Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

„Świat DRUKU” zagrał dla WOŚP

„Świat DRUKU” wziął czynny udział w tegorocznym 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystawiliśmy na licytację egzemplarz naszego magazynu z autografem Jerzego Dudka. Został on podpisany podczas jednego z wydarzeń branżowych, gdzie nasza redakcyjna koleżanka miała przyjemność spotkać się z tym sławnym piłkarzem. Szczęśliwym zwycięzcą aukcji charytatywnej został Arkadiusz Buczek, który zasilił fundusz Orkiestry kwotą 152,50 zł.

Wszystkim Państwu, którzy wzięli udział w naszej licytacji na rzecz WOŚP, dziękujemy za udział w zabawie, a zwycięzcy jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Ważne informacje organizacyjne dotyczące targów RemaDays

Organizatorzy targów RemaDays Warsaw, które rozpoczną się już w najbliższą środę (13 lutego br.), w trosce o udany pobyt i komfort wszystkich zwiedzających, przygotowali kilka najważniejszych informacji związanych z wjazdem na teren wydarzenia, dotyczących godzin otwarcia targów i wjazdu na parking.

Primera Europe zmieniła nazwę na DTM Print

Firma Primera Technology Europe, przedstawiciel amerykańskiego przedsiębiorstwa Primera Technology produkującego rozwiązania do cyfrowego druku etykiet, poinformowała o zmianie nazwy na DTM Print (Data Technology Management).

Kalendarze i notesy nie muszą być nudne

Wydaje się, że rynek drukowanych kalendarzy jest tak samo stabilny jak odporny na innowacje, bo w tej materii zostało powiedziane już wszystko. Tymczasem drukarnia internetowa ulotki.pl wprowadziła do swojej oferty rozwiązanie zastępujące nieestetyczne foliowe paski z przesuwnymi ramkami – jest nim magnetyczne okienko, które przylega bezpośrednio do kalendarium.

Drukarnia KDS po raz kolejny zagrała z WOŚP

Drukarnia etykiet KDS tradycyjnie już wzięła udział w tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przekazanych w darze Fundacji etykiet-plomb wzmacniających konstrukcję skarbonek i zabezpieczających je przed otwarciem było łącznie ponad 720 tys. Projekt został zrealizowany we współpracy z dostawcą materiałów UPM Raflatac.

PWPW podwoiła wartość eksportu w 2018 roku

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała, że 2018 rok był przełomowy dla jej działalności eksportowej – podwoiła wartość całego swojego eksportu w porównaniu do roku 2017, umocniła także swoją pozycję na kluczowym dla siebie rynku Ameryki Południowej i Środkowej. Po raz pierwszy w historii wartość kontraktów PWPW z państwami Ameryki Południowej i Środkowej była wyższa niż wartość kontraktów z państwami w Europie. O profilu działalności obchodzącej w tym roku setna rocznicę powstania Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych pisaliśmy ostatnio TUTAJ.

Wystawa „Papier łączy” w Konstantynowie Łódzkim

31 stycznia 2019 r. w Galerii Ogród Sztuki w Konstantynowie Łódzkim odbył się wernisaż wystawy „Papier łączy”. To już czwarte wspólne przedsięwzięcie Agnieszki Andruszkiewicz i Svitlany Khadzhynovej, prezentujące różne oblicza papieru. Wystawa potrwa do końca marca 2019 r.

Pomidory koktajlowe pakowane w tekturę?

Firma Metsä Board wraz z fińską spółdzielnią ogrodniczą zleciły wykonanie badania mającego na celu porównanie opakowań na pomidory koktajlowe – obecnie stosowanych pudełek z tworzywa sztucznego i kartonowych. Badanie koncentrowało się na postrzeganiu produktu przez konsumentów, zapobieganiu marnotrawstwu żywności i ograniczaniu szkodliwego wpływu na zmiany klimatu. Wyniki wskazują, że opakowania tekturowe zwiększają wartość produktu w oczach konsumentów oraz że pudełka kartonowe chronią pomidory przynajmniej równie dobrze, jak ich odpowiednik z tworzywa sztucznego.

Ekocertyfikaty i wyróżnienia Metsä Board

Producent lekkich tektur premium, firma Metsä Board, poinformował o uzyskaniu certyfikatu kompostowalności przemysłowej dla nowej tektury z ekologiczną barierą – MetsäBoard Pro FSB EB1. Firma została także ponownie uznana za globalnego lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw przez organizację non-profit CDP.

PBKG pisze do ministra w sprawie Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030

Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga poinformowało, że w imieniu polskiej branży poligraficznej wystąpiło z inicjatywą wpisania poligrafii w perspektywę Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030. Celem jest wpisanie poligrafii na listę Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, czyli listę branż, których rozwój jest preferowany z punktu widzenia gospodarki kraju, a działalność podmiotów gospodarczych funkcjonujących w obrębie danej specjalizacji może liczyć na wsparcie finansowe ze środków krajowych oraz ułatwiony dostęp do środków europejskich.

Z ostatniej chwili

Rynek opakowań zaskoczył po raz kolejny. Grupa Canpack wyprodukowała dla swojego klienta Plzensky Prazdroj Slovensko a.s., właściciela marki Saris Ejl, puszkę zadrukowaną nowym lakierem, który nadaje opakowaniu wyjątkowy, matowy efekt, w dotyku przypominający miękką tkaninę. Jest to pierwszy produkt tego typu na rynku, wykorzystujący efekt satyny.

Czy wiedzą Państwo, czym jest unboxing? W jaki sposób budować markę na trudnym rynku farmaceutycznym? Uczestnicy konferencji „Jak wzmocnić brandy. Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania” już znają na nie odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i słuchaczom, którzy wzięli w niej udział. Relację z wydarzenia zamieścimy w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”, a tymczasem zapraszamy do lektury dwóch artykułów z wydania kwietniowego, w których Joanna Roszkowska (czytaj TUTAJ), Robert Lis i Maciej Sawina (czytaj TUTAJ) przybliżają omawiane podczas konferencji zagadnienia. Tematyka ta będzie rozwijana także podczas jednodniowych szkoleń: „Poligrafia w marketingu” i „Effective Packaging”, które odbędą się już w czerwcu, a o których przeczytają Państwo w kolejnej informacji.
Zapraszamy!

Maj nie rozpieszcza nas pogodą, jednak nasz zespół nie poddaje się wahaniom barometru. Rozpoczęliśmy przygotowanie czerwcowego wydania naszego magazynu, w którym rozszerzymy tematykę dotyczącą:

- Rozwiązań konwencjonalnych i hybrydowych w maszynach poligraficznych
- Serwisu i obsługi posprzedażnej a także rynku maszyn używanych
- Obróbki po druku (introligatornia i uszlachetnianie)
- Sposobów zabezpieczeń druków i ochrony marki
- Podłoży drukowych.
Serdecznie zapraszamy Państwa do współtworzenia tego wydania „Świata DRUKU” i zgłoszenia swojej firmy do zestawień tematycznych, które znajdą się w tym numerze.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu