Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Cele Metsä Board w perspektywie dziesięciu lat

Spółka Metsä Board opublikowała swoje cele zrównoważonego rozwoju do roku 2030. Jednym z nich jest całkowita eliminacja do tego czasu stosowania paliw kopalnych i uzyskanie zerowej emisji pochodzącego z nich CO2. Cel ten obejmuje zarówno emisje pochodzące z własnej produkcji energii, jak i energii kupowanej. Obecnie 82 proc. energii zużywanej w zakładach Metsä Board nie pochodzi z paliw kopalnych.

Cicero Stapro Group umacnia się w Polsce

Z dniem 1 sierpnia br. rozpoczyna oficjalnie działalność Cicero Stapro Group Sp. z o.o. – lokalny oddział czeskiego producenta specjalistycznych systemów MIS dla branży poligraficznej. Dotychczas firma była w naszym kraju reprezentowana przez Koenig & Bauer (CEE), co zaowocowało kilkunastoma wdrożeniami jej rozwiązań w drukarniach o zróżnicowanym profilu produkcji.

OKI dostarczy do Indii 3,5 tys. bankomatów recyklingowych

Firma OKI wygrała kontrakt na dostawę 3,5 tys. sztuk nowoczesnych bankomatów recyklingowych Recycler G8 i usług powiązanych dla Narodowego Banku Indii (SBI), który jest największym bankiem w tym kraju.

Spółka Reprograf-Grafikus oficjalnie zarejestrowana

Firma Reprograf-Grafikus SA poinformowała o formalnym zakończeniu procesu łączenia obu podmiotów i oficjalnym zarejestrowaniu spółki w dniu 12 lipca 2019 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym. Nowa spółka zamierza dalej prowadzić działalność w dotychczasowych trzech oddziałach regionalnych (Warszawa, Poznań, Kraków).

Nadal można składać oświadczenia dot. niższych cen energii

Jak podał portal money.pl, minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział PAP, że termin składania oświadczeń w sprawie niższych cen energii zostanie przedłużony do 13 sierpnia br. W informacji czytamy, że powodem tej decyzji ma być nie fakt, że wiele firm nie zdążyło złożyć oświadczeń, ale sezon urlopowy, przez który informacje mogły nie dotrzeć do wszystkich zainteresowanych.

Ricoh przejmuje DocuWare

Firma Ricoh ogłosiła podpisanie umowy dotyczącej przejęcia producenta oprogramowania do zarządzania dokumentami i elektronicznym obiegiem dokumentów DocuWare. Zgodnie z przewidywaniami transakcja zostanie zamknięta w najbliższych miesiącach. Po jej finalizacji DocuWare będzie funkcjonowała jako samodzielna spółka zależna Ricoh, a za jej zarządzanie będą odpowiadali dotychczasowi prezesi – Michael Berger oraz Max Ertl.

Nowy członek PIAP

Multiexpress Group sp. z o.o. to nowa firma, która przystąpiła do Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych w lipcu br. Założona w 2006 r. agencja reklamowa zajmuje się produkcją oraz znakowaniem materiałów promocyjnych.

Co dalej z podwyżkami cen prądu?

Zapowiadany wzrost cen energii elektrycznej to w ostatnim czasie bardzo żywo dyskutowany temat, zwłaszcza wśród przedsiębiorców. O listach wyrażających zaniepokojenie sytuacją firm z branży poligraficznej, związaną z owymi podwyżkami, pisanych przez prezesa Polskiej Izby Druku do premiera RP Mateusza Morawieckiego, pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ. Na stronie Izby opublikowano w ostatnich dniach odpowiedź na owe pisma, jaką wystosował Podsekretarz Stanu Ministerstwa Energii.
Poniżej zamieszczamy jej treść.

AccurioJet KM-1 z certyfikatem FOGRA53

Konica Minolta poinformowała, że cyfrowa maszyna inkjetowa AccurioJet KM-1 z jej oferty uzyskała certyfikat FOGRA53. Zgodnie z definicją przyjętą przez przyznający go instytut Fogra potwierdza on wszechstronność danego produktu w kontekście komunikacji kolorystycznej i sprawnej wymiany informacji o barwach, niezbędnych w procesie produkcji poligraficznej. Niemiecki instytut specjalizuje się w badaniach nad technologiami poligraficznymi i medialnymi. Działa pod egidą stowarzyszenia AiF, zrzeszającego niemieckie organizacje zajmujące się badaniami dotyczącymi rozwiązań przemysłowych.

Obrady Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego

11 lipca 2019 r. w Mikołowie odbyło się walne zgromadzenie członków Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego. W czasie spotkania wybrano nowe władze (których kadencja upłynęła w tym roku), zajęto się bieżącymi sprawami organizacji oraz jej przyszłością, zwłaszcza rozwiązaniami, które w wymierny sposób zwiększą atrakcyjność stowarzyszenia wśród jego członków.

Z ostatniej chwili

Trwają przygotowania do przyszłorocznej, drugiej edycji targów PCI Days 2020, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2020 r. w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa skierowana do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie maszyny do produkcji, surowce, opakowania, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.

Prognozując trendy na 2020 r., Xerox ogłosił, że w przyszłym roku królować będzie kolor bezbarwny. Uzasadniając ten wybór, Beatriz Custode, Colour Customisation & Engineering Services w firmie Xerox, powiedział: „Może on wzmocnić kolor, rozjaśnić go, czasami może sprawić, że kolor będzie bardziej nasycony”. Technologia druku Xerox – taka jak iGen 5 Press, Iridesse Production Press i nowy PrimeLink C9065/C9070 – pozwala twórcom używać przezroczystego toneru w swoich projektach równie łatwo, jak w przypadku innych kolorów.

Rozpoczęła się rejestracja zwiedzających na 16. edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2020 (12–14 lutego 2020 r.). Organizator wydarzenia zachęca do skorzystania ze strony internetowej, gdzie już uruchomiony został formularz rejestracji zaproszeń. Jak to działa?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu