Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Zalew podrabianych materiałów eksploatacyjnych do drukarek

Firma HP przedstawiła wnioski z sondażu przeprowadzonego na zlecenie amerykańskiego producenta przez agencję badawczą Harris Interactive. Zgodnie z wynikami analizy, ryzyko zakupu podrobionych materiałów eksploatacyjnych do drukarek jest dziś wyższe niż kiedykolwiek przedtem. Straty gospodarcze związane z obrotem nielegalnymi zamiennikami szacowane są dziś nawet na 3 mld dol. rocznie.

Heidelberg stworzył drukowany katalog próbek

Firma Heidelberg stworzyła folder próbek wydruków o tematyce ślubnej, mający być inspiracją dla drukarń oferujących parom kompleksową obsługę ważnego dla nich dnia. Katalog ilustruje różnorodne zastosowania systemu druku cyfrowego Versafire w produkcji okazjonalnych produktów i zawiera siedem przykładowych realizacji z uwzględnieniem szerokiej gamy podłoży.

Nowi wystawcy na FestiwalDruku.pl

Do grona wystawców na tegorocznym FestiwalDruku.pl (18–19 września 2019 r., Warszawa, Hala EXPO XXI) dołączyło kilka nowych firm. Wśród nich będą m.in. MBR z Katowic (firma dysponująca ogólnopolską siecią sprzedaży i serwisu urządzeń ksero druk skan Bizhub, produkowanych przez Konica Minolta) oraz OVILI (europejska marka urządzeń do zaginania i obróbki materiałów termoplastycznych, takich jak ABS, Akryl, PC, PVC, PS i PET, wykorzystywanych w branży poligraficznej i reklamowej; wszystkie urządzenia są produkowane w Polsce z użyciem komponentów pochodzących z UE).

Powiększa się grono członków PIAP

Jak poinformowała Polska Izba Artykułów Promocyjnych, w drugim kwartale 2019 r. jej szeregi zasilili nowi członkowie – są to firmy: Pro Media Plus Sp. z o.o., Symbio Media Group Sp.z o.o. i Vasco Electronics Sp.z o.o. S.K.A.

HP otwiera centrum badań i rozwoju druku 3D

W Barcelonie powstało Centrum Doskonałości Druku 3D i Produkcji Addytywnej firmy HP – największe na świecie i najbardziej zaawansowane centrum badań i rozwoju pracujące nad technologiami wspierającymi 4. rewolucję przemysłową. Na powierzchni 14 tys. m2 nad udoskonaleniem współczesnych procesów produkcyjnych pracować będą eksperci w dziedzinie druku 3D, wytwarzania addytywnego, inżynierii systemowej, analizy danych, oprogramowania, materiałoznawstwa, projektowania czy aplikacji.

PBKG zbiera podpisy ws. zmiany ministra odpowiedzialnego za poligrafię

Kilka dni temu pisaliśmy o inicjatywie Jacka Kuśmierczyka, kanclerza Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga, który wystosował do premiera RP list, w którym „w imieniu społeczności polskich poligrafów i konwerterów” zwraca się z „prośbą o zmianę ministra odpowiedzialnego za przemysł poligraficzny” (o szczegółach przeczytasz TUTAJ). Aby akcja była skuteczna, potrzebne jest poparcie jak największej liczby osób związanych z sektorem poligrafii – można to zrobić podpisując petycję on-line (dostępna TUTAJ).

Seria C800 firmy OKI Europe nagrodzona

Ultrakompaktowe, kolorowe drukarki A3 serii C800 firmy OKI Europe zostały wyróżnione nagrodą „Editor’s Choice” magazynu Print IT Reseller. Urządzenia te zajmują niewielką powierzchnię i umożliwiają firmom drukowanie codziennych dokumentów biznesowych, drukowanie na banerach o długości do 1,3 m i na wstępnie ciętych nośnikach (np. etykiety cenowe, kołnierze na butelki czy zawieszki).

Leasing napędza rozwój polskich firm

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu (ZPL), w tym i kolejnym roku firmy chcą inwestować. Takie cele stawia sobie 74 proc. średnich i 61 proc. małych firm. Podobne dane przekazuje Santander Leasing – z badania „Leasing Index 2019” wynika, że ponad połowa (56 proc.) małych polskich przedsiębiorstw zamierza zwiększyć skalę swej działalności. Stanowi to wzrost aż o 21 proc. w stosunku do 2016 r.

Katalog polskich plakatów na papierze Antalis

W czerwcu br. Warszawa gościła European Design Festival. Interesującym elementem imprezy była zorganizowana przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) w Wilanowie wystawa plakatów, otwierająca wydarzenie. Towarzyszyła jej publikacja – katalog plakatów – wydrukowana na papierze sprzedawanym przez firmę Antalis, dystrybutora papieru, systemów opakowaniowych oraz tworzyw sztucznych wykorzystywanych w komunikacji wizualnej.

Stora Enso rozszerza dostępność biokompozytów

Firma Stora Enso poinformowała o rozszerzeniu dostępności bazujących na drewnie biokompozytów DuraSense. Są one obecnie oferowane także klientom działającym na rynkach kosmetyków, żywności oraz produktów premium, którzy poszukują proekologicznej alternatywy dla opakowań z tworzyw sztucznych, spełniającej wymagania dotyczące walorów estetycznych oraz dotykowych.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu