Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

15 lat na rynku e-commerce Grupy Onlineprinters

Grupa Onlineprinters obchodzi w tym roku 15-lecie działalności. Przedsiębiorstwo wywodzi się z rodzinnej drukarni, a dzisiaj należy grona największych drukarni internetowych w Europie. W swojej ofercie ma ponad 1,5 tys. produktów poligraficznych, począwszy od wizytówek, papieru firmowego poprzez katalogi i broszury aż do wielkoformatowych systemów reklamowych. Z usług drukarni, poprzez 18 sklepów internetowych, korzystają klienci w 30 krajach Europy.

Satynowy lakier na puszce z piwem

Rynek opakowań zaskoczył po raz kolejny. Grupa Canpack wyprodukowała dla swojego klienta Plzensky Prazdroj Slovensko a.s., właściciela marki Saris Ejl, puszkę zadrukowaną nowym lakierem, który nadaje opakowaniu wyjątkowy, matowy efekt, w dotyku przypominający miękką tkaninę. Jest to pierwszy produkt tego typu na rynku, wykorzystujący efekt satyny.

Potrzeba jeszcze 700 petycji podpisanych przez właścicieli firm

Polska Izba Artykułów Promocyjnych od lat próbuje przekonać Ministerstwo Finansów do zmiany przepisów w sprawie poparcia akcji podniesienia limitów kwotowych na nieodpłatne przekazywanie prezentów o małej wartości osobom trzecim oraz doprecyzowanie tych kwot jako wartości netto (szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ).

Papier z recyklingu jednak gorszy dla klimatu?

Jak podała firma Holmen Paper, zajmującą się produkcją papieru, Szwedzki Instytut Badań Środowiskowych IVL przeprowadził badania, z których wynika, że papier wytworzony ze świeżych włókien ma mniejszy wpływ na środowisko niż papier z włókien pochodzących z recyklingu. Mowa o produkcji wykorzystującej drewno pochodzące z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

Heidelberg i MBO Group jednak osobno

Niemiecki Federalny Urząd Antymonopolowy nie wyraził zgody na przejęcie Grupy MBO przez Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg). O takim zamiarze Heidelberg poinformował w październiku 2018 r. (zobacz TUTAJ). Obie firmy będą nadal prowadzić swoją działalność w niezmienionej formie, oddzielnie i niezależnie.

Pracownicy wolą firmy zaangażowane

Firma HP przedstawiła wyniki globalnej ankiety na temat znaczenia zrównoważonych praktyk w pozyskiwaniu i utrzymywaniu talentów przez przedsiębiorstwa, w której wzięło udział 20 tys. pracowników i konsumentów. Jak pokazują wyniki raportu, na produktywność, motywację i zaangażowanie w coraz większym stopniu oddziałują nie tylko benefity oferowane pracownikom, ale również świadomość, że ich miejsce pracy jest przyjazne środowisku.

Avery Dennison inspiruje projektantów

Firma Avery Dennison uruchomiła cyfrową platformę M_use, która powstała jako narzędzie inspiracji dla projektantów i producentów etykiet i opakowań. Obecnie skupia się na segmencie win i alkoholi, stopniowo ma być jednak rozbudowywana.

Inspiracje w druku – już we wrześniu!

Specjalne, czwarte już wydanie OOH magazine „news” – drukowanego przewodnika po zbliżających się targach FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI – jest już dostępne. Wydawnictwo zawiera szczegółowe informacje dotyczące przebiegu imprezy, wydarzeń towarzyszących, szkoleń i konferencji. Wiele miejsca poświęcono prezentacji produktów i usług firm wystawiających się na targach.

Dusznicki młyn papierniczy wyróżniony

Młyn papierniczy z Dusznik-Zdroju, w którym mieści się Muzeum Papiernictwa, znalazł się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu Zabytek Zadbany, zdobywając wyróżnienie w kategorii „Architektura i budownictwo drewniane”.

Globalne Zobowiązanie do Nowej Gospodarki Tworzywami Sztucznymi

Stora Enso poinformowała o podpisaniu Globalnego Zobowiązania do Nowej Gospodarki Tworzywami Sztucznymi (New Plastics Economy Global Commitment), którego celem jest ograniczanie i eliminowanie – już u źródeł ich powstawania – odpadów plastikowych i związanych z nimi zanieczyszczeń oraz stworzenie nowych norm.

Z ostatniej chwili

Fotopolimerowe płyty FTH Digital to nowy członek rodziny fleksograficznych form drukowych o płaskich wierzchołkach firmy Flint Group. Są to płyty wymywane rozpuszczalnikiem, opracowane z myślą o drukowaniu opakowań giętkich.

MainPad to tablety od firmy manroland Goss web systems (MGWS) służących jako wsparcie w czynnościach serwisowych i konserwacyjnych maszyn drukujących. Ich stosowanie ma zapewnić wygodę w bieżącej obsłudze maszyn i wpłynąć na skrócenie czasu ich przestojów. Pierwsze MainPady trafiły do wiedeńskiej firmy Herold Druck oraz Mayer & Söhne Druck und Mediengruppe z niemieckiego Aichach. Mają one wbudowane oprogramowanie, które umożliwia pracownikom działów utrzymania ruchu rozwiązywanie problemów z maszyną bezpośrednio przy niej, z tabletem w ręce.

W ofercie czeskiej firmy Toray Graphics pojawiły się negatywowe płyty Imprima LJ przeznaczone do drukowania techniką bezwodnego druku offsetowego. Umożliwiają one drukowanie w rozdzielczości do 175 dpi, a ich czułość to 830 nanometrów. Jest to wartość odpowiednia do produkcji etykiet, ale płyty te mają również inne zastosowania, np. zadruk płyt kompaktowych, kart lojalnościowych i materiałów niechłonnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu