Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Polska Izba Druku ponownie pisze do premiera ws. cen prądu

Prezes Polskiej Izby Druku, Leszek Wojtczuk, ponownie pisze do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie wzrostu cen energii elektrycznej dla przedsiębiorstw przemysłu poligraficznego (o poprzednim, z września ub.r., pisaliśmy TUTAJ). Poniżej pełna treść listu, datowanego na 17 czerwca br.

UE dofinansuje inwestycje w maszyny i nieruchomości

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przygotował bezzwrotną dotację ze środków unijnych dla małych i średnich przedsiębiorców. Dofinansowanie przyznawane jest na inwestycje związane z wprowadzeniem nowych produktów i usług, zmianą procesu produkcyjnego, zmianą sposobu świadczenia usług lub wdrożeniem innowacji oraz wyników prac B+R.

RemaDays 2019 – przeżyjmy to jeszcze raz

Przygotowania do kolejnej edycji targów RemaDays Warsaw trwają. Aby dobrze się do nich przygotować, warto przypomnieć sobie jak wyglądała miniona edycja. W poszukiwaniu cennych kontaktów i ofert pomocne będą publikacje targowe: „Wielka księga reklamy i druku” oraz katalog produktowy „Adbox – inspiracje reklamowe”.

Papiery Mondi Nautilus dostępne w ofercie Antalisa

Antalis, europejski dystrybutor papierów i produktów opakowaniowych oraz Mondi, producent opakowań oraz papierów, zawarli ogólnoeuropejską umowę dystrybucyjną dotyczącą asortymentu papierów graficznych dla profesjonalnych dostawców usług poligraficznych. Na jej mocy Antalis rozpoczął dystrybucję poszerzonej gamy produktów Mondi Nautilus. Wszystkie papiery w tej serii są niepowlekane i wykonane w 100% z makulatury. Są zgodne z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju oraz mają certyfikat FSC oraz oznakowanie ekologiczne UE.

Smurfit Kappa na rzecz ochrony środowiska

Firma Smurfit Kappa opublikowała najnowszy Raport Zrównoważonego Rozwoju, w którym przedstawiła swoje osiągnięcia i planowane inicjatywy mające na celu zmniejszenie wpływu na środowisko. Producent opakowań dąży do tego, aby stać się przedsiębiorstwem opartym w pełni na gospodarce o obiegu zamkniętym. W raporcie omówiono projekty zrealizowane w 2018 r.

Huaguang z wyłącznym dystrybutorem w Polsce

Chiński producent płyt offsetowych, firma Lucky Huaguang Graphics Co. Ltd., zdecydowała o powierzeniu wyłącznej dystrybucji swoich produktów na polskim rynku małopolskiej firmie MMDS Consumables, która zajmuje się sprzedażą materiałów do druku offsetowego. Dotąd prawo do tego miało kilka podmiotów.

Łódzcy studenci wywalczyli srebro

Drużyna studentów z Koła Naukowego Poligrafów Politechniki Łódzkiej wywalczyła srebro w turnieju siatkarskim VolleyPap'19, który odbył się 25 maja br. w niemieckim Darmstadt.

Serdecznie gratulujemy!

Kyocera świętuje 60-lecie

Kyocera Document Solutions Europe świętuje jubileusz 60-lecia macierzystej firmy Kyocera Corporation, która została założona w Japonii w 1959 r. przez Kazuo Inamori. Pierwotnie nosiła nazwę Kyoto Ceramics i liczyła 28 pracowników. Obecnie pod szyldem Kyocera Corporation zatrudnia ponad 70 tys. pracowników na całym świecie i dostarcza rozwiązania z zakresu wielu dziedzin gospodarki.

Jak Polacy korzystają z leasingu

Firma Santander Leasing podała wyniki drugiej edycji badania pod nazwą „Leasing Index 2019”, przeprowadzonego wśród małych firm działających na polskim rynku. Jedną z idei leżących u podstaw badania było zrozumienie, jaki jest obecny stan wiedzy polskich przedsiębiorców na temat leasingu – czy zdają sobie sprawę, dla kogo przeznaczone są tego rodzaju rozwiązania i jak mogą wspierać ich biznes.

Alkemi – nowa marka produktów do sitodruku

Jak poinformowała firma SICO Polska, na światowym rynku produktów do sitodruku nastąpiła fuzja dwóch firm: brytyjskiego MacDermid Autotype i amerykańskiego CPS. Firmy te wykreowały nową markę o nazwie Alkemi, oferującą kompleksowe rozwiązania do sitodruku.

Z ostatniej chwili

Już dziś w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) startują targi FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr C11 (hala III) oraz po ekspresową dawkę wiedzy na temat zarządzania barwą podczas dwudniowych, już 6. warsztatów z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”, które tradycyjnie poprowadzą eksperci w dziedzinie Color Managementu.
Myśląc o jesiennych spotkaniach z naszymi Czytelnikami, pragniemy przypomnieć, że tylko do 30 września br. gwarantowane są pokoje w hotelu Czarny Potok, gdzie odbędzie się 14. edycja konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” (Krynica-Zdrój, 24–25 października 2019 r.).

Jako firma innowacyjna czujemy się zobligowani do zaskakiwania zarówno klientów obecnych, jak i przyszłych, dlatego podczas Labelexpo Europe na stoisku FLEXcon (hala 4, B58) zaprezentujemy nowe rozwiązania. Będziemy prezentować znaną już Państwu linię produktową THERMLfilm Advantage, przeznaczoną do najczęściej używanych procesów drukowania (cyfrowy, konwencjonalny, TTR). Pokażemy też możliwości serii THERMLfilm Chemgard i Chemgard II, jak również lane winyle, czarne poliestry. Będzie możliwość przetestowania klejów silikonowych oraz naszych nowych klejów akrylowych i akrylowo-kauczukowych. Na stoisku znajdzie się również nasze nowe, wprowadzone na rynek wiosną tego roku rozwiązania – ultracienka (12µ), niewidoczna i odporna na plastyfikator folia do laminowania – FLEXcon® THINlam.

Targi TAROPAK. Najważniejsze Targi Opakowań w Polsce. Setki wystawców, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone w przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
NOWOŚĆ! Konferencja i strefa e-commerce, której partnerem głównym zostało Allegro. 3 dni spotkań z wspaniałymi prelegentami. Pierwszy dzień wydarzenia (30.09) poświęcony zostanie opakowaniom w e-commerce, drugi (01.10) – logistyce i magazynowaniu, zaś trzeci (02.10) – zagadnieniom z zakresu marketingu i sprzedaży.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu