Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Wręczenie Złotych Gryfów atrakcją dorocznego balu PID

Wręczenie Złotych Gryfów atrakcją dorocznego balu PID

W sobotę, 26 maja w hotelu The Westin Warsaw odbył się coroczny bal Polskiej Izby Druku. Imprezie towarzyszyła gala XIX edycji konkursu o nagrodę Złotego Gryfa. W tym roku Polska Izba Druku gościła na balu 172 osoby – szefów i pracowników firm poligraficznych, instytucji centralnych, przedstawicieli związków zawodowych, świata nauki, stowarzyszeń i izb gospodarczych. Miesięcznik „Świat DRUKU” miał przyjemność objąć wydarzenie patronatem medialnym.

Gości przybyłych na bal przywitał Leszek Wojtczuk, prezes Polskiej Izby Druku. W swojej mowie powitalnej nawiązał on m.in. do przypadającej w tym roku 25. rocznicy istnienia izby. Z okazji jubileuszu ćwierćwiecza, prezes Polskiej Izby Druku wręczył medale osobom zasłużonym dla polskiej poligrafii. Kapituła medalu nominowała do wyróżnienia Edwarda Dreszera, Jacka Goreckiego, Antoninę Kuchlewską, Jolantę Kurowiak i Andrzeja Palacza.

O godz. 21 rozpoczęła się gala rozstrzygnięcia XIX edycji konkursu Złotego Gryfa. Jury konkursu w składzie: Jerzy Petriaszwili (IMiP PW) - przewodniczący, Ryszard Czekała (Polska Izba Druku), Piotr Dobrołęcki (Polska Izba Książki), Maciej Hoffman (Izba Wydawców Prasy), Stefan Jakucewicz (ekspert Polskiej Izby Druku), Andrzej Rowicki (ekspert z dziedziny fleksografii), Andrzej Tomaszewski (Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego), Beata Pyś-Skrońska (Polska Izba Opakowań) i Bogdan Wyrzykowski (SIMP), przyznało nagrody w dziewięciu kategoriach produktowych. W kategoriach: produkt wielobarwny w oprawie prostej i etykieta, dwie statuetki Złotego Gryfa wraz z nagrodami rzeczowymi o wartości 4 tys. złotych każda, otrzymała Drukarnia WL odpowiednio za półrocznik gdańskiego ASP zatytułowany „Akademia w mieście” i etykietę błotników rowerowych Mad Pig. Najlepszym produktem wielobarwnym w oprawie złożonej uznano książkę „O koniach wschodnich i wywodzących się z ras orientalnych”, za którą nagrody odebrały Toruńskie Zakłady Graficzne Zapolex. Drukarni Skleniarz Włodzimierz Skleniarz, która zgłosiła pracę pt. „Muzeum Oświęcim”, przyznano nagrodę w kategorii: produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie prostej. Praca wykonana w drukarni Pozkal („Nie przyszedłem pana nawracać”) zwyciężyła natomiast w kategorii: produkt jedno lub dwubarwny w oprawie złożonej. Kolejne statuetki i nagrody pieniężne powędrowały do firm: Takt („Black Sabbath – The Ten Year War”, kategoria: produkt informacyjno-reklamowy); Edica („Wokół Kujawko-Pomorskie”, kategoria: czasopismo wielobarwne); Chespa (opakowanie Rubine Red C, kategoria: opakowanie z nadrukiem) oraz Akcydens Zakład Poligraficzny Adam Cichocki i Synowie („550 lat polskiego parlamentaryzmu”, kategoria: kalendarz). Dodatkowo na zakończenie gali wręczono też specjalną nagrodę Diamentowego Gryfa, przyznawaną trzykrotnym laureatom nagrody Złotego Gryfa. W tym roku otrzymała ją firma Drukarnia WL. Mianem niezawodnego partnera Polskiej Izby Druku przez 25 lat jej istnienia uhonorowano ponadto firmę Heidelberg Polska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Lato za pasem, najwyższa pora przygotować dla Państwa interesującą lekturę. W lipcowo-sierpniowym wydaniu „Świata DRUKU” napiszemy m.in. o druku cyfrowym w małym formacie, rozwiązaniach dla wielkiego formatu, druku na tekstyliach, komunikacji wizualnej i druku dla rynku reklamy, marketingu w poligrafii, rynku reklamy w Polsce, upominkach reklamowych i nowoczesnym dziale DTP. Jest to wydanie przygotowywane na targi FestiwalDruku.pl i będzie ono tam bezpłatnie dystrybuowane. Zachęcamy do przesyłania informacji prasowych, zwłaszcza wystawców Festiwalu prosimy o przesyłanie targowych zapowiedzi.

Pełną parą przygotowujemy się do kolejnego, bardzo ważnego dla nas wydarzenia. Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. i miesięcznik „Świat DRUKU” działają na polskim rynku poligraficznym już od 25 lat. Uroczyście uczcimy ten jubileusz 5 września br. w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi przy ul. Kilińskiego 45, podczas konferencji „Poligrafia wczoraj, dziś i jutro”. Jednak zanim się spotkamy, oddamy w Państwa ręce specjalne polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU”, również zatytułowane „Poligrafia wczoraj, dziś i jutro”.

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za liczny udział w tegorocznej, siódmej już edycji konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, zorganizowanej przez nasze wydawnictwo. Mamy nadzieję, że wyjechali Państwo z Trzebawia bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia. Liczymy, że za rok spotkamy się w podobnym, a nawet większym gronie. Podziękowania kierujemy także do patronów konferencji – Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej i Polskiej Izby Opakowań – oraz jej współorganizatorów, firm: EFI, Esko, Koenig & Bauer, SCORPIO, Siegwerk, X-Rite. Na relację z wydarzenia zapraszamy do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu