Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Najlepsze drukarnie dziełowe w Polsce

Znamy wyniki dwóch niezależnych rankingów rynku wydawniczego wyłaniających najlepsze polskie drukarnie dziełowe minionego roku. W pierwszym, stworzonym przez redakcję „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród wydawców, zwycięzcą została drukarnia Opolgraf. W drugim, przebiegającym dwuetapowo, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Sekcję Poligrafów SIMP i magazyn „Wydawca”, zwyciężyła drukarnia Perfekt z Warszawy.

Stora Enso przejmuje Cellutech

Stora Enso, dostawca rozwiązań w zakresie opakowań, biomateriałów, konstrukcji drewnianych i papieru przejęła szwedzką firmę Cellutech AB, która specjalizuje się w opracowywaniu nowych materiałów na bazie celulozy, mikrowłóknistej celulozy (MFC) i innych składników drewnopochodnych.

Graw dystrybutorem maszyn Tresu Flexo Innovator

Firma Graw została polskim dystrybutorem maszyn Flexo Innovator – flagowego produktu Tresu Group. Urządzenia te przeznaczone są dla drukarń opakowaniowych oraz przemysłu przetwórczego, umożliwiają produkcję w technologii fleksograficznej z dodatkową możliwością zadrukowania w technologii rotograwiurowej, litograficznej i cyfrowej oraz uszlachetniania w linii.

Studenci z wizytą w zakładach K&B

W dniach 23–25 października br. niemal 30-osobowa grupa studentów polskich uczelni poligraficznych (reprezentujących Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii PW oraz Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ) wraz z opiekunami naukowymi wzięła udział w wizycie w zakładach Koenig & Bauer w Radebeul, gdzie produkowane są arkuszowe maszyny offsetowe tej firmy. Goście z Polski mieli okazję zwiedzić halę montażową fabryki i centrum demonstracyjne, wysłuchać prezentacji technologicznych oraz zwiedzić Uniwersytet Nauk Stosowanych w Lipsku.

Opłaty za opakowania wysyłane do Niemiec

Polskie przedsiębiorstwa, które wysyłają do Niemiec towary w opakowaniach zawierających surowce wtórne, czekają dodatkowe wydatki. Temu, kto ich nie spełni, grożą gigantyczne kary. Od 1 stycznia 2019 r. w Niemczech zacznie obowiązywać ustawa o opakowaniach (VerpackG).

Finansowy portret MŚP w II kwartale 2018 r.

Według cokwartalnego badania „Barometr EFL”, podstawowym źródłem finansowania firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce pozostają środki własne (90% wskazań), ale biorąc pod uwagę zewnętrzne narzędzia, przedsiębiorcy najczęściej korzystają z leasingu (56% wskazań). Leasing jest najpopularniejszy w firmach z branży przemysłowej (67%) oraz transportowej (66%). Z zewnętrznych narzędzi finansowych korzysta 36% mikrofirm, wśród małych ten odsetek wynosi już 63%, a wśród średnich podmiotów aż 73%.

Raport „Think Books” o kondycji książki drukowanej

Canon opublikował raport „Think Books” w całości poświęcony rynkowi wydawniczemu. Wynika z niego, że pogłoski o śmierci drukowanych książek były mocno przesadzone, a rynek książki globalnie jest wart 151 mld dolarów, co czyni go trzy razy większym od branży muzycznej oraz o 15% bardziej dochodowym od przemysłu filmowego.

PIAP planuje nowe przedsięwzięcia

Nowy Zarząd Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych spotkał się 11 października br. w Łodzi, żeby omówić plany na najbliższe dwa lata. Wśród wytyczonych celów najważniejsze będą wzmożone działania lobbingowe w celu podniesienia limitów kwotowych na upominki reklamowe oraz realizacja filmu promocyjnego.

Ricoh przejmuje LAC Corporation

Ricoh, japońska firma z branży technologicznej działająca globalnie, ogłosiła przejęcie LAC Corporation – producenta atramentowych systemów do druku przemysłowego, który stworzył technologię pozwalającą na precyzyjne rozmieszczenie atramentu o wysokim stopniu lepkości z odległości do 100 mm na trójwymiarowych powierzchniach.

Canon wyróżnił Partnerów 2017 r.

Podczas tegorocznego spotkania Partnerów 2018, Canon Polska zaprezentował szczegóły nowego Programu Partnerskiego i przyznał wyróżnienia dla najbardziej aktywnych partnerów biznesowych. Laureatów wyłoniono w trzech kategoriach, tegoroczne nagrody trafiły do firm: Merkator, Vector i DKS, czyli dystrybutorów, których działalność w 2017 roku wyróżniała się spośród wszystkich partnerów biznesowych Canon Polska.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu