Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Stora Enso daje nowe „życie” kubkom papierowym

Zakłady Stora Enso w belgijskim Langerbrugge to jedna z największych papierni w Europie, rocznie wytwarzająca ok. 540 tys. ton papierów pochodzących z recyklingu. Od pewnego czasu prowadzone tu były testy uwzględniające wykorzystanie zużytych kubków papierowych do produkcji papierów magazynowych. Jak informuje Stora Enso, zakończyły się one sukcesem, a nowy, bardziej proekologiczny proces ich wytwarzana ma obniżyć poziom generowanego w związku z tym śladu węglowego o 50%.

Arctic Paper poszerza asortyment papierów opakowaniowych

Firma Arctic Paper zaprezentowała nowy asortyment papierów Munken Kraft, mających stanowić alternatywę dla produkcji opakowań plastikowych. Nowy papier wykonany jest ze specjalnie opracowanej mieszanki celuloz długo- i krótkowłóknistych, w celu uzyskania optymalnych parametrów wytrzymałościowych i drukowych. Jak zapewnia producent, zapewnia doskonałą przerabialność oraz uzyskanie najwyższej jakości druku dzięki maszynowemu gładzeniu i zaklejeniu powierzchniowemu, które dodatkowo zmniejsza skłonność do pylenia.

Tektury Metsä Board kompostowalne w warunkach przemysłowych

Europejski producent tektur premium o niskiej gramaturze, Metsä Board, poinformował, że jego tektury uzyskały certyfikaty DIN Certco, potwierdzające przydatność do kompostowania w warunkach przemysłowych według norm DIN EN 13432 i ASTM D6400. Ponadto tektura z ekobarierą – Prime FBB EB – ma również certyfikat przydatności do kompostowania w warunkach domowych.

Dla MŚP wirus już nie taki straszny?

Najnowszy Barometr COVID-19, zrealizowany przez EFL na przełomie czerwca i lipca br., pokazuje bardziej realistyczne nastawienie przedstawicieli polskiego sektora MŚP do przyszłości niż jeszcze miesiąc temu. Po czterech miesiącach od wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce na szybką rekonwalescencję branży w tym roku liczy tylko 6% firm (podczas gdy w maju ten odsetek był trzy razy wyższy – 18%). O bardziej pesymistycznych nastrojach niż̇ w maju świadczy również̇ wzrost liczby firm, które sądzą, że w najbliższych latach nie powróci koniunktura w ich branży – tak uważa ponad 13% badanych, miesiąc wcześniej nie było takich opinii. Jest także optymistyczny wniosek – z 54% do 31% spadł odsetek przedsiębiorców uważających, że koronawirus spowoduje upadłość wielu firm.

European Suppliers Book – 8. wydanie katalogu

Już we wrześniu ukaże się 8. wydanie katalogu European Suppliers Book, stanowiącego okazję do zaprezentowania odświeżonej oferty w drugiej połowie roku. W formie drukowanej trafia on do 5 tys. europejskich dystrybutorów, zaś w formie elektronicznej do kilkudziesięciu tysięcy firm z branży reklamowej. Katalog ESB to podręczna baza kontaktów zawierająca szczegółowy indeks słów kluczowych i wyszukiwarkę w sześciu językach; trafia wyłącznie do aktywnych, zainteresowanych kontaktem firm z 24 krajów.

Heidelberg sprzedaje Grupę Gallus szwajcarskiemu holdingowi benpac

Koncern Heidelberger Druckmaschinen AG poinformował o sprzedaży Grupy Gallus szwajcarskiemu holdingowi opakowaniowemu benpac ag. Jeszcze większa koncentracja na działalności podstawowej, czyli druku arkuszowym, to kolejny etap transformacji wewnętrznych struktur Heidelberga. Transakcja warta ok. 120 mln euro znacząco przyczyni się do długoterminowej stabilności finansowej spółki. Krzysztof Pindral, prezes zarządu Heidelberg Polska Sp. z o.o., w ślad za informacją prasową wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że zmiana właściciela Grupy Gallus nic nie zmienia w dotychczasowych relacjach Heidelberg Polska z klientami, firma pozostaje odpowiedzialna za sprzedaż i serwis produktów Gallus w Polsce oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.W przyszłości Heidelberg i benpac holding ag z siedzibą w Stans zamierzają blisko współpracować przy produkcji maszyny do cyfrowego druku etykiet Gallus Labelfire. Heidelberg będzie w dalszym ciągu dostarczał zespół druku cyfrowego (DPU) oraz materiały eksploatacyjne do tego systemu.

Nowe Centrum Obsługi Klienta firmy Koenig & Bauer

Firma Koenig & Bauer oficjalnie otworzyła swoje globalne Centrum Obsługi Klienta (Customer Experience Center) w Radebeul niedaleko Drezna, gdzie ma do dyspozycji ponad 3 tys. m2 powierzchni. Nowa przestrzeń wystawiennicza, zrealizowana z dużym rozmachem, przeznaczona jest do prezentacji na żywo urządzeń z portfolio producenta, testów aplikacji, prac nad rozwojem nowych technologiami oraz szkoleń. Centrum podzielono na sekcje poświęcone wyspecjalizowanym obszarom produkcji opakowań, druków komercyjnych i etykiet.

Od stycznia wejdzie w życie „podatek od plastiku”

Ostatnie posiedzenie Rady Europejskiej zakończyło się decyzjami, które będą miały duże skutki dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Nowy podatek, w wysokości 0,80 euro za kilogram odpadów opakowaniowych z tworzyw nienadających się do recyklingu, to znaczący impuls do zmiany polityki wielu przetwórców i mobilizacja do działań w kierunku GOZ. Zastosowanie nowej taryfy od 1 stycznia 2021 r. powoduje konieczność szybkiego dostosowania się do nowych realiów.

ESMA obchodzi jubileusz 30-lecia

Europejskie Stowarzyszenie Druku Specjalistycznego obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Założona w 1990 r. w Wielkiej Brytanii ESMA początkowo zrzeszała największe firmy działające w branży sitodruku, z czasem swym zasięgiem objęła także inne sektory branży poligraficznej i dziś reprezentuje 67 firm zajmujących się szeroko pojętym drukiem przemysłowym. Z powodu ograniczeń wynikających z pandemii obchody jubileuszowe przełożono na przyszły rok.

Laminowany karton Invercote nagrodzony platyną

Papiernia firmy Iggesund Paperboard, mieszcząca się w Iggesund w Szwecji, w której wytwarzany jest laminowany karton pod marką Invercote, otrzymała platynowe wyróżnienie międzynarodowej agencji ratingowej EcoVadis. Agencja EcoVadis ocenia osiągnięcia firm w dziedzinie korporacyjnej odpowiedzialności społecznej. Dokonała ona dotychczas ponad 65 tys. takich ocen w 160 krajach.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.