Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Feldmuehle kontynuuje inwestycje

Feldmuehle – niemiecki producent papierów specjalistycznych, przeznaczonych dla rynku etykiet i opakowań giętkich – poinformował, że firma pomyślnie przeszła przez trudne i niestandardowe ostatnie miesiące, naznaczone niespotykanymi wcześniej wahaniami na rynkach energii i surowców. Udało jej się ustabilizować sytuację biznesową i dotyczącą zamówień oraz zainicjować przyszłe inwestycje.

Stora Enso spodziewa się lepszych wyników finansowych

Stora Enso poinformowała, że wedle ocen jej kierownictwa wcześniej zakładany zysk operacyjny EBIT za rok 2022 zostanie przekroczony. Wobec powyższego, założenia koncernu będą uwzględniać w prognozach całorocznych rezultat wyższy niż 1,528 mln euro, osiągnięte w 2021 r. We wcześniejszych komunikatach o wynikach finansowych Stora Enso anonsowała zysk operacyjny EBIT za 2022 r. na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego.

Zużyte etykiety jako surowiec do izolacji budynków

Współpraca firm UPM Raflatac oraz Inosence Polyol i Finnfoam, oparta na wykorzystaniu usługi recyklingu RafCycle, pozwoliła stworzyć rozwiązanie obiegu zamkniętego.

Lipiec w młynie papierniczym

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju przygotowało interesujący program na nadchodzący miesiąc. 8 lipca zaplanowano japoński warsztat papierniczy połączony z wernisażem wystawy „Za siódmą górą, za siódmą rzeką”, zaś w dn. 23–24 lipca, w godzinach 10–18 odbędzie się XXI Święto Papieru, czyli największa plenerowa impreza organizowana przez Muzeum Papiernictwa z okazji urodzin placówki.

Hiszpańska firma Inèdit w strukturach EFI

Firma Electronics For Imaging poinformowała o akwizycji spółki Inèdit Software SL z Barcelony, specjalizującej się w produkcji procesorów RIP oraz powiązanego z nimi oprogramowania do cyfrowego druku przemysłowego na tekstyliach. Zostanie ona zintegrowana z działem druku na tekstyliach – EFI Reggiani.

Summa poszerza działalność w zakresie cięcia

Belgijski producent urządzeń do obróbki końcowej po druku poinformował o przejęciu włoskiej firmy Valiani, specjalizującej się w projektowaniu i produkcji stołowych ploterów tnących małej i średniej wielkości. Firmy będą nadal działać pod obecnymi nazwami i z obecnymi zespołami zarządzającymi. Obie strony podkreślają, że połączenie sił będzie dla korzystne dla każdej z nich oraz dla klientów.

Fujifilm przejmuje firmę Unigraphica

Korporacja Fujifilm poinformowała o podpisaniu 25 maja br. umowy dotyczącej przejęcia firmy Unigraphica AG mieszczącej się w Ruggell (Liechtenstein). Przedsiębiorstwo to specjalizuje się w dostarczaniu zintegrowanych systemów do druku inkjetowego. Po sfinalizowaniu transakcji, z dn. 1 lipca firma stanie się spółką zależną, w całości należącą do Fujifilm, i zmieni nazwę na Fujifilm Unigraphica AG.

Będzie więcej opakowań z recyklingu

Stora Enso zainicjowała studium wykonalności, dotyczące jej zakładów papierniczych w Langerbrugge (Belgia) – w planach jest przekształcenie jednej z pracujących tam maszyn papierniczych w wysokowydajną linię produkującą tekturę opakowaniową, na bazie surowców pochodzących z recyklingu. Modyfikacja ma zwiększyć potencjał nordyckiego koncernu w tym obszarze, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu rynkowemu na proekologiczne tektury opakowaniowe.

Maszyny 3sixty na polskim rynku

Firmy Reprograf-Grafikus i ACG Nyström AB podpisały umowę o współpracy. Tym samym portfolio dystrybutora powiększyło się o urządzenia marki 3sixty (generacja: 5color, 6color, 7color). Są one przeznaczone do bezpośredniego druku na przedmiotach cylindrycznych i stożkowych, takich jak butelki, termosy i puszki. Polska firma zapewni także usługi serwisowe dla oferowanych produktów na terenie naszego kraju.

Wsparcie dla dzieci z Ukrainy

Igepa Polska jest oficjalnym sponsorem krakowskiego przedszkola Day Care dla dzieci z Ukrainy. Finansuje jego działalność i pozwala dalej mu funkcjonować. Przedszkole powstało w marcu zaraz po wybuchu wojny. Od tej pory utrzymuje się tylko i jedynie dzięki wsparciu i datkom osób dobrej woli, placówek, firm.

Z ostatniej chwili

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, poszerzył gamę bezdrzewnych papierów powlekanych Magno o nowy wysokojakościowy produkt – Magno Web. Nowe papiery są przeznaczone do rolowego druku offsetowego (technologia Heatset) oraz dostosowane do offsetowego druku arkuszowego (przy użyciu modułu CutStar) i druku cyfrowego (High-speed Inkjet).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.