Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Jeszcze więcej praktyki z Akademią Lasera

26 kwietnia 2018 br. w Kórniku k. Poznania odbędą się warsztaty Akademii Lasera. Laser to wszechstronne urządzenie, które ułatwia tworzenie ciekawej i bogatej oferty. Im większa wiedza na jego temat, tym lepsza oferta dla klientów.

Pierwsze profesjonalne badanie rynku upominków reklamowych

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zrealizowała pierwsze na polskim rynku rzetelne badanie jakościowe dotyczące percepcji artykułów promocyjnych. Sondaż przeprowadziła firma Ipsos, a ankietowanymi były zarówno osoby odpowiedzialne za wybór upominków jak i ich adresaci – klienci, pracownicy firm i odbiorcy indywidualni. Wnioski płynące z badania to kopalnia wiedzy na temat branży, jej potencjału sprzedażowego i rozwoju oraz zbiór wskazówek do kreowania biznesu dla firm zrzeszonych w izbie.

Nagroda Shogun dla Reprografu

Podczas spotkania dystrybutorów produktów firmy Dainippon Screen, które odbywało się w siedzibie jej europejskiego oddziału w holenderskim Amstelveen, przedstawiciel firmy Reprograf odebrał nagrodę Shogun 2017 przyznawaną dealerom Dainippon Screen za wybitne osiągnięcia sprzedażowe.

OKI i Amagraf na Film Video Foto

Po raz pierwszy w swojej historii OKI wraz ze swoim dystrybutorem – firmą Amagraf, pojawi się jako wystawca na Targach Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych Film Video Foto, których 21. edycja będzie odbywać się od 12 do 14 kwietnia w Łodzi. OKI i Amagraf zaprezentują wielkoformatowy ploter solwentowy, urządzenia z białym tonerem oraz przeznaczone do drukowania aplikacji neonowych.

Eizo na targach Film Video Foto

Na stoisku EIZO jak zwykle będzie można zobaczyć pełną linię monitorów graficznych z kalibracją sprzętową przeznaczonych do obróbki fotografii i postprodukcji video. Pojawi się tam także pierwszy model HDR tego producenta - ColorEdge CG3145 Prominence. Jest to monitor z matrycą LED, który może wyświetlać bezwzględną czerń, co do tej pory było możliwe tylko w monitorach OLED. Odwiedzający targi będą mogli na własne oczy przekonać się czy to rozwiązanie nie jest jedynie chwytem marketingowym.

Farby hubergroup znowu drożeją

Po styczniowym wzroście cen farb rozpuszczalnikowych, od pierwszego kwietnia firma hubergroup podniosła ceny wszystkich farb i lakierów do offsetu arkuszowego i UV w całej Europie. W zależności od konkretnych linii produktowych wzrost cen może dochodzić nawet do 10%. Również w tym przypadku jako przyczynę zmian w cenniku wskazuje się wzrost cen surowców.

tesa SE przejmuje dział produktów Twinlock od Polymount

Dział produktow Twinlock firmy Polymount z siedzibą w Nijkerk (Holandia) stanie się podmiotem zależnym należącym w całości do tesa SE. W efekcie ten znaczący producent taśm oraz systemowych rozwiązań samoprzylepnych umocni swoją pozycję rynkową w obszarze produktów przeznaczonych dla branży poligraficznej, która stanowi jeden z filarów jego działalności przemysłowej.

Graw dystrybutorem produktów ABC/Allied

Firma z Ozorkowa została wyłącznym polskim dystrybutorem chemikaliów dla drukarń fleksograficznych produkowanych przez ABC/Allied. Są to m.in. produkty do mycia i czyszczenia. Porozumienie zawarte między obiema firmami zakłada także wzajemne wsparcie techniczne oraz wspólne wizyty u klientów i działania marketingowe.

Chroma.pl - Drukarnia internetowa nr 1 w Polsce poszukuje pracowników

Jeśli posiadasz jedną z umiejętności - doświadczenie w obsłudze maszyny do falcowania, gilotyny, linii szyjącej Müller Martini lub Stitchlinera - zapraszamy do udziału w rekrutacji dostępnej na naszej stronie internetowej lub przesłania nam swojego zgłoszenia na adres praca@chroma.pl.

reklama

Warszawska prezentacja targów Print4All

Branżowy liderzy opinii, dziennikarze, przedstawiciele izb i zrzeszeń, instytutów badawczych i profesjonaliści z branży poligraficznej, w tym potencjalni polscy wystawcy, wzięli udział w prezentacji targów Print4All, która odbyła się 13 marca w warszawskim hotelu Polonia Palace. Chociaż do targów pozostało jeszcze trochę czasu – zaplanowano je na przełomie maja i czerwca – to już ostatni moment na zdobycie bezpłatnych zaproszeń.

Z ostatniej chwili

Drodzy Czytelnicy! Wygląda na to, że nareszcie przyszła wiosna. W związku z tym nasza redakcja wrzuca szósty bieg. Już niedługo trafi do Was numer kwietniowy „Świata DRUKU”, a tymczasem chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do współtworzenia wydania majowego!

W dniach 17 i 18 kwietnia czekamy na Państwa na targach Packaging Innovations w warszawskim Centrum EXPO XXI. Stoisko C2, na które serdecznie zapraszamy, obfituje w pozytywną energię i... numery "Świata DRUKU" :)

„W ostatniej dekadzie zaszła bardzo duża zmiana w podejściu detalistów do marki własnej. Stała się ona jednym z centralnych elementów strategii rynkowej sieci handlowych oraz głównym wyznacznikiem ich pozycji na rynku” – pisze Joanna Kwiczor, ekspertka z branży retail i FMCG. Z jej ciekawego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie kroki podejmują duże sieci handlowe, by za pomocą marek własnych zdominować rynek FMCG.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu