Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Epson pokazał Digigraphie

Na zorganizowanej przez Centrum Promocji Informatyki konferencji, która odbyła się w Warszawie 29 lutego, przedstawiono m.in.: realizację koncepcji Muzeum II Wojny Światowej, koncepcję interaktywności Muzeum Teatru Starego, projekcje teatralne w muzeach na przykładzie Muzeum Teatralnego w Warszawie oraz wspomagające narzędzia informatyczne i cyfrowe technologie.

Ocalić neon

Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, oddział Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, Wydawnictwo Semper, Muzeum Warszawskich Neonów, Fundacja Do Dzieła! i Fundacja Neon zorganizowały 3 marca wydarzenie, którego celem było rozświetlenie starego neonu „Jasia i Małgosi”.

Wystawa w Muzeum Papiernictwa

Od 9 marca Muzeum Papiernictwa zaprasza do oglądania wystawy „Dobra marka – krocie warta. Rachunki i papiery firmowe z Dolnego Śląska (1850–1945)”. Zgromadzone eksponaty pochodzą ze zbiorów prywatnego kolekcjonera Bogdana Jasińskiego.

Mocna pozycja Xeroxa na globalnym rynku usług zarządzania drukiem

Xerox, z 33% udziałem w globalnym rynku, utrzymuje swoją pozycję lidera w obszarze usług związanych z zarządzaniem drukiem – wynika z najnowszego raportu ogłoszonego przez firmę doradczą Gartner. Rozwiązania optymalizujące koszty i usprawniające proces produkcji i obiegu dokumentów proponowane przez firmę cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów.

Polskie firmy liczą koszty, ale nie myślą o bezpieczeństwie

W polskich przedsiębiorstwach nadal dominuje tradycyjny, papierowy obieg dokumentów. Tylko 7 proc. firm przyznaje, że większość dokumentów ma u nich formę elektroniczną. Przedsiębiorcy liczą koszty druku, ale nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo obiegu dokumentów – tak wynika z raportu „Przetwarzanie dokumentów” przygotowanego na zlecenie Konica Minolta przez firmę doradczą KPMG.

Matematyczni NOMADzi we Wrocławiu

25 lutego rozpoczął się pierwszy etap Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostw w Analizie Danych. Zawodnicy za pomocą samodzielnie napisanych programów rozwiązywali problemy matematyczne, z którymi spotykamy się w normalnym życiu. Organizatorem zawodów jest Koło Naukowe Gauss Politechniki Wrocławskiej.

PakStar 2012

Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań, Polska Izba Opakowań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi i serwis www.opakowania.com.pl zapraszają producentów, studentów, projektantów i użytkowników opakowań oraz materiałów opakowaniowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Opakowań PakStar 2012 i Krajowym Konkursie Projektów Opakowań Student PakStar 2012.

Future-Packaging

W dniach 7–8 marca 2012 w Technologie- und Forschungszentrum, Wiener Neustadt, Austria, odbędzie się kongres „Future-Packaging – technologie jutra w branży opakowań”, poświęcony przyszłości branży opakowań, jak również bioplastikom.

Konkurs Mladý Obal

Do 15 marca 2012 można rejestrować się online na organizowany w Czechach po raz 17 międzynarodowy konkurs projektowania opakowań Mladý Obal (Young Package – Młode opakowanie): http://young-package.com. Promotorem i sponsorem konkursu jest, od 1996 roku, firma Model Obaly.

E-dowody jeszcze później

Rząd przesuwa datę wprowadzenia e-dowodów, podając kolejne terminy: lipiec 2011, styczeń 2012, w końcu lipiec 2013. „Dowody osobiste z podpisem elektronicznym, pełniące funkcję karty ubezpieczeniowej, powinny w Polsce funkcjonować od dziesięciu lat – mówi Tomasz Kulisiewicz, analityk firmy doradczej Audytel. – Taki dowód to przejrzysty system opieki zdrowotnej, to sprawna e-administracja”.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.