Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Zakończył się proces przejęcia MBO przez Komori

Japoński producent maszyn drukujących – Komori Corporation – poinformował o zakończeniu transferu akcji niemieckiej grupy Maschinenbau Oppenweiler Binder GmbH & Co. KG (MBO), specjalizującej się w rozwiązaniach do postpressu. Tym samym MBO stało się spółką całkowicie zależną od Komori i odtąd funkcjonuje pod nazwą MBO Postpress Solutions GmbH. O umowie zawartej przez obydwa podmioty pisaliśmy TUTAJ.

Metsä Board z najwyższą oceną EcoVadis

Firma Metsä Board otrzymała platynową ocenę EcoVadis za działania w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Dzięki najwyższej ocenie (82/100) europejski producent wysokiej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych znalazł się w grupie 1% najwyżej ocenianych przedsiębiorstw w sektorze produkcji tektury, tektury falistej oraz opakowań z papieru i tektury.

Duży wzrost popytu na etykietowe materiały samoprzylepne

Jak podaje Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT, w pierwszym kwartale 2020 r. popyt na laminaty etykietowe w Europie wzrósł o 6,8% w porównaniu z analogicznym kwartałem ubiegłego roku. Choć w minionych okresach notowano niewielkie wzrosty, kształtowały się one jednak na poziomie poniżej 2%. Zanotowany skokowy wynik jest następstwem pandemii Covid-19, w wyniku której zamknięto granice, a uwięzieni w domach konsumenci (oraz sieci handlowe) zaczęli gromadzić podstawowe produkty żywnościowe, farmaceutyczne i medyczne.

swissQprint obecny w Wielkiej Brytanii

Firma swissQprint poinformowała o powstaniu spółki zależnej, której siedziba znajduje się w Bracknell niedaleko Londynu. Zlokalizowano tam centrum demonstracyjne, gdzie można zobaczyć najnowsze rozwiązania szwajcarskiego producenta, m.in. systemy Karibu oraz Nyala3, a także biura sprzedaży i marketingu oraz magazyn materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych. Oznacza to, że swissQprint UK odpowiada za sprzedaż, serwis oraz wsparcie techniczne.

Muzeum Papiernictwa znów otwarte

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju otwiera swe podwoje dla zwiedzających. Z powodu trwającej epidemii ekspozycje udostępniane są w warunkach zapewniających bezpieczeństwo turystom, zgodnych z nowym regulaminem opracowanym na podstawie konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kłodzku. Muzeum można zwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach 9–18, w niedzielę do godz. 16.

Wydanie specjalne Gazety PIAP

Jest już dostępne nowe wydanie Gazety PIAP w wersji online. Tematyka numeru koncentruje się na bieżących problemach całego rynku reklamy, można więc przeczytać, jakie działania podjęła Izba w imieniu całej branży, jakie wsparcie płynie z Tarczy Antykryzysowej, jakie wypowiedzenie dla pracownika może zmniejszyć skutki kryzysu, a także o akcji #SuperBohater.

Można składać wnioski o subwencję w ramach Tarczy Finansowej PFR

Od 29 kwietnia 2020 r. mikro, małe i średnie firmy (zatrudniające od 1 do 249 pracowników), które ucierpiały na skutek pandemii koronawirusa (ich przychody spadły przynajmniej o 25%), mogą składać na stronach internetowych 17 banków wnioski o wsparcie finansowe w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju.

Raport o stanie branży w dobie pandemii

Heidelberg poinformował o dostępności dwóch raportów – jeden dotyczy segmentu drukarń akcydensowych, drugi związany jest z segmentem drukarń opakowaniowych – opracowanych w kwietniu 2020 r. na prośbę klientów producenta. Print Media Industry Climate Report mają na celu przedstawienie sytuacji w branży poligraficznej, z uwzględnieniem segmentów rynku i poszczególnych krajów, w kontekście pandemii Covid-19.

DS Smith wprowadza zasady projektowania w obiegu zamkniętym

Dostawca zrównoważonych opakowań, DS Smith, poinformował o wprowadzeniu zasad projektowania w obiegu zamkniętym. Spójne normy mają na celu wyeliminowanie zamieszania związanego z recyklingiem odpadów opakowaniowych – z badań wynika, że z powodu wątpliwości związanych z niejasnymi zasadami recyklingu na wysypiska trafia 1,5 mln ton śmieci, które mogłyby zostać ponownie przetworzone.

Ankieta dotycząca kondycji polskiej poligrafii

Katedra Technologii Informacyjnych Mediów (Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego) przeprowadza badanie wśród przedsiębiorców działających w branży poligraficznej, którego celem jest dokładny opis sektora oraz wskazanie oczekiwań i planów firm w nim działających. Jednocześnie uzyskane dane zestawione z obiektywnymi zmianami na rynku dadzą szansę za opracowanie skuteczniejszych strategii rozwoju.

Ankieta dostępna jest TUTAJ, termin zbierania opinii to 15 maja 2020 r.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.