Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

API Group zadebiutowała na targach Luxe Pack New York

API Group po raz pierwszy znalazła się wśród wystawców Luxe Pack New York – nowojorskiej edycji targów opakowań luksusowych. Odbyły się one w dniach 10–11 maja br. Na swoim stoisku firma zaprezentowała swoje portfolio rozwiązań, skierowanych do właścicieli marek, projektantów, producentów oraz przetwórców opakowań, zwiększających ich atrakcyjność wizualną. Znalazły się wśród nich m.in. zdobywające coraz większą popularność – także w naszym kraju – folie, materiały holograficzne oraz laminaty marki API.

Wyniki Stora Enso za pierwszy kwartał 2017

Stora Enso poinformowała o wynikach za pierwszy kwartał 2017 r. Po raz pierwszy od pięciu lat firma odnotowała wzrost kwartalnych przychodów ze sprzedaży: w pierwszych trzech miesiącach br. wyniosły one 2 497 mln euro (przy 2 445 mln euro w analogicznym okresie 2016 r.). Zdaniem kierownictwa firmy jest to bezpośredni efekt realizowanego konsekwentnie od kilku lat procesu przekształcania Stora Enso w przedsiębiorstwo bazujące na surowcach odnawialnych.

Schur Flexibles Group z nowym logo

Producent opakowań giętkich Schur Flexibles Poland z początkiem maja przeszedł rebranding. Wprowadzono nową identyfikację wizualną firmy. „Nowy projekt oparty jest na tradycyjnym logo, ale z wyraźnie nowocześniejszym wyglądem. Świeżości dodaje kontrast czerwonego i bieli. Odświeżone logo ma odzwierciedlać ducha firmy, jako wiodącego producenta opakowań giętkich” – mówi dr Marek Pawlak, prezes polskiego oddziału firmy.

15-lecie istnienia firmy GJC Inter Media

Firma GJC Inter Media niedawno obchodziła jubileusz 15-lecia istnienia. Począwszy od 2002 roku prężnie się rozwinęła, organizując kolejne imprezy targowe oraz powołując do życia inicjatywy umacniające branżę reklamową i poligraficzną. GJC Inter Media jest m.in. organizatorem targów RemaDays Warsaw, RemaDays Kijów, RemaDays Europe oraz OneDay Roadshow. Wydaje również magazyn „Gifts Journal”.

Epson nagrodził na Festiwalu Fotografii Industrialnej

Od 12 do 21 maja w SCK-Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich odbywa się III edycja Festiwalu Fotografii Industrialnej. Na 21 wystawach można obejrzeć ponad 200 zdjęć miłośników sztuki industrialnej. Wśród autorów wystaw znaleźli się m.in. Pavel Zubek– czeski fotograf dokumentujący hutnictwo na całym świecie, słynny duet fotograficzny Adrianna Nowak i Damian Zieliński z Bydgoszczy, Marcin Burczyk, który w celu wykonania prezentowanych fotografii odwiedził ponad 250 obiektów w Polsce, Czechach, na Słowacji czy Ukrainie, oraz wielu innych fotografów, dla których industrialne krajobrazy stanowią wyzwanie artystyczne.

Kup sprzęt i dodatki do sitodruku w sieci

Screen Printing International we współpracy z firmą Jetpol.pl uruchomił platformę zakupową esitodruk.pl. Strona ta jest polską wersją popularnego na całym świecie portalu screenprintinginternational.com, który dostarcza sprzęt, farby, chemię oraz dodatki do sitodruku.

Medikon Polska partnerem Canon

Firma Medikon Polska została partnerem handlowym Canon w zakresie profesjonalnych urządzeń do druku zdjęć. W ofercie Medikon dostępne są teraz najnowsze drukarki i plotery fotograficzne Canon imagePROGRAF PRO-1000, PRO-2000, PRO-4000, PRO-4000s i PRO-6000s.

Ensocard Resilience zadebiutował na targach Interpack 2017

Stora Enso poinformowała o stworzeniu nowego kartonu – Ensocard Resilience – charakteryzującego się wysoką odpornością na rozdarcia. Został on wykonany z odnawialnej tektury, pokrytej obustronnie warstwą polietylenu – dzięki temu uzyskano odpowiednią wytrzymałość.

Ikonos prezentuje polskie materiały na Fespie

W dniach od 8 do 12 maja Hamburg gości największe firmy w branży LFP. W hali B5 na stoisku B32 swoje miejsce ma polski IKONOS. Firma już od kilku lat wystawia swoje produkty na Fespie. W tym roku oporócz stałej oferty, prezentuje kilka nowości z polskiej fabryki.

Drukarki etykiet Brother nagrodzone

Termiczne drukarki etykiet QL-800, QL-810W i QL-820NWB firmy Brother zdobyły nagrodę w kategorii Innowacja Roku 2017 w konkursie Najlepszy Europejski Produkt Biurowy (EOPA – European Office Products Awards).

Z ostatniej chwili

W dniach 2–4 czerwca plac Wolności już po raz drugi zamieni się w Miasteczko Literackie, obejmujące targi książki, spotkania autorskie, warsztaty i koncerty. Do Opola zawitają m.in. Artur Andrus, Katarzyna Grochola, Marcin Meller, Remigiusz Mróz, Wojciech Jagielski, Marcin Kydryński, Edyta Jungowska, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Łukasz Orbitowski i wielu innych. Chętni napiszą II Wielkie Opolskie Dyktando wraz z vlogerką Pauliną Mikułą i Mistrzem Mowy Polskiej Arturem Andrusem. Atrakcją będą również liczne warsztaty i koncerty. Organizatorami Festiwalu są Fundacja Fabryka Inspiracji PL i Miasto Opole, a targów książki drukarnia Opolgraf.

Praca nad czerwcowym wydaniem wre. Niemniej zapraszamy Państwa do jego współtworzenia.

Poruszymy następujące zagadnienia:

podłoża drukowe
rozwiązania konwencjonalne i hybrydowe w maszynach poligraficznych
rynek maszyn używanych, serwis i obsługa posprzedażna
obróbka po druku (introligatornia i uszlachetnianie)
sposoby zabezpieczania druków i ochrony marki.

Tematy zestawień w tym numerze:

rynek maszyn używanych (serwis, obsługa i usługi instalacyjne)
dostawcy rozwiązań do obróbki po druku i uszlachetniania
dostawcy podłoży do druku.

Zachęcamy do zamieszczenia informacji o Państwa ofercie na naszych łamach.

Zespół „Świata DRUKU”

Już jutro (25 czerwca) część branży poligraficznej związana z tekturą falistą spotka się w ośrodku wypoczynkowo-konferencyjnym Molo w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim na VI Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Życzymy ciekawych referatów, inspirujących dyskusji, nawiązania owocnych kontaktów i... dobrej zabawy. Czekamy na Państwa.

Zespół „Świata DRUKU”

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu