Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Ricoh przejmuje niemieckie Rechenzentrum Schulte

Niemiecki oddział koncernu Ricoh przejął Rechenzentrum Schulte GmbH (RZS). Ta założona w 1971 r. w Asslar firma jest dostawcą usług druku komercyjnego. Specjalizuje się w produkcji i przetwarzaniu dokumentów transakcyjnych. Rechenzentrum Schulte oferuje kompleksowe usługi obejmujące cały proces zarządzania danymi, produkcji, konfekcjonowania i dystrybucji dokumentów.

Kompap na wznoszącej

Grupa Kompap SA, do której należą drukarnie dziełowe BZGraf i OZGraf oraz drukarnia offsetowa rolowa Imprimus, poinformowała o wypracowaniu przychodów ze sprzedaży w wysokości 67,87 mln zł po 9 miesiącach 2018 roku, co oznacza wzrost o 44% rok do roku. Jednocześnie skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży w tym czasie zwiększył się do 12,21 mln zł wobec 9,60 mln zł rok wcześniej. Po trzech kwartałach zysk netto grupy wyniósł zaś 627 tys. zł.

QuadGraphics zapowiada przejęcie LSC Communications

Przedstawiciele QuadGraphics poinformowali o zamiarze kupna firmy LSC Communications. Fuzja ma na celu stworzenie jednego podmiotu oferującego wydawcom książek, czasopism i katalogów o dużych nakładach skonsolidowaną ofertę, stałą jakość i ceny oraz krótki czas wprowadzania produktu na rynek.

Zarząd sukcesyjny dla ochrony firmy

Z dniem 25 listopada 2018 r. weszła w życie ustawa o ustanowieniu zarządu sukcesyjnego dla przedsiębiorstwa na wypadek śmierci właściciela firmy. Nowe rozwiązanie ma na celu zachowanie ciągłości przedsiębiorstwa, ochrony jego kontrahentów i pracowników. Zarządca sukcesyjny jest powoływany do prowadzenia spraw zmarłego do momentu rozstrzygnięcia o dalszych losach firmy przez spadkobierców.

Kodak sprzedaje oddział fleksografii

Firma Eastman Kodak nawiązała wiążące porozumienie dotyczące sprzedaży jej oddziału zajmującego się rozwiązaniami do produkcji opakowań w technice fleksograficznej (Flexographic Packaging Division) firmie Montagu. Po zakończeniu transakcji, które powinno nastąpić w pierwszej połowie przyszłego roku, oddział ten będzie funkcjonował jako samodzielna firma zajmująca się rozwijaniem, produkcją i sprzedażą produktów Kodaka przeznaczonych dla branży opakowań i etykiet.

Nowości w Sharp Electronics

15 listopada br. w warszawskim Centrum Praskim Koneser odbyła się konferencja prasowa firmy Sharp Electronics Polska, podczas której zaprezentowano najnowszą ofertę rozwiązań biznesowych, w tym wielofunkcyjnych urządzeń drukujących MX-M2630N i MX-B455W.

Ricoh przejmuje ColorGATE

Firma Ricoh ogłosiła, że osiągnięto porozumienie w sprawie zakupu przez nią ColorGATE Digital Output Solutions GmbH, niemieckiego dostawcy profesjonalnego oprogramowania wykorzystywanego w druku przemysłowym i wielkoformatowym. Przeniesienie akcji planowane jest na 30 listopada 2018 r. Funkcję CEO firmy będzie nadal pełnił jej współzałożyciel Thomas Kirschner.

Będą ujednolicone stawki VAT na książki i prasę

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, 9 listopada Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji ustawy o podatku VAT. Zgodnie z zawartymi w niej zapisami, od przyszłego roku zostanie obniżony VAT na e-booki i e-prasę oraz książki. Ponadto wszystkie gazety, dzienniki i czasopisma drukowane będą objęte jedną, 8 proc. stawką podatku.

Nowi członkowie PIAP

W 3. kwartale br. Polska Izba Artykułów Promocyjnych powiększyła swoje grono o nowe firmy z branży: TwinCaps i Alter Graf. Obecnie PIAP liczy ponad 180 członków. Liczba ta rośnie w ostatnich miesiącach w związku z aktywizacją działań marketingowo-promocyjnych Izby.

Accurio Print C2060L na Politechnice Łódzkiej

26 października br. odbyło się w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii PŁ uroczyste otwarcie laboratorium druku cyfrowego i przekazanie maszyny Konica Minolta do druku cyfrowego Accurio Print C2060L. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele dostawcy urządzenia, władz i pracowników uczelni, studenci i zaproszeni goście.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu