Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

List do premiera Morawieckiego

Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga Jacek Kuśmierczyk wystosował list do prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w którym domaga się w imieniu całego sektora poligraficznego zdecydowanych działań w celu ratowania nie tylko rodzimej poligrafii, ale całej gospodarki. Oto jego treść:

Komisja Europejska przyjęła nowy plan w sprawie GOZ

Jak podaje portalkomunalny.pl, Komisja Europejska przyjęła nowy plan działań na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym oraz wzmocnienia konkurencyjności unijnej gospodarki przy uwzględnieniu potrzeb środowiska naturalnego. Zamierzeniem jest taka zmiana produkcji, która umożliwi wykorzystanie zasobów nadających się do ponownego użycia.

Branża leasingu w cieniu koronawirusa

Związek Polskiego Leasingu i Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów poinformowały, że w zaistniałej sytuacji gospodarczej skupiły się na podjęciu wszelkich działań, aby po ustaniu zagrożenia epidemicznego umożliwić wszystkim klientom prowadzenie działalności. W szczególności dotyczy to podmiotów, które znajdą się w sytuacji utrudniającej bieżącą i regularną obsługę umów leasingowych, by mogły nadal dysponować finansowanymi przedmiotami.

Wirtualny przewodnik po targach RemaDays Warsaw 2020

Organizator targów RemaDays Warsaw na stronie internetowej wydarzenia uruchomił zakładkę RemaDays Online, która umożliwi odbycie wirtualnego spaceru i dotarcie do tegorocznych wystawców warszawskiej imprezy branżowej.

SPPES inicjatorem współpracy firm w obliczu kryzysu

Stowarzyszenie Polskich Producentów Etykiet Samoprzylepnych, zrzeszające wiodące firmy z branży etykietowej i opakowaniowej, ogłosiło podjęcie daleko idących wspólnych działań, mających na celu współpracę i wzajemne wsparcie dla wszystkich członków, na wypadek wystąpienia miejscowej kwarantanny czy ograniczenia dostaw materiałów i surowców.

ECMA Polska pisze do premiera ws. sytuacji związanej z pandemią

Zarząd ECMA Polska wystosował pismo do Prezesa Rady Ministrów, dotyczące aktualnej sytuacji przedsiębiorców w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Zarząd Związku Pracodawców Przetwórców Kartonu i ich Dostawców odbył również rozmowę z senatorem ziemi łódzkiej, co skutkowało dodatkowymi pytaniami ze strony Senatu i omówienie szczegółów zmian w Ustawie z dn. 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Poniżej treść listu.

Apel branży upominków reklamowych do Prezesa Rady Ministrów

W nawiązaniu do obecnie panującej w Polsce sytuacji, związanej z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2, Polska Izba Artykułów Promocyjnych wystosowała 12 marca 2020 r. pismo do Prezesa Rady Ministrów RP Mateusza Morawieckiego z pytaniem, na jakie wsparcie ze strony Rządu RP może liczyć sektor gospodarki, który reprezentuje Izba.

Rozwiązanie redukujące alkohol w druku offsetowym

Firma ABC/Allied Pressroom Products Europe poinformowała o rosnącym zainteresowaniu jej proekologicznym buforem All Star Fount, który – jak podaje producent – umożliwia znaczącą redukcję, a nawet całkowitą eliminację alkoholu z roztworu nawilżającego stosowanego w maszynach arkuszowych i zwojowych, bazujących na tej technice drukowania. W związku z pandemią koronawirusa i związanymi z nią brakami w dostawach alkoholu izpopropylowego (IPA), wykorzystywanymi w druku offsetowym, firma znacząco zwiększyła stany magazynowe surowców wykorzystywanych przez jej warszawski zakład produkcyjny, co ma zabezpieczyć ciągłość dostaw wytwarzanych tu środków chemicznych.

Nowa siedziba firmy Valco Melton Poland

Firma Valco Melton Poland Sp. z o.o. poinformowała o zmianie adresu – z początkiem lutego br. główna siedziba firmy przeniosła się z Siechnic do Długołęki. Jak czytamy w komunikacie firmy, nowy adres ma być jej atutem w komunikacji z klientami.

Nowa firma API Foilmakers Limited zastąpi API Foils Europe

Australijskie przedsiębiorstwo Aldus Pty Limited poinformowało o przejęciu biznesu API Foils Europe (z wyłączeniem oddziałów zlokalizowanych w Holandii i Azji) i stworzeniu nowej firmy o nazwie API Foilmakers Limited. Na jej czele stanie Will Oldham, który piastował stanowisko dyrektora zarządzającego w latach 2012ؘ–2015, wraz z kluczowymi osobami należącymi do najwyższej kadry zarządczej.

Z ostatniej chwili

Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga Jacek Kuśmierczyk wystosował list do prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w którym domaga się w imieniu całego sektora poligraficznego zdecydowanych działań w celu ratowania nie tylko rodzimej poligrafii, ale całej gospodarki. Oto jego treść:

Wprawdzie epidemia zmieniła naszą codzienność i niesie wiele zagrożeń, mimo tego z całych sił staramy się nie oddawać jej pola i bez zmian pracować dla Państwa.
Życie w poligrafii nadal tętni. Choć wdarł się do niego chaos i odwołano wiele wydarzeń, zgodnie z planem wydawniczym tematami przewodnimi kwietniowego wydania „Świata DRUKU” będą: cyfrowy i offsetowy druk dziełowy – rynek książki;
maszyny, urządzenia i materiały do druku na podłożach niechłonnych; inkjet; druk UV;
trendy w e-commerce i ich wpływ na sektor opakowań;
zaawansowane technologie poligraficzne w produkcji opakowań farmaceutycznych i kosmetycznych;
ekologia w poligrafii; zrównoważony rozwój opakowań.
Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego numeru, który będzie dystrybuowany podczas targów PCI Days (o dacie wydarzenia poinformujemy wkrótce na naszej stronie).

Szanowni Państwo,
jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, w związku z trwającym w Polsce i na świecie stanem epidemii, 9. Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” została przeniesiona na 24–25 września br. Żywimy nadzieję, że do tego czasu powrócimy do normalnego funkcjonowania i zdrowi oraz mocniejsi spotkamy się w „Ranchu Pod Bocianem” w Przypkach.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.