Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Koniec strajku w fińskich zakładach UPM

Po siedmiokrotnie przedłużanej akcji strajkowej w zakładach UPM udało się osiągnąć porozumienie. Na mocy układów zbiorowych, zatwierdzonych w dn. 22 kwietnia br. przez Fiński Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Papierniczego i władze firmy, trwający od 1 stycznia 2022 r. w pięciu jednostkach przedsiębiorstwa strajk został zakończony natychmiast, pracownicy wrócili do pracy, a dostawy do klientów UPM wznowi tak szybko, jak to możliwe.

Flint Group zamknie fabrykę farb do druku gazet?

Flint Group jeszcze latem tego roku planuje zamknąć zakład w brytyjskim Wolverhampton, gdzie od lat powstają farby do druku gazet. Decyzja ta jest skutkiem sukcesywnego zmniejszania się nakładów gazet i wynikającym z tego faktu zmniejszającego się zapotrzebowania na farby do ich druku.

Trzy łódzkie Instytuty połączyły siły

W dn. 1 kwietnia 2022 r., w trzecią rocznicę powstania Sieci Badawczej Łukasiewicz, swoją działalność zainaugurował Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny. Dzięki konsolidacji trzech placówek (Łukasiewicz – Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych, Łukasiewicz – Instytutu Przemysłu Skórzanego i Łukasiewicz – Instytutu Włókiennictwa) nowy instytut stanie się wiodącą jednostką naukową zlokalizowaną w centrum Polski, która obejmie swoją działalnością cztery kluczowe obszary badawcze: zdrowie, transformację cyfrową, inteligentną mobilność oraz zrównoważoną gospodarkę i energię.

Dobrze wydana książka przyciąga czytelników

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To dobra okazja, aby przyjrzeć się rozwojowi rynku wydawniczego. Tym bardziej, że powracają spotkania, festiwale, no i najważniejsze: międzynarodowe targi książki. „Po tegorocznych targach w Londynie oraz Bolonii można zauważyć, że coraz większe znaczenie na rynku książek będzie miała oprawa graficzna” – ocenia Canon Polska.

Produkować więcej za mniej

Xeikon wprowadza program o nazwie „Do More with Less”, którego celem jest wsparcie klientów firmy w zakresie radzenia sobie z bieżącymi wyzwaniami rynku w kontekście produkcji poligraficznej. Program ten oferuje zestaw działań, które usprawniają wszystkie aspekty przepływu pracy drukarni: pomagają skrócić czas realizacji zleceń, ograniczają ilość odpadów i minimalizują zużycie tuszu/tonera oraz wysiłek operatorów.

Płyty z rodziny Cyrel Lightning z nagrodą FTA

Firma DuPont Cyrel Solutions poinformowała, że technologia płyt Cyrel Lightning otrzymała prestiżową nagrodę FTA Technical Innovation Award 2022. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 13 marca, podczas Forum FTA.

Agfa-Gevaert planuje przejęcie Inca Digital Printers

Agfa-Gevaert poinformowała o planach przejęcia firmy Inca Digital Printers, które ma zostać poprzedzone spełnieniem i uzyskaniem wszelkich zwyczajowych warunków i zgód. Zakup ten wzmocni pozycję belgijskiego producenta na rynku wysokowydajnego druku cyfrowego, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywicznego obszaru produkcji opakowań.

Raport zrównoważonego rozwoju Epson

Firma Epson opublikowała raport „Wybieramy bycie eko”, dotyczący zrównoważonego rozwoju w Europie w latach 2020–21. Przedstawia on działania i rozwój przedsiębiorstwa w obszarze transformacji ekologicznej za pomocą innowacji technologicznych. Publikacja zawiera informacje na temat istotnych postępów w zakresie działań mających na celu osiągnięcie w pełni zrównoważonej działalności.

Smart LFP Złotym Partnerem Canon

Katowickie przedsiębiorstwo Smart LFP otrzymało tytuł Złotego Partnera Canon – jedno z najwyższych wyróżnień, jakie można uzyskać w Programie Partnerskim producenta. Jak komentują przedstawiciele obu firm, to ważny krok oznaczający realne zacieśnienie współpracy.

SCORPIO i Endoprint w gronie członków PIAP

W kwietniu br. grono członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych powiększyło się o firmy: SCORPIO – dostawcę rozwiązań dla poligrafii i przemysłu z ponad 30-letnim doświadczeniem, oraz Endoprint – działającą na rynku reklamy zewnętrznej.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.