Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Fleksografów

W dniu 5 września br. w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiej Izby Fleksografów. Poruszono wiele istotnych zagadnień dotyczących działalności Izby, wybrano też nowe władze tej ważnej dla środowiska polskich fleksografów instytucji.

Ricoh dołączyło do koalicji Business for Inclusive Growth

Ricoh Company dołączyło do koalicji Business for Inclusive Growth (B4IG), która zrzesza 34 międzynarodowe korporacje zatrudniające ponad 3 mln pracowników na całym świecie. Wszystkie firmy członkowskie zobowiązały się do wspierania różnorodności w pracy, działania na rzecz szerszej redystrybucji korzyści wynikających ze wzrostu gospodarczego, działań mających rozwiązać problemy związane z nierównością szans oraz wyeliminować dyskryminację ze względu na płeć.

DIC przejmie działalność BASF w zakresie pigmentów

Korporacja DIC, będąca międzynarodowym producentem pigmentów wykorzystywanych w produkcji wyświetlaczy elektronicznych, kosmetyków, powłok, tworzyw sztucznych, farb i zastosowań specjalistycznych, podpisała ostateczną umowę dotyczącą przejęcia globalnego działu pigmentów BASF, znanego jako BASF Colors & Effects (BCE). Transakcja rozszerzy gamę produktów dostępnych w ofercie DIC i pozwoli jej osiągnąć pozycję czołowego dostawcy pigmentów, oferującego klientom jeszcze szerszy zakres wszechstronnych rozwiązań.

Przedstawiciel organizatora targów drupa ze stoiskiem na FestiwalDruku.pl

Po raz pierwszy na targach FestiwalDruku.pl (18 i 19 września br., warszawska Hala EXPO XXI) będzie obecna jako wystawca firma A.S. Messe Consulting. Jest ona wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim Messe Düsseldorf, organizatora targów drupa, które odbędą się w dniach 16–26 czerwca 2020 r. Na stoisku goście targowi będą mogli zapoznać się ze szczegółami przyszłorocznego wydarzenia.

Nowy Raport Dostawców Mediów i Maszyn jest już na rynku

Jak poinformował wydawca Raportu oraz organizator targów FestiwalDruku.pl – OOH magazine – kolejne jego wydanie, które ukazało się na rynku, to jednocześnie katalog targowy tego jesiennego wydarzenia. Na kolejnych stronach magazynu znajduje się szerokie kompendium informacji i zestawienie dostawców mediów i maszyn sektora poligrafii reklamowej. A na żywo będzie ich można spotkać już 18–19 września w EXPO XXI Warszawa.

Igepa zwiększa powierzchnię magazynową

Spółka Igepa Polska podpisała umowę na wynajem dodatkowej powierzchni magazynowej w Poznaniu, w nowym parku logistycznym Panattoni. Wcześniej, w drugiej połowie lipca, Igepa Polska zawarła umowę na zwiększenie powierzchni podwarszawskiego magazynu w Mosznej (w parku logistycznym MLP).

Nowo powstała firma Omigraf z wyłącznością na maszyny marki Omet

Na polskim rynku poligraficznym, w segmencie wąskowstęgowych maszyn i urządzeń oraz materiałów eksploatacyjnych, pojawiła się nowa firma – Omigraf Sp. z o.o. Jej założycielem jest Andrzej Włodzimierz Turski, który do tej pory przez 23 lata doradzał klientom i sprzedawał maszyny oraz urządzenia poligraficzne na polskim rynku. Firma będzie zajmowała się nie tylko sprzedażą, ale również doradztwem, szkoleniami oraz pomocą w pozyskiwaniu finansowania i dotacji. Jednym z motorów jej działalności będzie podpisana umowa z firmą Omet, zapewniająca nowo powstałemu podmiotowi prawo do wyłącznej dystrybucji na rynku polskim rozwiązań tej marki.

Rajapack Polska zmienia nazwę na Raja

Francuska Grupa Raja, zajmująca się dystrybucją opakowań, materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia przedsiębiorstw, ogłosiła, że jej 15 spółek europejskich, które dotychczas funkcjonowały pod nazwą Rajapack, jednoczy się pod wspólną marką Raja. Dotyczy to także oddziału Rajapack Polska. Zmiana ta ma na celu zwiększenie rozpoznawalności marki wśród klientów w całej Europie i jest kontynuacją rozwoju grupy.

Tektura sposobem na zwiększenie atrakcyjności marki

Metsä Board przygotowała nowy zestaw próbek zadrukowanych tektur litych ze swojej nowej oferty. Ma on pokazać projektantom i producentom opakowań oraz właścicielom marek, w jaki sposób tektura może zwiększać atrakcyjność marki, oraz pomóc im w tworzeniu wyróżniających się opakowań (zwłaszcza na produkty spożywcze, kosmetyki, leki i towary luksusowe). Ponadto fiński producent wprowadza na rynek nową, ulepszoną tekturę – MetsäBoard Classic WKL o zwiększonej białości (co ma podkreślać kontrast pomiędzy obszarami zadrukowanymi i niezadrukowanymi).

Digiprint rozszerza portfolio marek premium

W czerwcu br. Digiprint został dystrybutorem na polskim rynku producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury – firmy Highcon. Cyfrowe maszyny tnące i bigujące Highcon Euclid i Beam zostały stworzone z myślą o potrzebach technologii cyfrowej dla procesów post-print w przemyśle poligraficznym, a także o producentach opakowań, przetwórcach tektury falistej, kartonu czy drukowaniu komercyjnym.

Z ostatniej chwili

Trwają przygotowania do przyszłorocznej, drugiej edycji targów PCI Days 2020, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2020 r. w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa skierowana do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie maszyny do produkcji, surowce, opakowania, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.

Prognozując trendy na 2020 r., Xerox ogłosił, że w przyszłym roku królować będzie kolor bezbarwny. Uzasadniając ten wybór, Beatriz Custode, Colour Customisation & Engineering Services w firmie Xerox, powiedział: „Może on wzmocnić kolor, rozjaśnić go, czasami może sprawić, że kolor będzie bardziej nasycony”. Technologia druku Xerox – taka jak iGen 5 Press, Iridesse Production Press i nowy PrimeLink C9065/C9070 – pozwala twórcom używać przezroczystego toneru w swoich projektach równie łatwo, jak w przypadku innych kolorów.

Rozpoczęła się rejestracja zwiedzających na 16. edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2020 (12–14 lutego 2020 r.). Organizator wydarzenia zachęca do skorzystania ze strony internetowej, gdzie już uruchomiony został formularz rejestracji zaproszeń. Jak to działa?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu