Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Rynek druku prasy pod lupą UOKiK

„Dziennik Gazeta Prawna” poinformował o wynikach kontroli polskiego rynku druku prasy przez UOKiK. Urząd antymonopolowy zajął się tym tematem w związku z „sygnałami o znacznej koncentracji rynku” – pod lupę wzięto zarówno rynek w technologii coldset (druk dzienników i mniej wymagających jakościowo czasopism) i w technologii heatset (druk czasopism magazynowych). Urzędnicy potwierdzili tezę o nadmiernej koncentracji obydwu segmentów.

Upominek za 10 zł marketingu nie zbuduje! – PIAP zbiera petycje

Polska Izba Artykułów Promocyjnych rozpoczęła zbiórkę petycji w sprawie poparcia akcji podniesienia limitów kwotowych na nieodpłatne przekazywanie prezentów o małej wartości osobom trzecim oraz doprecyzowanie tych kwot jako wartości netto (szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ). Temat ten od lat jest jednym z najważniejszych postulatów branży reklamowej. Zachęcamy przedsiębiorców do włączenia się do akcji i podpisania petycji dostępnej na stronie Izby.

Urządzenia Brother nagrodzone przez Buyers Lab

Drukarka, dwa urządzenia wielofunkcyjne oraz skaner mobilny marki Brother otrzymały cztery wyróżnienia Winter Pick Awards 2019, przyznawane przez niezależne laboratorium testowe Buyers Lab.

PWPW otrzymała certyfikat Intergraf

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała o uzyskaniu certyfikatu Intergraf (ISO 14298) – kluczowego dokumentu dla producentów druków wartościowych. Jego posiadanie jest potwierdzeniem najwyższego stopnia bezpieczeństwa produkcji i stanowi przewagę konkurencyjną na rynku security printing.

Udany przełom roku dla manroland Goss Group

W rok po połączeniu Goss International oraz manroland web systems, firm działających na rynku rolowych systemów druku offsetowego (które miało miejsce na początku marca 2018 r.), przedstawiciele nowo powstałego przedsiębiorstwa poinformowali o udanym zamknięciu roku finansowego 2018. Przy łącznym obrocie wynoszącym 293 mln euro i zamówieniach wynoszących 327 mln euro, firma ugruntowała swoją pozycję na rynku. Dodatkowo ostatnie duże zamówienia z przełomu roku, o wartości 50 mln euro, zwiększyły portfel zamówień do 200 mln euro w ramach projektu.

Erasmus dla przedsiębiorców

Krajowa Izba Gospodarcza poinformowała o kolejnej edycji programu „Erasmus dla młodych przedsiębiorców”. Jest to program Komisji Europejskiej, umożliwiający wymianę doświadczeń między początkującymi i doświadczonymi przedsiębiorcami z 27 krajów Unii, usprawniający dostęp do nowych rynków oraz poszukiwania potencjalnych partnerów handlowych.

„Fantasmagorie” – nowa wystawa w Muzeum Papiernictwa

15 marca br. o godz. 17 w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju odbędzie się wernisaż nowej wystawy czasowej pt. „Fantasmagorie”, zawierającej rysunki o tematyce fantastycznej oraz portrety wykonane techniką punktowania autorstwa Zbigniewa Halikowskiego, artysty z Chojnowa. Ekspozycję można oglądać do 6 maja 2019 r.

Agora zamyka dwie drukarnie i konsoliduje druk w stolicy

Zarząd Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”, zdecydował o zamknięciu drukarni w Tychach i Pile do 30 czerwca 2019 r. i zwolnieniu nawet 153 pracowników. Likwidacja dwóch zakładów to efekt spadku przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych. Warszawska drukarnia na Białołęce, która ma największe możliwości druku zarówno w technologii coldset, jak i heatset, ma zapewnić druk całego nakładu „Wyborczej” oraz zleceń zewnętrznych.

Integart otworzył pierwszy e-sklep z urządzeniami do post-finishingu

Firma Integart, dostawca m.in. rozwiązań do druku w technologiach lateksowej i UV oraz druku 3D, mediów do produkcji reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, znaków drogowych i BHP, otworzyła sklep internetowy Komplementarne.pl przeznaczony dla firm działających w obszarze Signs & Display oraz LFP. W jego ofercie znajdują się maszyny i urządzenia, których zadaniem jest nie tylko wspieranie dotychczasowej działalności produkcyjnej, ale przede wszystkim umożliwienie rozwoju. Premiera platformy miała miejsce podczas targów RemaDays 2019.

Trwa walka PIAP o podniesienie limitów na upominki

PIAP od początku roku zapowiada wzmocnienie działań lobbingowych w celu podniesienia limitów kwotowych na nieodpłatne przekazywanie prezentów osobom trzecim (o działaniach Izby pisaliśmy już TUTAJ). Realizując tę ważną dla całej branży misję, przedstawiciel Izby, Zbigniew Grzeszczuk, wygłosił 21 lutego br. prelekcję podczas Zwyczajnego Posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Z ostatniej chwili

Wytwarzany przez Stora Enso karton Natura Life, charakteryzujący się naturalnym, brązowym odcieniem, znalazł po raz kolejny zastosowanie w produkcji opakowań Pure-Pak, stworzonych przez firmę Elopak. Tym razem został on wykorzystany w ich aseptycznej wersji, w której karton stworzony przez Stora Enso może znaleźć szersze niż dotychczas zastosowanie – m.in. przy produkcji opakowań na wyroby niewymagające chłodzenia.

Marcowe wydanie „Świata DRUKU”, które przygotowaliśmy z myślą o zbliżających się targach Packaging Innovations (Warszawa, 02–03.04.2019 r.), właśnie trafiło do drukarni i lada dzień znajdzie się w Państwa rękach. Tymczasem nasz zespół rozpoczął już intensywne przygotowania do czwartego w tym roku wydania naszego magazynu, które tworzymy na targi FESPA 2019 – największe międzynarodowe wydarzenie dla branży druku wielkoformatowego w nadchodzących miesiącach. Ponad 700 wystawców działających w zakresie sitodruku, druku cyfrowego i druku na tekstyliach spotka się w dniach 14–17 maja w Monachium. Nie zabraknie na nich również „Świata DRUKU”, który będzie nas wszystkich reprezentował na stoisku prasy branżowej.

25 marca br. w łódzkim Centrum Kreatywności Fabryka przy ul. Tymienieckiego 22G odbędzie się pierwsze spotkanie przedstawicieli firm z zakresu rejestracji i odzwierciedlania obrazów w najnowszych technologiach. Organizatorami konferencji, której patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, są eM proove i Centrum Kreatywności Fabryka.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu