Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Odbyło się kolejne spotkanie regionalne PIAP

We wrześniu br. odbyła się kolejna, szósta już edycja Spotkań Regionalnych, organizowanych od 2014 r. przez Polską Izbę Artykułów Promocyjnych. Spotkania odbyły się w dwóch lokalizacjach – w Chorzowie i Warszawie. Wzięli w nich udział członkowie Izby, dostawcy artykułów reklamowych, agencje reklamowe oraz media i organizatorzy targów branżowych.

Światowy dzień bezpieczeństwa w Antalis

Światowy Dzień Bezpieczeństwa w Pracy to coroczna międzynarodowa kampania promująca bezpieczną, zdrową i godną pracę. Inicjatywę zapoczątkowała w 2003 r. Międzynarodowa Organizacja Pracy (International Labour Organization – ILO). Celem było promowanie świadomości bezpieczeństwa pracy i zapobiegania wypadkom oraz chorobom zawodowym. Od dwóch lat dzień ten jest obchodzony także przez Grupę Antalis.

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Fleksografów

W dniu 5 września br. w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiej Izby Fleksografów. Poruszono wiele istotnych zagadnień dotyczących działalności Izby, wybrano też nowe władze tej ważnej dla środowiska polskich fleksografów instytucji.

Ricoh dołączyło do koalicji Business for Inclusive Growth

Ricoh Company dołączyło do koalicji Business for Inclusive Growth (B4IG), która zrzesza 34 międzynarodowe korporacje zatrudniające ponad 3 mln pracowników na całym świecie. Wszystkie firmy członkowskie zobowiązały się do wspierania różnorodności w pracy, działania na rzecz szerszej redystrybucji korzyści wynikających ze wzrostu gospodarczego, działań mających rozwiązać problemy związane z nierównością szans oraz wyeliminować dyskryminację ze względu na płeć.

DIC przejmie działalność BASF w zakresie pigmentów

Korporacja DIC, będąca międzynarodowym producentem pigmentów wykorzystywanych w produkcji wyświetlaczy elektronicznych, kosmetyków, powłok, tworzyw sztucznych, farb i zastosowań specjalistycznych, podpisała ostateczną umowę dotyczącą przejęcia globalnego działu pigmentów BASF, znanego jako BASF Colors & Effects (BCE). Transakcja rozszerzy gamę produktów dostępnych w ofercie DIC i pozwoli jej osiągnąć pozycję czołowego dostawcy pigmentów, oferującego klientom jeszcze szerszy zakres wszechstronnych rozwiązań.

Przedstawiciel organizatora targów drupa ze stoiskiem na FestiwalDruku.pl

Po raz pierwszy na targach FestiwalDruku.pl (18 i 19 września br., warszawska Hala EXPO XXI) będzie obecna jako wystawca firma A.S. Messe Consulting. Jest ona wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim Messe Düsseldorf, organizatora targów drupa, które odbędą się w dniach 16–26 czerwca 2020 r. Na stoisku goście targowi będą mogli zapoznać się ze szczegółami przyszłorocznego wydarzenia.

Nowy Raport Dostawców Mediów i Maszyn jest już na rynku

Jak poinformował wydawca Raportu oraz organizator targów FestiwalDruku.pl – OOH magazine – kolejne jego wydanie, które ukazało się na rynku, to jednocześnie katalog targowy tego jesiennego wydarzenia. Na kolejnych stronach magazynu znajduje się szerokie kompendium informacji i zestawienie dostawców mediów i maszyn sektora poligrafii reklamowej. A na żywo będzie ich można spotkać już 18–19 września w EXPO XXI Warszawa.

Igepa zwiększa powierzchnię magazynową

Spółka Igepa Polska podpisała umowę na wynajem dodatkowej powierzchni magazynowej w Poznaniu, w nowym parku logistycznym Panattoni. Wcześniej, w drugiej połowie lipca, Igepa Polska zawarła umowę na zwiększenie powierzchni podwarszawskiego magazynu w Mosznej (w parku logistycznym MLP).

Nowo powstała firma Omigraf z wyłącznością na maszyny marki Omet

Na polskim rynku poligraficznym, w segmencie wąskowstęgowych maszyn i urządzeń oraz materiałów eksploatacyjnych, pojawiła się nowa firma – Omigraf Sp. z o.o. Jej założycielem jest Andrzej Włodzimierz Turski, który do tej pory przez 23 lata doradzał klientom i sprzedawał maszyny oraz urządzenia poligraficzne na polskim rynku. Firma będzie zajmowała się nie tylko sprzedażą, ale również doradztwem, szkoleniami oraz pomocą w pozyskiwaniu finansowania i dotacji. Jednym z motorów jej działalności będzie podpisana umowa z firmą Omet, zapewniająca nowo powstałemu podmiotowi prawo do wyłącznej dystrybucji na rynku polskim rozwiązań tej marki.

Rajapack Polska zmienia nazwę na Raja

Francuska Grupa Raja, zajmująca się dystrybucją opakowań, materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia przedsiębiorstw, ogłosiła, że jej 15 spółek europejskich, które dotychczas funkcjonowały pod nazwą Rajapack, jednoczy się pod wspólną marką Raja. Dotyczy to także oddziału Rajapack Polska. Zmiana ta ma na celu zwiększenie rozpoznawalności marki wśród klientów w całej Europie i jest kontynuacją rozwoju grupy.

Z ostatniej chwili

Już dziś w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) startują targi FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr C11 (hala III) oraz po ekspresową dawkę wiedzy na temat zarządzania barwą podczas dwudniowych, już 6. warsztatów z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”, które tradycyjnie poprowadzą eksperci w dziedzinie Color Managementu.
Myśląc o jesiennych spotkaniach z naszymi Czytelnikami, pragniemy przypomnieć, że tylko do 30 września br. gwarantowane są pokoje w hotelu Czarny Potok, gdzie odbędzie się 14. edycja konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” (Krynica-Zdrój, 24–25 października 2019 r.).

Jako firma innowacyjna czujemy się zobligowani do zaskakiwania zarówno klientów obecnych, jak i przyszłych, dlatego podczas Labelexpo Europe na stoisku FLEXcon (hala 4, B58) zaprezentujemy nowe rozwiązania. Będziemy prezentować znaną już Państwu linię produktową THERMLfilm Advantage, przeznaczoną do najczęściej używanych procesów drukowania (cyfrowy, konwencjonalny, TTR). Pokażemy też możliwości serii THERMLfilm Chemgard i Chemgard II, jak również lane winyle, czarne poliestry. Będzie możliwość przetestowania klejów silikonowych oraz naszych nowych klejów akrylowych i akrylowo-kauczukowych. Na stoisku znajdzie się również nasze nowe, wprowadzone na rynek wiosną tego roku rozwiązania – ultracienka (12µ), niewidoczna i odporna na plastyfikator folia do laminowania – FLEXcon® THINlam.

Targi TAROPAK. Najważniejsze Targi Opakowań w Polsce. Setki wystawców, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone w przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
NOWOŚĆ! Konferencja i strefa e-commerce, której partnerem głównym zostało Allegro. 3 dni spotkań z wspaniałymi prelegentami. Pierwszy dzień wydarzenia (30.09) poświęcony zostanie opakowaniom w e-commerce, drugi (01.10) – logistyce i magazynowaniu, zaś trzeci (02.10) – zagadnieniom z zakresu marketingu i sprzedaży.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu