Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Majówka w Muzeum Papiernictwa

Specjalnie na długi weekend majowy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju przygotowało kilka ciekawych propozycji. W ramach biletu wstępu zwiedzający będą mogli obejrzeć trzy interesujące wystawy, o których poniżej.

Circle Media Group pozbywa się drukarni

Holenderska grupa Circle Media poinformowała o restrukturyzacji całej swojej działalności związanej z drukiem. Jako powód podano „bardzo duże spadki nakładów”. Austriacka drukarnia zostanie postawiona w stan upadłości i definitywnie zamknięta, a dla drukarni w Belgii, Niemczech i Hiszpanii grupa będzie szukać nowych właścicieli. Następnie firma skupi się na działalności marketingowej.

Firma EyeC zadbała o przejrzystość portfolio

Firma EyeC, producent systemów kontroli wizyjnej, poinformowała o zmianie nazw i uszeregowaniu zgodnie z funkcjami produktów linii ProofRunner: Web, Sheetfed, Carton Folder Gluer oraz Carton Sorter. Zmiana ma na celu zwiększenie przejrzystości stale rosnącego portfolio.

Heidelberg wzmacnia współpracę z IST Metz

Niemiecki producent będzie ściślej współpracować z firmą IST Metz w zakresie dostaw osprzętu do utrwalania wydruków promieniowaniem UV LED. Rozszerzenie kooperacji dotyczy sektora arkuszowych maszyn offsetowych – IST Metz będzie dostarczać LED-owe systemy utrwalania do nowych mało- i średnioformatowych Speedmasterów oraz zestawy do wyposażenia w tę technologię starszych maszyn z tej serii (z 2004 roku i późniejszych).

Pożegnanie Michała Kridla

Właściciele i pracownicy firmy Pasja z Mikołowa z wielkim żalem zawiadamiają, że 16 kwietnia zmarł dyrektor drukarni ś.p. Michał Kridel. „Od ponad 20 lat związany z Pasją, współtwórca naszych sukcesów i towarzysz codziennych zmagań. Był z nami każdego dnia – ze swoim uśmiechem, przewieszoną przez ramię torbą, spokojny. Był od zawsze. Po prostu – nasz Misiek. Będzie nam Go brakowało”.
Pogrzeb odbył się we wtorek, 23 kwietnia o godz. 11 w kościele św. Gerarda w Gliwicach oraz na Cmentarzu Centralnym przy ul. Kozielskiej 120.

Zespół „Świata DRUKU” składa Rodzinie i współpracownikom Zmarłego najszczersze wyrazy współczucia.

Abris sprzedaje spółkę CheMeS firmie Innova Capital

17 kwietnia 2019 r. Abris Capital Partners podpisał wiążącą umowę sprzedaży spółki CheMeS M. Szperlinski sp. z o.o., specjalizującej się w produkcji etykiet samoprzylepnych i termokurczliwych. Nabywcą jest fundusz private equity Innova Capital.

Sprzedany oddział flekso Kodaka teraz pod szyldem Miraclon

Jesienią ubiegłego roku firma Eastman Kodak podpisała umowę o sprzedaży działu opakowań fleksograficznych (Flexographic Packaging Division) angielskiemu funduszowi inwestycyjnemu Montagu Private Equity (pisaliśmy o tym TUTAJ). W wyniku porozumienia nabywca powołał nową niezależną firmę pod nazwą Miraclon, która stanowi kontynuację działu flekso Kodaka i ma nadal zajmować się rozwijaniem, produkcją i sprzedażą produktów Kodaka przeznaczonych dla branży opakowań i etykiet.

Intrex zadebiutuje na FestiwalDruku.pl

Firma Intrex z Sadów koło Poznania dołączyła w tym roku do grona wystawców targów poligrafii reklamowej FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dn. 18–19 września br. w warszawskiej Hali EXPO XXI. Firma zajmuje się produkcją systemów etykietujących oraz dystrybucją urządzeń znakujących i systemów wizyjnych.

Firma EFI zostanie przejęta przez grupę kapitałową Siris

Jak poinformowała firma EFI, została podpisana ostateczna umowa, na mocy której EFI zostanie przejęta przez grupę kapitałową Siris LLC. Łączna cena transakcji, która ma być sfinalizowana do końca trzeciego kwartału 2019 r., wynosi ok. 1,7 mld dol.

Durst ma nową siedzibę

Firma Durst otworzyła nową, futurystyczną siedzibę wraz z centrum demonstracyjnym i testowym dla klientów w Brixen, w północnych Włoszech. W uroczystej inauguracji wzięło udział ponad tysiąc gości – klientów, pracowników i partnerów biznesowych.

Z ostatniej chwili

Rynek opakowań zaskoczył po raz kolejny. Grupa Canpack wyprodukowała dla swojego klienta Plzensky Prazdroj Slovensko a.s., właściciela marki Saris Ejl, puszkę zadrukowaną nowym lakierem, który nadaje opakowaniu wyjątkowy, matowy efekt, w dotyku przypominający miękką tkaninę. Jest to pierwszy produkt tego typu na rynku, wykorzystujący efekt satyny.

Czy wiedzą Państwo, czym jest unboxing? W jaki sposób budować markę na trudnym rynku farmaceutycznym? Uczestnicy konferencji „Jak wzmocnić brandy. Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania” już znają na nie odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i słuchaczom, którzy wzięli w niej udział. Relację z wydarzenia zamieścimy w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”, a tymczasem zapraszamy do lektury dwóch artykułów z wydania kwietniowego, w których Joanna Roszkowska (czytaj TUTAJ), Robert Lis i Maciej Sawina (czytaj TUTAJ) przybliżają omawiane podczas konferencji zagadnienia. Tematyka ta będzie rozwijana także podczas jednodniowych szkoleń: „Poligrafia w marketingu” i „Effective Packaging”, które odbędą się już w czerwcu, a o których przeczytają Państwo w kolejnej informacji.
Zapraszamy!

Maj nie rozpieszcza nas pogodą, jednak nasz zespół nie poddaje się wahaniom barometru. Rozpoczęliśmy przygotowanie czerwcowego wydania naszego magazynu, w którym rozszerzymy tematykę dotyczącą:

- Rozwiązań konwencjonalnych i hybrydowych w maszynach poligraficznych
- Serwisu i obsługi posprzedażnej a także rynku maszyn używanych
- Obróbki po druku (introligatornia i uszlachetnianie)
- Sposobów zabezpieczeń druków i ochrony marki
- Podłoży drukowych.
Serdecznie zapraszamy Państwa do współtworzenia tego wydania „Świata DRUKU” i zgłoszenia swojej firmy do zestawień tematycznych, które znajdą się w tym numerze.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu