Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Mimaki będzie sprzedawać drukarki OKI Data

W dniu 6 stycznia 2020 r. firma Mimaki Engineering Co., Ltd. oraz OKI Data Corporation, firma należąca do OKI Group, zawarły umowę na wyłączność dotyczącą międzynarodowej sprzedaży i dystrybucji wielkoformatowych drukarek atramentowych OKI Data, atramentów i innych materiałów oraz części eksploatacyjnych poprzez sieć sprzedaży firmy Mimaki Engineering. Umowa, która zacznie obowiązywać od 1 kwietnia br., stanowi zapowiedziane przez firmy jeszcze w marcu 2019 r. rozszerzenie ich współpracy handlowej w Japonii.

Wypełnij ankietę i pomóż stworzyć raport nt. stanu polskiej branży poligraficznej

Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, KPMG, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Gutenberga, przeprowadzają VIII edycję badania sektora poligraficznego w Polsce pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. „Świat DRUKU”, który objął patronatem to badanie, zaprasza wraz z jego organizatorami do wypełnienia Ankiety poligraficznej 2020.

Szwedzi chcą przejąć BSC Drukarnię Opakowań

Jak podał „Puls Biznesu”, dwie spółki należące do grupy AR Packaging – szwedzki A&R Carton, jeden z większych producentów opakowań kartonowych w Europie oraz jego spółka zależna Colorpack GmbH – ogłosiły wezwanie do sprzedaży akcji BSC Drukarni Opakowań. Za akcje notowanej na GPW spółki z Poznania oferują po 40,38 zł. Chcą zwiększyć udział w akcjonariacie tej spółki z obecnych 60,82 proc. do 100 proc.

Wyzwania polskich MŚP w 2020 r.

Rok 2020 może przynieść wiele zmian dla polskiego sektora MŚP. Firmy powinny odpowiednio przygotować się na najważniejsze wyzwania. Które mogą być najdotkliwsze i wpływać na większość sektora? Zdaniem eksperta Siemens Financial Services spowolnienie gospodarcze, gorsza kondycja finansowa, sytuacja na rynku pracy i potrzeba inwestycji to cztery najtrudniejsze z nich.

PIAP proponuje nowe rozwiązanie w sprawie limitów

Zniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie upominków osobom trzecim to od lat oczko w głowie działań lobbingowych PIAP. Teraz pojawiła się kolejna szansa na poprawę sytuacji firm w tym obszarze, ale w zupełnie innym ujęciu prawnym. Izba wraz z Kancelarią TAX-LEX walczy o zniesienie obowiązku prowadzenia ewidencji upominków, ale nie tylko. Dużym wsparciem dla działań PIAP jest także Krajowa Izba Gospodarcza oraz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Przekaż swój 1% podatku dla przyszłych poligrafów

Rada i zarząd Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych zwraca się do poligrafów, rodziców i nauczycieli szkół kształcących w zawodach poligraficznych, firm poligraficznych i firm współpracujących z poligrafią o wsparcie fundacji odpisem 1% podatku za rok 2019. Pieniądze zostaną przeznaczone na konkretne cele, m.in.: zakup książek do bibliotek szkolnych, organizację konferencji dokształcających dla nauczycieli zawodu, organizację wycieczek na Międzynarodowe Targi Poligrafii w Poznaniu, ankietowanie szkół w określaniu ich potrzeb, przekazywanie MEN oczekiwań środowiska dotyczących reformy szkolnictwa zawodowego w zakresie zawodów i programów nauczania.

Zakłady Metsä Board staną się platformami innowacji

Firma Metsä Board uczestniczy we wspólnym projekcie SEED, prowadzonym przez Fiński Instytut Badawczy VTT, w którym przedsiębiorstwa z branży drzewno-papierniczej opracowują nowe rozwiązania cyfrowe we współpracy z firmami teleinformatycznymi. W ramach dwuletniego projektu zakłady posłużą jako platformy innowacji dla programistów aplikacji i instytucji badawczych, które zajmują się rozwiązywaniem problemów produkcyjnych. Celem współpracy jest znalezienie nowych rozwiązań cyfrowych zwiększających wydajność produkcji.

Prace nad nową linią do konfekcjonowania materiałów reklamowych

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa małopolskiego na lata 2014–2020, przyznało spółce M.M. Druk Serwis dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego wraz z wdrożeniem. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie prototypu innowacyjnej na skalę światową linii do konfekcjonowania materiałów akcydensowo-reklamowych.

Rok 2020 w branży druku: grafiki wewnętrzne i rozwój AI

Zapewnienie bezpieczeństwa danych, postępująca automatyzacja oraz wdrażanie sztucznej inteligencji – to główne wyzwania, przed którymi stanie branża druku w 2020 r. Z prognozy ekspertów firmy Canon wynika też, że coraz prężniej będą się rozwijały techniki wykorzystywane do dekoracji wnętrz i wystroju miejsc publicznych.

Wystawa „Papierowe miasto” w dusznickim muzeum

Już za kilka dni, 17 stycznia br. o godzinie 17 w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju odbędzie się wernisaż wystawy Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej pt. „Papierowe miasto”. Ekspozycję będzie można oglądać do 5 lipca.

Z ostatniej chwili

Drugie w tym roku wydanie naszego magazynu przygotowujemy z myślą o organizowanej przez nas w ramach Akademii Wiedzy 3. edycji konferencji Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, która odbędzie się 3 marca br. w Nadarzynie. Z tym wydaniem pojawimy się także na targach Warsaw Pack (Nadarzyn, 03–05.03) oraz Film Video Foto (Łódź, 02–04.04 br.).
O czym będziemy pisać?

Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr. inż. Krzysztofa Stępnia – wieloletniego wykładowcy Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, przyjaciela „Świata DRUKU”.

Rodzinie i współpracownikom Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Zespół „Świata DRUKU”

Pogrzeb odbędzie się 3 lutego br. (poniedziałek) o godz. 12.30 na cmentarzu Zarzew przy ul. Lodowej 78 w Łodzi.

Firma Electronics For Imaging wprowadza na rynek nową linię drukarek atramentowych typu roll-to-roll – modele VUTEk D3r i D5r LED. Bazują one na sprawdzonych rozwiązaniach drukarek EFI VUTEk 3r+ i 5r+. Symbol „D” w nazwie nowych drukarek odnosi się do słowa „Design” i oznacza, że w nowych maszynach do zaawansowanych możliwości ich poprzedniczek dodano funkcje oferujące nowe możliwości profesjonalistom działającym na polu reklamy i grafiki.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.