Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Startuje nowa edycja konkursu #LABELicious 2020

Startuje nowa edycja konkursu #LABELicious 2020

Zwycięzcy edycji 2019

Międzynarodowe stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłosiło rozpoczęcie drugiej edycji konkursu projektowego #LABELicious, stanowiącego część kampanii stowarzyszenia mającej na celu przyciągnięcie młodych talentów i zainteresowanie ich branżą. Konkurs skierowany jest do studentów i młodych profesjonalistów z całej Europy, jednak w tym roku wyjątkowo skupi się na wybranych krajach, ośrodkach akademickich i firmach działających w sektorze etykiet. Ich głównym zadaniem będzie stworzenie inteligentnego, kreatywnego i zrównoważonego projektu linii etykiet i opakowań dla innowacyjnego producenta nowej marki konsumenckiej przeznaczonej dla starszego pokolenia konsumentów.

Oprócz zachęcenia młodych talentów do podzielenia się swoimi pomysłami i wizją przyszłości etykiet i opakowań, równie ważnym celem konkursu jest stworzenie sieci powiązań między nowymi w branży projektantami, edukacją a przemysłem. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja #LABELicious, miała uroczysty finał podczas Labelexpo w Brukseli – podczas ceremonii wręczono nagrody młodym ludziom z Włoch i Belgii, którzy pokonali ponad stu rywali z całej Europy.

Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna odsłona #LABELicious ma kontynuować sukces poprzedniej edycji i skupić się na praktycznej współpracy między instytucjami edukacyjnymi w zakresie technologii opakowań i projektowania graficznego w krajach europejskich oraz producentami etykiet i opakowań działającymi w tych krajach. Edycja 2019 pokazała bowiem, że ​​współpraca między biznesem a edukacją zaowocowała bogatą wymianą zarówno między profesjonalistami działającymi w obu tych światach, jak i różnymi pokoleniami reprezentującymi z jednej strony wieloletnie doświadczenie, a z drugiej świeże spostrzeżenia i nowe ambicje. FINAT zachęca także placówki edukacyjne do włączenia konkursu w program nauczania 2020/2021.
Ze względu na epidemię COVID-19 i planowane przesunięcia daty zakończenia semestru edukacyjnego w wielu krajach, zmienione zostały także terminy dotyczące konkursu. Ogłoszenie zwycięzców edycji 2020 zaplanowano na 26 lutego 2021 r. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.Labelicious.eu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.