Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Sony World Photography Awards 2012 w kategoriach: otwartej, młodzieżowej i 3D

World Photography Organisation opublikowała listę zwycięzców konkursu Sony World Photography Awards 2012 w trzech kategoriach: otwartej, młodzieżowej i 3D. Zwycięskie zdjęcia, nadesłane przez fotografów z tak odległych krajów jak Chile czy Wietnam, podejmują najróżniejsze tematy – od momentu poprzedzającego zaślubiny przez nocne niebo nad Kazachstanem po taniec ognistego smoka „Fung Shun” w południowych Chinach i wiele innych.

Spotkanie w Fabryce Inspiracji

Opolgraf zorganizował kolejne spotkanie w ramach cyklu Fabryka Inspiracji – odbyło się 21 marca w restauracji Szara Willa Opolu. Tym razem zaproszonym autorem był Marcin Fabjański, uznany filozof, autor książki „Stoicyzm uliczny”. Odbyły się też warsztaty panowania nad stresem.

Teatr i opera w Muzeum Plakatu w Wilanowie

Plakaty teatralne – dzieła łączące wrażliwość i inteligencję wybitnych twórców – aktorów, reżyserów, scenografów, są prezentowane na nowej wystawie w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Pokazano najciekawsze prace wybrane ze zbiorów plakatów teatralnych i operowych powstałych od zakończenia II wojny światowej do chwili obecnej. Jedna ekspozycja jest poświęcona teatrowi, druga – spektaklom operowym.

Papier parafinowany ulega biodegradacji

Badanie zlecone przez EuroWaxPack, Europejskie Stowarzyszenie zrzeszające producentów i przetwórców tłuszczoodpornego papieru parafinowanego do pakowania, a wykonane przez niezależne laboratorium OWS (Organic Waste Systems) w Gandawie (Belgia), pokazało, że typowy papier parafinowany jest przemysłowo kompostowalny.

Opakowania McDonald's z kodami QR

Na początku roku firma McDonald's wprowadziła nowy wzór opakowania dla wszystkich toreb i wyposażyła je w kody QR; dotyczy to także kubków do napojów. Zmiany te są ostatnim elementem zakrojonej na szeroką skalę kampanii mającej na celu udostępnienie klientom dodatkowych informacji, tak, aby mogli dokonywać świadomych wyborów.

Czekoladowe znaczki

Belgijska poczta „bpost” przedstawiła 6 lutego serię pięciu nowatorskich znaczków pocztowych o zapachu i smaku czekolady. Ich limitowana edycja ukaże się 25 marca i będzie ukłonem w stronę znanej na całym świecie belgijskiej czekolady. Znaczki są drukowane na papierze Tropimatic Chocolate firmy UPM Raflatac.

Sony World Photography Awards

World Photography Organisation opublikowała listę finalistów konkursu Sony World Photography Awards 2013 w kategoriach profesjonalnych, otwartych i dla młodzieży. Są wśród nich Polacy. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę 122 tys. prac ze 170 krajów. Jury wyróżniło te, które cechowały się szczególnie wysoką jakością, oryginalnością i duchem nowoczesności.

Uszy i twarze z drukarki 3D

Drukarki 3D mogą drukować części ludzkiego ciała, na przykład uszy. Zespół lekarzy i bioinżynierów z Cornell University zamiast hodować ludzkie uszy na zwierzętach postanowił wydrukować odpowiednią strukturę.

Artykuły promocyjne jako nośnik reklamy

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zakończyła II edycję badania postrzegania artykułów promocyjnych jako nośnika reklamy. 86% marketerów uważa artykuły promocyjne jako skuteczne narzędzie. Identyczny niemal wynik zanotowano w badaniu w 2010 r. Wyniki badań przedstawiane są w kampanii skutecznenarzedzie.pl

Muzeum Drukarstwa zaprasza na finisaż wystawy

Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, oddział Muzeum Historycznego Warszawy, oraz Towarzystwo Bibliofilów Polskich w Warszawie zapraszają na zamknięcie wystawy "Tamte lata, co minęły” prezentującej kalendarzyki listkowe ze zbioru Romana Nowoszewskiego. Finisaż odbędzie się 28 lutego o g. 17 przy ul. Trębackiej 3 w Warszawie.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.