Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Interaktywna mapa recyklingu odpadów poligraficznych

Europejski oddział globalnego konsorcjum CELAB uruchomił na swojej stronie internetowej interaktywną mapę, która zawiera listę nazw i lokalizacji podmiotów zajmujących się zbieraniem i recyklingiem zużytych materiałów podkładowych i wierzchnich, używanych w produkcji etykiet. Mapa powstała dzięki współpracy firm z branży etykietowej i stanowi element prac mających na celu stworzenie i wdrożenie gospodarki o obiegu zamkniętym dla tego sektora.

Stora Enso sprzedaje zakłady produkcyjne w Rosji

Stora Enso poinformowała o sprzedaży trzech należących do tego koncernu zakładów produkujących tekturę falistą, znajdujących się w Rosji. Fabryki zlokalizowane w miastach Łuchowicy, Arzamas i Bałabanowo zostały przejęte przez ich lokalne zarządy. 2 marca br. koncern ogłosił wstrzymanie – do odwołania – wszelkiej działalności produkcyjnej i handlowej na terenie Federacji, zaś 25 kwietnia poinformował o sprzedaży dwóch tartaków w Rosji i o wycofaniu się z działalności leśnej prowadzonej w tym kraju.

Ponad 40 mln zł na zwiększenie mocy produkcyjnych

Grupa Akomex – polski producent opakowań kartonowych, zakończyła rozbudowę zakładu produkcyjnego w spółce zależnej DrukPak w Aleksandrowie Kujawskim. Powstała nowa hala o powierzchni ponad 1,8 tys. m2, w której jeszcze w tym roku uruchomione zostaną nowe linie produkcyjne. Inwestycja była realizowana przy wsparciu Pomorskiej SSE w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Zgodnie z przyjętą wcześniej strategią Akomex inwestuje ponad 40 mln zł, co wg szacunków firmy jeszcze w tym roku pozwoli zwiększyć produkcję o 30–40%, a przychody o 20%.

Oferta Sappi na targach Fespa 2022

Sappi, producent specjalistycznych papierów, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas tegorocznej edycji targów FESPA Global Print Expo (Berlin, 31 maja – 3 czerwca br.) zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (seria Transjet) i niepowlekanych (seria Basejet) papierów sublimacyjnych, powlekanych i niepowlekanych materiałów podkładowych dla sektora tektury falistej (seria Fusion) oraz papierów silikonowych (przeznaczonych m.in. do oklejania samochodów, reklamy zewnętrznej i produkcji materiałów biurowych).

Print Against War niesie pomoc Ukrainie

Celem inicjatywy charytatywnej – Print Against War – jest bieżące wsparcie ukraińskich firm poligraficznych i opakowaniowych, których działalność w wyniku wojny została wstrzymana lub znacznie utrudniona. Firmy, które nie doświadczyły uszkodzeń lub zniszczeń i mogą nadal pracować, zazwyczaj borykają się z utratą większości zamówień i ogromnym spadkiem obrotów. Ponieważ rynek krajowy nie jest obecnie wystarczającym odbiorcą, a eksport do Rosji jest niemożliwy, ukraińscy drukarze i przetwórcy poszukują możliwości współpracy z firmami z Zachodu.

Kolejne inwestycje Finów w produkcję energii odnawialnej

Stora Enso przeznaczy 10 mln euro na modyfikacje związane z zasilaniem jej celulozowni w Enocell (Finlandia). Ciężki olej opałowy pochodzenia kopalnego zostanie tu zastąpiony odnawialnym olejem pakowym (smołowym). Krok ten, zbieżny z określonymi niedawno przez skandynawski koncern celami środowiskowymi, pozwoli ograniczyć negatywny wpływ realizowanej w zakładzie produkcji na środowisko naturalne.

Polski start-up zbuduje gigafabrykę tagów RFID

Polski start-up Talkin’ Things, specjalizujący się w produkcji tagów RFID, sfinalizował rundę inwestycyjną. Łączna wartość środków, które spółka przeznaczy na skalowanie produkcji i dalszy rozwój, opiewa na 20 mln dol. Inwestorami są: TDJ Venture, hiszpańska firma Prosegur dostarczająca nowe technologie dla branży security, oraz Piotr Dębicki – właściciel i prezes spółki Formika, działającej na europejskim rynku opakowań dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego.

Pakiet aplikacji wspierający produkcję wielkoformatową

Podczas targów FESPA Global Print Expo (Berlin, 31 maja – 3 czerwca 2022 r.) firma EFI będzie m.in. promowała poszerzone możliwości nowej usługi IQ do zarządzania produkcją, przeznaczonej dla firm zajmujących się drukiem wielkoformatowym. EFI IQ to pakiet aplikacji dostępnych zarówno w chmurze, jak i w wersji mobilnej. Został on opracowany w celu obniżenia kosztów produkcji i zmaksymalizowania wartości inwestycji klientów wykorzystujących maszyny amerykańskiej marki.

Pomoc dla drukarń fleksograficznych

Nowa Biała Księga opublikowana przez firmę Miraclon szczegółowo analizuje sposób, w jaki opracowana przez nią technologia PureFlexo Printing zapobiega niepożądanej rozlewności farby, która od początku istnienia fleksodruku stanowi główne wyzwanie w przypadku druku rozpuszczalnikowego na foliowych podłożach giętkich. W majowym wydaniu „Świata DRUKU” znajdą Państwo poświęcony temu tematowi obszerny artykuł autora publikacji – Johna Andersona, dyrektora ds. zaawansowanych zastosowań druku w firmie Miraclon.

SoftPlast wśród wystawców wrześniowych targów Festiwal Marketingu

Wśród wystawców wrześniowych targów reklamy i poligrafii Festiwal Marketingu (Warszawa, hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) ponownie pojawi się firma SoftPlast. W jej ofercie można znaleźć produkty wykorzystywane do produkcji szeroko pojętej reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, plandek, namiotów oraz markiz, zasłon i rolet.

Z ostatniej chwili

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, poszerzył gamę bezdrzewnych papierów powlekanych Magno o nowy wysokojakościowy produkt – Magno Web. Nowe papiery są przeznaczone do rolowego druku offsetowego (technologia Heatset) oraz dostosowane do offsetowego druku arkuszowego (przy użyciu modułu CutStar) i druku cyfrowego (High-speed Inkjet).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.