Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / VII Międzynarodowy Konkurs Graficzny rozstrzygnięty

VII Międzynarodowy Konkurs Graficzny rozstrzygnięty

Od lewej: Joanna Marczewska (M.M. Druk Serwis), Andrzej Januszkiewicz (dyrektor ZSPM) i zwycięzca konkursu Mateusz Knysak

16 marca 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w tegorocznej edycji konkursu, którego hasło przewodnie brzmiało: „Healthy Body – Sustainable World”, czyli „Zdrowe ciało, zrównoważone środowisko”. Uroczystość miała miejsce w auli Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie.

Młodzi zdolni z Polski, Ukrainy i Czech nadesłali 125 prac, z których Jury wyodrębniło 20. Miejsce I i zarazem nagroda publiczności przypadły Mateuszowi Knysakowi z Zespołu Szkół Plastycznych im. J. Malczewskiego w Częstochowie. II miejsce zajął Szymon Łacheta z Technikum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bytomiu. Miejsce III zajęła Pavlína Kollarová, reprezentująca szkołę średnią z Ołomuńca
Nagrody dla uczestników ufundowali członkowie Małopolskiego Klastra Poligraficznego; M.M. Druk Serwis, Wykrojniki.pl, Fundacja im. prof. Bartla, Drukarnia Skleniarz i 3D Bot.eu. Zdaniem Joanny Marczewskiej z M.M. Druk Serwis, mile zaskakujący był nie tylko wysoki poziom artystyczny prac, ale też zobrazowanie tematu przewodniego, sygnalizujące jego głębokie przemyślenie.
„Przez trzy lata nauki w szkole plastycznej nauczyłem się, że najważniejszy jest zamysł, to, jak praca ma oddziaływać na odbiorcę, to, co ma przekazać i w jaki sposób ma to zrobić. W pracy konkursowej głównym problemem jest nadmierne spożywanie pustych i złych kalorii. Świadomie użyłem plastikowych i sztucznych kolorów. Za wzór do stworzenia krzyczącego donuta posłużył mi obraz Edvarda Muncha. Ważne jest dla mnie to, że obraz posłużył mi jedynie jako inspiracja, a całą pracę konkursową wykonałem ręcznie i samodzielnie. Cieszy mnie, że mogę przyczynić się do uświadamiania społeczeństwa w jakimś chociaż najmniejszym stopniu” – podkreśla Mateusz Knysak.
Wszystkie wyróżnione prace można zobaczyć na stronie konkursowej Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych i na profilu facebookowym Małopolskiego Klastra Poligraficznego, współorganizatora konkursu.

Praca Mateusza Knysaka - I miejsce

Praca Szymona Łachety - II miejsce

Praca Pavliny Korallovej - III miejsce

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Reprograf wraz firmą X-Rite organizuje w dniach 24–25 października w Łodzi w hotelu Iness spotkanie poświęcone tematyce pomiaru i kontroli barwy. Skierowane jest ono przede wszystkim do przedstawicieli wszystkich dziedzin branży poligraficznej: od offsetu, przez druk opakowań, aż po druk wielkoformatowy.

Październikowy numer „Świata DRUKU” jest już w drukarni, a my intensywnie pracujemy nad kolejnym wydaniem naszego magazynu, do którego współtworzenia Państwa zachęcamy. Co znajdzie się w listopadowym wydaniu?

Głównymi tematami będą: urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych, usługowe przygotowalnie form drukowych, zarządzanie barwą, standaryzacja, proofing, kontrola jakości, Web-to-Print, software, a także rozwiązania do korespondencji masowej, faktoring i leasing dla branży poligraficznej, automatyzacja procesów produkcyjnych i projektowanie opakowań klasy premium.

Intrograf Lublin, producent opakowań kartonowych i ulotek dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i FMCG, świętuje 21-lecie powstania spółki i wkracza w nowy etap rozwoju, inwestując aż 25 mln zł w nowe technologie. Z tej okazji 19 października br. odbędzie się Dzień Otwarty w fabryce Intrografu przy ul. Vetterów w Lublinie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu