Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

API Folie – podsumowanie roku i nowe wyzwania

Jak podaje kierownictwo firmy API Folie Polska, miniony rok był ważnym okresem w jej dotychczasowej działalności i przyniósł zmiany w strukturze oraz dodatni bilans. Na rok 2019 zaplanowane są dalsze inwestycje sprzętowe, firma przewiduje też systematyczny wzrost udziałów rynkowych.

Michelman rozszerzył umowę dystrybucyjną z Safic-Alcan

1 stycznia br. weszła w życie nowa umowa dystrybucyjna między firmami Michelman oraz Safic-Alcan, międzynarodowym dystrybutorem szerokiej gamy specjalistycznych dodatków do powłok, modyfikatorów powierzchni oraz rozwiązań do powlekania papieru i opakowań, obecnym we wszystkich głównych krajach UE, Turcji, Chinach, USA i Meksyku.

Stulecie firmy Nilpeter

W tym roku jeden z największych na świecie producentów wąskowstęgowych maszyn drukujących obchodzi setny jubileusz. Firma została założona w Kopenhadze przez Christiana Nielsena i Axela Petersena w 1919 roku i do dzisiaj pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym.

COP24 w Katowicach po raz 3. z obsługą Canon

Zakończona niedawno konferencja COP24, czyli 24. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu to największe światowe forum na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. W tym roku kolejny raz pieczę nad obsługą technologiczną, szczególnie pod kątem przetwarzania dokumentów, druku i skanowania, sprawowała firma Canon.

Niemieckie atramenty do japońskich maszyn

Wprowadzone ostatnio na rynek Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki atramenty K-Supply są owocem zawiązanej przed dwoma laty współpracy firm Komori i Siegwerk. W 2016 roku bowiem ten niemiecki producent farb drukarskich zobowiązał się opracować atramenty na specjalne zamówienie firmy Komori do jej najnowszego systemu utwardzania H-UV LED stosowanego w maszynach serii Lithrone.

Debiut PlasticExpress na targach RemaDays Warsaw 2019

Wśród wystawców zbliżających się targów RemaDays Warsaw 2019 po raz pierwszy znajdzie się PlasticExpress (www.plasticexpress.pl) – sklep internetowy, umożliwiający samodzielne projektowanie i zamawianie płyt o dowolnym kształcie, wykonanych z pleksi bądź z poliwęglanu. Obecnie jego oferta obejmuje pięć rodzajów płyt pleksi (bezbarwną, opalową, czarną, białą i satynową) oraz płyty z poliwęglanu litego bezbarwnego.

PIAP po raz kolejny organizuje Wieczór Branżowy

14 lutego 2019 br. branża artykułów promocyjnych skupiona wokół Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych po raz szósty spotka się na corocznym integracyjnym Wieczorze Branżowym, który odbędzie się w Warszawie w lokalu Mysia 3. Punktem centralnym wydarzenia jest tradycyjnie już uroczysta inauguracja nowych członków Izby oraz wręczenie statuetek dla firm członkowskich, obchodzących w 2019 r. swój jubileusz.

Mondi z 8 nagrodami Worldstar Packaging

Firma Mondi została wyróżniona aż 8 nagrodami w konkursie Worldstar Packaging Awards, w którym biorą udział firmy z branży opakowaniowej z całego świata. Konkurs ma na celu promowanie najlepszych pomysłów, innowacji i technologii dostępnych na rynku, z naciskiem na zrównoważone rozwiązania, przy produkcji których powstaje zmniejszona ilość odpadów, a także na usprawnienia ułatwiające używanie opakowań.

Nowe centrum dystrybucyjne API Group

API Group poinformowała o przeniesieniu swojego zakładu dystrybucyjnego, działającego w ramach holenderskiego oddziału firmy, do ośrodka SEGRO Park Amsterdam Airport (SPAA), zlokalizowanego przy lotnisku Schiphol w Amsterdamie i uwzględniającego część magazynową oraz biurową. Głównym celem tej zmiany jest lepsza obsługa regionalnych klientów z Europy.

manroland przejmuje GWS Printing Systems

Dostawca rozwiązań poligraficznych, Grupa manroland Goss web systems (MGWS), oraz holenderska firma GWS Printing Systems (GWS), specjalizująca się w sprzedaży i serwisie używanych maszyn do offsetu zwojowego, podpisały umowę, na mocy której MGWS stał się właścicielem GWS. Postanowiono jednocześnie, że dotychczasowi właściciele holenderskiego przedsiębiorstwa, Eric van Kessel i Walter Donkers, będą nim nadal kierować.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu