Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

PARP rozdysponuje 2,5 mld bezzwrotnej pomocy dla średnich przedsiębiorstw

Od 15 czerwca do 31 lipca 2020 r. (lub do wyczerpania środków) na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości można składać wnioski o pomoc dla średnich przedsiębiorstw. By ją otrzymać, wystarczy udowodnić spadek obrotów o 30% podczas epidemii. Ma to być łatwo dostępna, bezzwrotna pomoc na zaspokojenie pilnych potrzeb przedsiębiorcy w zakresie utrzymania płynności i przezwyciężenia trudności finansowych, które zaistniały wskutek epidemii Covid-19. Skorzystanie z niej nie pozbawia właścicieli firm możliwości ubiegania się o inne formy pomocy zawarte w tarczy antykryzysowej.

Drugie wydanie monografii „Sposoby zabezpieczania dokumentów”

Na rynku ukazało się drugie – poprawione, uzupełnione i znacznie rozszerzone – wydanie monografii „Sposoby zabezpieczania dokumentów” autorstwa Stefana Jakucewicza i Svitlany Khadzhynovej. Jej zakres tematyczny obejmuje sposoby zabezpieczania produktów poligraficznych ze szczególnym uwzględnieniem produkcji drukowanej. Pierwsza publikacja miała miejsce w 2015 r. Obie pozycje zostały wydane przez Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej.

Barometr Covid-19: firmy już czują koniec kryzysu?

Z trzeciej edycji badania Barometr Covid-19, realizowanego przez Europejski Fundusz Leasingowy wynika, że polski sektor mikro, małych i średnich firm powoli wraca do normalności. Prezes zarządu EFL studzi jednak optymizm: „Nastroje firm rosną szybciej niż tego oczekiwaliśmy, jednak rehabilitacja polskiego MŚP, po zakończeniu której ten sektor wróci do pełnej formy, może potrwać nawet 2–3 lata”.

API Folie Polska wkracza na rynek niemiecki

Firma API Folie Polska, lokalny oddział API Foilmakers, poinformowała, że z początkiem czerwca br. przejęła kompleksową obsługę wszystkich klientów z rynku niemieckiego, zarówno reprezentujących branżę opakowań i etykiet, jak też odbiorców przemysłowych. Jak zapewnia Katarzyna Kozińska – dyrektor zarządzająca API Folie Polska – jest to efekt z jednej strony zmian strukturalnych, jakie zaszły na poziomie właścicielskim w 1. kwartale tego roku, z drugiej – pozytywnych doświadczeń z obsługą niemieckich klientów w obszarze folii przemysłowych.

Wirtualne democentrum firmy EyeC

Firma EyeC poinformowała o uruchomieniu w związku z pandemią koronawirusa wirtualnego Centrum Demonstracyjnego. Za jego pośrednictwem klienci mogą poznać pełne portfolio produktów do inspekcji wizyjnej grafik, kontroli plików na etapie przygotowania do druku, zarówno modułowych, jak i wbudowanych. Dostępne są zarówno prezentacje wybranych rozwiązań, jak i możliwość opracowywania konkretnych, dopasowanych do potrzeb klientów, w oparciu o przesłane przez nich próbki.

Sun Chemical i DIC wzmacniają dział farb do druku cyfrowego

Sun Chemical i jej spółka macierzysta DIC Corporation poinformowały o przejęciu 100% udziałów Sensient Imaging Technologies – dostawcy farb do druku cyfrowego – oraz innych, wybranych zasobów tego koncernu, związanych z produkcją farb. Transakcja ma zostać sfinalizowana w 2. kwartale br. Ta strategiczna inwestycja ma umożliwić obu podmiotom zwiększenie ich potencjału w zakresie atramentów inkjetowych oraz wiedzy poprzez zastosowanie komplementarnych technologii.

MTP wraca do gry z nowym zarządem

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 6 czerwca ruszają targi, kongresy i eventy. Ich organizacja jest możliwa pod warunkiem, że w miejscu odbywania się imprezy będzie znajdowała się nie więcej niż 1 osoba na 4 m2 powierzchni. Grupa MTP poinformowała o pełnej gotowości do spełnienia wszystkich wytycznych sanitarnych. Jednocześnie w komunikacie czytamy, że z dniem 22 maja br. rozpoczęła się czteroletnia kadencja nowego Zarządu Grupy MTP.

BOBST i Xerox wycofują się z udziału w drupie

Dwaj duzi producenci maszyn poligraficznych poinformowali o rezygnacji z udziału w targach drupa, zaplanowanych na 20–30 kwietnia 2021 r.). BOBST wyjaśnił, że główne przyczyny tej decyzji to rosnące znaczenie centrów demonstracyjnych, nowe możliwości w zakresie komunikacji wirtualnej, kwestie środowiskowe oraz oczywiście aspekty ekonomiczne. Xerox nieobecność na drupie uzasadnił przede wszystkim ciągłą niepewnością dotyczącą organizacji dużych wydarzeń.

Ministerstwo Finansów odpowiada PIAP

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Bezpłatne nośniki i grafiki do tworzenia grafik podłogowych

Firma OKI Europe poinformowała, że we współpracy z firmą Floralabels udostępnia europejskim organizacjom i firmom komercyjnym nośniki i grafiki do tworzenia naklejek podłogowych mających pomóc w zachowaniu dystansu społecznego. Jedna firma może otrzymać bezpłatnie jeden zestaw zawierający trwałe, samoprzylepne nośniki firmy Floralabels oraz pakiet grafik opracowanych przez OKI, przeznaczonych do użytku z drukarkami z serii C800.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.