Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / VII Międzynarodowy Konkurs Graficzny rozstrzygnięty

VII Międzynarodowy Konkurs Graficzny rozstrzygnięty

Od lewej: Joanna Marczewska (M.M. Druk Serwis), Andrzej Januszkiewicz (dyrektor ZSPM) i zwycięzca konkursu Mateusz Knysak

16 marca 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w tegorocznej edycji konkursu, którego hasło przewodnie brzmiało: „Healthy Body – Sustainable World”, czyli „Zdrowe ciało, zrównoważone środowisko”. Uroczystość miała miejsce w auli Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie.

Młodzi zdolni z Polski, Ukrainy i Czech nadesłali 125 prac, z których Jury wyodrębniło 20. Miejsce I i zarazem nagroda publiczności przypadły Mateuszowi Knysakowi z Zespołu Szkół Plastycznych im. J. Malczewskiego w Częstochowie. II miejsce zajął Szymon Łacheta z Technikum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bytomiu. Miejsce III zajęła Pavlína Kollarová, reprezentująca szkołę średnią z Ołomuńca
Nagrody dla uczestników ufundowali członkowie Małopolskiego Klastra Poligraficznego; M.M. Druk Serwis, Wykrojniki.pl, Fundacja im. prof. Bartla, Drukarnia Skleniarz i 3D Bot.eu. Zdaniem Joanny Marczewskiej z M.M. Druk Serwis, mile zaskakujący był nie tylko wysoki poziom artystyczny prac, ale też zobrazowanie tematu przewodniego, sygnalizujące jego głębokie przemyślenie.
„Przez trzy lata nauki w szkole plastycznej nauczyłem się, że najważniejszy jest zamysł, to, jak praca ma oddziaływać na odbiorcę, to, co ma przekazać i w jaki sposób ma to zrobić. W pracy konkursowej głównym problemem jest nadmierne spożywanie pustych i złych kalorii. Świadomie użyłem plastikowych i sztucznych kolorów. Za wzór do stworzenia krzyczącego donuta posłużył mi obraz Edvarda Muncha. Ważne jest dla mnie to, że obraz posłużył mi jedynie jako inspiracja, a całą pracę konkursową wykonałem ręcznie i samodzielnie. Cieszy mnie, że mogę przyczynić się do uświadamiania społeczeństwa w jakimś chociaż najmniejszym stopniu” – podkreśla Mateusz Knysak.
Wszystkie wyróżnione prace można zobaczyć na stronie konkursowej Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych i na profilu facebookowym Małopolskiego Klastra Poligraficznego, współorganizatora konkursu.

Praca Mateusza Knysaka - I miejsce

Praca Szymona Łachety - II miejsce

Praca Pavliny Korallovej - III miejsce

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Wzorem lat ubiegłych także w tym roku podczas zbliżających się targów RemaDays Warsaw organizowana jest loteria dla zwiedzających. Z okazji jubileuszowej 15. edycji tego wydarzenia goście mają szansę wygrać każdego dnia telewizor Samsung 55” UHD. Wystarczy odwiedzić targi, wrzucić swoją wizytówką do specjalnej urny i pojawić się w dniach od 13 do 15 lutego na stoisku A2 w hali E o godz. 14.00, gdzie odbędą się losowania. Szczegóły konkursu w regulaminie dostępnym na stronie www.remadays.com.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu