Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Wakacyjny Szlak Drukarski: Opatówek

W Muzeum Przemysłu w Opatówku, oprócz innych wystaw, znajdziemy stałą ekspozycję maszyn drukarskich, nawiązującą do historii kaliskiego drukarstwa, którego początki sięgają XVII wieku. Ciekawostką jest maszyna do druku, która sama po wybraniu z klawiatury litery lub symbolu z roztopionego metalu odlewała daną literę i wykorzystywała ją do druku.

75 lat produkcji składarko-sklejarek BOBST

W tym roku mija 75 lat, odkąd firma BOBST rozpoczęła projektowanie i produkowanie składarko-sklejarek na potrzeby branży opakowaniowej. Jedną z pierwszych tego typu maszyn była PCR382, wprowadzona na rynek w 1942 r.

Sukces sprzedażowy Hybrid Software

Firma Hybrid Software poinformowała że sprzedała 100. pakiet oprogramowania dla profesjonalistów PACKZ we Włoszech, które zainstalowano w przedsiębiorstwie Artes, działającego od ponad 40 lat na lokalnym rynku producenta etykiet samoprzylepnych.

Wakacyjny Szlak Drukarski: Cieszyn

Podczas wakacyjnych wojaży warto odszukać miejsca związane z historią druku. Przedstawiamy Państwu niektóre z nich, zachęcając do ich odwiedzenia.

Inteligentny kanister Smartcan

Firma RPC Promens wprowadziła na rynek linię kanistrów SmartCan. Wyrób dostosowany jest do wymagających zastosowań w branży chemicznej. Producent zapewnia o wyjątkowej budowie kanistra, wskazując jednocześnie na jego wartości estetyczne. Producenci wierzą, że unikalna konstrukcja pozwoli wykorzystać potencjał marketingowy pojemnika. Duże panele boczne umożliwiają skuteczne eksponowanie etykiety, są ponadto wyposażone w ochraniacze zabezpieczające etykietę przed uszkodzeniem, kiedy pojemniki ustawione są jeden przy drugim.

Jak projektować opakowania i etykiety w 3D?

Zapoznaj się z bezpłatnym przewodnikiem i przekonaj się, jakie narzędzia pomagają w projektowaniu opakowań, etykiet, opakowań giętkich, ekspozytorów: http://go.esko.com/l/133071/2017-06-29/2mk9hs

reklama

Wakacyjny Szlak Drukarski: Duszniki-Zdrój

Spędzających wakacje w Kotlinie Kłodzkiej zachęcamy do odwiedzenia chyba najbardziej znanego w Polsce Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, mieszczącego się w zabytkowym młynie papierniczym. Jest to jedyna prowadzona w sposób profesjonalny placówka muzealna w Polsce, zajmująca się szeroko pojętą tematyką papiernictwa.

Firma OKI nagrodzona przez ATM Industry Association

13 czerwca br. podczas ATM & Cash Innovation Europe w Londynie firma OKI otrzymała wyróżnienie Silver Innovation Award za wkład w rozwój bankomatów oraz technologii związanych z bankowością elektroniczną.

Zortrax i Bosch zacieśniają współpracę

29 czerwca 2017 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie firmy Zortrax i Bosch podpisały porozumienie, które zakłada wspólne stworzenie nowego, innowacyjnego produktu z dziedziny druku 3D.

Tech Data Polska autoryzowanym dystrybutorem NEC

Począwszy od lipca br. firma Tech Data Polska Sp. z o.o. została autoryzowanym dystrybutorem produktów NEC. W ofercie Tech Data Polska znalazły się m.in. monitory desktopowe NEC, monitory wielkoformatowe oraz projektory NEC.

Z ostatniej chwili

Choć wakacje w pełni, myślami jesteśmy już przy wydarzeniach jesiennych. We wrześniu zapraszamy na organizowane podczas FestiwalDruku.pl warsztaty z cyklu Mini-Akademia Zarządzania Barwą oraz targi Labelexpo, w październiku zaś na konferencję „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 19–20 października w hotelu Primavera w Jastrzębiej Górze. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do jak najszybszej rezerwacji pokoju w hotelu Primavera (tel. 58 774 45 51), gdyż gwarancję dostępności pokoi w tym obiekcie uzyskaliśmy tylko do 16 września br.

Poznaj 8 powodów, dla których warto wybrać naświetlarkę Esko. Pobierz bezpłatny przewodnik po naświetlarkach do fleksografii:
http://go.esko.com/l/133071/2017-07-19/2q38fg

reklama

W siedzibie bydgoskiego dystrybutora funkcjonuje showroom otwarty dla klientów. Na miejscu można zapoznać się z możliwościami oferowanych przez Polkos urządzeń.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu