Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Badanie rynku „Branża upominków reklamowych w obliczu epidemii”

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zaprasza przedsiębiorców z branży do wzięcia udziału w ogólnopolskim badaniu dotyczącym wpływu epidemii koronawirusa na branżę upominków reklamowych w Polsce. Ankieta skierowana jest do przedsiębiorców z branży upominków reklamowych i szeroko pojętej reklamy. Jej wyniki będą stanowić materiał wyjściowy we wszystkich działaniach podejmowanych przez branżę i jej przedstawicieli.

Polska Izba Książki pisze do premiera

Prezes Polskiej Izby Książki – Włodzimierz Albin – wystosował pismo do prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, wiceprezesa Rady Ministrów i ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego oraz do ministra rozwoju Jadwigi Emilewicz w sprawie niezbędnego wsparcia dla podmiotów z obszaru książki. Do listu zostało dołączone obszerne podsumowanie ankiety (o której pisaliśmy TUTAJ), dotyczącej aktualnej sytuacji w branży wydawniczo-księgarskiej.

I Ty możesz wesprzeć walkę z pandemią – włącz się do akcji!

Wiele firm związanych z poligrafią, działających na polskim rynku, czynnie włączyło się do walki z agresywnym koronawirusem. Jedni – jak np. RSC Auto ID Distribution i OOH magazine – organizują zbiórki pieniężne i rzeczowe, których efekty zostaną przekazane bezpośrednio do odpowiednich służb lub na zakup środków ochronnych i sprzętu medycznego, inni informują – jak np. Ptak Warsaw Expo, Kunke Poligrafia wraz z partnerem Symbio Media Group, HP czy firmy skupiające się na druku 3D – o podejmowanych działaniach mających wspomóc służbę zdrowia.

Zobacz, jak możesz pomóc.

FRP pisze do premiera ws. tarczy antykryzysowej

Forum Rozwoju Przemysłu – dobrowolne porozumienie zawarte pomiędzy organizacjami branżowymi funkcjonującymi w sektorze przemysłowym – wystosowało do premiera Morawieckiego list w imieniu producentów kluczowych dla Polski branż, w którym przedstawione zostały uzgodnione wspólnie postulaty i propozycje zmian ustawowych. Jak czytamy w jego wstępie, „proponowane rozwiązania powinny wprowadzać wystarczające mechanizmy zabezpieczające przedsiębiorstwa zarówno krótko, jak i długoterminowo. Niezmiernie apelujemy o wprowadzenie realnych rozwiązań chroniących przedsiębiorstwa przez skutkami epidemii. Obecnie kluczowym jest zapewnienie płynności tysiącom przedsiębiorstw i zapewnienie milionów miejsc pracy”.

Działania PIAP na rzecz przedsiębiorców w obliczu epidemii

Polska Izba Artykułów Promocyjnych, wsłuchując się w głosy zrzeszonych przedsiębiorców, przedstawiła władzom RP propozycję konkretnych rozwiązań, mających na celu zapobiec problemom, z którymi już dziś mierzą się reprezentanci branży upominków reklamowych i szeroko pojętej reklamy. Dodatkowo Izba uruchomiła dla swoich członków prawną infolinię kryzysową.

Polska Izba Druku apeluje do premiera

Polska Izba Druku przesłała do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego pismo w sprawie sposobu natychmiastowej poprawy sytuacji firm w branży poligraficznej.

Branża wydawniczo-księgarska wobec zagrożeń wynikających z epidemii

Polska Izba Książki w dniach 23–27 marca 2020 r. przeprowadziła anonimową ankietę wśród właścicieli firm i osób zarządzających firmami z branży wydawniczo-księgarskiej. Jej celem była ocena skali problemów i zagrożeń w okresie epidemii. Wyniki badania zostały opracowane przez Polską Izbę Książki i Bibliotekę Analiz.

Nowe kompetencje API Folie Polska po przekształceniach

Firma API Folie Polska, lokalny oddział API Foilmakers, wdraża nowe procedury związane z niedawnymi przekształceniami na poziomie właścicielskim oraz z obecną sytuacją rynkową w skali globalnej. Jak zapewnia Katarzyna Kozińska – dyrektor zarządzająca, sytuacja w firmie jest stabilna m.in. z uwagi na wdrożoną na nowo produkcję w zakładach w Livingston (Szkocja). Z uwagi na przekształcenia wewnątrz całej spółki, jej polski oddział uzyska wkrótce nowe kompetencje związane z obsługą nowych rynków i segmentów produktowych.

Amatec nagrodzony za najlepszy serwis

Firma Amatec Polska zdobyła tytuł „Najlepszego serwisu Kornit Digital w Europie” w roku 2019. To już trzecia nagroda firmy w tej kategorii, tym razem rozszerzonej o sprzedaż farb i części zamiennych. Wyróżnienie przyznawane jest co roku jednemu spośród wszystkich dystrybutorów tej marki na naszym kontynencie.

Igepa poszerza portfolio

Igepa Polska poinformowała o poszerzeniu swojego portfolio o produkty z zakresu oświetlenia LED – moduły i taśmy LED oraz zasilacze marki Nextec, przeznaczone do różnorodnych zastosowań, takich jak kasetony, litery przestrzenne, prezentery itp.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.