Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Opolgraf stworzył nową markę

Opolgraf to już nie tylko drukarnia dziełowa – firma wprowadziła na rynek nową markę personalizowanych notesów i planerów. Produkty są dostępne w kilku wersjach oprawy i charakteryzują się wysoką jakością druku i wykończenia.

Polska Izba Druku zrywa współpracę z RemaDays

Polska Izba Druku poinformowała o zerwaniu współpracy z Międzynarodowymi Targami Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw z powodu nie wpuszczania grup uczniowskich pod opieką nauczyciela na targi. PID podjęła decyzję po wymianie korespondencji i utrzymaniu przez organizatora targów swojego stanowiska.

Pantone ogłasza kolor roku 2019

Od 20 lat firma Pantone poprzez wybór Koloru Roku wpływa na decyzje dotyczące rozwoju produktów i zakupów w wielu branżach, w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym, a także w zakresie produktów, opakowań i projektowania graficznego. W nadchodzącym roku królującym kolorem będzie Pantone 16-1546 Living Coral.

Sun Chemical podnosi ceny farb

Sun Chemical poinformował o podniesieniu – z dniem 15 stycznia 2019 roku – cen na produkowane przez firmę rozpuszczalnikowe i wodne farby ciekłe, sprzedawane na rynku europejskim. Firma uzasadnia podwyżkę odnotowanym na przestrzeni tego roku wzrostem cen kluczowych surowców, znajdujących zastosowanie w procesie wytwórczym farb.

Koenig & Bauer przejmuje Duran Machinery

Firma Koenig & Bauer przejęła 80% udziałów oddziału tureckiej firmy Duran Machinery zajmującego się produkcją składarko-sklejarek. Będzie on funkcjonował w ramach grupy niemieckiego koncernu jako Koenig & Bauer Duran.

Kalendarz VIP firmy Agfa na rok 2019

Firma Agfa wydała kolejną edycję ekskluzywnego kalendarza przeznaczonego dla jej klientów i partnerów biznesowych, łączący – wzorem lat ubiegłych – kreatywne pomysły projektantów i najwyższą jakość reprodukcji poligraficznej. Tematem przewodnim kalendarza są czekolada i szampan, zaprezentowane w nim jako produkty klasy premium.

EFI Escada Profile pomoże Dunapack

Firma Dunapack Packaging, produkująca opakowania z tektury falistej z nadrukiem, mająca zakład w podłódzkim Ujeździe, podpisała umowę z firmą EFI dotyczącą zakupu zaawansowanego systemu sterowania procesem kontroli nad tekturą falistą w obiegu zamkniętym, który zapewnia wyższą i stałą jakość oraz wydajność – Escada Profile.

Zanders w rękach nowego właściciela

Z dniem 1 grudnia 2018 r. produkująca specjalistyczne papiery i kartony firma Zanders została przejęta przez spółkę Zanders-Paper GmbH, kierowaną przez norweskiego biznesmena Terje Haglunda. Postępowanie upadłościowe rozpoczęło się latem, w wyniku negocjacji podjęto decyzje zabezpieczające kontynuację działalności produkcyjnej przedsiębiorstwa w zakładach usytuowanych w niemieckim Bergisch Gladbach.

Arctic Paper z tytułem „Top Marka 2018”

W tegorocznej edycji konkursu „Top Marka 2018”, organizowanego przez magazyn „Press” pierwsze miejsce w kategorii producentów papieru zdobyła firma Arctic Paper.

Epson ze złotą nagrodą EcoVadis

Epson otrzymał najwyższą, złotą ocenę niezależnej organizacji EcoVadis w uznaniu osiągnięć w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Plasuje się w ścisłej światowej czołówce najlepszych firm pod względem spełniania międzynarodowych standardów społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (ang. CSR). Epson został nagrodzony m.in. za uzyskanie oceny celującej w kategoriach Środowisko oraz Zrównoważone zaopatrzenie, a także za duże osiągnięcia w dziedzinie pracy, praw człowieka i etyki.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu