Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Tektura sposobem na zwiększenie atrakcyjności marki

Metsä Board przygotowała nowy zestaw próbek zadrukowanych tektur litych ze swojej nowej oferty. Ma on pokazać projektantom i producentom opakowań oraz właścicielom marek, w jaki sposób tektura może zwiększać atrakcyjność marki, oraz pomóc im w tworzeniu wyróżniających się opakowań (zwłaszcza na produkty spożywcze, kosmetyki, leki i towary luksusowe). Ponadto fiński producent wprowadza na rynek nową, ulepszoną tekturę – MetsäBoard Classic WKL o zwiększonej białości (co ma podkreślać kontrast pomiędzy obszarami zadrukowanymi i niezadrukowanymi).

Digiprint rozszerza portfolio marek premium

W czerwcu br. Digiprint został dystrybutorem na polskim rynku producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury – firmy Highcon. Cyfrowe maszyny tnące i bigujące Highcon Euclid i Beam zostały stworzone z myślą o potrzebach technologii cyfrowej dla procesów post-print w przemyśle poligraficznym, a także o producentach opakowań, przetwórcach tektury falistej, kartonu czy drukowaniu komercyjnym.

Cele Metsä Board w perspektywie dziesięciu lat

Spółka Metsä Board opublikowała swoje cele zrównoważonego rozwoju do roku 2030. Jednym z nich jest całkowita eliminacja do tego czasu stosowania paliw kopalnych i uzyskanie zerowej emisji pochodzącego z nich CO2. Cel ten obejmuje zarówno emisje pochodzące z własnej produkcji energii, jak i energii kupowanej. Obecnie 82 proc. energii zużywanej w zakładach Metsä Board nie pochodzi z paliw kopalnych.

Cicero Stapro Group umacnia się w Polsce

Z dniem 1 sierpnia br. rozpoczyna oficjalnie działalność Cicero Stapro Group Sp. z o.o. – lokalny oddział czeskiego producenta specjalistycznych systemów MIS dla branży poligraficznej. Dotychczas firma była w naszym kraju reprezentowana przez Koenig & Bauer (CEE), co zaowocowało kilkunastoma wdrożeniami jej rozwiązań w drukarniach o zróżnicowanym profilu produkcji.

OKI dostarczy do Indii 3,5 tys. bankomatów recyklingowych

Firma OKI wygrała kontrakt na dostawę 3,5 tys. sztuk nowoczesnych bankomatów recyklingowych Recycler G8 i usług powiązanych dla Narodowego Banku Indii (SBI), który jest największym bankiem w tym kraju.

Spółka Reprograf-Grafikus oficjalnie zarejestrowana

Firma Reprograf-Grafikus SA poinformowała o formalnym zakończeniu procesu łączenia obu podmiotów i oficjalnym zarejestrowaniu spółki w dniu 12 lipca 2019 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym. Nowa spółka zamierza dalej prowadzić działalność w dotychczasowych trzech oddziałach regionalnych (Warszawa, Poznań, Kraków).

Nadal można składać oświadczenia dot. niższych cen energii

Jak podał portal money.pl, minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział PAP, że termin składania oświadczeń w sprawie niższych cen energii zostanie przedłużony do 13 sierpnia br. W informacji czytamy, że powodem tej decyzji ma być nie fakt, że wiele firm nie zdążyło złożyć oświadczeń, ale sezon urlopowy, przez który informacje mogły nie dotrzeć do wszystkich zainteresowanych.

Ricoh przejmuje DocuWare

Firma Ricoh ogłosiła podpisanie umowy dotyczącej przejęcia producenta oprogramowania do zarządzania dokumentami i elektronicznym obiegiem dokumentów DocuWare. Zgodnie z przewidywaniami transakcja zostanie zamknięta w najbliższych miesiącach. Po jej finalizacji DocuWare będzie funkcjonowała jako samodzielna spółka zależna Ricoh, a za jej zarządzanie będą odpowiadali dotychczasowi prezesi – Michael Berger oraz Max Ertl.

Nowy członek PIAP

Multiexpress Group sp. z o.o. to nowa firma, która przystąpiła do Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych w lipcu br. Założona w 2006 r. agencja reklamowa zajmuje się produkcją oraz znakowaniem materiałów promocyjnych.

Co dalej z podwyżkami cen prądu?

Zapowiadany wzrost cen energii elektrycznej to w ostatnim czasie bardzo żywo dyskutowany temat, zwłaszcza wśród przedsiębiorców. O listach wyrażających zaniepokojenie sytuacją firm z branży poligraficznej, związaną z owymi podwyżkami, pisanych przez prezesa Polskiej Izby Druku do premiera RP Mateusza Morawieckiego, pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ. Na stronie Izby opublikowano w ostatnich dniach odpowiedź na owe pisma, jaką wystosował Podsekretarz Stanu Ministerstwa Energii.
Poniżej zamieszczamy jej treść.

Z ostatniej chwili

Już dziś w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) startują targi FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr C11 (hala III) oraz po ekspresową dawkę wiedzy na temat zarządzania barwą podczas dwudniowych, już 6. warsztatów z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”, które tradycyjnie poprowadzą eksperci w dziedzinie Color Managementu.
Myśląc o jesiennych spotkaniach z naszymi Czytelnikami, pragniemy przypomnieć, że tylko do 30 września br. gwarantowane są pokoje w hotelu Czarny Potok, gdzie odbędzie się 14. edycja konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” (Krynica-Zdrój, 24–25 października 2019 r.).

Jako firma innowacyjna czujemy się zobligowani do zaskakiwania zarówno klientów obecnych, jak i przyszłych, dlatego podczas Labelexpo Europe na stoisku FLEXcon (hala 4, B58) zaprezentujemy nowe rozwiązania. Będziemy prezentować znaną już Państwu linię produktową THERMLfilm Advantage, przeznaczoną do najczęściej używanych procesów drukowania (cyfrowy, konwencjonalny, TTR). Pokażemy też możliwości serii THERMLfilm Chemgard i Chemgard II, jak również lane winyle, czarne poliestry. Będzie możliwość przetestowania klejów silikonowych oraz naszych nowych klejów akrylowych i akrylowo-kauczukowych. Na stoisku znajdzie się również nasze nowe, wprowadzone na rynek wiosną tego roku rozwiązania – ultracienka (12µ), niewidoczna i odporna na plastyfikator folia do laminowania – FLEXcon® THINlam.

Targi TAROPAK. Najważniejsze Targi Opakowań w Polsce. Setki wystawców, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone w przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
NOWOŚĆ! Konferencja i strefa e-commerce, której partnerem głównym zostało Allegro. 3 dni spotkań z wspaniałymi prelegentami. Pierwszy dzień wydarzenia (30.09) poświęcony zostanie opakowaniom w e-commerce, drugi (01.10) – logistyce i magazynowaniu, zaś trzeci (02.10) – zagadnieniom z zakresu marketingu i sprzedaży.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu