Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Grupa Altana przejmuje firmę Schmid Rhyner

Grupa Altana, producent chemii specjalistycznej, przejmuje firmę Schmid Rhyner AG, dostawcę lakierów powierzchniowych. Przejęcie dotyczy szwajcarskich działów produkcji oraz badań i rozwoju, a także spółki zależnej w New Jersey (USA) – łącznie ok. 80 pracowników. Transakcja ta zapewni grupie rozbudowę jej oddziału Actega.

Można składać wnioski o dofinansowanie na innowacje

Trwa nowy nabór wniosków o dofinansowanie unijne do kredytu na innowacje technologiczne. W ramach projektu firmy z sektora MŚP mogą uzyskać bezzwrotną dotację w wysokości do 70% kosztów kwalifikowanych inwestycji, maksymalnie 6 mln zł. Projekt realizowany jest przez BGK, z udziałem różnych banków. Nabór trwa do 23 kwietnia 2020 r.

EcoVadis przyznała firmie Epson kolejną złotą ocenę

Niezależna platforma ekspercka EcoVadis trzeci raz z rzędu przyznała firmie Epson złotą ocenę za jej zaangażowanie w osiąganiu najlepszych możliwych standardów w obszarze społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (ang. CSR). Wyróżnienie dotyczy działalności w zakresie „Zrównoważonego Zaopatrzenia”, „Praw Człowieka i Pracownika” oraz „Troski o Środowisko”. Dzięki 5-procentowemu wzrostowi w stosunku do ubiegłego roku w kategorii „Prawa Człowieka i Pracownika", Epson znalazł się w gronie 2% najlepszych firm swojej branży pod względem CSR.

By opakowanie nie było frustrujące

Firma DS Smith przeprowadziła badanie, z którego wynika, że Polacy spędzają nawet 40 dni swojego życia (prawie 19 minut tygodniowo), próbując rozpakować zbyt skomplikowane pakunki. Ponad 85% rodaków frustrują trudności, jakie sprawia im otwieranie opakowań. Prawie 79% twierdzi, że ta czynność ich denerwuje, a prawie 49% przyznało, zakończyła się ona zniszczeniem lub uszkodzeniem samego produktu. Blisko 56% badanych osób posprzeczało się z tego powodu, ponad 64% zraniło się podczas otwierania opakowań. Jak czytamy w raporcie, ponad jedna czwarta (27,9%) Polaków rezygnuje z kupowania wyrobów niektórych marek w Internecie, a to może kosztować 3,28 mld złotych rocznie firmy, do których te marki należą.

Polska branża opakowań poniesie wysokie koszty

Jak szacują analitycy Santander Bank Polska i SpotData, firmy z branży opakowań muszą się przygotować na duże (2–4 mld zł) koszty związane z dostosowaniem się do zmian regulacyjnych związanych z promowaniem gospodarki o obiegu zamkniętym. Według raportu specjalistów, łącznie rozwój branży do 2025 r. będzie wymagał inwestycji na poziomie ok. 20–25 mld zł.

Prośrodowiskowe działania Metsä Board docenione

Firma Metsä Board, producent tektur z pierwotnych mas włóknistych, została – wraz z innymi członkami CEPI, europejskiego stowarzyszenia, które reprezentuje branżę papierniczą – jednym z członków założycieli nowego porozumienia 4evergreen, którego celem jest zwiększenie udziału opakowań celulozowych w zrównoważonej gospodarce obiegowej w celu ograniczenia niekorzystnego wpływu na klimat i środowisko. Spółka otrzymała także trzeci raz z rzędu złotą ocenę EcoVadis za swoje podejście do zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa.

Prografix członkiem CPX Group

Prografix jako pierwsza firma z Polski jesienią br. dołączyła do CPX Group – międzynarodowej organizacji zrzeszającej dostawców usług z zakresu bezpośredniej komunikacji z klientami. Prografix jako nowy członek grupy zapewni klientom CPX uzupełnienie pokrycia strategicznych rynków – skandynawskiego i środkowoeuropejskiego – w zakresie produkcji i dystrybucji usług direct mail. Od teraz usługi grupy obejmują całą Europę kontynentalną i strategiczne rynki światowe.

Dystrybutorzy farb na torze kartingowym

14 listopada br. firma Sun Chemical zorganizowała kolejne już spotkanie dla swoich dystrybutorów. Ich celem jest nie tylko przybliżenie uczestnikom szerokiej oferty producenta (zwłaszcza przekazanie wiedzy na temat nowych produktów), ale także integracja firm z nim współpracujących.

Droższe farby offsetowe

Flint Group poinformowała o podniesieniu cen farb offsetowych w Europie w 2020 r. Jako główne przyczyny podwyżek wskazano: trudności z pozyskaniem surowców, regulacje środowiskowe wprowadzone przez Indie i Chiny oraz rosnące koszty transportu. Podwyżki będą zróżnicowane w zależności od surowców używanych do produkcji farb.

Kolor Roku 2020 pomoże znaleźć spokój i ukojenie

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.