Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Stora Enso ponownie wśród ekoliderów

Stora Enso została uwzględniona w raporcie Supplier Climate A List, obejmującym światowych liderów w walce ze zmianami klimatycznymi. Jest on co roku tworzony przez CDP – organizację non-profit zajmującą się problematyką zrównoważonego rozwoju w wymiarze globalnym i wspierającą przedsięwzięcia z nią związane. W ubiegłym roku spłynęło do niej ponad 7 tys. informacji od zaangażowanych firm. Dotarły one do ponad 650 inwestorów reprezentujących aktywa o wartości przekraczającej 87 bln USD.

Polski rynek leasingu wzrósł o ponad 20%

Polska branża leasingowa ma za sobą bardzo udany rok. W 2018 r. firmy raportujące do Związku Polskiego Leasingu sfinalizowały transakcje o łącznej wartości 82,6 mld zł. Dynamika inwestycji finansowanych leasingiem i pożyczką na poziomie +21,8 proc. r/r była najwyższą, jaką polski sektor leasingowy odnotował od 11 lat. To dobra wiadomość dla polskich leasingodawców, którzy w tym roku świętują jubileusz 25-lecia Związku Polskiego Leasingu.

ABC/Allied Pressroom Products Europe podsumowuje rok 2018

W minionym roku w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe nastąpił szereg strategicznych dla jej działalności zmian, związanych w dużej mierze z przejęciem obsługi wielu rynków zamorskich. Warszawski zakład produkcyjny zwiększył w związku z tym swoje moce wytwórcze, inwestując w nowy sprzęt i zatrudniając dodatkowe osoby. Firma zwiększyła też po raz kolejny swoje udziały rynkowe w Polsce, zarówno w obszarze druku offsetowego, jak i fleksograficznego.

„Świat DRUKU” zagrał dla WOŚP

„Świat DRUKU” wziął czynny udział w tegorocznym 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystawiliśmy na licytację egzemplarz naszego magazynu z autografem Jerzego Dudka. Został on podpisany podczas jednego z wydarzeń branżowych, gdzie nasza redakcyjna koleżanka miała przyjemność spotkać się z tym sławnym piłkarzem. Szczęśliwym zwycięzcą aukcji charytatywnej został Arkadiusz Buczek, który zasilił fundusz Orkiestry kwotą 152,50 zł.

Wszystkim Państwu, którzy wzięli udział w naszej licytacji na rzecz WOŚP, dziękujemy za udział w zabawie, a zwycięzcy jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Ważne informacje organizacyjne dotyczące targów RemaDays

Organizatorzy targów RemaDays Warsaw, które rozpoczną się już w najbliższą środę (13 lutego br.), w trosce o udany pobyt i komfort wszystkich zwiedzających, przygotowali kilka najważniejszych informacji związanych z wjazdem na teren wydarzenia, dotyczących godzin otwarcia targów i wjazdu na parking.

Primera Europe zmieniła nazwę na DTM Print

Firma Primera Technology Europe, przedstawiciel amerykańskiego przedsiębiorstwa Primera Technology produkującego rozwiązania do cyfrowego druku etykiet, poinformowała o zmianie nazwy na DTM Print (Data Technology Management).

Kalendarze i notesy nie muszą być nudne

Wydaje się, że rynek drukowanych kalendarzy jest tak samo stabilny jak odporny na innowacje, bo w tej materii zostało powiedziane już wszystko. Tymczasem drukarnia internetowa ulotki.pl wprowadziła do swojej oferty rozwiązanie zastępujące nieestetyczne foliowe paski z przesuwnymi ramkami – jest nim magnetyczne okienko, które przylega bezpośrednio do kalendarium.

Drukarnia KDS po raz kolejny zagrała z WOŚP

Drukarnia etykiet KDS tradycyjnie już wzięła udział w tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przekazanych w darze Fundacji etykiet-plomb wzmacniających konstrukcję skarbonek i zabezpieczających je przed otwarciem było łącznie ponad 720 tys. Projekt został zrealizowany we współpracy z dostawcą materiałów UPM Raflatac.

PWPW podwoiła wartość eksportu w 2018 roku

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała, że 2018 rok był przełomowy dla jej działalności eksportowej – podwoiła wartość całego swojego eksportu w porównaniu do roku 2017, umocniła także swoją pozycję na kluczowym dla siebie rynku Ameryki Południowej i Środkowej. Po raz pierwszy w historii wartość kontraktów PWPW z państwami Ameryki Południowej i Środkowej była wyższa niż wartość kontraktów z państwami w Europie. O profilu działalności obchodzącej w tym roku setna rocznicę powstania Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych pisaliśmy ostatnio TUTAJ.

Wystawa „Papier łączy” w Konstantynowie Łódzkim

31 stycznia 2019 r. w Galerii Ogród Sztuki w Konstantynowie Łódzkim odbył się wernisaż wystawy „Papier łączy”. To już czwarte wspólne przedsięwzięcie Agnieszki Andruszkiewicz i Svitlany Khadzhynovej, prezentujące różne oblicza papieru. Wystawa potrwa do końca marca 2019 r.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu