Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Sukcesy HP w walce z podróbkami

Wraz z rozwojem handlu podrabianymi towarami na całym świecie, zespół HP odpowiedzialny za walkę z fałszerstwami i oszustwami, obserwuje wzrost liczby takich towarów w sprzedaży, jak również partnerów zwracających się o wsparcie w tej kwestii. Od listopada 2018 r. do października 2019 r. zespół HP Anti-Counterfeiting and Fraud (ACF) skonfiskował aż 1,9 mln podrobionych materiałów eksploatacyjnych w ponad 30 krajach na terenie całej Europy, Środkowym Wschodzie oraz Afryce.

CloudLab rozwija sieć dystrybutorów

CloudLab Sales & Management GmbH, dostawca opartych na przeglądarkach internetowych rozwiązań web to print oraz web to pack, ogłosił rozwój swojej globalnej sieci dystrybutorów. Umowy o współpracy zostały podpisane z krajami skandynawskimi, Wielką Brytanią oraz Polską. Celem producenta jest szersza obecność na rynku systemu printQ CloudLab.

Pomoc dla firm walczących z COVID-19

NiceLabel, producent oprogramowania do projektowania etykiet i systemów do zarządzania etykietami, oferuje bezpłatne subskrypcje swojego opartego na chmurze rozwiązania do etykietowania i usługi doradztwa technicznego organizacjom, które dołączyły do walki z COVID-19. Ta niekomercyjna inicjatywa ma na celu pomóc im w jak najszybszym dostarczeniu sprzętu i materiałów medycznych: respiratorów, środków dezynfekujących, masek i innych niezbędnych zasobów do miejsc, gdzie są potrzebne.

Poziom Barometru EFL na II kwartał 2020 r. najniższy w historii

Jak podał Europejski Fundusz Leasingowy, na drugi w 2020 r. pomiar Barometru EFL decydujący wpływ miały ograniczenia związane z powszechną kwarantanną. Główny indeks w tym czasie spadł do niespotykanego dotychczas poziomu 32,5 pkt., co oznacza, że nastroje wśród MŚP są bardzo złe (spadek o 17,4 pkt. kwartał do kwartału). Aż 73% przedsiębiorców obawia się spadku sprzedaży w porównaniu do wcześniejszego kwartału – takiego wyniku w pomiarze jeszcze nigdy nie odnotowano, a 66% liczy się z utratą płynności finansowej.

Kompostowalna tektura z ekobarierą

Producent lekkich tektur premium – firma Metsä Board – poinformował, że jego niezawierająca tworzyw sztucznych tektura z ekobarierą o nazwie Prime FBB EB uzyskała certyfikat DIN CERTCO, potwierdzający przydatność do kompostowania przemysłowego i przydomowego.

Finansowe podsumowanie roku 2019 w Kompap SA

Grupa Kompap SA, do której należą dwie wiodące drukarnie dziełowe w Polsce – BZGraf i OZGraf, a także drukarnia offsetowa Imprimus, wypracowała w 2019 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 84,90 mln zł wobec 91,19 mln zł przed rokiem. Jednocześnie skonsolidowany zysk netto zwiększył się w tym czasie do 2,81 mln zł.

Firmy angażują się w walkę z epidemią

Wraz z pandemią, która nie ominęła chyba żadnego kraju, zmieniły się potrzeby instytucji i zwykłych obywateli. Wiele firm zaangażowało się zarówno w działania profilaktyczne, jak i walkę ze skutkami Covid-19, także oferując narzędzia do produkcji osłon twarzy (jak Massivit 3D), naklejek ostrzegawczych (np. Mutoh i Summa), czy przestawiając pracę zakładu by wytworzyć elastyczne paski do produkcji maseczek ochronnych (jak Mondi).

Graw z tytułem „Firma na medal”

„Firma na medal” to konkurs wyróżniający przedsiębiorstwa, które w swoich działaniach rynkowych kierują się postawą „wszystko dla klienta”. Przyznanie tytułu to forma informacji gospodarczej, która pomaga klientom w wyborze sprawdzonych polskich firm: producentów, usługodawców, sprzedawców itp. Firma Graw znalazła się wśród 10 najwyżej ocenionych zdobywców nagrody, uzyskując dodatkowe wyróżnienie TOP Firma na medal.

Ponad połowa firm z branży reklamowej planuje zwolnienia

Z badania przeprowadzonego przez Polską Izbę Artykułów Promocyjnych, w którym wzięło udział ponad 450 firm z branży reklamowej BTL, wynika, że prawie 90% uczestników rynku już w marcu 2020 r. odnotowało spadki obrotów w porównaniu z marcem minionego roku, z czego co trzecia firma odnotowała spadek na poziomie 75–100% obrotów. Nastroje na dalszą część roku również nie są optymistyczne. Ponad 90% firm spodziewa się kontynuacji spadków, z czego dwie trzecie twierdzą, że wyniosą one więcej niż 50% w stosunku do roku ubiegłego.

ECMA Polska wskazuje na zagrożenia związane z kryzysem

Związek Pracodawców Przetwórców Kartonu i ich Dostawców, wspierając interesy całej branży poligraficznej, wystosował pismo skierowane m.in. do instytucji finansowych, w którym wskazuje zagrożenia oraz potrzeby przedsiębiorców podczas trwającego kryzysu związanego z epidemią COVID-19.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.