Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Xeikon współpracuje z Kotkamills

Firma Xeikon poinformowała o zawiązaniu partnerstwa z Kotkamills – fińskim producentem tektur i papierów. Współpraca obu firm dotyczy dopasowania możliwości serii cyfrowych maszyn Xeikon 3500 do parametrów materiału Isla Duo oferowanego przez Kotkamills.

Sklejka topolowa do obróbki laserowej w Colop Polska

Firma Colop Polska poszerzyła swoją ofertę o suchotrwałą sklejkę z drewna topolowego do cięcia i grawerowania laserowego. Materiał ten jest wykonany z warstw forniru topolowego przy wykorzystaniu kleju mocznikowego, dzięki czemu jest łatwy w obróbce, lekki i stabilny.

Rośnie problem cyberbezpieczeństwa druku

Rosnące zagrożenie cyberatakami zmusza firmy do inwestowania w odpowiednie zabezpieczenia sieci. Wycieki danych dotyczą już nie tylko działów informatycznych, a związane z nimi straty zmusiły korporacje do bardzo poważnego traktowania kwestii cyberbezpieczeństwa. Przy projektowaniu systemów zabezpieczeń firmy niestety często bagatelizują zagrożenia związane z bezpieczeństwem druku.

Opolanie cenią Festiwal Książki

Festiwal Książki Opole zwyciężył w konkursie im. Jana Całki „Pożytek roku 2018” i otrzymał tytuł najważniejszego i najcenniejszego wydarzenia o szczególnym znaczeniu dla mieszkańców Opola. Do tegorocznej edycji konkursu zostały nominowane największe wydarzenia sportowe, artystyczne i kulturalne mające miejsce w roku 2018. Nominację Fabryki Inspiracji, organizatora Festiwalu Książki, zgłosiła Miejska Biblioteka Publiczna – wieloletni partner wydarzenia.

Ponad ćwierć miliarda zł na innowacje

Europejski Fundusz Inwestycyjny i PKO Leasing S.A. ogłosiły nową umowę gwarancji InnovFin w ramach programu Horyzont 2020 (programu UE na rzecz badań i innowacji na lata 2014–2020) oraz Planu Inwestycyjnego dla Europy (tzw. Planu Junckera). Zgodnie z nią PKO Leasing udostępni polskim innowacyjnym przedsiębiorcom blisko 257 mln zł preferencyjnego finansowania w formie leasingu i pożyczek.

BST eltromat z większościowym pakietem firmy Nyquist Systems

Niemiecki producent systemów kontroli jakości dla sektora obróbki materiałów rolowych – BST eltromat International – dokupił udziały w Nyquist Systems GmbH za pośrednictwem swej spółki-matki elexis AG. W wyniku tego firma jest teraz właścicielem udziałów większościowych w Nyquist Systems (producenta systemów inspekcyjnych stosowanych w urządzeniach do druku na wąskiej wstędze).

Chroma z nowoczesnym modelem zarządzania

Internetowa drukarnia Chroma zakupiła system MIS austriackiej firmy Rogler. Celem instalacji systemu jest podniesienie efektywności i opłacalności produkcji oraz przejęcie całkowitej kontroli nad każdym etapem produkcji, zarówno w kwestii organizacji, logistyki, jak i analizy biznesowej kosztów.

Zbieramy 1000 petycji podpisanych przez właścicieli firm

Polscy przedsiębiorcy mają związane ręce – z jednej strony dostrzegają potencjał efektywnego narzędzia marketingowego, jakim jest gadżet reklamowy, a z drugiej strony ograniczają ich limity kwotowe na przekazywanie takich upominków. „Jeżeli nie chcemy zostać zalani przez falę tanich, kiepskiej jakości gadżetów, musimy zwiększyć limity, a zaproponowana przez nas kwota to nadal ułamek tego, co jest normą w innych krajach UE” – przekonuje prezes PIAP, Edyta Lisowska.

Rynek druku prasy pod lupą UOKiK

„Dziennik Gazeta Prawna” poinformował o wynikach kontroli polskiego rynku druku prasy przez UOKiK. Urząd antymonopolowy zajął się tym tematem w związku z „sygnałami o znacznej koncentracji rynku” – pod lupę wzięto zarówno rynek w technologii coldset (druk dzienników i mniej wymagających jakościowo czasopism) i w technologii heatset (druk czasopism magazynowych). Urzędnicy potwierdzili tezę o nadmiernej koncentracji obydwu segmentów.

Upominek za 10 zł marketingu nie zbuduje! – PIAP zbiera petycje

Polska Izba Artykułów Promocyjnych rozpoczęła zbiórkę petycji w sprawie poparcia akcji podniesienia limitów kwotowych na nieodpłatne przekazywanie prezentów o małej wartości osobom trzecim oraz doprecyzowanie tych kwot jako wartości netto (szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ). Temat ten od lat jest jednym z najważniejszych postulatów branży reklamowej. Zachęcamy przedsiębiorców do włączenia się do akcji i podpisania petycji dostępnej na stronie Izby.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu