Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Metsä Board świętuje 100-lecie zakładu w Husum i wzmacnia dział projektowania opakowań

24 stycznia 1919 r. w miejscowości Husum rozpoczęła działalność celulozownia Metsä Board, która obecnie jest nowoczesnym zakładem produkującym rocznie 400 tys. ton tektury litej, 250 tys. ton białego kraftlinera i 730 tys. ton bielonej masy celulozowej z drewna drzew liściastych i iglastych.

100-lecie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych

25 stycznia br. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych obchodziła 100. rocznicę powstania. Jej utworzenie ma ścisły związek z historią niepodległej Polski – w 1919 r. możliwość produkcji własnych druków wartościowych miała podkreślić niezależność młodego państwa i być elementem jego tożsamości. Obecnie PWPW jest jedną z najnowocześniejszych firm w sektorze security printing, realizuje zarówno zamówienia krajowe, jak i zagraniczne.

Laureaci nagród Magazynu Literackiego „Książki”

Już po raz 17. redakcja Magazynu Literackiego „Książki” przyznała nagrody za Książki Roku. Uroczysta gala odbyła się 23 stycznia br. w Bibliotece Narodowej przy pl. Krasińskich w Warszawie.

PIAP na RemaCongress 2019

Polska Izba Artykułów Promocyjnych poinformowała o czynnym udziale w targach RemaDays (Nadarzyn, 13–15 lutego br.). – podczas RemaCongress wiceprezes PIAP, Anna Roszczak, wygłosi wykład na temat skuteczności upominków reklamowych. Wykład, który wchodzi w cykl szkoleń bezpłatnych, odbędzie się w środę 13 lutego o godzinie 15 w sali konferencyjnej hali E – A21.

Amagraf z tytułem Orła Poligrafii

Firma Amagraf poinformowała o uzyskaniu tytułu Orła Poligrafii i pierwszego miejsca w mieście Zgierz w tym plebiscycie. Jest on organizowany cyklicznie, w edycjach rocznych z uwzględnieniem podziału na branże, przez przedsiębiorstwo ImaGO! Polska. Jednocześnie Amagraf zapowiada swój udział w targach RemaDays Warsaw (Nadarzyn, 13–15 lutego br.) z ofertą sprzętu dla poligrafii i reklamy.

PolKos rozszerzył ofertę

W ofercie bydgoskiej firmy znajduje się płynny laminator StarLam. Urządzenie może nanosić powłokę na bazie wody na cyfrowe wydruki o szerokości nieprzekraczającej 1,6 metra – banery, billboardy, płótna, znaki drogowe, pokrycia ścian, druki wielobarwne i inne. Do laminatora StarLam PolKos rekomenduje płynne laminaty ClearShield na bazie mieszaniny polietylenów o małej gęstości. Mają one zapewniać stabilizację UV, której trwałość zależna jest od cienkości powłoki, rodzaju użytego tuszu i substratu powłoki. Wśród laminatów z serii ClearShield znajduje się m.in. formuła ClearShield Wall Armor do pokrywania ścian.

Wystawa miedziorytów w legnickim muzeum

Od listopada 2018 r. w legnickim Muzeum miedzi można oglądać wystawę pt. „Elektrotinty Remigiusza Dobrowolskiego”. Prezentowane prace wykonane są w technice elektrotinty horyzontalnej, opracowanej przez artystę, a także jego prace malarskie wykonane technikami niekonwencjonalnymi. Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających do końca marca br.

Reed Exhibitions właścicielem Mack Brooks Exhibitions

Reed Exhibitions, oddział RELX Group, poinformował o podpisaniu ostatecznej umowy, na mocy której przejmie firmę Mack Brooks Exhibitions. Nabywca zapowiada dostęp do innowacji dla ponad 175 tys. obecnych klientów Mack Brooks. Zakończenie transakcji jest planowane na pierwszą połowę 2019 roku.

Durst umacnia dział LFP

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Feldmuehle przechodzi restrukturyzację

Niemiecka firma Feldmuehle przechodząca obecnie restrukturyzację w ramach postępowania upadłościowego postanowiła przestawić się na produkcję wodo- i alkalioodpornych papierów etykietowych i papierów do produkcji opakowań giętkich.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu