Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Oferta Mimaki na tegoroczne targi Fespa

Mimaki Europe, dostawca drukarek atramentowych i systemów tnących, zamierza podczas targów Fespa 2022 (Berlin, 31 maja – 3 czerwca br.) pokazać szerokiej publiczności wiele rozwiązań ze swojej oferty, w tym szczególnie promowane będą najnowsze rozwiązania dla rynku znakowań i tekstyliów, zaprezentowane po raz pierwszy na marcowych Global Innovation Days.

Stora Enso podsumowuje 1. kwartał 2022 r.

Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za pierwsze trzy miesiące br. Grupa osiągnęła w nich – rok do roku – wzrost o 23% przychodów ze sprzedaży (wyniosły one 2,798 mld euro) i o 53% zysku operacyjnego EBIT (ten zamknął się kwotą 503 mln euro). Zysk operacyjny IFRS zwiększył się do kwoty 394 mln euro zaś marża zysku EBIT do 18%.

Sun Chemical na targach Fespa 2022

Podczas targów Fespa 2022 (Berlin, 31 maja – 3 czerwca br.) firma Sun Chemical wystąpi pod hasłem „Solutions in Motion”. Wśród promowanych podczas wystawy produktów znajdą się m.in. atramenty inkjetowe do druku wielko- i superwielkoformatowego; farby do drukowania na tekstyliach; farby sitodrukowe i do zastosowań przemysłowych jak też rozwiązania z oferty SunJet – oddziału Sun Chemical i DIC, specjalizującego się w cyfrowym druku inkjetowym.

Rośnie zainteresowanie podłożami do uszlachetniania

Firma API Folie Polska, podobnie jak jej spółka macierzysta – API Foilmakers – pozytywnie rozpoczęła 2022 rok. Rośnie zainteresowanie jej kluczowymi produktami, w tym materiałami skierowanymi do branż etykietowej i opakowaniowej. Na stabilność dostaw i osiągnięcie zakładanych rezultatów wpływają w dużej mierze bliskość geograficzna (zakład produkcyjny w Wlk. Brytanii i sieć oddziałów rozsianych po całej Europie) oraz bazowanie na surowcach pochodzących ze Starego Kontynentu. Rośnie również znaczenie polskiej filii, będącej jedną ze strategicznych jednostek biznesowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa.

Bardziej zrównoważona produkcja celulozy

W należącej do Stora Enso celulozowni Skutskär (we wschodniej części Szwecji) wdrażane są kolejne działania mające – docelowo – w pełni zneutralizować jej wpływ na środowisko naturalne. Ten nowoczesny zakład specjalizuje się w wytwarzaniu celulozy higienicznej, przeznaczonej do produkcji różnego rodzaju wyrobów higieny osobistej (także chłonnych np. pieluch) oraz włóknin o splocie płóciennym.

Wsparcie dla użytkowników drukarek atramentowych

Xaar opublikował przewodnik, który ma pomóc nowym użytkownikom drukarek atramentowych zmaksymalizować potencjał tej wszechstronnej technologii druku bezkontaktowego. Zawarte w nim przydatne informacje na temat możliwości urządzeń stanowią źródło wiedzy dla firm w zakresie czerpania korzyści z drukowania danych zmiennych na żądanie, zmniejszenia ilości odpadów i zapewnienia lepszego zwrotu z inwestycji.

Na targach Fespa 2022 Agfa pokaże rozwiązania inkjetowe

„Think Inkjet. Think Agfa” to hasło przewodnie firmy Agfa na targach Fespa 2022, jakie odbędą się w dniach 31 maja – 3 czerwca br. w Berlinie. Belgijski producent zaprezentuje tam trzy wielkoformatowe plotery inkjetowe, w tym urządzenie hybrydowe ze swojej flagowej serii – Jeti Tauro H3300 HS LED. Zwiedzający targi będą mogli zobaczyć też maszyny: Avinci CX3200 oraz Oberon RTR3300 (wszystkie sterowane najnowszą wersją systemu workflow Asanti). Firma będzie też promować swoje rozwiązania dla rynku przemysłowego: InterioJet i Alussa, a także atramenty inkjetowe UV i wodne do różnorodnych zastosowań.

Stan czytelnictwa książek w Polsce. Najnowsze badania

W marcu w 2022 r. Biblioteka Narodowa przeprowadziła kolejne badanie czytelnictwa książek na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie Polaków w wieku co najmniej 15 lat. Celem nietypowego pod względem czasu realizacji badania było sprawdzenie, w jakim stopniu zmiana pory roku, w której odbywa się pomiar praktyk czytelniczych, ma wpływ na obserwowane wyniki.
Czego dowiadujemy się z raportu?

Nowe tekstylia z linii Home Decor od polskiego producenta

Firma Ikonos – polski producent tkanin i dzianin do druku sublimacyjnego i transferowego oraz materiałów do druku wielkoformatowego – poszerzyła niedawno swoje portfolio o kolejne tekstylia z linii Ikonos Home Decor. Do oferty obejmującej szeroki wybór tkanin do druku sublimacyjnego i transferowego, przeznaczonych m.in. do zastosowań dekoracyjnych i wykończenia wnętrz, dołączyły nowe materiały.

Smurfit Kappa inwestuje w Ujeździe

Firma Smurfit Kappa, dostawca rozwiązań opakowaniowych z tektury falistej, kupiła działkę o powierzchni ponad 13 ha w miejscowości Olszowa w gminie Ujazd (woj. łódzkie). Jak poinformował w mediach społecznościowych Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu, powstanie na niej nowoczesny zakład produkcyjny. Będzie to szósta fabryka irlandzkiej firmy w Polsce.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.