Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Stora Enso „Liderem Przemysłu 2018”

Stora Enso uzyskała tytuł „Lidera Przemysłu 2018” w dorocznym rankingu Sustainable Brand Index B2B – najważniejszym raporcie badawczym w Skandynawii, uwzględniającym przedsiębiorstwa wdrażające politykę zrównoważonego rozwoju i działające w trybie B2B (business-to-business). Znalazło się w nim ponad 100 firm, reprezentujących kilkanaście gałęzi szwedzkiego przemysłu.

Targi Packaging Innovations w służbie ekologii

Przedstawiciele Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations poinformowali, że w związku z przyjęciem przez Parlament UE przepisów dotyczących zakazu produkcji plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, mających wejść w życie w 2021 r., chcą przyłączyć się do akcji i promować zrównoważoną i ekologiczną produkcję opakowań. W tym celu zamierzają rozwinąć istniejącą już strefę Ekopack podczas zbliżającej się 11. edycji targów (2–3 kwietnia 2019r.).

Droższe farby i lakiery Siegwerk

Z początkiem lutego 2019 r. firma Siegwerk podniesie ceny wszystkich farb i lakierów do produkcji opakowań i etykiet w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Wzrost cen związany jest z permanentnym na przestrzeni minionego roku wzrostem kosztów surowców wykorzystywanych do wytwarzania farb i lakierów, takich jak fotoinicjatory, monomery UV, żywice akrylowe, pigmenty, izocyjaniany oraz dodatki specjalistyczne.

Koenig & Bauer i Durst Phototechnik zakładają spółkę

Firmy Koenig & Bauer AG oraz Durst Phototechnik AG z Brixen we Włoszech podpisały list intencyjny dotyczący utworzenia spółki joint venture (z równymi udziałami) mającej na celu przyspieszenie rozwoju technologii do druku cyfrowego przeznaczonych dla klientów z branży składanych opakowań kartonowych i tektury falistej. Siedziba spółki ma mieć siedzibę w Niemczech.

PIAP ponownie walczy o zmiany w podatkach

Polska Izba Artykułów Promocyjnych od lat podejmuje działania na rzecz podniesienia uciążliwych limitów kwotowych na nieodpłatne przekazanie prezentów osobom trzecim, apelując do Ministerstwa i lobbując wśród pokrewnych stowarzyszeń biznesowych. W Polsce większość upominków jest obciążona 23% podatkiem VAT. Opodatkowaniu nie podlegają jedynie prezenty o małej wartości – do 100 zł, jeśli prowadzona jest ewidencja obdarowanych, oraz do 10 zł, jeśli ewidencji nie ma. Są to jedne z najbardziej restrykcyjnych regulacji w Europie.

Szwajcarzy etykietują z NiceLabel

Szwajcarska sieć handlu detalicznego Coop współpracuje z NiceLabel, producentem oprogramo­wania do projektowania etykiet i systemów zarządzania etykietami. Celem jest poprawa wydajności i procedur etykietowania w zakładach i sklepowych piekarniach. Współpraca obejmuje projektowanie, zarządzanie, utrzymanie jakości oraz produkcję etykiet żywności, zawierających informacje o alergenach, składzie i wartości odżywczej, przedstawione w spójny i identyfikowalny sposób.

Smurfit Kappa przejmuje francuski Papcart

Grupa Smurfit Kappa poinformowała o przejęciu francuskiej firmy Papcart, specjalizującej się w druku offsetowym i przetwarzaniu opakowań z tektury i tektury falistej. Transakcja ta umożliwia Smurfit Kappa poszerzenie oferty o pełną gamę opakowań produktów luksusowych, w tym alkoholi, FMCG i typu bag-in-box.

Opolgraf stworzył nową markę

Opolgraf to już nie tylko drukarnia dziełowa – firma wprowadziła na rynek nową markę personalizowanych notesów i planerów. Produkty są dostępne w kilku wersjach oprawy i charakteryzują się wysoką jakością druku i wykończenia.

Polska Izba Druku zrywa współpracę z RemaDays

Polska Izba Druku poinformowała o zerwaniu współpracy z Międzynarodowymi Targami Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw z powodu nie wpuszczania grup uczniowskich pod opieką nauczyciela na targi. PID podjęła decyzję po wymianie korespondencji i utrzymaniu przez organizatora targów swojego stanowiska.

Pantone ogłasza kolor roku 2019

Od 20 lat firma Pantone poprzez wybór Koloru Roku wpływa na decyzje dotyczące rozwoju produktów i zakupów w wielu branżach, w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym, a także w zakresie produktów, opakowań i projektowania graficznego. W nadchodzącym roku królującym kolorem będzie Pantone 16-1546 Living Coral.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu