Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / World Corrugated Awards 2019

World Corrugated Awards 2019

Reed Exhibitions, firma przygotowująca targi SinoCorrugated, które w tym roku odbędą się w Szanghaju w dniach 8–11 kwietnia, w ramach tego wydarzenia organizuje także coroczny konkurs World Corrugated Awards. Ma on na celu wyłonienie innowacyjnego projektu, programu lub inicjatywy mającej na względzie odpowiedzialność społeczną w danym roku i nagrodzenie osób i zespołów z branży tektury falistej, które wniosły znaczący wkład w jej rozwój.

Konkurs ma zasięg międzynarodowy i jest wspierany przez wiele wpływowych stowarzyszeń branżowych i globalne marki użytkowników końcowych. Stanowi także globalną platformę komunikacyjną dla specjalistów z branży tektury falistej. Przyjmowanie zgłoszeń zakończono z końcem stycznia 2019 r. W lutym w wyniku otwartego głosowania online wyłoniono po trzech finalistów w każdej z kategorii. Spośród nich profesjonalne jury wybierze zwycięzców. Ogłoszenie wyników nastąpi 7 kwietnia 2019 r. podczas targów SinoCorrugated.

Nagrody World Corrugated Awards są podzielone na trzy kategorie (w sumie osiem nagród): Innowacje (w tym podkategorie: innowacyjny projekt opakowania kartonowego, nowość w produkcji materiałów opakowaniowych oraz innowacyjność aplikacji), Zarządzanie przedsiębiorstwem (w tym podkategorie: zarządzanie ryzykiem i kontrolą, planowanie inwestycji i zakładu fabrycznego, nagroda dla najlepszego managera-sukcesora) i Wartość społeczna (nagroda za wkład w ochronę środowiska oraz za propagowanie humanizmu w przemyśle).

Według najnowszego raportu Smithers Pira, rynek opakowań z tektury falistej do roku 2023 zwiększy się do 300 mld. dolarów, a roczna stopa wzrostu r/r wyniosła około 3,7%. Oprócz tradycyjnej ochrony towarów i systemów POS / POP, także produkty E-Commerce stały się siłą napędową tej branży. Musi ona więc odpowiednio reagować na rosnące zapotrzebowanie na bardziej złożone opakowania. Dlatego coraz bardziej potrzebne są rozwiązania wspierające ten rynek z zakresu nie tylko technologii, materiałów i projektowania, ale także zarządzania cyklem produkcyjnym i całym przedsiębiorstwem. Konkurs World Corrugated Awards, skupiający zarówno stowarzyszenia jak i przedsiębiorców i projektantów działających na tym polu w różnych krajach, jest jednym z elementów skutecznej promocji i rozwoju branży tektury falistej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Wytwarzany przez Stora Enso karton Natura Life, charakteryzujący się naturalnym, brązowym odcieniem, znalazł po raz kolejny zastosowanie w produkcji opakowań Pure-Pak, stworzonych przez firmę Elopak. Tym razem został on wykorzystany w ich aseptycznej wersji, w której karton stworzony przez Stora Enso może znaleźć szersze niż dotychczas zastosowanie – m.in. przy produkcji opakowań na wyroby niewymagające chłodzenia.

Marcowe wydanie „Świata DRUKU”, które przygotowaliśmy z myślą o zbliżających się targach Packaging Innovations (Warszawa, 02–03.04.2019 r.), właśnie trafiło do drukarni i lada dzień znajdzie się w Państwa rękach. Tymczasem nasz zespół rozpoczął już intensywne przygotowania do czwartego w tym roku wydania naszego magazynu, które tworzymy na targi FESPA 2019 – największe międzynarodowe wydarzenie dla branży druku wielkoformatowego w nadchodzących miesiącach. Ponad 700 wystawców działających w zakresie sitodruku, druku cyfrowego i druku na tekstyliach spotka się w dniach 14–17 maja w Monachium. Nie zabraknie na nich również „Świata DRUKU”, który będzie nas wszystkich reprezentował na stoisku prasy branżowej.

25 marca br. w łódzkim Centrum Kreatywności Fabryka przy ul. Tymienieckiego 22G odbędzie się pierwsze spotkanie przedstawicieli firm z zakresu rejestracji i odzwierciedlania obrazów w najnowszych technologiach. Organizatorami konferencji, której patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, są eM proove i Centrum Kreatywności Fabryka.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu