Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Drukarnia ReadMe z grantem na rozwój

W dn. 18 września 2021 r. w Drukarni ReadMe odbyła się konferencja inaugurująca proces realizacji projektu „Zastosowanie innowacyjnej technologii szybkiego wielobarwnego druku wysokonakładowego – przyjaznej środowisku – w celu poprawy konkurencyjności firmy”. W trakcie spotkania zaprezentowano ogólne założenia Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2020 i znaczenie współfinansowania ze środków Funduszy Norweskich, na przykładzie działań drukarni, opartych na zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Pokazany został zakres projektu i sposób jego finansowania oraz ścieżka procesu aplikacyjnego.

Hat-trick w konkursie Green Packaging Star Awards

Mondi, dostawca rozwiązań dla branży opakowań i papieru, zdobył trzy nagrody za zrównoważone produkty z zakresu opakowań w austriackim corocznym konkursie Green Packaging Star Awards, którego celem jest wyróżnienie przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie opakowań i recyklingu, a także związanych z opakowaniami ulepszeń procesów operacyjnych w produkcji, logistyce i dystrybucji. Jurorzy docenili wysoki standard trzech produktów Mondi: papieru EcoVantage (torba na zakupy dla sieci handlowej), WalletPack (jednomateriałowe, nadające się do recyklingu opakowanie na wędlinę) i Functional Barrier Paper (funkcjonalny papier barierowy zastępujący opakowania z tworzyw sztucznych).

Mark Andy stawia na młodych

Firma Mark Andy, od lat podejmująca od lat działania (jak warsztaty, szkolenia, webinaria, zaproszenia na dni otwarte oraz konkursy) na rzecz szerzenia wiedzy wśród uczniów i studentów kierunków o profilu poligraficznym, w tym roku po raz pierwszy zaproponowała miesięczny, odpłatny staż w swojej firmie. Odbył go – poznając wszystkie obszary działania Mark Andy Poland – jeden ze studentów Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej.

Branża protestuje przeciw planowanym zmianom w ustawie o gospodarce opakowaniowej

W związku z przedstawionym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska projektem zmian w ustawie o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustawach, przedstawiciele branży: ECMA Polska – Związek Pracodawców Przetwórców Kartonu i Ich Dostawców, Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych, Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Polska Izba Druku, Polska Izba Fleksografów, Polska Izba Opakowań, Stowarzyszenie Natureef i Stowarzyszenie Polskich Producentów Etykiet Samoprzylepnych – wspólnie wystosowali do MKiŚ list zawierający stanowisko w tej sprawie.
Jego treść znajdą Państwo poniżej.

Ankieta dotycząca kondycji technologicznej branży poligraficznej

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety, która będzie podstawą do opracowania branżowego raportu „Przemysł poligraficzny 4.0”. Jego celem jest zweryfikowanie kondycji technologicznej branży poligraficznej, ocena stanu automatyzacji i robotyzacji, wskazanie kierunków rozwoju technologicznego oraz zidentyfikowanie problemów i wyzwań tego sektora wraz ze wskazaniem możliwych rozwiązań.
Link do ankiety znajdą Państwo TUTAJ.

PARP oferuje wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza konkurs w ramach działania 6.2 „Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację”. Ma ono na celu zwiększenie wykorzystania technologii cyfrowych w polskich przedsiębiorstwach. Wnioski można składać w systemie LSI w terminie od 20 września do 20 października 2021 r.

Polacy i Brytyjczycy łączą siły

Brytyjska firma Arden Engraving, należąca do Grupy Arden, która specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań do tłoczenia i hot stampingu dla branży opakowań i etykiet, nawiązała współpracę z polską firmą Stamp Systems – producentem matryc poligraficznych do uszlachetniania druku, w celu rozszerzenia swojej działalności na całą Europę. Arden inwestuje w nowe maszyny i technologie w poznańskiej firmie. Oba podmioty będą nadal działać pod swoimi markami, ale dzięki połączeniu sił na rynku pojawią się nowe produkty.

Sun Chemical podnosi ceny farb, lakierów i klejów w regionie EMEA

Sun Chemical poinformował o podniesieniu – z dniem 1 października br. – cen na wszystkie produkty (farby, lakiery, chemię i kleje) przeznaczone do produkcji opakowań, komercyjnego druku arkuszowego oraz publikacyjnego, które oferowane są na rynkach Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (region EMEA).

Wirtualny showroom firmy Agfa

Od pewnego czasu obecni i potencjalni użytkownicy przemysłowych rozwiązań inkjetowych Agfa Jeti Tauro mają do dyspozycji obszerną bazę wiedzy na ich temat. W ramach stworzonego przez firmę wirtualnego showroomu (obrazującego działające w jej centrali w Mortsel centrum demonstracyjne) mogą oni zapoznać się z poszczególnymi modelami wchodzącymi w skład tej serii urządzeń, ich zastosowaniami, studiami przypadku (uwzględniającymi wdrożenia w przedsiębiorstwach o różnym profilu produkcyjnym), a także różnymi zagadnieniami związanymi z codziennym ich użytkowaniem.

Neutralny dla klimatu proces wytwarzania farb drukarskich

Producent farb fleksograficznych i do rotograwiury, firma Doneck, poinformowała, że od 2018 r. cały proces produkcji w siedzibie przedsiębiorstwa w Luksemburgu jest neutralny dla klimatu. Potwierdza to certyfikat wydany przez międzynarodową firmę ClimatePartner. Kompensacja klimatyczna odbywa się obecnie poprzez uruchomienie farmy wiatrowej w Ovalle w Chile, dodatkowo w poprzednich latach firma prowadziła dwa inne projekty: ochrony lasów w Brazylii i redukcji emisji CO2 w Peru.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.