Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Finał akcji Brother Polska na rzecz walki z epidemią

W ramach akcji Razem przeciwko Covid-19 (pisaliśmy o niej TUTAJ) firma Brother Polska zebrała 97 780 zł na walkę z koronawirusem. Środki te zostały przekazane w kilku transzach do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach.

Lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem QualityLabs

Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej – oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego wysoką skuteczność (99,99%) w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego.

hubergroup odświeża wizerunek

Firma hubergroup, od 255 lat dostarczająca farby dla poligrafii, poinformowała o uruchomieniu nowej strony internetowej oraz odświeżeniu logotypu. Zmiany wynikają z chęci jeszcze lepszej komunikacji z klientami, przygotowaniu się na wyzwania, jakie czekają rynek w przyszłości, oraz mają na celu wzmocnienie pozycji firmy na rynku.

Leasing hamuje od początku roku

Wyniki branży leasingowej, podobnie jak wyniki całej polskiej gospodarki, wyhamowały w pierwszych miesiącach 2020 r. Takie same scenariusze odbijają się w wynikach europejskich gospodarek i są obserwowane na innych europejskich rynkach leasingu. Wiele czynników przemawia za tym, że przezwyciężenie obecnego kryzysu może zająć nam więcej lat niż w przypadku kryzysu z roku 2008.

Spółka Murator Expo złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości

Zarząd spółki Murator Expo podjął decyzję o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Powodem jest „obecna sytuacja finansowa firmy oraz brak możliwości prowadzenia działalności targowej w wyniku ograniczeń wprowadzonych przez Ministra Zdrowia 13 marca 2020 r. w związku z epidemią koronawirusa”.

Acimga poszerza działania o kampanię internetową

Włoskie Stowarzyszenie Producentów Maszyn dla Przemysłu Graficznego, Przetwórczego i Papierniczego Acimga poinformowało o rozszerzeniu działań mających wspierać branżę producentów maszyn do druku, pakowania i przetwórstwa. Do organizowanej w czerwcu konferencji Print4All (pisaliśmy o niej TUTAJ), dołączono promocyjną kampanię internetową o zasięgu międzynarodowym pod nazwą „Not close, but still together”, której celem nadrzędnym jest promowanie włoskich rozwiązań technologicznych.

Partnerstwo Actega Metal Print i A B Graphic International

Actega Metal Print, należąca do niemieckiej grupy Altana, poinformowała o podpisaniu umowy partnerskiej z firmą AB Graphic International, która specjalizuje się w procesach wykańczania po druku. Jej celem ma być przyspieszenie wprowadzenia na rynek ulepszonej technologii metalizacji EcoLeaf. Porozumienie dotyczy wspólnych działań z zakresu marketingu, sprzedaży oraz wsparcia klientów, początkowo współpraca ma się rozwijać na terenie Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

Rośnie sprzedaż opakowań z tworzyw sztucznych

Organizacja badawcza Smithers opublikowała raport, z którego wynika, że globalna sprzedaż dodatków funkcjonalnych do opakowań z tworzyw sztucznych wzrośnie w latach 2020–25 z poziomu 1,7 mld dol. w 2019 r. do około 2,3 mld (średnie roczne tempo wzrostu to wg prognoz 5,3%). Z kolei wzrost globalnej sprzedaży powłok barierowych do opakowań z tworzyw sztucznych ma wzrosnąć w tym przedziale czasowym z 1,8 mld dol. (w 2019 r.) do 2,4 mld (średnia stopa wzrostu to 4,9%).

Trzy nowe tektury lite w ofercie Metsä Board Express Board

Firma Metsä Board poinformowała o dostępności trzech nowych gatunków tektur w ramach usługi Express Board. Nowa tektura z ekobarierą MetsäBoard Prime FBB EB, niepowlekana tektura lita MetsäBoard Natural FBB oraz tektura MetsäBoard Pro FBB OBAfree są teraz dostępne za pośrednictwem usługi Express Board, która zapewnia zwiększoną dostępność i szybką realizację zamówień.

Firmy z branży opakowań dotyka wzrost cen alkoholu

Jak podaje Asahi Photoproducts, związany z epidemią koronawirusa gwałtowny wzrost cen alkoholu w krajach UE dotyka drukarnie fleksograficzne prowadzące produkcję w oparciu o płyty fotopolimerowe rozpuszczalnikowe. Jak wylicza producent, koszt wymycia 1 m2 płyty w systemie solwentowym zwiększył się nawet o 3 euro.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.