Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Urządzenia Brother nagrodzone przez Buyers Lab

Drukarka, dwa urządzenia wielofunkcyjne oraz skaner mobilny marki Brother otrzymały cztery wyróżnienia Winter Pick Awards 2019, przyznawane przez niezależne laboratorium testowe Buyers Lab.

PWPW otrzymała certyfikat Intergraf

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała o uzyskaniu certyfikatu Intergraf (ISO 14298) – kluczowego dokumentu dla producentów druków wartościowych. Jego posiadanie jest potwierdzeniem najwyższego stopnia bezpieczeństwa produkcji i stanowi przewagę konkurencyjną na rynku security printing.

Udany przełom roku dla manroland Goss Group

W rok po połączeniu Goss International oraz manroland web systems, firm działających na rynku rolowych systemów druku offsetowego (które miało miejsce na początku marca 2018 r.), przedstawiciele nowo powstałego przedsiębiorstwa poinformowali o udanym zamknięciu roku finansowego 2018. Przy łącznym obrocie wynoszącym 293 mln euro i zamówieniach wynoszących 327 mln euro, firma ugruntowała swoją pozycję na rynku. Dodatkowo ostatnie duże zamówienia z przełomu roku, o wartości 50 mln euro, zwiększyły portfel zamówień do 200 mln euro w ramach projektu.

Erasmus dla przedsiębiorców

Krajowa Izba Gospodarcza poinformowała o kolejnej edycji programu „Erasmus dla młodych przedsiębiorców”. Jest to program Komisji Europejskiej, umożliwiający wymianę doświadczeń między początkującymi i doświadczonymi przedsiębiorcami z 27 krajów Unii, usprawniający dostęp do nowych rynków oraz poszukiwania potencjalnych partnerów handlowych.

„Fantasmagorie” – nowa wystawa w Muzeum Papiernictwa

15 marca br. o godz. 17 w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju odbędzie się wernisaż nowej wystawy czasowej pt. „Fantasmagorie”, zawierającej rysunki o tematyce fantastycznej oraz portrety wykonane techniką punktowania autorstwa Zbigniewa Halikowskiego, artysty z Chojnowa. Ekspozycję można oglądać do 6 maja 2019 r.

Agora zamyka dwie drukarnie i konsoliduje druk w stolicy

Zarząd Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”, zdecydował o zamknięciu drukarni w Tychach i Pile do 30 czerwca 2019 r. i zwolnieniu nawet 153 pracowników. Likwidacja dwóch zakładów to efekt spadku przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych. Warszawska drukarnia na Białołęce, która ma największe możliwości druku zarówno w technologii coldset, jak i heatset, ma zapewnić druk całego nakładu „Wyborczej” oraz zleceń zewnętrznych.

Integart otworzył pierwszy e-sklep z urządzeniami do post-finishingu

Firma Integart, dostawca m.in. rozwiązań do druku w technologiach lateksowej i UV oraz druku 3D, mediów do produkcji reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, znaków drogowych i BHP, otworzyła sklep internetowy Komplementarne.pl przeznaczony dla firm działających w obszarze Signs & Display oraz LFP. W jego ofercie znajdują się maszyny i urządzenia, których zadaniem jest nie tylko wspieranie dotychczasowej działalności produkcyjnej, ale przede wszystkim umożliwienie rozwoju. Premiera platformy miała miejsce podczas targów RemaDays 2019.

Trwa walka PIAP o podniesienie limitów na upominki

PIAP od początku roku zapowiada wzmocnienie działań lobbingowych w celu podniesienia limitów kwotowych na nieodpłatne przekazywanie prezentów osobom trzecim (o działaniach Izby pisaliśmy już TUTAJ). Realizując tę ważną dla całej branży misję, przedstawiciel Izby, Zbigniew Grzeszczuk, wygłosił 21 lutego br. prelekcję podczas Zwyczajnego Posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Współpraca firm Lamina System i Baumer

Szwedzki producent maszyn do laminowania i klejenia, firma Lamina System, i niemiecki dostawca przemysłowych systemów klejenia i zarządzania jakością, firma Bauer, poinformowali o planowanym rozszerzeniu współpracy. Ma ona polegać na dystrybucji przez Baumer produktów Lamina z serii Folder Gluer i GlueLine.

Colop Polska ze statuetką Korona Reklamy 2019

Firma Colop Polska z Bytomia zdobyła nagrodę Korona Reklamy 2019 w kategorii Technology. Statuetki przyznawane są w czterech kategoriach dla najlepszych firm branży reklamowej w Polsce. Organizatorem konkursu jest GJC International, firma realizująca Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaDays Warsaw.

Z ostatniej chwili

Rynek opakowań zaskoczył po raz kolejny. Grupa Canpack wyprodukowała dla swojego klienta Plzensky Prazdroj Slovensko a.s., właściciela marki Saris Ejl, puszkę zadrukowaną nowym lakierem, który nadaje opakowaniu wyjątkowy, matowy efekt, w dotyku przypominający miękką tkaninę. Jest to pierwszy produkt tego typu na rynku, wykorzystujący efekt satyny.

Czy wiedzą Państwo, czym jest unboxing? W jaki sposób budować markę na trudnym rynku farmaceutycznym? Uczestnicy konferencji „Jak wzmocnić brandy. Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania” już znają na nie odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i słuchaczom, którzy wzięli w niej udział. Relację z wydarzenia zamieścimy w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”, a tymczasem zapraszamy do lektury dwóch artykułów z wydania kwietniowego, w których Joanna Roszkowska (czytaj TUTAJ), Robert Lis i Maciej Sawina (czytaj TUTAJ) przybliżają omawiane podczas konferencji zagadnienia. Tematyka ta będzie rozwijana także podczas jednodniowych szkoleń: „Poligrafia w marketingu” i „Effective Packaging”, które odbędą się już w czerwcu, a o których przeczytają Państwo w kolejnej informacji.
Zapraszamy!

Maj nie rozpieszcza nas pogodą, jednak nasz zespół nie poddaje się wahaniom barometru. Rozpoczęliśmy przygotowanie czerwcowego wydania naszego magazynu, w którym rozszerzymy tematykę dotyczącą:

- Rozwiązań konwencjonalnych i hybrydowych w maszynach poligraficznych
- Serwisu i obsługi posprzedażnej a także rynku maszyn używanych
- Obróbki po druku (introligatornia i uszlachetnianie)
- Sposobów zabezpieczeń druków i ochrony marki
- Podłoży drukowych.
Serdecznie zapraszamy Państwa do współtworzenia tego wydania „Świata DRUKU” i zgłoszenia swojej firmy do zestawień tematycznych, które znajdą się w tym numerze.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu