Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

VIII edycja badania sektora poligraficznego w Polsce

Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Polska Izba Druku, KPMG oraz Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadzają VIII edycję badania sektora poligraficznego w Polsce pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. „Świat DRUKU”, który objął patronatem to badanie, zaprasza wraz z jego organizatorami do wypełnienia Ankiety poligraficznej 2022.

Nowe opcje i możliwości dla druku inkjetowego

Podczas targów Fespa Global Print Expo 2022 w Berlinie (31 maja – 3 czerwca) Agfa zaprezentuje szereg nowych opcji i udoskonaleń w swoich rozwiązaniach do druku inkjetowego. Producent zaplanował światową premierę m.in. plotera Jeti Tauro H3300 LED, wyposażonego w opcję lakierowania. Firma zaprezentuje też liczne rozwiązania do zastosowań przemysłowych.

Etykiety produktowe na rolce

Drukarnia internetowa Chroma.pl wprowadza do swojej oferty etykiety drukowane na rolce. Produkt dostępny będzie w wielu konfiguracjach i wariantach. Drukarnia przygotowała także specjalny wzornik, dzięki któremu jeszcze przed złożeniem zamówienia będzie można ocenić efekt końcowy i dobrać najlepsze rozwiązanie.

Epson otwiera muzeum w Japonii

Obchodząca w tym roku 80-lecie istnienia firma Seiko Epson Corporation otworzyła w swojej japońskiej centrali w Suwa, w prefekturze Nagano, muzeum poświęcone swojej historii. Placówka składa się z dwóch części: odnowionego Muzeum Monozukuri i całkiem nowej Izbie Pamięci. Odwiedzający będą mogli poznać rozwój firmy Epson i zobaczyć jej dawne produkty. Izba Pamięci znajduje się w zabytkowym, odrestaurowanym budynku z 1945 r., gdzie kiedyś mieściła się administracja firmy.

Canon na targach Fespa 2022

Podczas targów druku Fespa (Berlin, 31 maja – 3 czerwca) Canon, pod hasłem „Make It BIG”, inspiruje dostawców usług druku do realizacji odważnych projektów, wywierających wrażenie na konsumentach. Na stoisku zaprezentowano także trzy nowe rozwiązania z dziedziny cyfrowego druku wielkoformatowego – technologię FLXfinish+ umożliwiającą tworzenie efektownych grafik, najszybsze urządzenia w rodzinie Arizona – dwa superszybkie modele ploterów płaskich 6100 Mark II, oraz oprogramowanie Prisma XL Suite.

Branża poligraficzna konkurencyjna na tle firm zagranicznych

Ponad dwie trzecie firm poligraficznych uważa, że branża jest tak samo lub nawet lepiej przygotowana do konkurowania niż podmioty zagraniczne. 25% przedsiębiorstw jest zdania, że krajowy sektor poligraficzny ma lepsze i nowsze parki maszyn i urządzeń (MiU), a 41% ocenia konkurencyjność posiadanych parków MiU podobnie. Aby utrzymać ten poziom, branża, poza kontynuacją inwestycji, musi poradzić sobie z wieloma wyzwaniami, z których największym są wzrosty ceny surowców i ich gorsza dostępność.

Droższe farby, lakiery, kleje i inne materiały

Sun Chemical poinformował o kolejnej w tym roku podwyżce cen na całe, dostępne w regionie EMEA portfolio swoich rozwiązań (farb, lakierów, klejów i pozostałych materiałów eksploatacyjnych), skierowanych na rynki produkcji opakowań, do druku komercyjnego arkuszowego oraz do sitodruku. Nowe ceny wchodzą w życie z dniem 1 czerwca br., bądź – w przypadku już podpisanych kontraktów – zgodnie z zawartymi tam warunkami.

Stora Enso inwestuje we Francji

Stora Enso poinformowała o nabyciu 35% udziałów w ACDF Industrie SAS – francuskiej firmie zajmującej się obróbką drewna. Decyzja – jak podkreśla kierownictwo nordyckiego koncernu – jest zbieżna z jego strategią, związaną z coraz większym zaangażowaniem na rynku drewnianych elementów budowlanych. Inwestycja ta ma zapewnić masową dostępność materiałów konstrukcyjnych typu CLT (Cross Laminated Timber) francuskiemu partnerowi biznesowemu Stora Enso.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych ma nowe władze

Po dwóch latach spotkań w formie hybrydowej nadszedł czas na organizację Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zebrania Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych w dotychczas organizowanej formule – z udziałem członków Izby. Spotkanie odbyło się dnia 20 maja 2022 r. w Wadowicach. Uczestnicy wydarzenia m.in. dokonali wyboru nowego składu Zarządu i Komisji Rewizyjnej PIAP.

Digiprint na targach Fespa 2022

Digiprint, dostawca cyfrowych rozwiązań dla rynku poligraficznego, dołącza do grona firm, które będzie można znaleźć na najbliższych targach FESPA Global Print Expo (Berlin, 31 maja – 3 czerwca br.). Przedstawicieli dystrybutora będzie można spotkać na stoiskach poszczególnych producentów, których rozwiązania ma w swojej ofercie. Gdzie dokładnie?

Z ostatniej chwili

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.