Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Zmiany w Koenig & Bauer Flexotecnica

W ostatnim czasie w firmie Koenig & Bauer Flexotecnica zaszły istotne zmiany, nie tylko wizerunkowe. W czerwcu br. jej stery przejął Peter Lechner, od wielu lat związany z branżą druku fleksograficznego, który na stanowisku CEO zastąpił Christopha Muellera. Przedsiębiorstwo zmieniło też nazwę, co było konsekwencją rebrandingu całej grupy.

Carlsberg wybrał farby hubergroup

Carlsberg, stawiając na zrównoważony rozwój, zdecydował się na współpracę z producentem atramentów, firmą hubergroup, która w zeszłym roku wprowadziła szeroką gamę serii atramentów z certyfikatem Cradle to Cradle i powłok dla zrównoważonych druków offsetowych i druku wklęsłego.

PolKos rozszerzył ofertę

Od niedawna w ofercie bydgoskiej firmy znajduje się płynny laminator StarLam. Urządzenie może nanosić powłokę na bazie wody na cyfrowe wydruki o szerokości nieprzekraczającej 1,6 metra – banery, billboardy, płótna, znaki drogowe, pokrycia ścian, druki wielobarwne i inne.

Stora Enso bazuje na surowcach odnawialnych

W ostatnim czasie oferta firmy Stora Enso została rozszerzona m.in. o biokompozyty DuraSense, ligninę Lineo oraz e-TALES – rozwiązania przeznaczone do sprzedaży detalicznej przez internet. Jak podaje firma, to kolejne innowacyjne rozwiązania bazujące na surowcach odnawialnych w jej portfolio.

PromoTron Solutions S.A. w gronie członków PIAP

Polska Izba Artykułów Promocyjnych rozrosła się o kolejnego specjalistę z branży. Firma PromoTron oferuje narzędzia softwarowe, które przyspieszają i upraszczają procesy obecne w większości firm trudniących się sprzedażą i wykonywaniem nadruków na gadżetach reklamowych, takie jak opracowywanie danych graficznych, konfiguracja i korekta użytych logotypów, itp.

Polscy konsumenci chcą chronić środowisko

Pro Carton, Europejskie Stowarzyszenie Producentów Opakowań Kartonowych i Tekturowych, ogłosiło wyniki swojej ostatniej niezależnej oceny wpływu opakowań ekologicznych na decyzje zakupowe konsumentów. Europejskie badanie objęło 7000 konsumentów w siedmiu krajach: Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Polsce.

Dotacje dla przedsiębiorców

8 października ruszył nabór wniosków do piątej edycji konkursu na dofinansowanie projektów w ramach kredytu na innowacje technologiczne. W ramach projektu możliwe jest uzyskanie przez firmę bezzwrotnej pomocy finansowej w wysokości do 70% kosztów kwalifikowanych inwestycji, maksymalnie 6 mln zł.

Sprawdź kontrahenta poprzez Not Recommend

Wykaz Industry does not Recommend to aktualny spis firm działających w szeroko definiowanej branży produktów promocyjnych, które od swoich kontrahentów otrzymały negatywną opinię. Powstał w celu zmaksymalizowania poczucia bezpieczeństwa w obrocie handlowym pomiędzy podmiotami branży artykułów i usług reklamowych działającymi na rynkach europejskich.

Oficjalna aplikacja targów RemaDays Warsaw 2019

Trwają przygotowania do kolejnej edycji targów RemaDays Warsaw, które odbędą się w Nadarzynie w dniach 13–15 lutego. Wzorem poprzedniej edycji organizatorzy przygotowali specjalną aplikację targową, dzięki której odwiedzający będą mogli sprawnie poruszać się po halach targowych.

Canon stawia na Europę

Canon rozszerza swoją działalność w Europie i konsoliduje całą produkcję ploterów płaskich w niemieckim Poing pod Monachium. Dotąd seria urządzeń Océ Arizona powstawała głównie w Vancouver. Nowe centrum produkcyjne będzie od teraz jeszcze ściślej współpracować z działem R&D, zlokalizowanym w niedalekim Venlo w Holandii, który zajmuje się rozwojem technologii atramentowych.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu