Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

PolKos rozszerza ofertę

Od niedawna w ofercie bydgoskiej firmy znajduje się płynny laminator StarLam. Urządzenie może nanosić powłokę na bazie wody na cyfrowe wydruki o szerokości nieprzekraczającej 1,6 metra – banery, billboardy, płótna, znaki drogowe, pokrycia ścian, druki wielobarwne i inne.

Epson sprawdza – inkjet czy laser?

Nowe badania wykazują, że dzięki korzyściom związanym z technologią druku atramentowego coraz częściej wybieramy urządzenia drukującej w tej technologii zamiast laserowych. Co prawda w Europie wciąż utrzymują się błędne przekonania dotyczące technologii inkjetowej, to jednak użytkownicy coraz częściej dostrzegają jej zalety, takie jak rozsądna cena czy proekologiczność.

PolKos podsumowuje targi RemaDays

Jako oficjalny dystrybutor Rolanda w Polsce, PolKos zaprezentował m.in. najciekawsze i najpopularniejsze maszyny tego producenta - model RF-640 po dodatkowym firmowym „tuningu” oraz maszynę VS-640i, łączącą funkcje druku i cięcia po obrysie. Dużym zainteresowaniem cieszył się także Roland LEF-300 – największy model z serii małych maszyn UV przeznaczonych do produkcji gadżetów.

Smurfit Kappa rozszerza sieć zakładów recyklingowych

W otwartym niedawno w Maladze zakładzie recyklingu papieru, firma Smurfit Kappa spodziewa się rocznie przetwarzać ponad 30 tys. ton tego materiału. Do zbierania papieru i tektury od andaluzyjskich firm i gospodarstw domowych, firma Smurfit Kappa zamierza wykorzystać ekologiczne pojazdy hybrydowe. Pozyskany i przetworzony materiał ma być następnie transportowany do fabryki tektury Smurfit Kappa w Mengibar, gdzie będzie ponownie wykorzystywany do produkcji opakowań.

HP przeciwko fałszerstwu

Oryginalne wkłady HP zawierają ciecz, która musi być fizycznie i chemicznie zgodna z każdą częścią drukarki, w tym również elementami wkładu, dyszami czy podzespołami i papierem. Nadal jednak część użytkowników, świadomie lub nie, używa nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Firma HP współpracuje z organami ścigania na całym świecie w celu przeciwdziałania fałszerstwu. W sześć miesięcy, od maja do października 2016 roku, kooperacja HP z organami ścigania w obszarze EMEA poskutkowała przejęciem 1,9 miliona podróbek.

Maszyny Zechini w ofercie firmy Derya

Firma Derya z Tychów została dystrybutorem urządzeń włoskiej marki Zechini do oprawy twardej. Firma Zechini została założona 66 lat temu w Mediolanie przez Fiorino Zechiniego. Początkowo specjalizowała się w obróbce metalu, zaś w 1995 roku utworzyła dział związany z produkcją urządzeń do oprawy twardej przeznaczonych głównie dla drukarń cyfrowych i offsetowych. W aktualnym portfolio firmy znajdują się automatyczne i półautomatyczne urządzenia do produkcji m.in. okładek, opakowań, kalendarzy czy paszportów.

30 instalacji AccurioJet KM-1

Cyfrowa prasa inkjetowa Konica Minolta AccurioJet KM-1 zadebiutowała na targach drupa przed dwoma laty. Od tamtej pory znalazła ona już 30 odbiorców na całym świecie, wliczając to tegoroczne instalacje w Polsce i Francji. Maszyny AccurioJet KM-1 formatu B2 korzystają z opracowanej przez Konica Minolta technologii Dot Freeze, umożliwiającej „zamrożenie” kropli atramentu.

Pierwsze testy właściwości recyklingowych HDPE

Niemiecka firma ESE od ponad 30 lat przoduje w wykorzystywaniu tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do produkcji pojemników na odpady i materiały nadające się do ponownego przetworzenia. Dotychczas nie było jednak wiadomo ile razy materiał HDPE może być przetwarzany, mielony i ponownie wykorzystywany w procedurach formowania wtryskowego bez znaczących zmian w strukturze i właściwościach materiału. Firma ESE przeprowadziła pierwszy eksperyment praktyczny w którym wykazała, że materiał HDPE może być poddany recyklingowi przynajmniej dziesięciokrotnie i dalej przetwarzany w kontrolowanych warunkach.

Najlepsze media i systemy display dla drukarń i agencji reklamowych – www.promediaplus.pl

Wiemy, jakich produktów reklamowych oczekują współcześni klienci biznesowi – wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom. Mamy wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu systemów display oraz mediów dla drukarni i agencji reklamowych z całej Polski i Europy. Dostarczenie dobrego produktu to nie wszystko. W Pro Media Plus stawiamy na współpracę w biznesie.

artykuł promocyjny

Pierwsza drukarnia flekso z certyfikatem Pantone

Fińska drukarnia Pyroll Packages jako pierwsza na świecie uzyskała status certyfikowanej drukarni Pantone. Wstępny audyt certyfikacyjny przeprowadzono w zakładzie w Joensuu, jednym z dziesięciu zakładów Pyroll Packages w Finlandii. Proces certyfikacji przeprowadził architekt rozwiązań X‑Rite Mark Gundlach i ekspert ds. wsparcia technicznego i zastosowań Maxim Siniak razem z certyfikowanym partnerem Pantone i zakładem reprodukcji opakowań Flexolahti Oy oraz dystrybutorem X‑Rite KTA Oy.

Z ostatniej chwili

Drodzy Czytelnicy!

Marzec to miesiąc, w którym nie tylko przyroda, ale i nasz miesięcznik nabiera konkretnych kształtów. O co chodzi? Oczywiście o druk przestrzenny oraz innowacyjne opakowania. W tym numerze skupimy się właśnie na tych dwóch tematach. Będziemy ponadto pisać o etykietach, markach własnych, maszynach i urządzeniach do produkcji opakowań, uszlachetnianiu i znakowaniu. Nie zapomnimy również o tym, co na końcu łańcucha, czyli systemach gospodarowania odpadami.

"Aby określić drukowalność różnych tekstur za pomocą techniki tampondruku, mniej więcej 20 lat temu przeprowadziliśmy testy na ponad 60 płytach Mold-Tech z nierówną powierzchnią. Jednak przez ten czas wiele się zmieniło..." – mówi John Kaverman, prezes Pad Print Pros, niezależnej firmy konsultingowej specjalizującej się w tampondruku.

Od niedawna w ofercie bydgoskiej firmy znajduje się płynny laminator StarLam. Urządzenie może nanosić powłokę na bazie wody na cyfrowe wydruki o szerokości nieprzekraczającej 1,6 metra – banery, billboardy, płótna, znaki drogowe, pokrycia ścian, druki wielobarwne i inne.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu