Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Nowe partnerstwo na rynku – Xeikon i Technograph

Podczas Xeikon Café 2019 firmy Xeikon i Technograph – polskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w dostarczaniu systemów do produkcji i obróbki opakowań – podpisały umowę partnerską. Na jej mocy Technograph stał się dystrybutorem serii Xeikon Cheetah oraz Xeikon 3000, maszyn opartych na technologii suchego tonera, wykorzystywanych w produkcji opakowań.

Zmiany w strukturze firmy Alstor

W dniu 1 kwietnia 2019 r. decyzją zarządu spółka Alstor Sp.j. przekazała część swojego biznesu powołanej pod koniec ubiegłego roku Spółce Alstor SDS Sp. z o.o. Powodem była potrzeba sprawnego połączenia rozbudowanej oferty produktów firmy z płynną obsługą klientów rekrutujących się z różnych rynków.

Wpływ eksplozji w chińskiej fabryce na globalny rynek

W marcu w jednym z chińskich zakładów chemicznych – Jiangsu Tianjiayi Chemical – miał miejsce poważny w skutkach, rozległy pożar. W jego wyniku zginęło ponad 80 osób, rannych zostały setki ludzi, tysiące ewakuowano. Cały park przemysłowy został wyłączony z użycia, co z kolei ma istotny wpływ na globalny łańcuch dostaw surowców i materiałów do druku, w tym farb UV, ponieważ zamknięcia zakładów wpływają na funkcjonowanie firm dostarczających materiały do fotoinicjatorów oraz pigmentów w kolorach czerwonym i żółtym.

Durst i Koenig & Bauer zawarły umowę joint venture

Firmy Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego i produkcji, oraz Koenig & Bauer, producent maszyn drukujących, podpisały umowę joint venture w stosunku udziałów 50/50. Zawarte porozumienie otwiera drogę do wspólnego opracowania i sprzedaży jednoprzebiegowych systemów cyfrowych do druku na opakowaniach z tektury falistej i litej.

FRKP planuje działania na bieżący rok

Władze Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych na posiedzeniu w dniu 26 marca br. podsumowały rok 2018, przyjmując sprawozdanie zarządu z działalności fundacji i sprawozdanie finansowe, oraz omówiły plany działania na rok bieżący.

UPM zmniejsza produkcję papieru

Firma UPM poinformowała o planowanym ograniczeniu produkcji papieru w niemieckim zakładzie UPM Plattling. Wyłączona zostanie z linii produkcyjnej zostanie jedna z maszyn – PM 10 – co przełoży się na zmniejszenie produkcji papieru powlekanego w Europie o około 155 tys. ton w skali roku. W kwietniu rozpoczną się rozmowy z pracownikami na temat planowanych zmian.

O-I stawia na personalizację opakowań

Globalny producent opakowań szklanych, firma Owens-Illinois (O-I) poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty o nowe możliwości personalizacji i dostosowania opakowań do indywidualnych potrzeb konsumentów.

LAMA Plus dystrybutorem materiałów eksploatacyjnych Epson

Z początkiem kwietnia 2019 r. lista autoryzowanych dystrybutorów Epson w Polsce powiększa się o nowego partnera – firmę LAMA Plus. Będzie ona sprzedawać materiały eksploatacyjne do drukarek i wielofunkcyjnych urządzeń drukujących Epson.

NiceLabel uruchamia globalny program partnerski

NiceLabel, producent oprogramowania do projektowania etykiet i systemów zarządzania etykietami, ogłosił uruchomienie swojego globalnego programu partnerskiego. Firma opracowała program, który ma pomóc partnerom handlowym w zaspokojeniu zapotrzebowania klientów na cyfrową transformację druku etykiet na żądanie.

Xeikon współpracuje z Kotkamills

Firma Xeikon poinformowała o zawiązaniu partnerstwa z Kotkamills – fińskim producentem tektur i papierów. Współpraca obu firm dotyczy dopasowania możliwości serii cyfrowych maszyn Xeikon 3500 do parametrów materiału Isla Duo oferowanego przez Kotkamills.

Z ostatniej chwili

Rynek opakowań zaskoczył po raz kolejny. Grupa Canpack wyprodukowała dla swojego klienta Plzensky Prazdroj Slovensko a.s., właściciela marki Saris Ejl, puszkę zadrukowaną nowym lakierem, który nadaje opakowaniu wyjątkowy, matowy efekt, w dotyku przypominający miękką tkaninę. Jest to pierwszy produkt tego typu na rynku, wykorzystujący efekt satyny.

Czy wiedzą Państwo, czym jest unboxing? W jaki sposób budować markę na trudnym rynku farmaceutycznym? Uczestnicy konferencji „Jak wzmocnić brandy. Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania” już znają na nie odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i słuchaczom, którzy wzięli w niej udział. Relację z wydarzenia zamieścimy w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”, a tymczasem zapraszamy do lektury dwóch artykułów z wydania kwietniowego, w których Joanna Roszkowska (czytaj TUTAJ), Robert Lis i Maciej Sawina (czytaj TUTAJ) przybliżają omawiane podczas konferencji zagadnienia. Tematyka ta będzie rozwijana także podczas jednodniowych szkoleń: „Poligrafia w marketingu” i „Effective Packaging”, które odbędą się już w czerwcu, a o których przeczytają Państwo w kolejnej informacji.
Zapraszamy!

Maj nie rozpieszcza nas pogodą, jednak nasz zespół nie poddaje się wahaniom barometru. Rozpoczęliśmy przygotowanie czerwcowego wydania naszego magazynu, w którym rozszerzymy tematykę dotyczącą:

- Rozwiązań konwencjonalnych i hybrydowych w maszynach poligraficznych
- Serwisu i obsługi posprzedażnej a także rynku maszyn używanych
- Obróbki po druku (introligatornia i uszlachetnianie)
- Sposobów zabezpieczeń druków i ochrony marki
- Podłoży drukowych.
Serdecznie zapraszamy Państwa do współtworzenia tego wydania „Świata DRUKU” i zgłoszenia swojej firmy do zestawień tematycznych, które znajdą się w tym numerze.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu