Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Durst umacnia dział LFP

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Feldmuehle przechodzi restrukturyzację

Niemiecka firma Feldmuehle przechodząca obecnie restrukturyzację w ramach postępowania upadłościowego postanowiła przestawić się na produkcję wodo- i alkalioodpornych papierów etykietowych i papierów do produkcji opakowań giętkich.

Massivit 3D otwiera centrum demonstracyjne

Izraelski producent wielkoformatowych drukarek 3D, firma Massivit 3D Printing Technologies, poinformowała o oficjalnym otwarciu w dn. 16 stycznia br. nowego centrum demonstracyjnego w Belgii. Jest to wynik rosnącego zainteresowania ofertą firmy w regionie EMEA.

API Folie – podsumowanie roku i nowe wyzwania

Jak podaje kierownictwo firmy API Folie Polska, miniony rok był ważnym okresem w jej dotychczasowej działalności i przyniósł zmiany w strukturze oraz dodatni bilans. Na rok 2019 zaplanowane są dalsze inwestycje sprzętowe, firma przewiduje też systematyczny wzrost udziałów rynkowych.

Michelman rozszerzył umowę dystrybucyjną z Safic-Alcan

1 stycznia br. weszła w życie nowa umowa dystrybucyjna między firmami Michelman oraz Safic-Alcan, międzynarodowym dystrybutorem szerokiej gamy specjalistycznych dodatków do powłok, modyfikatorów powierzchni oraz rozwiązań do powlekania papieru i opakowań, obecnym we wszystkich głównych krajach UE, Turcji, Chinach, USA i Meksyku.

Stulecie firmy Nilpeter

W tym roku jeden z największych na świecie producentów wąskowstęgowych maszyn drukujących obchodzi setny jubileusz. Firma została założona w Kopenhadze przez Christiana Nielsena i Axela Petersena w 1919 roku i do dzisiaj pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym.

COP24 w Katowicach po raz 3. z obsługą Canon

Zakończona niedawno konferencja COP24, czyli 24. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu to największe światowe forum na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. W tym roku kolejny raz pieczę nad obsługą technologiczną, szczególnie pod kątem przetwarzania dokumentów, druku i skanowania, sprawowała firma Canon.

Niemieckie atramenty do japońskich maszyn

Wprowadzone ostatnio na rynek Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki atramenty K-Supply są owocem zawiązanej przed dwoma laty współpracy firm Komori i Siegwerk. W 2016 roku bowiem ten niemiecki producent farb drukarskich zobowiązał się opracować atramenty na specjalne zamówienie firmy Komori do jej najnowszego systemu utwardzania H-UV LED stosowanego w maszynach serii Lithrone.

Debiut PlasticExpress na targach RemaDays Warsaw 2019

Wśród wystawców zbliżających się targów RemaDays Warsaw 2019 po raz pierwszy znajdzie się PlasticExpress (www.plasticexpress.pl) – sklep internetowy, umożliwiający samodzielne projektowanie i zamawianie płyt o dowolnym kształcie, wykonanych z pleksi bądź z poliwęglanu. Obecnie jego oferta obejmuje pięć rodzajów płyt pleksi (bezbarwną, opalową, czarną, białą i satynową) oraz płyty z poliwęglanu litego bezbarwnego.

PIAP po raz kolejny organizuje Wieczór Branżowy

14 lutego 2019 br. branża artykułów promocyjnych skupiona wokół Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych po raz szósty spotka się na corocznym integracyjnym Wieczorze Branżowym, który odbędzie się w Warszawie w lokalu Mysia 3. Punktem centralnym wydarzenia jest tradycyjnie już uroczysta inauguracja nowych członków Izby oraz wręczenie statuetek dla firm członkowskich, obchodzących w 2019 r. swój jubileusz.

Z ostatniej chwili

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Wzorem lat ubiegłych także w tym roku podczas zbliżających się targów RemaDays Warsaw organizowana jest loteria dla zwiedzających. Z okazji jubileuszowej 15. edycji tego wydarzenia goście mają szansę wygrać każdego dnia telewizor Samsung 55” UHD. Wystarczy odwiedzić targi, wrzucić swoją wizytówką do specjalnej urny i pojawić się w dniach od 13 do 15 lutego na stoisku A2 w hali E o godz. 14.00, gdzie odbędą się losowania. Szczegóły konkursu w regulaminie dostępnym na stronie www.remadays.com.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu