Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Magenta Vision na targach Fespa 2022

Podczas trwających w Berlinie targów FESPA Global Print Expo (31 maja – 3 czerwca) firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego zaprezentowała szerokie portfolio atramentów różnego rodzaju oraz kilka maszyn drukujących ze swojej oferty. Wśród nich znalazł się ploter marki Teckwin – Barracuda 5000 LED (który na targach znalazł nabywcę – polską drukarnię Opinion) oraz dwa plotery marki Grando – ekosolwentowy GD1602 oraz hybrydowy UV GD2500H.

Fujifilm rozszerza sieć dystrybucji w regionie EMEA

W ostatnim czasie korporacja Fujifilm nawiązała kilka strategicznych współpracy z dystrybutorami maszyn dla poligrafii. Nowymi partnerami handlowymi zostały firmy: Logatek i Blu Sign (Włochy), Papyrus Viscom (Belgia) oraz Soyang (Wlk. Brytania).

Ketchup w butelce z papieru

Globalne marki wraz z producentami opakowań nie ustają w wysiłkach opracowania zrównoważonych opakowań, nadających się do recyklingu. Jedną z takich interesujących opcji jest butelka z papieru – rozwiązanie to opatentowała firma Pulpex (w kontekście whiskey Jonnie Walker pisaliśmy o nim TUTAJ). Teraz projektem zainteresowała się Kraft Heinz Company, która chce w ten nowatorski sposób pakować swoje sosy i ketchup.

Inwestycja warta 30 mln euro

Fiński producent papieru – firma MM Kotkamills, należąca do Grupy Mayr-Melnhof – zainstaluje w swoim zakładzie w Kotka dwie supernowoczesne krajarki poprzeczne ze zautomatyzowaną obsługą gilz i odpadów. Inwestycja warta około 30 mln euro ma na celu wzmocnienie pozycji firmy jako dostawcy arkuszy kartonowych na europejskim rynku tektury.

UPM Raflatac przejmuje firmę AMC AG

Firma UPM Raflatac poinformowała o przejęciu niemieckiej spółki AMC AG (Advanced Methods of Coating), w której portfolio są marki Intercoat (powlekane samoprzylepne etykiety foliowe i materiały dla branż graficznej i visual communiaction) oraz Global Notes i Print Inform (usuwalne produkty samoprzylepne). Transakcja ta przyspieszy rozwój i rozszerzy ofertę produktów UPM. Umowa ma zostać sfinalizowana najpóźniej w 3. kw. 2022 r., co zależy od uzyskania zgód organów regulacyjnych. Nie podano szczegółów transakcji.

Kompleksowe portfolio Kornit Digital na Fespie

Kornit Digital podczas trwających w Berlinie targów FESPA Global Print Expo (31 maja – 3 czerwca 2022 r.) przedstawia kompleksową ofertę umożliwiającą realizację przyszłościowej zrównoważonej produkcji na żądanie. Po raz pierwszy w Europie producent w jednym miejscu prezentuje cały ekosystem cyfrowych, jednoprzebiegowych systemów produkcyjnych MAX do tekstyliów – Atlas MAX, Atlas MAX Poly i Presto MAX, a także rozwiązania KornitX Workflow Solutions i Tesoma do utwardzania nadruków.

Premierowe prezentacje na fespowym stoisku firmy Mutoh

Firma Mutoh, świętująca w tym roku jubileusz 70-lecia, podczas trwających w Berlinie targów FESPA Global Print Expo 2022 (31 maja – 3 czerwca br.) prezentuje całą linię drukarek XpertJet i oryginalne oprogramowanie VerteLith RIP. W przestrzeni zajmowanej przez japońskiego producenta nie zabraknie nowości – będą to plotery: eko/żywiczny model XpertJet 1682SR Pro oraz sublimacyjny XpertJet 1341WR Pro o szerokości 127 cm. Na stoisku obecni będą polskojęzyczni przedstawiciele firmy Atrium Centrum Ploterowe – generalnego dystrybutora marki Mutoh w naszym kraju.

Co na Fespie 2022 pokaże Summa

Summa do Berlina na targi FESPA Global Print Expo (31 maja – 3 czerwca 2022 r.) przywiezie kilka sztandarowych rozwiązań ze swojego portfolio ploterów tnących. Na stoisku producenta będzie można zobaczyć pracujące zaawansowane technologicznie rozwiązania przeznaczone do cięcia różnych materiałów arkuszowych oraz rolowych.

Oferta Roland DG na targach Fespa w Berlinie

W dniach 31 maja – 3 czerwca br. podczas targów FESPA Global Print Expo 2022 w Berlinie firma Roland DG zaprezentuje kilka rozwiązań, które cieszą się dużym uznaniem w branży. Na stoisku producenta będzie można zobaczyć najnowsze produkty z portfolio – m.in. plotery UV VersaUV LEC2 z serii S, drukująco-tnące plotery z serii TrueVIS, czy hybrydowe rozwiązanie do produkcji w trybie DTT i DTG – Texart XT-640S-F.

Druk dla przyszłości

Stoisko firmy HP podczas tegorocznej odsłony targów Fespa (Berlin, 31 maja – 3 czerwca br.) będzie poświęcone „drukowi dla przyszłości” w kontekście technologii służącej zarówno ludzkości, jak i planecie. Producent oprócz maszyn ze swojego portfolio zaprezentuje powstałe w zrównoważony sposób aplikacje, które jednocześnie oferują konkurencyjną wartość.

Z ostatniej chwili

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.