Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Powiększa się grono członków PIAP

Jak poinformowała Polska Izba Artykułów Promocyjnych, w drugim kwartale 2019 r. jej szeregi zasilili nowi członkowie – są to firmy: Pro Media Plus Sp. z o.o., Symbio Media Group Sp.z o.o. i Vasco Electronics Sp.z o.o. S.K.A.

HP otwiera centrum badań i rozwoju druku 3D

W Barcelonie powstało Centrum Doskonałości Druku 3D i Produkcji Addytywnej firmy HP – największe na świecie i najbardziej zaawansowane centrum badań i rozwoju pracujące nad technologiami wspierającymi 4. rewolucję przemysłową. Na powierzchni 14 tys. m2 nad udoskonaleniem współczesnych procesów produkcyjnych pracować będą eksperci w dziedzinie druku 3D, wytwarzania addytywnego, inżynierii systemowej, analizy danych, oprogramowania, materiałoznawstwa, projektowania czy aplikacji.

PBKG zbiera podpisy ws. zmiany ministra odpowiedzialnego za poligrafię

Kilka dni temu pisaliśmy o inicjatywie Jacka Kuśmierczyka, kanclerza Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga, który wystosował do premiera RP list, w którym „w imieniu społeczności polskich poligrafów i konwerterów” zwraca się z „prośbą o zmianę ministra odpowiedzialnego za przemysł poligraficzny” (o szczegółach przeczytasz TUTAJ). Aby akcja była skuteczna, potrzebne jest poparcie jak największej liczby osób związanych z sektorem poligrafii – można to zrobić podpisując petycję on-line (dostępna TUTAJ).

Seria C800 firmy OKI Europe nagrodzona

Ultrakompaktowe, kolorowe drukarki A3 serii C800 firmy OKI Europe zostały wyróżnione nagrodą „Editor’s Choice” magazynu Print IT Reseller. Urządzenia te zajmują niewielką powierzchnię i umożliwiają firmom drukowanie codziennych dokumentów biznesowych, drukowanie na banerach o długości do 1,3 m i na wstępnie ciętych nośnikach (np. etykiety cenowe, kołnierze na butelki czy zawieszki).

Leasing napędza rozwój polskich firm

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu (ZPL), w tym i kolejnym roku firmy chcą inwestować. Takie cele stawia sobie 74 proc. średnich i 61 proc. małych firm. Podobne dane przekazuje Santander Leasing – z badania „Leasing Index 2019” wynika, że ponad połowa (56 proc.) małych polskich przedsiębiorstw zamierza zwiększyć skalę swej działalności. Stanowi to wzrost aż o 21 proc. w stosunku do 2016 r.

Katalog polskich plakatów na papierze Antalis

W czerwcu br. Warszawa gościła European Design Festival. Interesującym elementem imprezy była zorganizowana przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) w Wilanowie wystawa plakatów, otwierająca wydarzenie. Towarzyszyła jej publikacja – katalog plakatów – wydrukowana na papierze sprzedawanym przez firmę Antalis, dystrybutora papieru, systemów opakowaniowych oraz tworzyw sztucznych wykorzystywanych w komunikacji wizualnej.

Stora Enso rozszerza dostępność biokompozytów

Firma Stora Enso poinformowała o rozszerzeniu dostępności bazujących na drewnie biokompozytów DuraSense. Są one obecnie oferowane także klientom działającym na rynkach kosmetyków, żywności oraz produktów premium, którzy poszukują proekologicznej alternatywy dla opakowań z tworzyw sztucznych, spełniającej wymagania dotyczące walorów estetycznych oraz dotykowych.

API organizuje praktyki dla studentów

API Group, brytyjski producent specjalistycznych podłoży – folii, laminatów i materiałów holograficznych, poinformowała o utworzeniu dwóch stanowisk pracy w swoich zakładach w Livingston (Wlk. Brytania). Możliwość odbycia praktyk zawodowych w środowisku produkcyjnym otrzymają studenci 5. roku inżynierii chemicznej z Uniwersytetu w Edynburgu.

PBKG pisze do premiera ws. zmiany ministra

Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga, Jacek Kuśmierczyk, wystosował do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego list, w którym „w imieniu społeczności polskich poligrafów i konwerterów” zwraca się z „prośbą o zmianę ministra odpowiedzialnego za przemysł poligraficzny”. W piśmie, datowanym na 3 lipca 2019 r., wskazuje, że obecne, trwające od 1951 r. przyporządkowanie branży resortowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest anachronizmem nie przystającym do rzeczywistej działalności i osiągnięć tej dziedziny gospodarki.

Ukazał się 500. numer „Biblioteki Analiz”

Jak podała spółka Biblioteka Analiz, światło dzienne ujrzał 500. numer dwutygodnika „Biblioteka Analiz” – pisma branżowego rynku wydawniczo-księgarskiego. Ukazuje się ono od 19 lat, adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.

Z ostatniej chwili

Trwają przygotowania do przyszłorocznej, drugiej edycji targów PCI Days 2020, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2020 r. w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa skierowana do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie maszyny do produkcji, surowce, opakowania, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.

Prognozując trendy na 2020 r., Xerox ogłosił, że w przyszłym roku królować będzie kolor bezbarwny. Uzasadniając ten wybór, Beatriz Custode, Colour Customisation & Engineering Services w firmie Xerox, powiedział: „Może on wzmocnić kolor, rozjaśnić go, czasami może sprawić, że kolor będzie bardziej nasycony”. Technologia druku Xerox – taka jak iGen 5 Press, Iridesse Production Press i nowy PrimeLink C9065/C9070 – pozwala twórcom używać przezroczystego toneru w swoich projektach równie łatwo, jak w przypadku innych kolorów.

Rozpoczęła się rejestracja zwiedzających na 16. edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2020 (12–14 lutego 2020 r.). Organizator wydarzenia zachęca do skorzystania ze strony internetowej, gdzie już uruchomiony został formularz rejestracji zaproszeń. Jak to działa?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu