Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Dwutygodniowe praktyki w Sun Chemical

Firma Sun Chemical, producent farb i pigmentów do druku, ogłasza Program Praktyk Letnich. Dwutygodniowe praktyki odbywać się będą w podwarszawskiej siedzibie firmy w Markach, od lipca do września 2012 r. Praktyki kierowane są do studentów chemii, poligrafii, inżynierii produkcji i kierunków pokrewnych. Nabór trwa do 30 czerwca.

Ricoh wyłączył swoje neony

Czerwiec jest miesiącem, w którym Ricoh prowadzi intensywne działania na rzecz środowiska w ramach „Ricoh Global Eco Action Month”. W tym miesiącu wszyscy pracownicy Ricoh z całego świata angażują się w działalność na rzecz środowiska. Na całą noc 5 czerwca, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska (United Nations World Environment Day), Ricoh wyłączył wszystkie swoje neony, poza eco-billboardami Ricoh znajdującymi się w Nowym Jorku (Times Square), Londynie i Sydney, które w 100% są zasilane energią odnawialną.

Nowa wersja systemu Epicor ERP

Epicor Software Corporation, dostawca oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych, poinformował o wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji systemu do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa Epicor ERP. Nowa wersja została wzbogacona o 300 dodatkowych funkcji, zaprojektowanych z myślą o komforcie użytkowania i wzroście efektywności. Epicor ERP nowej generacji jest już dostępny w 60 krajach, w tym w Polsce.

Laureaci 23. Międzynarodowego Biennale Plakatu

Kolumbia, Ekwador, Indonezja – z tych między innymi krajów przysłano zgłoszenia na 23. Międzynarodowe Biennale Plakatu, organizowane przez Muzeum Plakatu w Wilanowie. Jak zwykle wydarzenie to przyciągnęło uwagę artystów z całego świata – zgłoszono 2165 prac z 49 państw. Plakaty nadesłali zarówno debiutanci, jak i uznani już artyści. W sumie w konkursie wzięło udział 915 twórców.

Serwis próbkowy papierów ozdobnych

W trosce o komfort pracy klientów firma Europapier-Impap uruchomiła usługę serwisową pod nazwą „serwis próbkowy”. Jest ona dedykowana tym, którzy w swojej pracy cenią profesjonalizm i perfekcję. Celem przedsięwzięcia jest pomoc w doborze odpowiednich podłoży do projektów klientów – również tych najbardziej wyszukanych i niestandardowych.

Sharp Optimised Services

Każda firma i każdy pracownik pracują inaczej, dlatego też mają indywidualne wymagania dotyczące optymalnego drukowania i przetwarzania dokumentów. Z tego powodu firma Sharp oferuje usługę Sharp Optimised Services w formie Managed Print Service (MPS) – usługi zarządzania drukiem. Zarządzanie dokumentami jest optymalizowane w trzyetapowym procesie, który powoduje zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów. W tym systemie kluczową rolę odgrywają aktywna ochrona środowiska i bezpieczeństwo poufnych danych firmy.

Leasing sprawdza się w druku

Leasing znajduje coraz szersze zastosowanie w poligrafii, a potwierdzają to najnowsze dane Związku Polskiego Leasingu. W pierwszym kwartale br. polskie firmy leasingowe sfinansowały maszyny i urządzenia poligraficzne o wartości 96 mln zł, czyli o 11% wyższej niż rok temu. Tomasz Sudaj z BZ WBK Finanse & Leasing oczekuje dalszego wzrostu sektora w najbliższych latach, który będzie uzależniony od dostępności pieniądza oraz liczby zamówień zagranicznych.

Oki sponsorem Mistrzostw Europy w Karate Fudokan

25 maja, dzięki wsparciu firmy Oki Systems (Polska), polska reprezentacja Karate Fudokan stanęła do walki o podium podczas trwających trzy dni Mistrzostw Europy 2012, rozgrywanych w Spale. Marka Oki byla również sponsorem samych Mistrzostw, nad którymi Honorowy Patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.

Pageflex Connect i wielokanałowy marketing

Firma Pageflex współpracuje z innowatorem systemu zarządzania danymi wielokanałowymi – Conversen. Wynikiem tej współpracy jest Pageflex Connect, rozwiązanie oparte na platformie Cloud i umożliwiające stworzenie spersonalizowanych kampanii reklamowych przy zastosowaniu szerokiego zakresu kanałów komunikacji.

Powstaje plantacja topoli hybrydowej

W rejonie Kwidzyna powstaje największa w Europie plantacja biomasy, należąca do International Paper Kwidzyn i Green Wood Resources (ta druga firma będzie zarządzać projektem). Szybko rosnącą topolę hybrydową posadzono już na powierzchni prawie tysiąca hektarów. Docelowo drzewa mają zająć ok. 25 tys. ha. Ma to być pierwsza w Europie plantacja drzew energetycznych o takiej skali.

Z ostatniej chwili

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, poszerzył gamę bezdrzewnych papierów powlekanych Magno o nowy wysokojakościowy produkt – Magno Web. Nowe papiery są przeznaczone do rolowego druku offsetowego (technologia Heatset) oraz dostosowane do offsetowego druku arkuszowego (przy użyciu modułu CutStar) i druku cyfrowego (High-speed Inkjet).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.