Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Sytuacja w branży druku i reklamy w czasie pandemii

„Stosunkowo dużo firm, może nawet 20-30% uruchomiło produkcję lub jest pośrednikiem w sprzedaży maseczek i wszystkich innych materiałów służących ograniczeniu pandemii. Około 50% firm wykonało już lub planuje ograniczenie zatrudnienia w swoich zespołach. Część firm zwiększa nacisk na możliwości eksportowe, aby uzupełnić w swoim saldzie utracone obroty na rynku krajowym. Z pewnością negatywne skutki pandemii będą narastać z każdym kolejnym miesiącem przedłużania się tej sytuacji ” – mówi Sławomir Giefing, prezes GJC International Sp. z o.o. sp. k., organizującej Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw.

Stora Enso wyróżniona za politykę zrównoważonego rozwoju

Stora Enso poinformowała o uzyskaniu najwyższej oceny („Platinum”) i zdobyciu 82 punktów na 100 możliwych w dorocznym rankingu globalnych dostawców, którzy najlepiej realizują politykę zrównoważonego rozwoju, przygotowywanym przez EcoVadis. Ta międzynarodowa platforma wspiera przedsiębiorstwa oceniając dostawców pod kątem wdrażanych przez nich praktyk etycznych oraz oddziaływania na środowisko naturalne i społeczeństwo.

Xaar ze wsparciem swoich liderów

Firma Xaar zyskała nowych inwestorów – po ogłoszeniu pełnych wyników przedsiębiorstwa za rok 2019, członkowie kierownictwa wyższego szczebla firmy zainwestowali w spółkę, kupując 275 tys. akcji. Tak znacząca inwestycja Johna Millsa (dyrektora generalnego), Iana Tichiasa (dyrektora finansowego) i Andrew Herberta (prezesa) jest wyrazem ich zaangażowania i zaufania do nowej strategii przedsiębiorstwa.

Koronawirus nie przenosi się na gazetach

Wobec powszechnych obaw związanych z przenoszeniem się koronawirusa na przedmiotach, stowarzyszenie International News Media Association postanowiło ustosunkować się do obaw czytelników obawiających się transmisji SARS-CoV-2 przez różnego rodzaju wydruki, w tym gazety i czasopisma.

Michelman dołącza do sojuszu 4evergreen

Do porozumienia branżowego 4evergreen dołączył producent materiałów dla przemysłu opakowaniowego – Michelman. Decyzja ta jest kolejnym krokiem firmy na jej drodze ku zapewnieniu bardziej zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań dla gospodarki o obiegu zamkniętym. Sojusz 4evergreen powstał jako forum angażujące i łączące członków z całego łańcucha wartości opakowań celulozowych, skupia zatem producentów papieru i tektury, przetwórców opakowań, właścicieli marek oraz sprzedawców, dostawców technologii i materiałów, a także firmy zajmujące się sortowaniem i zbiórką śmieci.

Brother Polska wspiera walkę z epidemią

W ramach corocznej akcji wspierania lokalnych społeczności firma Brother Polska zdecydowała się wesprzeć lekarzy i personel medyczny w walce z wirusem Covid-19 i przekazać tysiąc maseczek chirurgicznych mocowanych na gumkach do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Etykietowanie preparatów do dezynfekcji

W związku ze zwiększonym popytem na środki do dezynfekcji wiele film produkcyjnych przestawia swoją działalność chcąc zaspokoić potrzeby rynku oraz uratować się przed upadkiem w obliczu braku zamówień. Do przebranżowienia niezbędne są maszyny i urządzenia dostępne „od ręki”, w tym systemy etykietujące, gdyż samo opakowanie bez etykiety nie jest wiarygodne, klienci muszą znać skład produktu.

Oni pomagają szpitalom z Łodzi i okolic – dołączmy do akcji!

Epidemia wywołała już niejedno pospolite ruszenie – ludzie związani z poligrafią także bardzo czynnie włączyli się w akcję pomocy szpitalom. W regionie łódzkim lawinę pomocy rozpoczęła grupa „Pomoc Szpitalom Łódź i okolice na czas koronawirusa”. Bartosz Kiełbowicz wraz ze swoimi znajomymi, którzy dzięki wspólnej energii oraz znajomościom z ludźmi chcącymi pomagać, zdołali już zorganizować realną pomoc dla szpitali i innych służb. Akcja trwa!

Działania Iggesund na rzecz zrównoważonego rozwoju

Iggesund Karton, należąca do szwedzkiej grupy przemysłowej Holmen, poinformowała o postępach w zmniejszaniu wpływu na klimat i zużycia wody przez swoje dwie fabryki tektury – w szwedzkim Iggesund i brytyjskim Workington.

Trwałe, ale lżejsze opakowania

Igepa Polska poszerzyła swoje portfolio o wielowarstwowy, trzykrotnie powlekany karton GC1 z białym spodem o wysokim spulchnieniu – Unicard White HB. Jest on przeznaczony zarówno do zastosowań opakowaniowych, jak i graficznych.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.