Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Współpraca firm Lamina System i Baumer

Szwedzki producent maszyn do laminowania i klejenia, firma Lamina System, i niemiecki dostawca przemysłowych systemów klejenia i zarządzania jakością, firma Bauer, poinformowali o planowanym rozszerzeniu współpracy. Ma ona polegać na dystrybucji przez Baumer produktów Lamina z serii Folder Gluer i GlueLine.

Colop Polska ze statuetką Korona Reklamy 2019

Firma Colop Polska z Bytomia zdobyła nagrodę Korona Reklamy 2019 w kategorii Technology. Statuetki przyznawane są w czterech kategoriach dla najlepszych firm branży reklamowej w Polsce. Organizatorem konkursu jest GJC International, firma realizująca Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaDays Warsaw.

PIAP podsumowuje swoją obecność na RemaDays 2019

Jubileuszowa 15. edycja targów RemaDays była szczególnym wydarzeniem dla Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych – organizacji branżowej, zrzeszającej ponad 170 przedsiębiorców z branży upominków reklamowych i szeroko pojętej reklamy. Wzięła ona aktywny udział w targach – wiceprezes Izby, Anna Roszczak, zabrała głos podczas RemaCongress, zaś na stoisku aktywnie promowana była 12. już edycja najnowszego Katalogu PIAP 2019, w którym zaprezentowane zostały wszystkie firmy członkowskie.

PIO wybiera osoby i firmy zasłużone dla przemysłu opakowań

Biuro Polskiej Izby Opakowań informuje, że z dniem 30 czerwca 2019 r. upływa termin nadsyłania kandydatur (propozycji) osób i firm do wyróżnienia tytułem „Zasłużony dla Przemysłu Opakowań” oraz „Firma Zasłużona dla Przemysłu Opakowań”. Tytuły te przyznawane są raz do roku jednej osobie i jednej firmie w uznaniu szczególnych zasług na polu rozwoju przemysłu i rynku opakowań w Polsce. To jedyne prestiżowe wyróżnienia w branży opakowań.

Strefa EKO na Targach Packaging Innovations

Podczas 11. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations (2–3 kwietnia 2019 r., EXPO XXI Warszawa), w ramach strefy Ekopack zaprezentowane zostaną ekologiczne rozwiązania opakowaniowe oraz seria wykładów dotyczących nowych regulacji i alternatywnych rozwiązań dla popularnych nieekologicznych towarów, jak np. plastikowa słomka.

Zakłady Metsä Board z certyfikatami bezpieczeństwa żywności

Metsä Board, europejski producent tektur premium z pierwotnych mas włóknistych w ramach Metsä Group, poinformował o uzyskaniu certyfikatów zgodności z systemem zarządzania bezpieczeństwem żywności FSSC 22000 dla zakładów w Kyro, Äänekoski i Husum.

Bilety na targi ICE w sklepie internetowym tańsze o 30%

W sklepie internetowym można kupić tańsze bilety na targi ICE Europe 2019, które odbędą się w Monachium w dniach 12–14 marca br. Koszt jednodniowego biletu wstępu na światową wystawę poświęconą przetwórstwu papieru, folii i folii metalizowanych zakupionego w sklepie internetowym wynosi 24 euro (dla porównania: 34 euro w kasie targów), a biletu na wszystkie dni targowe: 34 euro (50 euro w kasie targów). Link do strony sklepu TUTAJ.

Mimaki szuka kreatywnych projektów

Firma Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów tnących, rozpoczęła kampanię pod hasłem „Make the Difference”, aby wyróżnić autorskie innowacje w dziedzinie druku oraz sukcesy klientów. Sam projekt, zainicjowany przez najbardziej inspirujące marki i dostawców usług druku w całej Europie, pokazuje różnorodność druku cyfrowego za pomocą przykładów, które koncentrują się na takich zastosowaniach jak POS/POP i tekstylia, Direct-to-Object i 3D.

Ponad 1000 zainstalowanych systemów Komori H-UV

Japoński producent maszyn drukujących Komori Corporation poinformował, że począwszy od dnia premiery 10 lat temu liczba zamówień na systemem utrwalania H-UV przekroczyła 1000 sztuk, z czego połowa została zainstalowana w Japonii.

Sun Chemical podejmuje współpracę z firmą HAVI

Sun Chemical poinformował o nawiązaniu współpracy z HAVI – globalnym dostawcą kompleksowych usług logistycznych, wdrażającym i optymalizującym działania związane z zarządzaniem łańcuchem dostaw (także w kontekście stosowanych opakowań) dla czołowych marek z branży spożywczej i restauracyjnej. Celem podjętego partnerstwa jest powszechne wprowadzenie na rynek wodnych, proekologicznych farb SunVisto AquaGreen.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu