Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Rozstrzygnięto 16. edycję konkursu Label Industry Global Awards

Rozstrzygnięto 16. edycję konkursu Label Industry Global Awards

fot. PhotoStudioVercammen / www.labelawards.com

Podczas 40. targów Labelexpo w Brukseli, 24 września 2019 r. miała miejsce ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom Label Industry Global Awards (Międzynarodowych Nagród Przemysłu Etykietowego). W wydarzeniu zorganizowanym z wielkim rozmachem wzięło udział kilkuset gości. Konkurs ma na celu wyróżnienie najbardziej innowacyjnych, udanych i wpływowych rozwiązań z zakresu opakowań i etykiet, które powstały na świecie w ciągu ostatniego roku.

W kategorii Innowacyjność (dla firm zatrudniających maksymalnie 300 pracowników), sponsorowanej przez Flint Group Narrow Web, nagrodę zdobyła firma GMG, która opracowała rozwiązanie GMG Calibration Creation Wizard. Służy ono pomocą w tworzeniu dokładnie odwzorowujących kolory makiet etykietowych, opakowań giętkich i pudełek kartonowych. Jury doceniło sposób połączenia oprogramowania GMG Color Management z możliwościami drukarki Epson SC-S80600 w celu uzyskania tak dokładnych, powtarzalnych proofów.

Ta sama nagroda (ale w kategorii firm powyżej 300 pracowników), sponsorowana przez firmę Xeikon, trafiła do Esko za oprogramowanie Esko Print Control Wizard do wykonywania płyt fleksograficznych i form sitodrukowych.

W kategorii Środowisko i Zrównoważony Rozwój, sponsorowanej przez magazyn „Labels & Labelling”, nagrodzono firmę Avery Dennison. Doceniono jej papiery nośne (linery), składające się w 30 proc. ze zrecyklowanego PET, które spełniają techniczne parametry wymagane u tego typu produktów.

Kolejną nagrodą – Wschodzącej Gwiazdy (Rising Star Award), sponsorowaną przez Label Academy oraz firmę Avery Dennison, uhonorowano Roberta Rae z firmy GEW, który od kilku lat zajmuje się opracowywaniem światowej klasy systemów LED.

Wyróżniono także firmę Reynders w kategorii Europejski Przetwórca (European Converter of the Year Award) za błyskawiczne wprowadzenie przez nią na rynek etykiet o specjalnej „lojalnościowej” funkcji, promowanie rozwiązań o zrównoważonym charakterze oraz proekologiczne inwestycje w panele słoneczne i ograniczenie zużycia surowców energetycznych. W kategorii specjalne osiągnięcia (Special Recognition Award) nagrodzono Clive'a Smitha, twórcę Labelexpo, zaś za Globalne Osiągnięcie (R. Stanton Avery Global Achievement Award) wyróżniono Jima DeFife'a, wiceprezesa działu materiałów samoprzylepnych w firmie Multi-Color Corporation.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.