Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Mondi z 8 nagrodami Worldstar Packaging

Firma Mondi została wyróżniona aż 8 nagrodami w konkursie Worldstar Packaging Awards, w którym biorą udział firmy z branży opakowaniowej z całego świata. Konkurs ma na celu promowanie najlepszych pomysłów, innowacji i technologii dostępnych na rynku, z naciskiem na zrównoważone rozwiązania, przy produkcji których powstaje zmniejszona ilość odpadów, a także na usprawnienia ułatwiające używanie opakowań.

Nowe centrum dystrybucyjne API Group

API Group poinformowała o przeniesieniu swojego zakładu dystrybucyjnego, działającego w ramach holenderskiego oddziału firmy, do ośrodka SEGRO Park Amsterdam Airport (SPAA), zlokalizowanego przy lotnisku Schiphol w Amsterdamie i uwzględniającego część magazynową oraz biurową. Głównym celem tej zmiany jest lepsza obsługa regionalnych klientów z Europy.

manroland przejmuje GWS Printing Systems

Dostawca rozwiązań poligraficznych, Grupa manroland Goss web systems (MGWS), oraz holenderska firma GWS Printing Systems (GWS), specjalizująca się w sprzedaży i serwisie używanych maszyn do offsetu zwojowego, podpisały umowę, na mocy której MGWS stał się właścicielem GWS. Postanowiono jednocześnie, że dotychczasowi właściciele holenderskiego przedsiębiorstwa, Eric van Kessel i Walter Donkers, będą nim nadal kierować.

Stora Enso „Liderem Przemysłu 2018”

Stora Enso uzyskała tytuł „Lidera Przemysłu 2018” w dorocznym rankingu Sustainable Brand Index B2B – najważniejszym raporcie badawczym w Skandynawii, uwzględniającym przedsiębiorstwa wdrażające politykę zrównoważonego rozwoju i działające w trybie B2B (business-to-business). Znalazło się w nim ponad 100 firm, reprezentujących kilkanaście gałęzi szwedzkiego przemysłu.

Targi Packaging Innovations w służbie ekologii

Przedstawiciele Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations poinformowali, że w związku z przyjęciem przez Parlament UE przepisów dotyczących zakazu produkcji plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, mających wejść w życie w 2021 r., chcą przyłączyć się do akcji i promować zrównoważoną i ekologiczną produkcję opakowań. W tym celu zamierzają rozwinąć istniejącą już strefę Ekopack podczas zbliżającej się 11. edycji targów (2–3 kwietnia 2019r.).

Droższe farby i lakiery Siegwerk

Z początkiem lutego 2019 r. firma Siegwerk podniesie ceny wszystkich farb i lakierów do produkcji opakowań i etykiet w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Wzrost cen związany jest z permanentnym na przestrzeni minionego roku wzrostem kosztów surowców wykorzystywanych do wytwarzania farb i lakierów, takich jak fotoinicjatory, monomery UV, żywice akrylowe, pigmenty, izocyjaniany oraz dodatki specjalistyczne.

Koenig & Bauer i Durst Phototechnik zakładają spółkę

Firmy Koenig & Bauer AG oraz Durst Phototechnik AG z Brixen we Włoszech podpisały list intencyjny dotyczący utworzenia spółki joint venture (z równymi udziałami) mającej na celu przyspieszenie rozwoju technologii do druku cyfrowego przeznaczonych dla klientów z branży składanych opakowań kartonowych i tektury falistej. Siedziba spółki ma mieć siedzibę w Niemczech.

PIAP ponownie walczy o zmiany w podatkach

Polska Izba Artykułów Promocyjnych od lat podejmuje działania na rzecz podniesienia uciążliwych limitów kwotowych na nieodpłatne przekazanie prezentów osobom trzecim, apelując do Ministerstwa i lobbując wśród pokrewnych stowarzyszeń biznesowych. W Polsce większość upominków jest obciążona 23% podatkiem VAT. Opodatkowaniu nie podlegają jedynie prezenty o małej wartości – do 100 zł, jeśli prowadzona jest ewidencja obdarowanych, oraz do 10 zł, jeśli ewidencji nie ma. Są to jedne z najbardziej restrykcyjnych regulacji w Europie.

Szwajcarzy etykietują z NiceLabel

Szwajcarska sieć handlu detalicznego Coop współpracuje z NiceLabel, producentem oprogramo­wania do projektowania etykiet i systemów zarządzania etykietami. Celem jest poprawa wydajności i procedur etykietowania w zakładach i sklepowych piekarniach. Współpraca obejmuje projektowanie, zarządzanie, utrzymanie jakości oraz produkcję etykiet żywności, zawierających informacje o alergenach, składzie i wartości odżywczej, przedstawione w spójny i identyfikowalny sposób.

Smurfit Kappa przejmuje francuski Papcart

Grupa Smurfit Kappa poinformowała o przejęciu francuskiej firmy Papcart, specjalizującej się w druku offsetowym i przetwarzaniu opakowań z tektury i tektury falistej. Transakcja ta umożliwia Smurfit Kappa poszerzenie oferty o pełną gamę opakowań produktów luksusowych, w tym alkoholi, FMCG i typu bag-in-box.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu