Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

PIO wybiera osoby i firmy zasłużone dla przemysłu opakowań

Biuro Polskiej Izby Opakowań informuje, że z dniem 30 czerwca 2019 r. upływa termin nadsyłania kandydatur (propozycji) osób i firm do wyróżnienia tytułem „Zasłużony dla Przemysłu Opakowań” oraz „Firma Zasłużona dla Przemysłu Opakowań”. Tytuły te przyznawane są raz do roku jednej osobie i jednej firmie w uznaniu szczególnych zasług na polu rozwoju przemysłu i rynku opakowań w Polsce. To jedyne prestiżowe wyróżnienia w branży opakowań.

Strefa EKO na Targach Packaging Innovations

Podczas 11. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations (2–3 kwietnia 2019 r., EXPO XXI Warszawa), w ramach strefy Ekopack zaprezentowane zostaną ekologiczne rozwiązania opakowaniowe oraz seria wykładów dotyczących nowych regulacji i alternatywnych rozwiązań dla popularnych nieekologicznych towarów, jak np. plastikowa słomka.

Zakłady Metsä Board z certyfikatami bezpieczeństwa żywności

Metsä Board, europejski producent tektur premium z pierwotnych mas włóknistych w ramach Metsä Group, poinformował o uzyskaniu certyfikatów zgodności z systemem zarządzania bezpieczeństwem żywności FSSC 22000 dla zakładów w Kyro, Äänekoski i Husum.

Bilety na targi ICE w sklepie internetowym tańsze o 30%

W sklepie internetowym można kupić tańsze bilety na targi ICE Europe 2019, które odbędą się w Monachium w dniach 12–14 marca br. Koszt jednodniowego biletu wstępu na światową wystawę poświęconą przetwórstwu papieru, folii i folii metalizowanych zakupionego w sklepie internetowym wynosi 24 euro (dla porównania: 34 euro w kasie targów), a biletu na wszystkie dni targowe: 34 euro (50 euro w kasie targów). Link do strony sklepu TUTAJ.

Mimaki szuka kreatywnych projektów

Firma Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów tnących, rozpoczęła kampanię pod hasłem „Make the Difference”, aby wyróżnić autorskie innowacje w dziedzinie druku oraz sukcesy klientów. Sam projekt, zainicjowany przez najbardziej inspirujące marki i dostawców usług druku w całej Europie, pokazuje różnorodność druku cyfrowego za pomocą przykładów, które koncentrują się na takich zastosowaniach jak POS/POP i tekstylia, Direct-to-Object i 3D.

Ponad 1000 zainstalowanych systemów Komori H-UV

Japoński producent maszyn drukujących Komori Corporation poinformował, że począwszy od dnia premiery 10 lat temu liczba zamówień na systemem utrwalania H-UV przekroczyła 1000 sztuk, z czego połowa została zainstalowana w Japonii.

Sun Chemical podejmuje współpracę z firmą HAVI

Sun Chemical poinformował o nawiązaniu współpracy z HAVI – globalnym dostawcą kompleksowych usług logistycznych, wdrażającym i optymalizującym działania związane z zarządzaniem łańcuchem dostaw (także w kontekście stosowanych opakowań) dla czołowych marek z branży spożywczej i restauracyjnej. Celem podjętego partnerstwa jest powszechne wprowadzenie na rynek wodnych, proekologicznych farb SunVisto AquaGreen.

Stora Enso ponownie wśród ekoliderów

Stora Enso została uwzględniona w raporcie Supplier Climate A List, obejmującym światowych liderów w walce ze zmianami klimatycznymi. Jest on co roku tworzony przez CDP – organizację non-profit zajmującą się problematyką zrównoważonego rozwoju w wymiarze globalnym i wspierającą przedsięwzięcia z nią związane. W ubiegłym roku spłynęło do niej ponad 7 tys. informacji od zaangażowanych firm. Dotarły one do ponad 650 inwestorów reprezentujących aktywa o wartości przekraczającej 87 bln USD.

Polski rynek leasingu wzrósł o ponad 20%

Polska branża leasingowa ma za sobą bardzo udany rok. W 2018 r. firmy raportujące do Związku Polskiego Leasingu sfinalizowały transakcje o łącznej wartości 82,6 mld zł. Dynamika inwestycji finansowanych leasingiem i pożyczką na poziomie +21,8 proc. r/r była najwyższą, jaką polski sektor leasingowy odnotował od 11 lat. To dobra wiadomość dla polskich leasingodawców, którzy w tym roku świętują jubileusz 25-lecia Związku Polskiego Leasingu.

ABC/Allied Pressroom Products Europe podsumowuje rok 2018

W minionym roku w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe nastąpił szereg strategicznych dla jej działalności zmian, związanych w dużej mierze z przejęciem obsługi wielu rynków zamorskich. Warszawski zakład produkcyjny zwiększył w związku z tym swoje moce wytwórcze, inwestując w nowy sprzęt i zatrudniając dodatkowe osoby. Firma zwiększyła też po raz kolejny swoje udziały rynkowe w Polsce, zarówno w obszarze druku offsetowego, jak i fleksograficznego.

Z ostatniej chwili

Rynek opakowań zaskoczył po raz kolejny. Grupa Canpack wyprodukowała dla swojego klienta Plzensky Prazdroj Slovensko a.s., właściciela marki Saris Ejl, puszkę zadrukowaną nowym lakierem, który nadaje opakowaniu wyjątkowy, matowy efekt, w dotyku przypominający miękką tkaninę. Jest to pierwszy produkt tego typu na rynku, wykorzystujący efekt satyny.

Czy wiedzą Państwo, czym jest unboxing? W jaki sposób budować markę na trudnym rynku farmaceutycznym? Uczestnicy konferencji „Jak wzmocnić brandy. Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania” już znają na nie odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i słuchaczom, którzy wzięli w niej udział. Relację z wydarzenia zamieścimy w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”, a tymczasem zapraszamy do lektury dwóch artykułów z wydania kwietniowego, w których Joanna Roszkowska (czytaj TUTAJ), Robert Lis i Maciej Sawina (czytaj TUTAJ) przybliżają omawiane podczas konferencji zagadnienia. Tematyka ta będzie rozwijana także podczas jednodniowych szkoleń: „Poligrafia w marketingu” i „Effective Packaging”, które odbędą się już w czerwcu, a o których przeczytają Państwo w kolejnej informacji.
Zapraszamy!

Maj nie rozpieszcza nas pogodą, jednak nasz zespół nie poddaje się wahaniom barometru. Rozpoczęliśmy przygotowanie czerwcowego wydania naszego magazynu, w którym rozszerzymy tematykę dotyczącą:

- Rozwiązań konwencjonalnych i hybrydowych w maszynach poligraficznych
- Serwisu i obsługi posprzedażnej a także rynku maszyn używanych
- Obróbki po druku (introligatornia i uszlachetnianie)
- Sposobów zabezpieczeń druków i ochrony marki
- Podłoży drukowych.
Serdecznie zapraszamy Państwa do współtworzenia tego wydania „Świata DRUKU” i zgłoszenia swojej firmy do zestawień tematycznych, które znajdą się w tym numerze.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu