Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

PBKG pisze do premiera ws. zmiany ministra

Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga, Jacek Kuśmierczyk, wystosował do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego list, w którym „w imieniu społeczności polskich poligrafów i konwerterów” zwraca się z „prośbą o zmianę ministra odpowiedzialnego za przemysł poligraficzny”. W piśmie, datowanym na 3 lipca 2019 r., wskazuje, że obecne, trwające od 1951 r. przyporządkowanie branży resortowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest anachronizmem nie przystającym do rzeczywistej działalności i osiągnięć tej dziedziny gospodarki.

Ukazał się 500. numer „Biblioteki Analiz”

Jak podała spółka Biblioteka Analiz, światło dzienne ujrzał 500. numer dwutygodnika „Biblioteka Analiz” – pisma branżowego rynku wydawniczo-księgarskiego. Ukazuje się ono od 19 lat, adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.

Nowy sklep internetowy dla poligrafów

Krakowska firma MM Druk Serwis poinformowała o uruchomieniu MMDS Online – internetowego sklepu oferującego akcesoria poligraficzne do offsetu. W jego ofercie znajdują się nie tylko płyty offsetowe, farby i lakiery offsetowe, ale także chemia poligraficzna, obciągi i materiały dla introligatorni.

swissQprint otwiera laboratorium atramentów

Szwajcarski producent maszyn do cyfrowego druku wielkoformatowego, swissQprint, poinformował o uruchomieniu w swej siedzibie laboratorium, którego pracownicy mają zajmować się głównie badaniem i kontrolą jakości używanych atramentów oraz ich przydatności do stosowania.

Co 11. firma MŚP obawia się split payment

Wprowadzona w lipcu 2018 r. podzielona płatność podatku VAT spędza sen z powiek części sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Z Barometru Europejskiego Funduszu Leasingowego wynika, że w opinii 9 proc. przedsiębiorców ten czynnik może pogorszyć kondycję ich firmy. Eksperci EFL zwracają uwagę, że split payment ma dwie strony medalu. Z perspektywy makroekonomicznej zwiększa szanse na skuteczne wyeliminowanie z obrotu nieuczciwych podatników. Niestety, w skali mikro, takie rozwiązanie niesie ze sobą bezpośredni i zauważalny koszt dla przedsiębiorcy.

Kolejny etap zmian w zakładzie UPM Plattling

W kwietniu br. pisaliśmy o planowanym przez firmę UPM ograniczeniu produkcji papieru w niemieckim zakładzie UPM Plattling poprzez trwałe wyłączenie z linii produkcyjnej maszyny PM10 (zobacz TUTAJ). Obecnie producent papieru poinformował o zakończeniu etapu konsultacji z pracownikami, które zostały przeprowadzone zgodnie z lokalnymi przepisami. Maszyna zostanie wyłączona w połowie lipca br., w wyniku czego zmiany dotkną 155 osób.

Studia podyplomowe dla poligrafów

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej organizuje nabór na kolejną edycję studiów podyplomowych „Inżynieria Produkcji w Poligrafii”. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw, zakładów poligraficznych, nauczycieli szkół o kierunku poligraficznym oraz innych pracowników związanych z przemysłem poligraficznym i opakowaniowym.

Avery Dennison uruchamia stronę internetową po polsku

Firma Avery Dennison jest obecna w naszym kraju od 1997 r. Ekspansję rozpoczęła od otwarcia centrum dystrybucyjnego, i od tamtej pory nieustannie buduje sieć współpracy. Polska jest uznawana za ważny obszar strategiczny, a jednym z wyrazów zaangażowania w działania na jej terenie jest udostępnienie w ostatnim czasie strony internetowej w języku polskim.

PIAP przedłuża pomoc prawną dla swoich członków

Polska Izba Artykułów Promocyjnych z dniem 19 czerwca 2019 r. przedłużyła współpracę z Kancelarią Kuźma, Organa i Wspólnicy Spółka Partnerska Radców Prawnych w zakresie pomocy prawnej dla członków PIAP. W ramach płaconej składki każdy członek Izby może skorzystać z programu wsparcia prawnego w jednym z dwóch wariantów.

Nowa wystawa w Muzeum Papiernictwa

Dusznickie Muzeum Papiernictwa od wielu lat prezentuje w swych wnętrzach wystawy sztuki papieru. W 2017 r. powstała tam Wirtualna Wystawa Sztuki Papieru, na której zaprezentowano sylwetki 50 artystów zajmujących się tą dziedziną sztuki. Jednym z artystów jest Edward Baran, uznawany za polskiego prekursora sztuki papieru. Wernisaż wystawy pt. „W przestrzeni papieru” odbędzie się 5 lipca o godz. 16. Prace zawitały do Muzeum dzięki Fundacji Polskiej Sztuki Emigracyjnej (Polish Artists in the World), będą prezentowane również w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Z ostatniej chwili

Już dziś w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) startują targi FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr C11 (hala III) oraz po ekspresową dawkę wiedzy na temat zarządzania barwą podczas dwudniowych, już 6. warsztatów z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”, które tradycyjnie poprowadzą eksperci w dziedzinie Color Managementu.
Myśląc o jesiennych spotkaniach z naszymi Czytelnikami, pragniemy przypomnieć, że tylko do 30 września br. gwarantowane są pokoje w hotelu Czarny Potok, gdzie odbędzie się 14. edycja konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” (Krynica-Zdrój, 24–25 października 2019 r.).

Jako firma innowacyjna czujemy się zobligowani do zaskakiwania zarówno klientów obecnych, jak i przyszłych, dlatego podczas Labelexpo Europe na stoisku FLEXcon (hala 4, B58) zaprezentujemy nowe rozwiązania. Będziemy prezentować znaną już Państwu linię produktową THERMLfilm Advantage, przeznaczoną do najczęściej używanych procesów drukowania (cyfrowy, konwencjonalny, TTR). Pokażemy też możliwości serii THERMLfilm Chemgard i Chemgard II, jak również lane winyle, czarne poliestry. Będzie możliwość przetestowania klejów silikonowych oraz naszych nowych klejów akrylowych i akrylowo-kauczukowych. Na stoisku znajdzie się również nasze nowe, wprowadzone na rynek wiosną tego roku rozwiązania – ultracienka (12µ), niewidoczna i odporna na plastyfikator folia do laminowania – FLEXcon® THINlam.

Targi TAROPAK. Najważniejsze Targi Opakowań w Polsce. Setki wystawców, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone w przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
NOWOŚĆ! Konferencja i strefa e-commerce, której partnerem głównym zostało Allegro. 3 dni spotkań z wspaniałymi prelegentami. Pierwszy dzień wydarzenia (30.09) poświęcony zostanie opakowaniom w e-commerce, drugi (01.10) – logistyce i magazynowaniu, zaś trzeci (02.10) – zagadnieniom z zakresu marketingu i sprzedaży.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu