Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Plany inwestycyjne Schumacher Packaging

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

Onlineprinters współpracuje z Shutterstock

Klienci zamawiający w drukarni internetowej Onlineprinters produkty poligraficzne zyskali od listopada br. dostęp do 20 mln zdjęć z bogatej kolekcji Shutterstock. W ich gronie oprócz grafików i marketingowców jest wiele osób prowadzących własną działalność gospodarczą, właścicieli sklepów i punktów usługowych oraz startupów – to właśnie z myślą o nich firma udostępnia na swojej stronie internetowej narzędzie do projektowania online.

Nowe firmy członkowskie PIAP

Szeregi Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych nieustannie się powiększają. W ostatnim kwartale br. do PIAP dołączyły dwie firmy: Pracownia Horeca i Salon Reklamy.

Pierwsza książka kolekcjonerska AR

Pierwsza książka artystyczna z rozszerzoną rzeczywistością pt. „Books & Gardens” ujrzała światło dzienne. Publikacja to efekt pracy Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley.

Jak rozpocząć prace badawczo-rozwojowe w firmie?

W jakim zakresie i na jakich zasadach nowa perspektywa będzie dofinansowywać innowacje? Jaka jest aktualna oferta wsparcia skierowana do polskich przedsiębiorców? Jak znaleźć pomysł na innowację, a następnie ją wdrożyć? To tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas bezpłatnej konferencji online pt. „Jak skutecznie wdrożyć innowacje w firmie przy pomocy Funduszy Europejskich?”, która odbędzie się 26 listopada br. w ramach projektu Innovation Coach.

BOBST sfinalizował akwizycję firmy Cerutti

BOBST, dostawca urządzeń do przetwarzania podłoży, druku i finishingu oraz usług dla sektora etykiet, opakowań giętkich oraz pudełek składanych i tektury falistej, poinformował, że 11 listopada br. jego włoski oddział sfinalizował zakup aktywów Officine Meccaniche Giovanni Cerutti SpA i Cerutti Packaging Equipment SpA, w tym spółki serwisowej 24/7 Cerutti Service S.r.l.

MBO z prestiżową nagrodą

Po raz drugi z rzędu firma MBO Postpress Solutions GmbH została uznana przez magazyn „WirtschaftsWoche” za „Lidera rynku światowego”.

Continental przejmuje Trelleborg Printing Solutions

Firma MMR Group Polska poinformowała, że jej wieloletni dostawca produktów dla poligrafii – niemiecki koncern Continental – 11 listopada br. podpisał umowę na zakup firmy Trelleborg Printing Solutions, specjalizującej się w rozwiązaniach dla druku offsetowego, fleksograficznego i cyfrowego.

Meble będą powstawać z opakowań?

Każdego roku Polacy zużywają ok. 650 tys. ton plastikowych opakowań, z czego prawie 5% (czyli ok. 32 tys. ton) stanowią opakowania giętkie z tworzyw sztucznych i wielomateriałowe opakowania z przewagą tworzyw sztucznych. Do recyklingu trafia tylko ich niewielki odsetek. Ma to zmienić uruchomiony właśnie program ReFlex.

Niecodzienna instalacja plotera w Nowym Sączu

Instalacje ploterów do druku wielkoformatowego potrafią być niezwykłe. Taka niecodzienna instalacja drukarki EFI Pro 16h miała miejsce na początku listopada br. w Nowym Sączu. By drukarka mogła stanąć w docelowym miejscu, musiała zostać wyburzona jedna ze ścian budynku, a ploter o wadze 1 235 kg (z podstawą: 1 600 kg) i szerokości 3,48 m został wstawiony przez okno na drugie piętro budynku za pomocą dźwigu.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.