Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Współpraca firm na rzecz rozwiązań dla branży flekso

BOBST – globalny dostawca maszyn do druku fleksograficznego oraz tesa – jeden z czołowych producentów taśm i materiałów samoprzylepnych ogłosiły nawiązanie bliskiej kooperacji w celu opracowania wspólnych wysokojakościowych rozwiązań przeznaczonych dla klientów z branży druku flekso. Zgodnie z umową, obowiązującą od stycznia br., obie firmy będą wykorzystywać swoją wiedzę oraz zaplecze techniczne do opracowywania nowych rozwiązań i dostosowania istniejących do zmieniających się potrzeb klientów.

Stora Enso koryguje swoje prognozy finansowe na 2023 r.

W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu finansowego z 31 stycznia br., Stora Enso poinformowała o dokonaniu korekty w kontekście prognozy rocznego zysku operacyjnego EBIT za 2023 r. Firma zakłada, że – wobec pogarszającej się koniunktury na kluczowych dla niej rynkach – będzie on niższy w porównaniu z ubiegłorocznym, kiedy to wyniósł 1,891 mld euro.

Antalis przejmuje Grupę Integart

Firma Antalis, należąca do grupy Kokusai Pulp & Paper, podpisała wiążącą ofertę kupna Grupy Integart – znaczącego dystrybutora produktów i rozwiązań dla komunikacji wizualnej z siedzibą w Polsce i z biurami w Czechach i na Słowacji. Transakcja ta pozwoli firmie Antalis rozszerzyć swoją obecność na szybko rozwijającym się rynku komunikacji wizualnej oraz zdywersyfikować swoją dotychczasową ofertę. Realizacja kontraktu uzależniona jest od spełnienia kilku zwyczajowych warunków, w tym m.in. od uzyskania zgody polskiego organu ochrony konkurencji (UOKiK).

Stora Enso wyłączy jedną z maszyn papierniczych

Stora Enso poinformowała o planach skonsolidowania produkcji papierów książkowych i całkowitym wyłączeniu jednej z dwóch wytwarzających je maszyn, pracujących w zakładach Anjala (Finlandia). Firma rozpocznie też negocjacje pracownicze dotyczące wszystkich osób zatrudnionych w zintegrowanej fabryce Anjalankoski (w skład której wchodzi m.in. papiernia Anjala).

Trzecia edycja akcji „Nowy dom dla drukarki”

Canon Polska już po raz trzeci przekaże nowoczesny sprzęt biurowy organizacjom pozarządowym. Tym razem w akcji „Nowy dom dla drukarki” mogą wziąć udział fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz zwierząt. Warunek? Działalność na polskim rynku od co najmniej trzech lat.

Miraclon z kolejną nagrodą FTA Technical Innovation

Firma Miraclon po raz trzeci otrzymała prestiżową nagrodę FTA Technical Innovation Award za technologię PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w pakiecie Kodak Flexcel NX Print Suite, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanego rozlewania farby, zapewniając szersze okno robocze podczas druku, maksymalnie zwiększając powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Premiery Mimaki na targach Fespa 2023

Podczas targów FESPA Global Print Expo 2023 (Monachium, 23–26 maja br.) firma Mimaki zaplanowała premierę niedawno zapowiedzianego urządzenia TxF150-75 Direct-to-Film (DTF). Na stoisku producenta nie zabraknie jego flagowych rozwiązań do druku – należących do wysokowydajnej serii 330 oraz podstawowej „setki” (m.in. modele stołowe UV, od mniejszych, jak UJF-6042 MkII e, po wielkoformatowe: JFX600-2513; pokazane zostaną również drukarki tekstylne, drukarki sublimacyjne TS100-1600 i TS330-1600). Proces produkcji uzupełni najnowszy ploter tnący serii CG-AR.

Oferta Fujifilm na targi Fespa 2023

Podczas targów FESPA Global Print Expo 2023 (Monachium, 23–26 maja br.) Fujifilm zaprezentuje swoją ofertę na stoisku o powierzchni 500 m2, zawierającym sześć wnęk ekspozycyjnych. W czterech z nich będą prezentowane drukarki serii Acuity, które zadebiutowały na targach Fespa 2022, w kolejnej będzie miała miejsce premiera kolejnego modelu powiększającego tę rodzinę, zaś szósta poświęcona zostanie współpracy firm Fujifilm i Barberan (jej celem jest wprowadzenie jednoprzebiegowej maszyny atramentowej na rynek grafiki i oznakowań).

Sun Chemical na targach interpack 2023

Sun Chemical znajdzie się wśród setek wystawców targów interpack, odbywających się w Düsseldorfie w dniach 4–10 maja br. Firma zaprezentuje swoje bogate portfolio dla branży opakowaniowej, uwzględniające farby, lakiery, powłoki, kleje jak też rozwiązania przeznaczone do projektowania, zarządzania barwą i analizy w kontekście zrównoważonego rozwoju. Prezentacje na stoisku obejmą pięć różnych segmentów: opakowania giętkie, papierowe i z tektury falistej oraz etykiety i opakowania metalowe. Szczególny nacisk firma Sun Chemical, wspólnie z DIC Corporation (do której należy), położy na proekologiczność promowanych podczas wystawy rozwiązań ze swojej oferty.

ECO3 – nowa nazwa Agfa Offset Solutions

ECO3 to nowa nazwa firmy Agfa Offset Solutions, wydzielonej ze struktur Agfa-Gevaert i przejętej przez paneuropejski fundusz inwestycyjny Aurelius. Pod nową nazwą firma zachowa istniejące struktury organizacyjne (również w Polsce), w tym zespoły handlowe i serwisowe. ECO3 pozostanie globalnym dostawcą kompleksowych rozwiązań prepress dla drukarń offsetowych (gazetowych, komercyjnych i opakowaniowych), wykorzystywanych na wszystkich etapach przygotowalni cyfrowej. Portfolio firmy obejmuje płyty drukowe, folie graficzne, sprzęt, oprogramowanie oraz chemikalia, uzupełnione o bogatą ofertę usług dodatkowych.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.