Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Rozstrzygnięto 16. edycję konkursu Label Industry Global Awards

Rozstrzygnięto 16. edycję konkursu Label Industry Global Awards

fot. PhotoStudioVercammen / www.labelawards.com

Podczas 40. targów Labelexpo w Brukseli, 24 września 2019 r. miała miejsce ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom Label Industry Global Awards (Międzynarodowych Nagród Przemysłu Etykietowego). W wydarzeniu zorganizowanym z wielkim rozmachem wzięło udział kilkuset gości. Konkurs ma na celu wyróżnienie najbardziej innowacyjnych, udanych i wpływowych rozwiązań z zakresu opakowań i etykiet, które powstały na świecie w ciągu ostatniego roku.

W kategorii Innowacyjność (dla firm zatrudniających maksymalnie 300 pracowników), sponsorowanej przez Flint Group Narrow Web, nagrodę zdobyła firma GMG, która opracowała rozwiązanie GMG Calibration Creation Wizard. Służy ono pomocą w tworzeniu dokładnie odwzorowujących kolory makiet etykietowych, opakowań giętkich i pudełek kartonowych. Jury doceniło sposób połączenia oprogramowania GMG Color Management z możliwościami drukarki Epson SC-S80600 w celu uzyskania tak dokładnych, powtarzalnych proofów.

Ta sama nagroda (ale w kategorii firm powyżej 300 pracowników), sponsorowana przez firmę Xeikon, trafiła do Esko za oprogramowanie Esko Print Control Wizard do wykonywania płyt fleksograficznych i form sitodrukowych.

W kategorii Środowisko i Zrównoważony Rozwój, sponsorowanej przez magazyn „Labels & Labelling”, nagrodzono firmę Avery Dennison. Doceniono jej papiery nośne (linery), składające się w 30 proc. ze zrecyklowanego PET, które spełniają techniczne parametry wymagane u tego typu produktów.

Kolejną nagrodą – Wschodzącej Gwiazdy (Rising Star Award), sponsorowaną przez Label Academy oraz firmę Avery Dennison, uhonorowano Roberta Rae z firmy GEW, który od kilku lat zajmuje się opracowywaniem światowej klasy systemów LED.

Wyróżniono także firmę Reynders w kategorii Europejski Przetwórca (European Converter of the Year Award) za błyskawiczne wprowadzenie przez nią na rynek etykiet o specjalnej „lojalnościowej” funkcji, promowanie rozwiązań o zrównoważonym charakterze oraz proekologiczne inwestycje w panele słoneczne i ograniczenie zużycia surowców energetycznych. W kategorii specjalne osiągnięcia (Special Recognition Award) nagrodzono Clive'a Smitha, twórcę Labelexpo, zaś za Globalne Osiągnięcie (R. Stanton Avery Global Achievement Award) wyróżniono Jima DeFife'a, wiceprezesa działu materiałów samoprzylepnych w firmie Multi-Color Corporation.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu