Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Konkurs Mark Andy dla studentów

Firma Mark Andy organizuje konkurs designerski – 2018 Mark Andy Student Awards – skierowany do studentów uczelni z Europy, kształcących się na kierunkach poligrafii oraz projektowania graficznego. Jego celem jest wyłonienie najlepszego projektu opakowania giętkiego i etykiety, zrealizowanych w technikach – odpowiednio – fleksograficznej i cyfrowej/hybrydowej.

ESB – szósta edycja we wrześniu

Już we wrześniu tego roku na biurka przedstawicieli pięciu tysięcy firm z całej Europy trafi szóste wydanie drukowanej wersji katalogu European Suppliers Book. Baza odbiorców została zaktualizowana o zwiedzających targi RemaDays Warsaw 2018. W tym samym czasie rozpocznie się także dystrybucja katalogu w wersji elektronicznej.

Konica Minolta zbadała oczekiwania klientów

Jakość usług oraz dostarczenie zamówienia na czas i bez pomyłek – te dwa czynniki, a nie cena, okazały się szczególnie ważne dla klientów drukarń w badaniu przeprowadzonym na zlecenie firmy Konica Minolta. Atrakcyjna cena, choć wciąż wskazywana jako istotny element przez dużą grupę respondentów, straciła swoją pozycję jako kluczowego czynnika decydującego o doświadczeniu klienta z daną drukarnią i determinującego jego lojalność.

Poznaliśmy wyniki konkursu Metsä Board

Wybrano zwycięzcę międzynarodowego konkursu na projekt opakowania Better with Less – Design Challenge. Zwycięski projekt Iiro Numminena, pod nazwą „Stretching Inner Part”, jurorzy uznali za wyjątkowo atrakcyjny, wszechstronny, skalowalny i łatwy do wdrożenia.

Jubileusz 25-lecia drukarni ERBI

Łódzka drukarnia ERBI, będąca dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie produkcji opakowań i ulotek, obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. W ciągu tego okresu z kilkuosobowej firmy przekształciła się w nowoczesną, prężnie działającą spółkę, dostarczającą swoje produkty do firm farmaceutycznych i kosmetycznych na terenie całej Europy, a także Stanów Zjednoczonych. Nad nieustannym rozwojem firmy czuwa jej Prezes – Jakub Bielecki.

Artykuł promocyjny

Dwie dekady Hunkelera w Polsce

W tym roku mija 20 lat od oficjalnego pojawienia się marki Hunkeler w naszym kraju. Przez minione dwie dekady ten szwajcarski producent systemów do wstępnego i końcowego przetwarzania papieru zbudował swoją stabilną pozycję na polskim rynku. Specjalistyczne rozwiązania marki Hunkeler znalazły uznanie w oczach klientów związanych z szeroko rozumianym drukiem transakcyjnym i usługami direct mailing oraz – zwłaszcza w ostatnich latach – z rynkiem produkcji dziełowej. Okazję do świętowania i podsumowań ma także jej obecny polski dystrybutor - firma Docufield.

Sun Chemical dostawcą farb do Hadepolu

7000 m2 powierzchni produkcyjnej, roczna sprzedaż na poziomie 15 mln euro, 115 zatrudnionych osób i 3 lokalizacje – to krótka charakterystyka drukarni Hadepol Flexo z Rypina, która w ostatnim czasie zawarła z Sun Chemical umowę na dostarczanie farb fleksograficznych. Początkowo będą one wykorzystywane do produkcji realizowanej w niedawno zainstalowanej tam maszynie drukującej czeskiej firmy Soma.

Firma API zbadała preferencje konsumentów

Zamówione przez API Group badanie, ukierunkowane na opakowania, potwierdziło znaczenie podarunków klasy premium. Badania wykazały, że kategoria ta jest na fali wznoszącej: ponad 60% menedżerów marki wskazało, że weźmie ją pod uwagę tworząc i rozwijając portfolio swoich wyrobów, wskazując jako uzasadnienie wiążące się z tym „znaczącymi możliwościami rynkowymi”.

Igepa Polska dystrybutorem Canona

Firma Canon, podczas zakończonych niedawno targów Fespa 2018 w Berlinie, sfinalizowała zawarcie umowy partnerskiej z firmą Igepa Polska. Partnerstwo dotyczy dystrybucji na terenie Polski wielkoformatowych urządzeń Océ Colorado 1640 z technologią druku Canon UVgel. Tym samym Igepa dołącza do grona firm objętych programem partnerskim Canon.

Wzrosła sprzedaż grupy Kompap

Grupa Kompap, do której należą BZGraf i OZGraf oraz drukarnia offsetowa Imprimus, w okresie od stycznia do marca 2018 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 21,88 mln zł, co oznacza wzrost o 49% w skali rok do roku. Jednocześnie o 63% zwiększył się w tym czasie skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży - do poziomu 4,95 mln zł wobec 3,03 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Z ostatniej chwili

Lato za pasem, najwyższa pora przygotować dla Państwa interesującą lekturę. W lipcowo-sierpniowym wydaniu „Świata DRUKU” napiszemy m.in. o druku cyfrowym w małym formacie, rozwiązaniach dla wielkiego formatu, druku na tekstyliach, komunikacji wizualnej i druku dla rynku reklamy, marketingu w poligrafii, rynku reklamy w Polsce, upominkach reklamowych i nowoczesnym dziale DTP. Jest to wydanie przygotowywane na targi FestiwalDruku.pl i będzie ono tam bezpłatnie dystrybuowane. Zachęcamy do przesyłania informacji prasowych, zwłaszcza wystawców Festiwalu prosimy o przesyłanie targowych zapowiedzi.

Pełną parą przygotowujemy się do kolejnego, bardzo ważnego dla nas wydarzenia. Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. i miesięcznik „Świat DRUKU” działają na polskim rynku poligraficznym już od 25 lat. Uroczyście uczcimy ten jubileusz 5 września br. w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi przy ul. Kilińskiego 45, podczas konferencji „Poligrafia wczoraj, dziś i jutro”. Jednak zanim się spotkamy, oddamy w Państwa ręce specjalne polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU”, również zatytułowane „Poligrafia wczoraj, dziś i jutro”.

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za liczny udział w tegorocznej, siódmej już edycji konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, zorganizowanej przez nasze wydawnictwo. Mamy nadzieję, że wyjechali Państwo z Trzebawia bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia. Liczymy, że za rok spotkamy się w podobnym, a nawet większym gronie. Podziękowania kierujemy także do patronów konferencji – Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej i Polskiej Izby Opakowań – oraz jej współorganizatorów, firm: EFI, Esko, Koenig & Bauer, SCORPIO, Siegwerk, X-Rite. Na relację z wydarzenia zapraszamy do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu