Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Prezentacja Stora Enso na virtual.drupa 2021

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Sun Chemical podczas virtual.drupa 2021

W dniach 20-23 kwietnia br. odbędzie się – po raz pierwszy – wirtualna edycja najważniejszych na świecie targów skierowanych do branży poligraficznej – drupa. W ramach virtual.drupa 2021 zaplanowano wiele inicjatyw i wydarzeń znanych z ich dotychczasowej, „konwencjonalnej” odsłony. Jednym z nich jest drupa cube – cykl konferencji, poświęconych różnym aspektom produkcji poligraficznej. Gospodarzem jednej z nich będzie Peter Wülfert – Technical Director Sheetfed/OPV Offset Global w firmie Sun Chemical. 22 kwietnia o godz. 13.40 wystąpi on z prezentacją zatytułowaną „Farby drukarskie w świecie pełnym marek”.

Kongsberg przekształca się w samodzielną firmę

Po sfinalizowaniu z dniem 1 kwietnia br. sprzedaży przez firmę Esko podlegającej jej spółki Kongsberg amerykańskiej firmie OpenGate Capital (pisaliśmy o tym TUTAJ), powstał nowy, samodzielny podmiot – Kongsberg Precision Cutting Systems. Bazując na dziesięcioleciach doświadczenia, firma nadal ma się specjalizować w produkcji cyfrowych urządzeń do finiszingu, a pod kierownictwem Stuarta Foxa planuje umocnienie swojej pozycji poprzez wprowadzanie innowacji i rozszerzenie działalności na nowe rynki.

Na rynku brakuje tektury

Rynek tektury falistej zmaga się z dużymi problemami związanymi z brakami surowca. Problem dotyczy nie tylko Polski, ale całego świata. Dostawcy tektury, powołując się na braki papieru oraz duży popyt, notują duże opóźnienia, co zaburza ciągłość dostaw. Rosną także ceny. Z czego to wynika?

Graw polskim dystrybutorem Grafisk Maskinfabrik

Firma Graw, dystrybutor rozwiązań, maszyn oraz materiałów eksploatacyjnych światowych dostawców dla branży druku fleksograficznego, offsetowego i rotograwiurowego, poinformowała o rozpoczęciu współpracy z firmą Grafisk Maskinfabrik.

Onlineprinters wzmacnia swoją obecność w Polsce

Niemiecka drukarnia internetowa Onlineprinters, mająca ugruntowaną pozycję rynkową, zaopatruje już ponad milion klientów, a teraz wzmacnia swoją obecność w Polsce. W szczecińskim zakładzie, w który firma w ostatnich latach zainwestowała kilka milionów euro, produkcją materiałów drukowanych zajmuje się obecnie ponad 270 wykwalifikowanych pracowników. Aktualnie drukarnia buduje zespół sprzedaży w Polsce, w minionych tygodniach dołączyła do niego Agata Stachurska, mająca wieloletnie doświadczenie w tym obszarze.

System oceny pomagający w wyborze zrównoważonych surowców

Antalis, firma należąca do Grupy Kokusai Pulp & Paper, działającej w sektorach papierniczym, opakowaniowym oraz komunikacji wizualnej, rozpoczyna globalną inicjatywę na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju w branży Visual Communication. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na alternatywne rozwiązania i materiały nadające się do recyklingu, firma rozwija The Green Star System, który wspomaga klientów w wyborze surowców, aby branża ta stała się jeszcze bliższa zasadom zrównoważonego rozwoju.

Xerox Polska rozszerza dystrybucję na rynku lokalnym

Firma Xerox Polska ogłosiła odnowienie partnerstwa z firmą AB SA. Producent urządzeń drukujących oraz usług zarządzania drukiem w ten sposób realizuje swoją strategię rozwoju, która zakłada rozszerzenie działalności dystrybucyjnej na rynku lokalnym.

Rewitalizacja unikatowej maszyny drukarskiej z XIX w.

W Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu po raz pierwszy od ponad 60 lat uruchomiono austriacką maszynę drukarską Helbig & Müller in Wien z 1848 r. W rewitalizacji pomogły formy elastomerowe Conti LaserLine CML 1,72 mm i papiery kalibrowane od Phoenix Xtra Print Polska, BU M&MR Trading Polska. Prace remontowe zostały zakończone w grudniu ub.r., jednak data uroczystej inauguracji jej powrotu do działalności (a przy tym także oficjalnego otwarcia Muzeum Drukarstwa) jest wciąż nieznana z uwagi na pandemię – wstępnie planowana jest na maj 2021 r.

Wpływ pandemii na system recyklingu w Polsce

Podczas trwającej pandemii polskie gospodarstwa domowe mają problem z prawidłową segregacją odpadów, ponieważ w przydomowych pojemnikach na śmieci coraz częściej brakuje miejsca, pokazują wyniki najnowszego sondażu. Ujawnia to nowe wyzwania stojące przed systemem recyklingu w Polsce. Nasze przydomowe kosze na śmieci są przepełnione. Według badania przeprowadzonego przez firmę DS Smith, zajmującą się recyklingiem i produkcją opakowań, w 86% gospodarstw domowych zdarza się, że w pojemnikach na surowce wtórne całkowicie brakuje miejsca.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.