Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Heidelberg stworzył drukowany katalog próbek

Firma Heidelberg stworzyła folder próbek wydruków o tematyce ślubnej, mający być inspiracją dla drukarń oferujących parom kompleksową obsługę ważnego dla nich dnia. Katalog ilustruje różnorodne zastosowania systemu druku cyfrowego Versafire w produkcji okazjonalnych produktów i zawiera siedem przykładowych realizacji z uwzględnieniem szerokiej gamy podłoży.

Nowi wystawcy na FestiwalDruku.pl

Do grona wystawców na tegorocznym FestiwalDruku.pl (18–19 września 2019 r., Warszawa, Hala EXPO XXI) dołączyło kilka nowych firm. Wśród nich będą m.in. MBR z Katowic (firma dysponująca ogólnopolską siecią sprzedaży i serwisu urządzeń ksero druk skan Bizhub, produkowanych przez Konica Minolta) oraz OVILI (europejska marka urządzeń do zaginania i obróbki materiałów termoplastycznych, takich jak ABS, Akryl, PC, PVC, PS i PET, wykorzystywanych w branży poligraficznej i reklamowej; wszystkie urządzenia są produkowane w Polsce z użyciem komponentów pochodzących z UE).

Powiększa się grono członków PIAP

Jak poinformowała Polska Izba Artykułów Promocyjnych, w drugim kwartale 2019 r. jej szeregi zasilili nowi członkowie – są to firmy: Pro Media Plus Sp. z o.o., Symbio Media Group Sp.z o.o. i Vasco Electronics Sp.z o.o. S.K.A.

HP otwiera centrum badań i rozwoju druku 3D

W Barcelonie powstało Centrum Doskonałości Druku 3D i Produkcji Addytywnej firmy HP – największe na świecie i najbardziej zaawansowane centrum badań i rozwoju pracujące nad technologiami wspierającymi 4. rewolucję przemysłową. Na powierzchni 14 tys. m2 nad udoskonaleniem współczesnych procesów produkcyjnych pracować będą eksperci w dziedzinie druku 3D, wytwarzania addytywnego, inżynierii systemowej, analizy danych, oprogramowania, materiałoznawstwa, projektowania czy aplikacji.

PBKG zbiera podpisy ws. zmiany ministra odpowiedzialnego za poligrafię

Kilka dni temu pisaliśmy o inicjatywie Jacka Kuśmierczyka, kanclerza Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga, który wystosował do premiera RP list, w którym „w imieniu społeczności polskich poligrafów i konwerterów” zwraca się z „prośbą o zmianę ministra odpowiedzialnego za przemysł poligraficzny” (o szczegółach przeczytasz TUTAJ). Aby akcja była skuteczna, potrzebne jest poparcie jak największej liczby osób związanych z sektorem poligrafii – można to zrobić podpisując petycję on-line (dostępna TUTAJ).

Seria C800 firmy OKI Europe nagrodzona

Ultrakompaktowe, kolorowe drukarki A3 serii C800 firmy OKI Europe zostały wyróżnione nagrodą „Editor’s Choice” magazynu Print IT Reseller. Urządzenia te zajmują niewielką powierzchnię i umożliwiają firmom drukowanie codziennych dokumentów biznesowych, drukowanie na banerach o długości do 1,3 m i na wstępnie ciętych nośnikach (np. etykiety cenowe, kołnierze na butelki czy zawieszki).

Leasing napędza rozwój polskich firm

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu (ZPL), w tym i kolejnym roku firmy chcą inwestować. Takie cele stawia sobie 74 proc. średnich i 61 proc. małych firm. Podobne dane przekazuje Santander Leasing – z badania „Leasing Index 2019” wynika, że ponad połowa (56 proc.) małych polskich przedsiębiorstw zamierza zwiększyć skalę swej działalności. Stanowi to wzrost aż o 21 proc. w stosunku do 2016 r.

Katalog polskich plakatów na papierze Antalis

W czerwcu br. Warszawa gościła European Design Festival. Interesującym elementem imprezy była zorganizowana przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) w Wilanowie wystawa plakatów, otwierająca wydarzenie. Towarzyszyła jej publikacja – katalog plakatów – wydrukowana na papierze sprzedawanym przez firmę Antalis, dystrybutora papieru, systemów opakowaniowych oraz tworzyw sztucznych wykorzystywanych w komunikacji wizualnej.

Stora Enso rozszerza dostępność biokompozytów

Firma Stora Enso poinformowała o rozszerzeniu dostępności bazujących na drewnie biokompozytów DuraSense. Są one obecnie oferowane także klientom działającym na rynkach kosmetyków, żywności oraz produktów premium, którzy poszukują proekologicznej alternatywy dla opakowań z tworzyw sztucznych, spełniającej wymagania dotyczące walorów estetycznych oraz dotykowych.

API organizuje praktyki dla studentów

API Group, brytyjski producent specjalistycznych podłoży – folii, laminatów i materiałów holograficznych, poinformowała o utworzeniu dwóch stanowisk pracy w swoich zakładach w Livingston (Wlk. Brytania). Możliwość odbycia praktyk zawodowych w środowisku produkcyjnym otrzymają studenci 5. roku inżynierii chemicznej z Uniwersytetu w Edynburgu.

Z ostatniej chwili

Już dziś w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) startują targi FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr C11 (hala III) oraz po ekspresową dawkę wiedzy na temat zarządzania barwą podczas dwudniowych, już 6. warsztatów z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”, które tradycyjnie poprowadzą eksperci w dziedzinie Color Managementu.
Myśląc o jesiennych spotkaniach z naszymi Czytelnikami, pragniemy przypomnieć, że tylko do 30 września br. gwarantowane są pokoje w hotelu Czarny Potok, gdzie odbędzie się 14. edycja konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” (Krynica-Zdrój, 24–25 października 2019 r.).

Jako firma innowacyjna czujemy się zobligowani do zaskakiwania zarówno klientów obecnych, jak i przyszłych, dlatego podczas Labelexpo Europe na stoisku FLEXcon (hala 4, B58) zaprezentujemy nowe rozwiązania. Będziemy prezentować znaną już Państwu linię produktową THERMLfilm Advantage, przeznaczoną do najczęściej używanych procesów drukowania (cyfrowy, konwencjonalny, TTR). Pokażemy też możliwości serii THERMLfilm Chemgard i Chemgard II, jak również lane winyle, czarne poliestry. Będzie możliwość przetestowania klejów silikonowych oraz naszych nowych klejów akrylowych i akrylowo-kauczukowych. Na stoisku znajdzie się również nasze nowe, wprowadzone na rynek wiosną tego roku rozwiązania – ultracienka (12µ), niewidoczna i odporna na plastyfikator folia do laminowania – FLEXcon® THINlam.

Targi TAROPAK. Najważniejsze Targi Opakowań w Polsce. Setki wystawców, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone w przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
NOWOŚĆ! Konferencja i strefa e-commerce, której partnerem głównym zostało Allegro. 3 dni spotkań z wspaniałymi prelegentami. Pierwszy dzień wydarzenia (30.09) poświęcony zostanie opakowaniom w e-commerce, drugi (01.10) – logistyce i magazynowaniu, zaś trzeci (02.10) – zagadnieniom z zakresu marketingu i sprzedaży.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu