Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / VII Międzynarodowy Konkurs Graficzny rozstrzygnięty

VII Międzynarodowy Konkurs Graficzny rozstrzygnięty

Od lewej: Joanna Marczewska (M.M. Druk Serwis), Andrzej Januszkiewicz (dyrektor ZSPM) i zwycięzca konkursu Mateusz Knysak

16 marca 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w tegorocznej edycji konkursu, którego hasło przewodnie brzmiało: „Healthy Body – Sustainable World”, czyli „Zdrowe ciało, zrównoważone środowisko”. Uroczystość miała miejsce w auli Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie.

Młodzi zdolni z Polski, Ukrainy i Czech nadesłali 125 prac, z których Jury wyodrębniło 20. Miejsce I i zarazem nagroda publiczności przypadły Mateuszowi Knysakowi z Zespołu Szkół Plastycznych im. J. Malczewskiego w Częstochowie. II miejsce zajął Szymon Łacheta z Technikum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bytomiu. Miejsce III zajęła Pavlína Kollarová, reprezentująca szkołę średnią z Ołomuńca
Nagrody dla uczestników ufundowali członkowie Małopolskiego Klastra Poligraficznego; M.M. Druk Serwis, Wykrojniki.pl, Fundacja im. prof. Bartla, Drukarnia Skleniarz i 3D Bot.eu. Zdaniem Joanny Marczewskiej z M.M. Druk Serwis, mile zaskakujący był nie tylko wysoki poziom artystyczny prac, ale też zobrazowanie tematu przewodniego, sygnalizujące jego głębokie przemyślenie.
„Przez trzy lata nauki w szkole plastycznej nauczyłem się, że najważniejszy jest zamysł, to, jak praca ma oddziaływać na odbiorcę, to, co ma przekazać i w jaki sposób ma to zrobić. W pracy konkursowej głównym problemem jest nadmierne spożywanie pustych i złych kalorii. Świadomie użyłem plastikowych i sztucznych kolorów. Za wzór do stworzenia krzyczącego donuta posłużył mi obraz Edvarda Muncha. Ważne jest dla mnie to, że obraz posłużył mi jedynie jako inspiracja, a całą pracę konkursową wykonałem ręcznie i samodzielnie. Cieszy mnie, że mogę przyczynić się do uświadamiania społeczeństwa w jakimś chociaż najmniejszym stopniu” – podkreśla Mateusz Knysak.
Wszystkie wyróżnione prace można zobaczyć na stronie konkursowej Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych i na profilu facebookowym Małopolskiego Klastra Poligraficznego, współorganizatora konkursu.

Praca Mateusza Knysaka - I miejsce

Praca Szymona Łachety - II miejsce

Praca Pavliny Korallovej - III miejsce

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma specjalizująca się w produkcji folii do opakowań giętkich, laminatów i etykiet ogłosiła wprowadzenie do oferty nowej metalizowanej folii z polipropylenu.

Firma Derya, autoryzowany dystrybutor japońskich maszyn Horizon, zainstalowała w inowrocławskiej drukarni urządzenie StichLiner Mark III wraz z podajnikiem HOF 400. Była to pierwsza taka instalacja w kraju.

Od września w ofercie Epsona znajdą się nowe bezprzewodowe urządzenia z serii T. Wielkoformatowe modele SureColor T3100 i T5100 mają się sprawdzić przede wszystkim w firmach inżynieryjnych i architektonicznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu