Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Jet Press 750S z certyfikatem Fogra

Maszyna inkjetowa trzeciej generacji Fujifilm Jet Press 750S, drukująca w formacie B2, otrzymała certyfikat Fogra dla proofingu kontraktowego, w tym akredytację Fogra51 i Fogra52 (odpowiednio na powlekane i niepowlekane podłoża bezdrzewne). Testy zostały przeprowadzone przy użyciu oprogramowania do zarządzania kolorami XMF ColorPath firmy Fujifilm w brukselskim Centrum Zaawansowanych Technologii Druku Fujifilm.

Trotec otwiera nowy showroom w Warszawie

Trotec Polska 10 października br. otwiera showroom przy swoim warszawskim biurze (ul. Marywilska 22). Nowa przestrzeń firmowa to miejsce w pełni zaprojektowane i poświęcone systemom laserowym Trotec – będzie tam można poznać ich pełną ofertę. Przewidziano również strefę inspiracji, w której znajdą się atrakcyjne wizualnie aplikacje, wykonane z materiałów grawerskich Trotec na systemach laserowych producenta.

API Group podsumowuje targi Labelexpo Europe 2019

Zakończone niedawno targi Labelexpo Europe 2019 (24–27 września br.) były dla firmy API Group okazją do licznych spotkań z jej klientami i partnerami biznesowymi z segmentu produkcji wąskowstęgowej. Z uwagi na specyfikę wystawy, brytyjski producent promował podczas niej przede wszystkim rozwiązania przeznaczone dla tego obszaru rynku m.in. w postaci próbek wydruków i finalnych prac. Firma promowała też nowe oprogramowanie do projektowania opakowań, uwzględniające efekty specjalne, uzyskiwane dzięki zastosowaniu np. folii holograficznych czy soczewkowych.

Oficjalna aplikacja targów RemaDays Warsaw 2020 już dostępna

Jest już dostępna oficjalna aplikacja dla zwiedzających targów RemaDays Warsaw 2020. Ułatwi ona zaplanowanie czasu uczestników targów – pomoże odnaleźć stoiska wystawców, wskaże czas i miejsce ważnych wydarzeń towarzyszących wydarzeniu, zapewni informacje o prelekcjach, itd.
Oficjalną bezpłatną aplikację RemaDays 2020 (kompatybilną z urządzeniami działającymi w oparciu o system Android oraz iOS) można pobrać poprzez kod QR (zamieszczony poniżej).

Océ zmienia nazwę na Canon Production Printing

Canon Inc. i Océ Holding B.V. ogłosiły oficjalną zmianę nazwy handlowej Océ (należącej do Canon Group) na Canon Production Printing. W ten sposób Canon chce zintegrować wszystkie rozwiązania pod jedną wspólną marką, tworząc kompleksowe portfolio produktów i usług we wszystkich obszarach druku wielkoformatowego. Zmiana oficjalnie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.

Feldmuehle podniesie ceny papieru etykietowego

Feldmuehle GmbH, dostawca papierów etykietowych i opakowań elastycznych, zapowiedział podniesienie cen papieru etykietowego o wytrzymałości na rozciąganie na mokro. Podwyżka ma wynieść 5 proc. Nowe ceny mają obowiązywać stycznia 2020 r. Jak podaje producent, zmiana ta wynika z ciągłego obniżania poziomu zapasów w połączeniu z rosnącym popytem.

OKI Europe poszerza sieć dystrybucji w Polsce

Polski odział OKI Europe rozszerzył możliwości dystrybucyjne swoich materiałów eksploatacyjnych podpisując nowe kontrakty z dystrybutorem IT w Polsce – firmą AB S.A. oraz czeską spółką Lama Plus.

Współpraca Sun Chemical i Epple

Sun Chemical poinformował o podpisaniu umowy na zasadach wyłączności z niemieckim producentem farb graficznych – Epple Druckfarben. Porozumienie zakłada, że obie firmy podejmą wspólne działania w celu zapewnienia globalnej dostępności wytwarzanych przez Epple offsetowych farb z serii BoFood Organic, przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Odbyło się kolejne spotkanie regionalne PIAP

We wrześniu br. odbyła się kolejna, szósta już edycja Spotkań Regionalnych, organizowanych od 2014 r. przez Polską Izbę Artykułów Promocyjnych. Spotkania odbyły się w dwóch lokalizacjach – w Chorzowie i Warszawie. Wzięli w nich udział członkowie Izby, dostawcy artykułów reklamowych, agencje reklamowe oraz media i organizatorzy targów branżowych.

Światowy dzień bezpieczeństwa w Antalis

Światowy Dzień Bezpieczeństwa w Pracy to coroczna międzynarodowa kampania promująca bezpieczną, zdrową i godną pracę. Inicjatywę zapoczątkowała w 2003 r. Międzynarodowa Organizacja Pracy (International Labour Organization – ILO). Celem było promowanie świadomości bezpieczeństwa pracy i zapobiegania wypadkom oraz chorobom zawodowym. Od dwóch lat dzień ten jest obchodzony także przez Grupę Antalis.

Z ostatniej chwili

Trwają przygotowania do przyszłorocznej, drugiej edycji targów PCI Days 2020, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2020 r. w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa skierowana do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie maszyny do produkcji, surowce, opakowania, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.

Prognozując trendy na 2020 r., Xerox ogłosił, że w przyszłym roku królować będzie kolor bezbarwny. Uzasadniając ten wybór, Beatriz Custode, Colour Customisation & Engineering Services w firmie Xerox, powiedział: „Może on wzmocnić kolor, rozjaśnić go, czasami może sprawić, że kolor będzie bardziej nasycony”. Technologia druku Xerox – taka jak iGen 5 Press, Iridesse Production Press i nowy PrimeLink C9065/C9070 – pozwala twórcom używać przezroczystego toneru w swoich projektach równie łatwo, jak w przypadku innych kolorów.

Rozpoczęła się rejestracja zwiedzających na 16. edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2020 (12–14 lutego 2020 r.). Organizator wydarzenia zachęca do skorzystania ze strony internetowej, gdzie już uruchomiony został formularz rejestracji zaproszeń. Jak to działa?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu