Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Blueprint Live czyli Fujifilm na targach Fespa 2022

Firma Fujifilm poinformowała o intensywnych przygotowaniach do targów Fespa 2022 (Berlin, 31 maja – 3 czerwca). Dla producenta będzie to pierwszy od dwóch lat udział w roli wystawcy na dużej wystawie branżowej (i jednocześnie największa od ponad pięciu lat obecność na targach organizowanych przez stowarzyszenie FESPA). Będzie to także pierwsza okazja do zaprezentowania szerokiej publiczności wielkoformatowych maszyn z serii Acuity – Prime i Ultra R2.

Zakład w Husum zwiększy produkcję tektury litej

Metsä Board w ubiegłym roku poinformowała o inwestycji mającej zwiększyć potencjał produkcyjny zakładu w Husum w zakresie tektury litej o 200 tys. ton rocznie. Jak informuje producent, obecnie w zakładzie są prowadzone prace inżynieryjne, a od kilku miesięcy również roboty budowlane. Maszyna do produkcji tektury zostanie przedłużona o 54 m (wymaga to m.in. przedłużenia części podziemnej hali). Jej uruchomienie planowane jest na jesień 2023 r., a osiągnięcie pełnej zdolności produkcyjnej na koniec 2025 r.

Droższe płyty aluminiowe do druku offsetowego

Firma Fujifilm zapowiedziała wprowadzenie dwucyfrowej podwyżki cen płyt aluminiowych do druku offsetowego, która zacznie obowiązywać od 1 czerwca 2022 r. Tak znaczna korekta wynika z silnie odczuwanej na przestrzeni ostatnich miesięcy zmiany cen zakupu surowego aluminium oraz z rosnących kosztów energii i kosztów związanych z logistyką łańcuchem dostaw wszystkich surowców niezbędnych do produkcji płyt.

Na Fespie 2022 nie zabraknie marek Durst, Vanguard oraz Elitron

Tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo zbliża się wielkimi krokami, a liczba firm (w tym wielkich, globalnych graczy) zapowiadających swój udział w tym wydarzeniu wskazuje, że będzie to jedna z największych edycji. W Berlinie w dn. 31 maja – 3 czerwca swoją ofertę zaprezentują m.in. firmy Durst, Vanguard oraz Elitron, o czym informuje firma LFP Industrial Solutions, polski dystrybutor rozwiązań tych marek.

Oprogramowanie Tilia Labs na polskim rynku

W marcu tego roku firmy Digiprint i Tilia Labs podpisały umowę dystrybucyjną. Tym samym drukarnie, przetwórcy tektury i przygotowalnie fleksograficzne działające na polskim rynku zyskały łatwy dostęp do programów impozycyjnych kanadyjskiego producenta.

Avery Dennison inwestuje 60 mln euro w Europie

Korporacja Avery Dennison poinformowała o szczegółach swoich dwóch dużych inwestycji na terenie Europy, których celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych i poprawa wydajności istniejących fabryk, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na oferowane przez firmę materiały do produkcji etykiet i opakowań.

Cło na papier z Chin – palący problem

Polska Izba Druku przesłała do redakcji „Świata DRUKU” list od jednego z polskich wydawnictw, w którym poruszony został problem dotyczący planowanego wygaśnięcia cła na papier powlekany sprowadzany z Chin, co powinno nastąpić z dn. 5 lipca 2022 r. Jak zaznacza autor, faktyczne wygaśnięcie cła z pewnością poprawiłoby sytuację złej dostępności materiału na rynku, „ukrócając praktyki unijnych producentów papieru”, dlatego zwraca się z prośbą o dopilnowanie i nagłośnienie tematu.

Sklep internetowy dla drukarń

Firma Zinart uruchomiła sklep internetowy, zawierający pełną ofertę przedsiębiorstwa skierowaną do drukarń offsetowych, fleksograficznych oraz cyfrowych wielkoformatowych. Odwiedzający witrynę klienci, poza możliwością wyboru interesującego ich asortymentu, mogą też liczyć na promocje dotyczące wybranych produktów. Funkcjonalność sklepu i dostępne tu opcje będą sukcesywnie rozbudowywane.

Unikatowe, piękne, interesujące

W siedzibie głównej Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 28–42) dostępna jest w Gabinecie Opakowań Firm Warszawskich ciekawa wystawa opakowań o rozmaitych formach, wykonanych z różnych tworzyw, pochodzących z dwudziestolecia międzywojennego, a także sprzed 1914 r., z czasu II wojny światowej oraz lat powojennych. Warto także wybrać się na ul. Ząbkowską 23/25 do Muzeum Drukarstwa, które w swoich zbiorach ma zabytki sztuki drukarskiej, edytorskiej, graficznej i introligatorskiej oraz maszyny i przyrządy używane przez dawnych drukarzy. W Noc Muzeów (14 maja) wstęp bezpłatny.

Piktogramy ułatwiające segregację opakowań

Fundacja ProKarton, zajmująca się m.in. edukacją społeczną z zakresu budowania świadomości ekologicznej Polaków, opracowała pakiet piktogramów, które producenci wprowadzający na rynek płynną żywność w kartonach mogą wykorzystać na swoich opakowaniach. Oznaczenia te w prosty, obrazowy sposób pokazują, gdzie należy wyrzucić zużyty karton, a prawidłowa selektywna zbiórka opakowań jest podstawą recyklingu i ponownego wykorzystania cennych surowców wtórnych.

Z ostatniej chwili

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, poszerzył gamę bezdrzewnych papierów powlekanych Magno o nowy wysokojakościowy produkt – Magno Web. Nowe papiery są przeznaczone do rolowego druku offsetowego (technologia Heatset) oraz dostosowane do offsetowego druku arkuszowego (przy użyciu modułu CutStar) i druku cyfrowego (High-speed Inkjet).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.