Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Bezbarwny kolorem roku 2020 wg Xerox

Prognozując trendy na 2020 r., Xerox ogłosił, że w przyszłym roku królować będzie kolor bezbarwny. Uzasadniając ten wybór, Beatriz Custode, Colour Customisation & Engineering Services w firmie Xerox, powiedział: „Może on wzmocnić kolor, rozjaśnić go, czasami może sprawić, że kolor będzie bardziej nasycony”. Technologia druku Xerox – taka jak iGen 5 Press, Iridesse Production Press i nowy PrimeLink C9065/C9070 – pozwala twórcom używać przezroczystego toneru w swoich projektach równie łatwo, jak w przypadku innych kolorów.

Alubest oficjalnym dystrybutorem urządzeń firmy Klieverik

Firma Alubest została oficjalnym partnerem i dystrybutorem na rynku polskim urządzeń holenderskiej firmy Klieverik. Produkuje ona urządzenia do termosublimacji, druku bezpośredniego na tkaninach i laminacji, przeznaczone dla branży tekstylnej.

Nowi członkowie PIAP

Jak podaje Polska Izba Artykułów Promocyjnych, grono jej członków powiększyło się o cztery nowe firmy z branży: 3Drubber, Agencja Reklamowa GadżetPL, Be Joy – pakPOS, Nagrody.pl.

Kolejny Mutoh serii ValueJet X urządzeniem roku

Specialty Graphic Imaging Association (SGIA) – amerykańskie stowarzyszenie specjalistów branży druku cyfrowego i wielkoformatowego – uznało drugi raz z rzędu ploter Mutoh ValueJet 2638 X drukarką roku w łączonej kategorii drukarek wielkoformatowych, obejmującej rolowe plotery eko-solwentowe i lateksowe powyżej 200 cm szerokości. W ubiegłorocznej edycji konkursu w tej samej kategorii zwyciężył model Mutoh ValueJet 1624X, również reprezentujący technologię żywiczną.

System P wyłącznym dystrybutorem maszyn Wanjie

Firma System P rozszerzyła swoje portfolio o semirotacyjne maszyny offsetowe marki Wanjie Europe, stając się tym samym wyłącznym przedstawicielem tego dostawcy w naszym kraju. Umowe podpisano podczas targów Labelexpo Europe 2019.

Grupa Fedrigoni przejmie Ritramę

Grupa Fedrigoni, włoski producent papierów specjalnych do produkcji opakowań i etykiet samoprzylepnych, przejmie włoską grupę Ritrama, specjalizującą się w produktach samoprzylepnych. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2020 r., pod warunkiem uzyskania akceptacji odpowiednich instytucji.

Drukarka OKI C844dnW z nagrodą Złote Innowacje Retail 2019

Kolorowa drukarka OKI C844dnW zajęła pierwsze miejsce w kategorii Rozwiązania wspierające handel w konkursie ,,Złote Innowacje FMCG & Retail 2019” dla najbardziej innowacyjnych rozwiązań i produktów związanych z handlem. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało ponad 220 innowacyjnych produktów w kategoriach FMCG i ponad 40 innowacyjnych produktów i rozwiązań dla handlu w kategoriach Retail. O wyborze laureatów zadecydowali konsumenci w badaniu internetowym oraz kapituła konkursu.

Stora Enso przeniesie się do nowego biurowca z drewna

Skandynawski koncern poinformował, że planuje przenieść swoją siedzibę główną do powstającego w centrum Helsinek nowoczesnego biurowca. Ma on stanowić przykład najwyższej klasy projektu architektonicznego, bazującego na elementach wykonanych z drewna. Fińskie towarzystwo ubezpieczeń emerytalnych Varma to strategiczny partner firmy Stora Enso przy budowie biurowca. Firma oczekuje, że budynek, w którym wynajmie część powierzchni, zostanie ukończony w 2023 r.

Avery Dennison zwiększa moce produkcyjne w Europie

Na początku października firma Avery Dennison oficjalnie otworzyła po rozbudowie swój największy europejski zakład w Rodange w Luksemburgu. Amerykański producent materiałów etykietowych zainwestował 65 mln dol., zyskując dodatkowe 12 tys. m2 (dotąd było to 65 tys. m2) i powiększając załogę o kolejnych 72 pracowników (dotąd pracowało tam ok. 500 osób. Była to jedna z największych inicjatyw operacyjnych Avery Dennison na świecie w ostatnich latach.

Nowy zakład produkcyjny Doneck Network na Węgrzech

Grupa Doneck Network, europejski producent farb fleksograficznych i do rotograwiury, w związku z rosnącą produkcją i rozwojem firmy zainwestowała w nowy, już drugi na Węgrzech zakład produkcyjny, by usprawnić obsługę klientów w Europie Centralnej. Obiekt zlokalizowany w Százhalombatta, ok. 30 km na południe od Budapesztu, ma przestrzeń użytkową o powierzchni 3,5 tys. m2.

Z ostatniej chwili

Trwają przygotowania do przyszłorocznej, drugiej edycji targów PCI Days 2020, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2020 r. w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa skierowana do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie maszyny do produkcji, surowce, opakowania, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.

Prognozując trendy na 2020 r., Xerox ogłosił, że w przyszłym roku królować będzie kolor bezbarwny. Uzasadniając ten wybór, Beatriz Custode, Colour Customisation & Engineering Services w firmie Xerox, powiedział: „Może on wzmocnić kolor, rozjaśnić go, czasami może sprawić, że kolor będzie bardziej nasycony”. Technologia druku Xerox – taka jak iGen 5 Press, Iridesse Production Press i nowy PrimeLink C9065/C9070 – pozwala twórcom używać przezroczystego toneru w swoich projektach równie łatwo, jak w przypadku innych kolorów.

Rozpoczęła się rejestracja zwiedzających na 16. edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2020 (12–14 lutego 2020 r.). Organizator wydarzenia zachęca do skorzystania ze strony internetowej, gdzie już uruchomiony został formularz rejestracji zaproszeń. Jak to działa?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu