Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Finansowanie maszyn w 24 godziny

Siemens Financial Services wprowadził do swego portfolio usług finansowych usługę MiU24. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą wykorzystać finansowanie zewnętrzne na zakup maszyny lub urządzenia w ciągu zaledwie 24 godzin, a cały proces przyznania środków – od złożenia wniosku do podpisania umowy leasingowej – finalizowany jest podczas jednego spotkania. Pierwsi przedsiębiorcy już skorzystali z tej usługi.

Nastroje i prognozy na koniec roku w sektorze MŚP

Barometr EFL na IV kwartał br. wskazuje, że mikro, małe i średnie firmy kończą 2019 r. z najsłabszymi nastrojami w tym roku. Co więcej, główny indeks osiągnął najniższą wartość w historii pomiarów – tylko 49,7 pkt. Eksperci EFL zwracają uwagę, że nastroje w całym mijającym roku są zdecydowanie gorsze niż w latach ubiegłych; szczególności widoczne jest załamanie planów inwestycyjnych. Z kolei z badania instytucji pozabankowej Diners Club Polska wynika, że ponad połowa firm z sektora MŚP ocenia swoją obecną kondycję finansową jako dobrą lub bardzo dobrą. Jednocześnie od trzech lat systematycznie rośnie liczba przedsiębiorstw w złej sytuacji oraz tych, które przewidują pogorszenie w przyszłości.

PIAP rośnie w siłę

AWMIG, Ciantapunto, Golden Cat Studio, Neogroup to nowi członkowie Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych, którzy w 3. kwartale br. zdecydowali się zasilić jej szeregi.

Stora Enso opracowała tekturowe tubki na kosmetyki

Producenci materiałów i opakowań, a także właściciele marek nie ustają w wysiłkach znalezienia rozwiązań będących alternatywą dla plastiku. W ostatnim czasie Stora Enso pochwaliła się opracowaniem tekturowej tuby, która nadaje się do pakowania produktów do pielęgnacji skóry. Korpus tuby wykonany jest z powlekanej, odpornej na tłuszcz tektury. Producent pracuje również nad materiałem biokompozytowym, który w przyszłości zastąpi plastikową nakrętkę i ramę tubki. Obecny produkt pozwala ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych o 70 proc. w porównaniu ze standardową tubą plastikową.

Dusznicka papiernia polskim kandydatem do wpisu na listę UNESCO

W październiku 2019 r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgłosiło młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju jako kandydata Rzeczypospolitej Polskiej do wpisu na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Następstwem zgłoszenia będzie wpisanie młyna na tzw. Listę informacyjną (Tentative List), co jest jednoznaczne z publicznym ogłoszeniem kandydatury i rozpoczyna fazę właściwych przygotowań i serię bardzo drobiazgowych kontroli obiektu. Wydarzenie to otwiera nowy rozdział w przygotowaniach do wpisu na listę UNESCO najcenniejszych europejskich młynów papierniczych.

Aslan dołączy do Grupy Poli-Tape

Istniejąca od niema 70 lat niemiecka firma Aslan Schwarz GmbH & Co. KG, producent specjalistycznych folii samoprzylepnych, zostanie przejęta przez Poli-Tape Group, mającą w swoim szerokim portfolio m.in. folie transferowe do tekstyliów, media do druku cyfrowego, materiały winylowe do znakowania, folie laminujące i samoprzylepne. Przejęcie firmy Aslan ma zabezpieczyć długoterminowo przyszłość tego rozwijającego się i odnoszącego sukcesy przedsiębiorstwa. Marka Aslan nie zniknie z rynku, nie są planowane zwolnienia pracowników, także klienci nie odczują zmiany.

Rosną udziały polskiej branży leasingowej w Polsce

Federacja Leaseurope, reprezentująca europejski sektor leasingowy podała, że w 2018 r. całkowita wartość nowych umów leasingowych zawartych w Europie wyniosła 386,4 mld euro. Oznacza to wzrost +7,7 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Wyniki polskiej branży leasingowej osiągnięte w 2018 r. z dynamiką +21,8 proc. r/r (82,6 mld zł, tj. 19,4 mld euro wartości nowych umów) pozwoliły jej awansować z siódmej na piąta pozycję w europejskim rankingu. Tym samym udziały polskiej branży w europejskim rynku wzrosły z 4,15 do 5 proc.

Igepa Polska uruchomiła portal dla klientów

Firma Igepa Polska poinformowała o uruchomieniu portalu o nazwie Igepa24, którego celem jest ulepszenie komunikacji z klientami oraz zwiększenie ich komfortu w codziennej pracy. Narzędzie to będzie sukcesywnie rozwijane.

Ploter Jeti Mira LED firmy Agfa z nagrodą SGIA

Firma Agfa poinformowała, że wielkoformatowy ploter z jej oferty – Jeti Mira 2732 HS LM LED – otrzymał nagrodę Produkt Roku 2019 przyznawaną przez północnoamerykańską organizację SGIA (Specialty Graphic Imaging Association). Urządzenie uznano za najlepsze w kategorii płaskich maszyn UV/lateksowych w przedziale cenowym 200 – 500 tys. dol.

Ricoh Pro L5160 z wyróżnieniem Buyers Lab

Ploter lateksowy Ricoh Pro L5160 został nagrodzony 2020 Pick Award w kategorii Wyróżniającego się wysokonakładowego plotera CMYK Eco-Solvent /Latex 54”/64” (Outstanding High Production CMYK Eco-Solvent /Latex 54”/64” Printer). Nagrodę, przyznawaną przez Keypoint Intelligence – Buyers Lab, przekazano Ricoh podczas odbywających się w Mediolanie targów Viscom (10–12 października 2019 r.).

Z ostatniej chwili

Trwają przygotowania do przyszłorocznej, drugiej edycji targów PCI Days 2020, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2020 r. w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa skierowana do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie maszyny do produkcji, surowce, opakowania, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.

Prognozując trendy na 2020 r., Xerox ogłosił, że w przyszłym roku królować będzie kolor bezbarwny. Uzasadniając ten wybór, Beatriz Custode, Colour Customisation & Engineering Services w firmie Xerox, powiedział: „Może on wzmocnić kolor, rozjaśnić go, czasami może sprawić, że kolor będzie bardziej nasycony”. Technologia druku Xerox – taka jak iGen 5 Press, Iridesse Production Press i nowy PrimeLink C9065/C9070 – pozwala twórcom używać przezroczystego toneru w swoich projektach równie łatwo, jak w przypadku innych kolorów.

Rozpoczęła się rejestracja zwiedzających na 16. edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2020 (12–14 lutego 2020 r.). Organizator wydarzenia zachęca do skorzystania ze strony internetowej, gdzie już uruchomiony został formularz rejestracji zaproszeń. Jak to działa?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu