Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Produkować więcej za mniej

Xeikon wprowadza program o nazwie „Do More with Less”, którego celem jest wsparcie klientów firmy w zakresie radzenia sobie z bieżącymi wyzwaniami rynku w kontekście produkcji poligraficznej. Program ten oferuje zestaw działań, które usprawniają wszystkie aspekty przepływu pracy drukarni: pomagają skrócić czas realizacji zleceń, ograniczają ilość odpadów i minimalizują zużycie tuszu/tonera oraz wysiłek operatorów.

Płyty z rodziny Cyrel Lightning z nagrodą FTA

Firma DuPont Cyrel Solutions poinformowała, że technologia płyt Cyrel Lightning otrzymała prestiżową nagrodę FTA Technical Innovation Award 2022. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 13 marca, podczas Forum FTA.

Agfa-Gevaert planuje przejęcie Inca Digital Printers

Agfa-Gevaert poinformowała o planach przejęcia firmy Inca Digital Printers, które ma zostać poprzedzone spełnieniem i uzyskaniem wszelkich zwyczajowych warunków i zgód. Zakup ten wzmocni pozycję belgijskiego producenta na rynku wysokowydajnego druku cyfrowego, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywicznego obszaru produkcji opakowań.

Raport zrównoważonego rozwoju Epson

Firma Epson opublikowała raport „Wybieramy bycie eko”, dotyczący zrównoważonego rozwoju w Europie w latach 2020–21. Przedstawia on działania i rozwój przedsiębiorstwa w obszarze transformacji ekologicznej za pomocą innowacji technologicznych. Publikacja zawiera informacje na temat istotnych postępów w zakresie działań mających na celu osiągnięcie w pełni zrównoważonej działalności.

Smart LFP Złotym Partnerem Canon

Katowickie przedsiębiorstwo Smart LFP otrzymało tytuł Złotego Partnera Canon – jedno z najwyższych wyróżnień, jakie można uzyskać w Programie Partnerskim producenta. Jak komentują przedstawiciele obu firm, to ważny krok oznaczający realne zacieśnienie współpracy.

SCORPIO i Endoprint w gronie członków PIAP

W kwietniu br. grono członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych powiększyło się o firmy: SCORPIO – dostawcę rozwiązań dla poligrafii i przemysłu z ponad 30-letnim doświadczeniem, oraz Endoprint – działającą na rynku reklamy zewnętrznej.

Piga.pl po raz trzeci w zestawieniu Financial Times 1000

Coroczny ranking prestiżowego brytyjskiego dziennika gospodarczego „Financial Times” zawiera listę najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie. W najnowszym zestawieniu znalazły się 34 firmy z Polski, wśród nich – już po raz trzeci z rzędu – jest holding Piga.pl z Tychów. Czym zajmuje się to przedsiębiorstwo?

Strajk w UPM przedłużony do połowy maja

Jak donoszą fińskie media, trwający od początku stycznia br. strajk w kilku papierniach UPM został przedłużony po raz 7. Tym samym, zgodnie z najnowszą decyzją Fińskiego Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Papierniczego Paperiliitto, podjętą po fiasku rozmów z dyrekcją przedsiębiorstwa, protest potrwa do 14 maja. O co chodzi?

500. instalacja oprogramowania Durst Workflow

Durst Group ogłosiła 500. instalację oprogramowania Durst Workflow Software u klienta. Dostawca zaawansowanych technologii do druku cyfrowego i produkcji podkreśla, że jest to kamień milowy na drodze transformacji przedsiębiorstwa z producenta maszyn drukarskich w dostawcę rozwiązań („Pixel to Output”) dla branży druku cyfrowego.

Najnowszy katalog wielkoformatowy już dostępny

Na stronie internetowej Atrium Centrum Ploterowego dostępny jest najnowszy katalog dystrybutora prezentujący zaktualizowaną, poszerzoną o nowości ofertę rozwiązań do druku wielkoformatowego. Publikacja, zawierająca poza urządzeniami do druku również ofertę mediów marki Ikonos, dostępna jest także w wersji drukowanej.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.