Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Polska Izba Druku popiera kampanię „Legalna kultura”

Trwa szeroko zakrojona akcja Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Izby Wydawców Prasy i Polskiej Izby Książki, realizowana przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz m.in. Polskiej Izby Druku, instytucji i firm. Celem programu „Legalna kultura” jest skuteczna walka ze zjawiskiem nielegalnego rozpowszechniania utworów, które w konsekwencji ma negatywny wpływ na możliwości funkcjonowania twórców, buduje dysfunkcyjną świadomość i fałszywie rozumianą solidarność wśród odbiorców wytworów kultury. Główną ideą programu jest zatem zmiana świadomości i nastawienia do korzystania z dóbr kultury oraz wypracowanie nowego modelu ich konsumpcji.

Konica Minolta pomaga niedowidzącym dzieciom

Podczas kolacji wigilijnej zorganizowanej 16 grudnia ub.r. przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza”, do rąk potrzebujących dzieci trafiła najnowsza książeczka edukacyjna „Kotek Psotek” wydrukowana dzięki pomocy firmy Konica Minolta.

II Mistrzostwa Polski Branży Poligraficznej, Papierniczej i Opakowań w halowej piłce nożnej

Almar-Sport zaprasza do wzięcia udziału w c w halowej piłce nożnej, które odbędą się w dniach 10–11 marca 2012 w Kielcach. Tegoroczne mistrzostwa rozgrywane będą, jak zawsze, według przepisów halowej piłki nożnej (futsal), z uwzględnieniem zasad mających na celu sprawne przeprowadzenie zawodów. Drużyny w ramach uczestnictwa mogą zgłosić do 12 zawodników, plus osoby towarzyszące.

Sztuczna kość z drukarki

Zespół naukowców z Washington State University opracował materiał zastępujący kość, który może być używany w implantach dentystycznych i chirurgicznych. Jest on wytwarzany przy użyciu drukarki 3D.

Muzeum Multimediów Cyfrowych Adobe prezentuje wystawę Mariko Mori

W muzeum multimediów cyfrowych firmy Adobe (Adobe Museum of Digital Media – AMDM, www.adobemuseum.com) można oglądać wystawę Mariko Mori „Journey to Seven Light Bay” (Podróż do Zatoki Siedmiu Świateł). Jej kuratorem jest Tom Eccles, dyrektor wykonawczy Bard College Center for Curatorial Studies.

Oki zaprasza na pierwszą w Polsce wystawę Goshki Macugi

Firma Oki współpracuje z Narodową Galerią Sztuki Zachęta przy pierwszej dużej indywidualnej wystawie Goshki Macugi zorganizowanej w instytucji publicznej. Na wystawie „Goshka Macuga. Bez tytułu” artystka prezentuje prace związane z problemem cenzury w sztuce polskiej po 1989 roku, atakami na obiekty sztuki, artystów, kuratorów, dyrektorów, instytucje. Ekspozycję można oglądać do 19 lutego.

Poradnik na temat tłoczenia folią na gorąco i transferu folii na zimno

Technologia uszlachetniania powierzchni folią jest znana od lat, ale praktycznie biorąc nie istniała dotąd żadna publikacja, która by tę technologię opisywała w sposób kompleksowy. Firma Leonhard Kurz, znany producent folii, wypełnia tę lukę i oferuje zainteresowanym uniwersalny poradnik z tej dziedziny.

Fabryka Inspiracji w studenckim wydaniu

Fabryka Inspiracji otwiera swoje drzwi dla studentów. 16 grudnia o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Minorytów w Opolu odbędzie się spotkanie z autorem powieść o studentach, Michałem Mrozkiem, a potem koncert. Inicjatorem projektu jest drukarnia Opolgraf, sponsorami – Map Polska, Opolgraf.

Euler Hermes o polskiej gospodarce

Tomasz Starus, dyrektor Biura Oceny Ryzyka i Główny Analityk Euler Hermes w Polsce, nie widzi obecnie warunków do tworzenia podwalin pod długoterminowy wzrost Polski, który zapewniają przede wszystkim inwestycje.

Mobile drupa portal

Firma Messe Düsseldorf GmbH zaprezentowała Messe Düsseldorf App, zawierający wszystkie informacje związane z międzynarodowymi targami odbywającymi się w Düsseldorfie. Doskonałe zintegrowanie urządzeń typu smartphone i tablet z wyszukiwarką offline, serwisem GoogleMaps oraz interaktywną mapą poszczególnych hal wystawienniczych umożliwi każdemu odwiedzającemu doskonałe przygotowanie do wzięcia udziału w przyszłorocznych targach drupa.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu