firmę Xeikon, trafiła do Esko za oprogramowanie Esko Print Control Wizard do wykonywania płyt fleksograficznych i form sitodrukowych.

W kategorii Środowisko i Zrównoważony Rozwój, sponsorowanej przez magazyn „Labels & Labelling”, nagrodzono firmę Avery Dennison. Doceniono jej papiery nośne (linery), składające się w 30 proc. ze zrecyklowanego PET, które spełniają techniczne parametry wymagane u tego typu produktów.

Kolejną nagrodą – Wschodzącej Gwiazdy (Rising Star Award), sponsorowaną przez Label Academy oraz firmę Avery Dennison, uhonorowano Roberta Rae z firmy GEW, który od kilku lat zajmuje się opracowywaniem światowej klasy systemów LED.

Wyróżniono także firmę Reynders w kategorii Europejski Przetwórca (European Converter of the Year Award) za błyskawiczne wprowadzenie przez nią na rynek etykiet o specjalnej „lojalnościowej” funkcji, promowanie rozwiązań o zrównoważonym charakterze oraz proekologiczne inwestycje w panele słoneczne i ograniczenie zużycia surowców energetycznych. W kategorii specjalne osiągnięcia (Special Recognition Award) nagrodzono Clive'a Smitha, twórcę Labelexpo, zaś za Globalne Osiągnięcie (R. Stanton Avery Global Achievement Award) wyróżniono Jima DeFife'a, wiceprezesa działu materiałów samoprzylepnych w firmie Multi-Color Corporation.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu