Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

VIII edycja badania sektora poligraficznego w Polsce

Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Polska Izba Druku, KPMG oraz Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadzają VIII edycję badania sektora poligraficznego w Polsce pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. „Świat DRUKU”, który objął patronatem to badanie, zaprasza wraz z jego organizatorami do wypełnienia Ankiety poligraficznej 2022.

Powstaje Centrum Badawcze firm Atrium i Ikonos

Firma Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutor rozwiązań takich marek jak Mutoh, EFI, Summa, Neolt i Onyx oraz jedyny w kraju producent materiałów do druku wielkoformatowego (marka Ikonos), buduje w Opolu Centrum Badawczo-Rozwojowe. Jednym z celów inwestycji jest opracowanie i wdrożenie do produkcji dwóch innowacyjnych produktów. Jakich?

Produkcja doskonała według Durst Group

Rozbudowane stoisko firmy Durst Group, liczące ponad 700 m2, przyciągało uwagę gości targów FESPA Global Print Expo 2022 (Berlin, 31 maja – 3 czerwca). Można było na nim obejrzeć maszyny P5 TEX iSUB oraz P5 350 HS oraz prezentowanej premierowo 5-metrowej maszyny rolowej P5 500.

Targowe nowości marki Elitron

Podczas tegorocznej edycji targów Fespa (Berlin, 31 maja – 3 czerwca 2022 r.) firma Elitron zaprezentowała najnowsze rozwiązania z zakresu cięcia, frezowania oraz bigowania. Na stoisku producenta goście wystawy mieli okazję obejrzeć m.in. urządzenie Kombo SDC+ 31.32, promowano także nowy moduł Digital Multi Degree (DMD) oraz automatyczny system podawania wraz z wbudowanym, nowym opatentowanym systemem Seeker czytającym znaczniki od spodu.

Dzień Drukarza – dobre wieści dla poligrafii

4 czerwca obchodzony jest Dzień Drukarza. Tegoroczne święto poligrafii upłynęło pod znakiem pytań o przyszłość druku i technologii drukarskich. Tymczasem, jak przewiduje ekspert Canon Polska, nie tylko papier nie zniknie z użycia, ale praca drukarzy będzie coraz łatwiejsza i ciekawsza.

Agfa-Gevaert Group finalizuje przejęcie Inca Digital Printers

Grupa Agfa-Gevaert poinformowała o zakończeniu procesu akwizycji spółki Inca Digital Printers (pisaliśmy o tym TUTAJ). Przejęcie to jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia celów rozwoju Agfy i wzmacnia pozycję Grupy w branży oznakowań oraz druku przemysłowego. Był to jeden z ważniejszych tematów poruszanych podczas konferencji Agfy zorganizowanej w czasie targów Fespa w Berlinie.

Branża opakowań pod presją rosnących cen surowców

Polski sektor produkcji opakowań w najbliższym czasie będzie musiał się zmierzyć z kilkoma wyzwaniami. Rosnące ceny energii i surowców oraz ich mniejsza dostępność spowodowana wojną na Ukrainie przekładają się na jeszcze wyższe koszty i dużą presję cenową. Według prognoz analityków Santander Bank Polska, przedstawionych w raporcie „Branża opakowań w 2022 r. Kondycja, perspektywy i wpływ wojny”, polski sektor opakowań w tym roku będzie wart około 60 mld zł, mimo wzrostu spodziewane jest spowolnienie jego dynamiki.

Rozwój technologii druku 3D z metalu

Xerox Elem Additive Solutions poinformował o nawiązaniu współpracy z Siemens, której celem jest poszerzenie możliwości produkcji dodatków metalowych (AM) obu firm, a także ogłosił, że amerykański Rochester Institute of Technology niedawno kupił i zainstalował drukarkę 3D Xerox Elem w swoim AMPrint Center. RIT zamierza wykorzystać urządzenie do badań i rozwoju produktów z zakresu druku 3D z metalu nowej generacji.

2000 aktywnych maszyn cyfrowych HP Indigo serii 3

HP ogłosiło kolejne ważne kroki w rozwoju maszyn Indigo – instalację 2000. maszyny oraz innowacje, które zostaną wprowadzone w najbliższych miesiącach. Jak podaje producent, mają stanowić one dodatkowe wsparcie dla użytkowników stale rosnącego globalnego rynku etykiet.

Magenta Vision na targach Fespa 2022

Podczas trwających w Berlinie targów FESPA Global Print Expo (31 maja – 3 czerwca) firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego zaprezentowała szerokie portfolio atramentów różnego rodzaju oraz kilka maszyn drukujących ze swojej oferty. Wśród nich znalazł się ploter marki Teckwin – Barracuda 5000 LED (który na targach znalazł nabywcę – polską drukarnię Opinion) oraz dwa plotery marki Grando – ekosolwentowy GD1602 oraz hybrydowy UV GD2500H.

Z ostatniej chwili

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, poszerzył gamę bezdrzewnych papierów powlekanych Magno o nowy wysokojakościowy produkt – Magno Web. Nowe papiery są przeznaczone do rolowego druku offsetowego (technologia Heatset) oraz dostosowane do offsetowego druku arkuszowego (przy użyciu modułu CutStar) i druku cyfrowego (High-speed Inkjet).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.