Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Wystawa „Papier łączy” w Konstantynowie Łódzkim

31 stycznia 2019 r. w Galerii Ogród Sztuki w Konstantynowie Łódzkim odbył się wernisaż wystawy „Papier łączy”. To już czwarte wspólne przedsięwzięcie Agnieszki Andruszkiewicz i Svitlany Khadzhynovej, prezentujące różne oblicza papieru. Wystawa potrwa do końca marca 2019 r.

Pomidory koktajlowe pakowane w tekturę?

Firma Metsä Board wraz z fińską spółdzielnią ogrodniczą zleciły wykonanie badania mającego na celu porównanie opakowań na pomidory koktajlowe – obecnie stosowanych pudełek z tworzywa sztucznego i kartonowych. Badanie koncentrowało się na postrzeganiu produktu przez konsumentów, zapobieganiu marnotrawstwu żywności i ograniczaniu szkodliwego wpływu na zmiany klimatu. Wyniki wskazują, że opakowania tekturowe zwiększają wartość produktu w oczach konsumentów oraz że pudełka kartonowe chronią pomidory przynajmniej równie dobrze, jak ich odpowiednik z tworzywa sztucznego.

Ekocertyfikaty i wyróżnienia Metsä Board

Producent lekkich tektur premium, firma Metsä Board, poinformował o uzyskaniu certyfikatu kompostowalności przemysłowej dla nowej tektury z ekologiczną barierą – MetsäBoard Pro FSB EB1. Firma została także ponownie uznana za globalnego lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw przez organizację non-profit CDP.

PBKG pisze do ministra w sprawie Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030

Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga poinformowało, że w imieniu polskiej branży poligraficznej wystąpiło z inicjatywą wpisania poligrafii w perspektywę Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030. Celem jest wpisanie poligrafii na listę Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, czyli listę branż, których rozwój jest preferowany z punktu widzenia gospodarki kraju, a działalność podmiotów gospodarczych funkcjonujących w obrębie danej specjalizacji może liczyć na wsparcie finansowe ze środków krajowych oraz ułatwiony dostęp do środków europejskich.

BOBST uruchamia usługę zdalnego wsparcia

Firma BOBST poinformowała o uruchomieniu innowacyjnej usługi pomocy dla klientów z rozszerzoną rzeczywistością – Helpline Plus AR. Zapewnia ona zdalne wsparcie przy użyciu zestawu złożonego ze słuchawki i okularów do obsługi Rzeczywistości Rozszerzonej (AR). Klienci wymagający pomocy technicznej przy pomocy zestawu mogą się połączyć z ekspertem BOBST, który dzięki niemu zyskuje podgląd w czasie rzeczywistym obrazu oglądanego przez użytkownika i może na bieżąco podpowiadać możliwe rozwiązania stwierdzonych problemów.

Rośnie zadłużenie firm z sektora poligrafii

Jak podał „Puls Biznesu”, Krajowy Rejestr Długów wyliczył, że polska branża poligraficzna jest coraz bardziej zadłużona. Firmy działające w tym segmencie gospodarki mają do zapłacenia łącznie 33,4 mln zł – cztery razy więcej niż siedem lat temu. Największe problemy ze spłatą mają najmniejsi przedsiębiorcy.

220 lat maszyny papierniczej

W Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju do 15 marca br. można oglądać wystawę pt. „Od arkusza do wstęgi”. Przedstawia ona historię maszyny papierniczej w 220. rocznicę jej opatentowania, a przy okazji opowiada historię zakładów w Cieplicach pod Jelenią Górą, które produkują maszyny papiernicze już od 165 lat.

Ostrożny optymizm na rynku etykiet w 2019 r.

Stowarzyszenie FINAT, łączące producentów etykiet samoprzylepnych oraz dostawców powiązanych produktów i usług, opublikowało zimową edycję swojego półrocznego raportu rynkowego „FINAT Radar”. W oparciu o wyniki ankiety przeprowadzonej wśród ponad 80 właścicieli marek i nabywców opakowań oraz wywiady prognozuje w nim, że klienci na europejskim rynku etykiet wchodzą w rok 2019 ostrożniej niż robili to rok temu.

Tonery Ricoh z certyfikatem Smithers Pira

Autorskie tonery Ricoh dla kolorowych systemów na papier cięty (modele Ricoh Pro C9200, Ricoh Pro C9100, Ricoh Pro C7200 i Ricoh Pro C7100) otrzymały certyfikat Smithers Pira dopuszczający ich kontakt z żywnością (Certificate of Conformity for food safety).

Podwójny certyfikat Fogra dla maszyny Landa S10

Instytut Fogra przyznał podwójny (łączony) certyfikat FograCert Validation Printing System (VPS) oraz Print Check maszynie do druku opakowań Landa S10 Nanographic Printing. Przedstawiciele Instytutu pogratulowali firmom Landa Digital Printing oraz EFI Germany (maszyna jest wyposażona w interfejs oparty na oprogramowaniu EFI Fiery).

Z ostatniej chwili

Polscy przedsiębiorcy mają związane ręce – z jednej strony dostrzegają potencjał efektywnego narzędzia marketingowego, jakim jest gadżet reklamowy, a z drugiej strony ograniczają ich limity kwotowe na przekazywanie takich upominków. „Jeżeli nie chcemy zostać zalani przez falę tanich, kiepskiej jakości gadżetów, musimy zwiększyć limity, a zaproponowana przez nas kwota to nadal ułamek tego, co jest normą w innych krajach UE” – przekonuje prezes PIAP, Edyta Lisowska.

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu