Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Grupa DTM ogłasza współpracę z OKI

Grupa DTM poinformowała o poszerzeniu portfolio swej spółki-córki DTM Print (wcześniej Primera Europe) o model Pro 1050 firmy OKI. Jest to pięciokolorowa cyfrowa drukarka LED do etykiet. Dzięki bliskiej współpracy z OKI Europe, Grupa DTM będzie sprzedawać urządzenie za pośrednictwem swych kanałów dystrybucji na rynkach niemieckim, szwajcarskim, austriackim, hiszpańskim, portugalskim, irlandzkim oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zakończył się proces przejęcia EFI przez Siris LLC

Firma Electronics For Imaging (EFI) poinformowała o zakończeniu procesu przejmowania jej aktywów przez grupę kapitałową Siris LLC za kwotę szacowaną na 1,7 mld dolarów (pisaliśmy o tym TUTAJ). EFI nadal będzie działać pod swoją dawną nazwą, przechodzi jednak w całości na własność Siris LLC, a akcje zwykłe przedsiębiorstwa zostaną wycofane z giełdy NASDAQ. Transakcja, którą ogłoszono 15 kwietnia 2019 r., została zatwierdzona głosami zdecydowanej większości akcjonariuszy 15 lipca br.

Ricoh partnerem festiwali Dwa Brzegi i Pol’and’Rock

Firma Ricoh Polska została ponownie partnerem dwóch letnich festiwali – 13. już edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi (podczas wydarzenia firma zadba o infrastrukturę druku, a na urządzeniach Ricoh będzie m.in. drukowana gazeta festiwalowa „Głos Dwubrzeża”) oraz 25. edycji Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (Ricoh jest partnerem technologicznym WOŚP od 2013 r.).

Omni3D wkracza na rynek niemiecki

Poznańska firma Omni3D, produkująca jako pierwsza w Polsce drukarki przemysłowe w technologii FFF (Fused Filament Fabrication), podpisała umowę z resellerem z rynku niemieckiego. To pierwszy przedstawiciel na tym rynku. W jego ofercie znajdą się wszystkie drukarki Omni3D – Factory 2.0 Production System oraz dwie, które debiutują w tym roku: Omni 500 LITE i Factory 2.0 NET.

Stora Enso wdraża program ochrony zyskowności

Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za 2. kwartał 2019 r. Pomimo spadku przychodów ze sprzedaży o 2,1 proc., firma już w ósmym kwartale z rzędu utrzymała marżę zysku operacyjnego EBIT na poziomie przekraczającym 10 proc. oraz zrealizowała wysokie przepływy gotówkowe z działalności operacyjnej; wzrosły one – w porównaniu do analogicznego okresu ub.r. – o 65 proc.

Drukowany katalog – doświadczenie bardziej namacalne

Drukowany katalog może stanowić przewagę konkurencyjną na ścieżce zakupowej konsumenta. Katalog to doskonały sposób wyróżnienia się w oceanie informacji online. Informacje przekazywane drogą cyfrową człowiek skanuje pobieżnie, natomiast druk to głębsze doświadczenie całości. Dlatego właśnie nasz zespół co dwa lata przygotowuje drukowany katalog „Poligrafia na polskim rynku”, będący dodatkiem do letniego wydania „Świata DRUKU”. Publikacja to efekt żmudnej pracy całego zespołu. Naszym celem jest stworzenie we współpracy z Państwem możliwie najpełniejszego obrazu polskiego rynku poligraficznego. Jak czytamy w komunikacie prasowym drukarni Chroma.pl, strona internetowa umożliwia zaprezentowanie pełnej oferty, ale w sposób wycinkowy. Co z tego wynika?

Wink kontynuuje strategię rozwoju

Wink Stanzwerkzeuge – niemiecki producent narzędzi sztancujących, dostarczający wykrojniki, cylindry i inne części maszyn dla przemysłu poligraficznego – poinformował o przejęciu z dniem 1 sierpnia br. producenta matryc stalowych Bandstahlschnitte Jeurink z Neuenhaus oraz należącej do niego spółki-córki ImaPack Stanzformen z Monachium. Jest to element strategii rozwoju firmy Wink oraz wyraz zwiększania zaangażowania firmy na rynku opakowaniowym.

Zalew podrabianych materiałów eksploatacyjnych do drukarek

Firma HP przedstawiła wnioski z sondażu przeprowadzonego na zlecenie amerykańskiego producenta przez agencję badawczą Harris Interactive. Zgodnie z wynikami analizy, ryzyko zakupu podrobionych materiałów eksploatacyjnych do drukarek jest dziś wyższe niż kiedykolwiek przedtem. Straty gospodarcze związane z obrotem nielegalnymi zamiennikami szacowane są dziś nawet na 3 mld dol. rocznie.

Heidelberg stworzył drukowany katalog próbek

Firma Heidelberg stworzyła folder próbek wydruków o tematyce ślubnej, mający być inspiracją dla drukarń oferujących parom kompleksową obsługę ważnego dla nich dnia. Katalog ilustruje różnorodne zastosowania systemu druku cyfrowego Versafire w produkcji okazjonalnych produktów i zawiera siedem przykładowych realizacji z uwzględnieniem szerokiej gamy podłoży.

Nowi wystawcy na FestiwalDruku.pl

Do grona wystawców na tegorocznym FestiwalDruku.pl (18–19 września 2019 r., Warszawa, Hala EXPO XXI) dołączyło kilka nowych firm. Wśród nich będą m.in. MBR z Katowic (firma dysponująca ogólnopolską siecią sprzedaży i serwisu urządzeń ksero druk skan Bizhub, produkowanych przez Konica Minolta) oraz OVILI (europejska marka urządzeń do zaginania i obróbki materiałów termoplastycznych, takich jak ABS, Akryl, PC, PVC, PS i PET, wykorzystywanych w branży poligraficznej i reklamowej; wszystkie urządzenia są produkowane w Polsce z użyciem komponentów pochodzących z UE).

Z ostatniej chwili

Trwają przygotowania do przyszłorocznej, drugiej edycji targów PCI Days 2020, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2020 r. w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa skierowana do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie maszyny do produkcji, surowce, opakowania, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.

Prognozując trendy na 2020 r., Xerox ogłosił, że w przyszłym roku królować będzie kolor bezbarwny. Uzasadniając ten wybór, Beatriz Custode, Colour Customisation & Engineering Services w firmie Xerox, powiedział: „Może on wzmocnić kolor, rozjaśnić go, czasami może sprawić, że kolor będzie bardziej nasycony”. Technologia druku Xerox – taka jak iGen 5 Press, Iridesse Production Press i nowy PrimeLink C9065/C9070 – pozwala twórcom używać przezroczystego toneru w swoich projektach równie łatwo, jak w przypadku innych kolorów.

Rozpoczęła się rejestracja zwiedzających na 16. edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2020 (12–14 lutego 2020 r.). Organizator wydarzenia zachęca do skorzystania ze strony internetowej, gdzie już uruchomiony został formularz rejestracji zaproszeń. Jak to działa?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu