Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

AccurioJet KM-1 z certyfikatem FOGRA53

Konica Minolta poinformowała, że cyfrowa maszyna inkjetowa AccurioJet KM-1 z jej oferty uzyskała certyfikat FOGRA53. Zgodnie z definicją przyjętą przez przyznający go instytut Fogra potwierdza on wszechstronność danego produktu w kontekście komunikacji kolorystycznej i sprawnej wymiany informacji o barwach, niezbędnych w procesie produkcji poligraficznej. Niemiecki instytut specjalizuje się w badaniach nad technologiami poligraficznymi i medialnymi. Działa pod egidą stowarzyszenia AiF, zrzeszającego niemieckie organizacje zajmujące się badaniami dotyczącymi rozwiązań przemysłowych.

Obrady Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego

11 lipca 2019 r. w Mikołowie odbyło się walne zgromadzenie członków Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego. W czasie spotkania wybrano nowe władze (których kadencja upłynęła w tym roku), zajęto się bieżącymi sprawami organizacji oraz jej przyszłością, zwłaszcza rozwiązaniami, które w wymierny sposób zwiększą atrakcyjność stowarzyszenia wśród jego członków.

Grupa DTM ogłasza współpracę z OKI

Grupa DTM poinformowała o poszerzeniu portfolio swej spółki-córki DTM Print (wcześniej Primera Europe) o model Pro 1050 firmy OKI. Jest to pięciokolorowa cyfrowa drukarka LED do etykiet. Dzięki bliskiej współpracy z OKI Europe, Grupa DTM będzie sprzedawać urządzenie za pośrednictwem swych kanałów dystrybucji na rynkach niemieckim, szwajcarskim, austriackim, hiszpańskim, portugalskim, irlandzkim oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zakończył się proces przejęcia EFI przez Siris LLC

Firma Electronics For Imaging (EFI) poinformowała o zakończeniu procesu przejmowania jej aktywów przez grupę kapitałową Siris LLC za kwotę szacowaną na 1,7 mld dolarów (pisaliśmy o tym TUTAJ). EFI nadal będzie działać pod swoją dawną nazwą, przechodzi jednak w całości na własność Siris LLC, a akcje zwykłe przedsiębiorstwa zostaną wycofane z giełdy NASDAQ. Transakcja, którą ogłoszono 15 kwietnia 2019 r., została zatwierdzona głosami zdecydowanej większości akcjonariuszy 15 lipca br.

Ricoh partnerem festiwali Dwa Brzegi i Pol’and’Rock

Firma Ricoh Polska została ponownie partnerem dwóch letnich festiwali – 13. już edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi (podczas wydarzenia firma zadba o infrastrukturę druku, a na urządzeniach Ricoh będzie m.in. drukowana gazeta festiwalowa „Głos Dwubrzeża”) oraz 25. edycji Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (Ricoh jest partnerem technologicznym WOŚP od 2013 r.).

Omni3D wkracza na rynek niemiecki

Poznańska firma Omni3D, produkująca jako pierwsza w Polsce drukarki przemysłowe w technologii FFF (Fused Filament Fabrication), podpisała umowę z resellerem z rynku niemieckiego. To pierwszy przedstawiciel na tym rynku. W jego ofercie znajdą się wszystkie drukarki Omni3D – Factory 2.0 Production System oraz dwie, które debiutują w tym roku: Omni 500 LITE i Factory 2.0 NET.

Stora Enso wdraża program ochrony zyskowności

Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za 2. kwartał 2019 r. Pomimo spadku przychodów ze sprzedaży o 2,1 proc., firma już w ósmym kwartale z rzędu utrzymała marżę zysku operacyjnego EBIT na poziomie przekraczającym 10 proc. oraz zrealizowała wysokie przepływy gotówkowe z działalności operacyjnej; wzrosły one – w porównaniu do analogicznego okresu ub.r. – o 65 proc.

Drukowany katalog – doświadczenie bardziej namacalne

Drukowany katalog może stanowić przewagę konkurencyjną na ścieżce zakupowej konsumenta. Katalog to doskonały sposób wyróżnienia się w oceanie informacji online. Informacje przekazywane drogą cyfrową człowiek skanuje pobieżnie, natomiast druk to głębsze doświadczenie całości. Dlatego właśnie nasz zespół co dwa lata przygotowuje drukowany katalog „Poligrafia na polskim rynku”, będący dodatkiem do letniego wydania „Świata DRUKU”. Publikacja to efekt żmudnej pracy całego zespołu. Naszym celem jest stworzenie we współpracy z Państwem możliwie najpełniejszego obrazu polskiego rynku poligraficznego. Jak czytamy w komunikacie prasowym drukarni Chroma.pl, strona internetowa umożliwia zaprezentowanie pełnej oferty, ale w sposób wycinkowy. Co z tego wynika?

Wink kontynuuje strategię rozwoju

Wink Stanzwerkzeuge – niemiecki producent narzędzi sztancujących, dostarczający wykrojniki, cylindry i inne części maszyn dla przemysłu poligraficznego – poinformował o przejęciu z dniem 1 sierpnia br. producenta matryc stalowych Bandstahlschnitte Jeurink z Neuenhaus oraz należącej do niego spółki-córki ImaPack Stanzformen z Monachium. Jest to element strategii rozwoju firmy Wink oraz wyraz zwiększania zaangażowania firmy na rynku opakowaniowym.

Zalew podrabianych materiałów eksploatacyjnych do drukarek

Firma HP przedstawiła wnioski z sondażu przeprowadzonego na zlecenie amerykańskiego producenta przez agencję badawczą Harris Interactive. Zgodnie z wynikami analizy, ryzyko zakupu podrobionych materiałów eksploatacyjnych do drukarek jest dziś wyższe niż kiedykolwiek przedtem. Straty gospodarcze związane z obrotem nielegalnymi zamiennikami szacowane są dziś nawet na 3 mld dol. rocznie.

Z ostatniej chwili

Już dziś w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) startują targi FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr C11 (hala III) oraz po ekspresową dawkę wiedzy na temat zarządzania barwą podczas dwudniowych, już 6. warsztatów z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”, które tradycyjnie poprowadzą eksperci w dziedzinie Color Managementu.
Myśląc o jesiennych spotkaniach z naszymi Czytelnikami, pragniemy przypomnieć, że tylko do 30 września br. gwarantowane są pokoje w hotelu Czarny Potok, gdzie odbędzie się 14. edycja konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” (Krynica-Zdrój, 24–25 października 2019 r.).

Jako firma innowacyjna czujemy się zobligowani do zaskakiwania zarówno klientów obecnych, jak i przyszłych, dlatego podczas Labelexpo Europe na stoisku FLEXcon (hala 4, B58) zaprezentujemy nowe rozwiązania. Będziemy prezentować znaną już Państwu linię produktową THERMLfilm Advantage, przeznaczoną do najczęściej używanych procesów drukowania (cyfrowy, konwencjonalny, TTR). Pokażemy też możliwości serii THERMLfilm Chemgard i Chemgard II, jak również lane winyle, czarne poliestry. Będzie możliwość przetestowania klejów silikonowych oraz naszych nowych klejów akrylowych i akrylowo-kauczukowych. Na stoisku znajdzie się również nasze nowe, wprowadzone na rynek wiosną tego roku rozwiązania – ultracienka (12µ), niewidoczna i odporna na plastyfikator folia do laminowania – FLEXcon® THINlam.

Targi TAROPAK. Najważniejsze Targi Opakowań w Polsce. Setki wystawców, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone w przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
NOWOŚĆ! Konferencja i strefa e-commerce, której partnerem głównym zostało Allegro. 3 dni spotkań z wspaniałymi prelegentami. Pierwszy dzień wydarzenia (30.09) poświęcony zostanie opakowaniom w e-commerce, drugi (01.10) – logistyce i magazynowaniu, zaś trzeci (02.10) – zagadnieniom z zakresu marketingu i sprzedaży.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu