Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Ricoh przejmuje ColorGATE

Firma Ricoh ogłosiła, że osiągnięto porozumienie w sprawie zakupu przez nią ColorGATE Digital Output Solutions GmbH, niemieckiego dostawcy profesjonalnego oprogramowania wykorzystywanego w druku przemysłowym i wielkoformatowym. Przeniesienie akcji planowane jest na 30 listopada 2018 r. Funkcję CEO firmy będzie nadal pełnił jej współzałożyciel Thomas Kirschner.

Będą ujednolicone stawki VAT na książki i prasę

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, 9 listopada Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji ustawy o podatku VAT. Zgodnie z zawartymi w niej zapisami, od przyszłego roku zostanie obniżony VAT na e-booki i e-prasę oraz książki. Ponadto wszystkie gazety, dzienniki i czasopisma drukowane będą objęte jedną, 8 proc. stawką podatku.

Nowi członkowie PIAP

W 3. kwartale br. Polska Izba Artykułów Promocyjnych powiększyła swoje grono o nowe firmy z branży: TwinCaps i Alter Graf. Obecnie PIAP liczy ponad 180 członków. Liczba ta rośnie w ostatnich miesiącach w związku z aktywizacją działań marketingowo-promocyjnych Izby.

Accurio Print C2060L na Politechnice Łódzkiej

26 października br. odbyło się w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii PŁ uroczyste otwarcie laboratorium druku cyfrowego i przekazanie maszyny Konica Minolta do druku cyfrowego Accurio Print C2060L. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele dostawcy urządzenia, władz i pracowników uczelni, studenci i zaproszeni goście.

Najlepsze drukarnie dziełowe w Polsce

Znamy wyniki dwóch niezależnych rankingów rynku wydawniczego wyłaniających najlepsze polskie drukarnie dziełowe minionego roku. W pierwszym, stworzonym przez redakcję „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród wydawców, zwycięzcą została drukarnia Opolgraf. W drugim, przebiegającym dwuetapowo, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Sekcję Poligrafów SIMP i magazyn „Wydawca”, zwyciężyła drukarnia Perfekt z Warszawy.

Stora Enso przejmuje Cellutech

Stora Enso, dostawca rozwiązań w zakresie opakowań, biomateriałów, konstrukcji drewnianych i papieru przejęła szwedzką firmę Cellutech AB, która specjalizuje się w opracowywaniu nowych materiałów na bazie celulozy, mikrowłóknistej celulozy (MFC) i innych składników drewnopochodnych.

Graw dystrybutorem maszyn Tresu Flexo Innovator

Firma Graw została polskim dystrybutorem maszyn Flexo Innovator – flagowego produktu Tresu Group. Urządzenia te przeznaczone są dla drukarń opakowaniowych oraz przemysłu przetwórczego, umożliwiają produkcję w technologii fleksograficznej z dodatkową możliwością zadrukowania w technologii rotograwiurowej, litograficznej i cyfrowej oraz uszlachetniania w linii.

Studenci z wizytą w zakładach K&B

W dniach 23–25 października br. niemal 30-osobowa grupa studentów polskich uczelni poligraficznych (reprezentujących Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii PW oraz Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ) wraz z opiekunami naukowymi wzięła udział w wizycie w zakładach Koenig & Bauer w Radebeul, gdzie produkowane są arkuszowe maszyny offsetowe tej firmy. Goście z Polski mieli okazję zwiedzić halę montażową fabryki i centrum demonstracyjne, wysłuchać prezentacji technologicznych oraz zwiedzić Uniwersytet Nauk Stosowanych w Lipsku.

Opłaty za opakowania wysyłane do Niemiec

Polskie przedsiębiorstwa, które wysyłają do Niemiec towary w opakowaniach zawierających surowce wtórne, czekają dodatkowe wydatki. Temu, kto ich nie spełni, grożą gigantyczne kary. Od 1 stycznia 2019 r. w Niemczech zacznie obowiązywać ustawa o opakowaniach (VerpackG).

Finansowy portret MŚP w II kwartale 2018 r.

Według cokwartalnego badania „Barometr EFL”, podstawowym źródłem finansowania firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce pozostają środki własne (90% wskazań), ale biorąc pod uwagę zewnętrzne narzędzia, przedsiębiorcy najczęściej korzystają z leasingu (56% wskazań). Leasing jest najpopularniejszy w firmach z branży przemysłowej (67%) oraz transportowej (66%). Z zewnętrznych narzędzi finansowych korzysta 36% mikrofirm, wśród małych ten odsetek wynosi już 63%, a wśród średnich podmiotów aż 73%.

Z ostatniej chwili

Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu na rynek Jet Press 750S – trzeciej generacji arkuszowej maszyny inkjetowej w formacie B2, będącej – jak zapewnia producent – najszybszym rozwiązaniem na rynku w swojej klasie. Uwzględnia ona szereg udoskonalonych i wzbogaconych funkcji oraz parametrów, znanych z modelu Jet Press 720S.

Inwestycja w urządzenie do lakierowania wybiórczego UV 3D Duplo DuSense DDC-810 to jeden z kroków firmy Badge4U, by zaproponować rynkowi nowe podejście do małego znaczka reklamowego i innych oferowanych przez siebie produktów.

W dniach 12–14 marca 2019 r. na terenie Munich Trade Fair Centre w Niemczech odbędzie się czwarta edycja targów CCE International – jedynej w Europie wystawy handlowej z dziedziny produkcji oraz obróbki tektury falistej i kartonu. Równocześnie odbędą się już po raz jedenasty targi poświęcone obróbce papieru, foli i taśm – ICE Europe.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu