Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Quad/Graphics Europe przejmuje Peppermint

Quad/Graphics Europe sfinalizował przejęcie Peppermint Warszawa, strategiczno-kreatywnej agencji full-service, od 16 lat specjalizującej się w tworzeniu i realizacji kampanii ATL, BTL i digital. Quad/Graphics to globalny dostawca usług marketingowych i poligraficznych dla szerokiego grona odbiorców: właścicieli marek, sieci handlowych czy wydawców czasopism, wśród których jest wiele światowych marek.

Heidelberg przejmuje MBO Group

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG ogłosiła przejęcie międzynarodowej grupy MBO, która od ponad 50 lat działa w branży introligatorskiej i postpress. Tym samym Heidelberg planuje rozszerzyć swoją ofertę kierowaną do firm zajmujących się drukiem offsetowym oraz końcową obróbką produktów drukowanych cyfrowo, a także uzyskać nowych klientów z branży farmaceutycznej.

Kolbus skupia się na opakowaniach

Grupa Kolbus dokonała przejęcia brytyjskiej spółki Autobox Machinery wraz z podległą jej firmą British Converting Solutions (BCS). Mająca siedzibę w Houghton Regis na północ od Londynu firma BCS to jeden z liczących się producentów maszyn służących do wytwarzania pudeł z tektury falistej. Dla Kolbusa transakcja ta jest kolejnym krokiem w procesie zmiany profilu działalności firmy, czyli odejścia od produkcji maszyn introligatorskich na rzecz urządzeń przeznaczonych dla branży opakowaniowej.

PARP oferuje bezzwrotne dotacje na inwestycje i doradztwo wzornicze

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój przygotowała bezzwrotną dotację ze środków unijnych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Dofinansowanie mogą otrzymać projekty doradcze w zakresie projektowania oraz inwestycje na zakup maszyn i urządzeń.

Multicam Plus sprzedaje plotery Agfy

We wrześniu br. Agfa podpisała umowę agencyjną z Multicam Plus – dostawcą zaawansowanych rozwiązań produkcyjnych dla przedsiębiorstw z branży meblarskiej. Dotyczy ona sprzedaży bazujących na energooszczędnej technologii UV LED ploterów inkjetowych z serii Anapurna i Jeti oraz sterującego nimi oprogramowania Asanti.

Walstead kupił LSC Communications

Walstead Group Limited z siedzibą w Londynie, niezależna komercyjna grupa poligraficzna w Europie, w ostatnich dniach września br. dokończyła transakcję przejęcia europejskiego oddziału firmy poligraficznej LSC Communications, Inc., z siedzibą w Polsce.

Polska Izba Druku pisze do premiera ws. cen prądu

Polska Izba Druku w imieniu kilkudziesięciu tysięcy pracowników zatrudnionych w branży poligraficznej wystosowała do premiera Mateusza Morawieckiego pismo w sprawie nagłego, skokowego wzrostu cen energii elektrycznej dla przedsiębiorstw tego sektora. Podpisany pod listem prezes PID Leszek Wojtczuk zaznaczył w nim jednak, że to niekorzystne zjawisko, nieawizowane wcześniej przez rząd, dotyczy całej polskiej gospodarki.

Muzeum Książki Artystycznej ma już 25 lat

Otwarte 1 października 1993 r. przez Zbigniewa Brzezińskiego Muzeum Książki Artystycznej, prowadzone przez Jadwigę, Janusza i Pawła Tryznów, w tym roku obchodzi srebrny jubileusz. Muzeum ma siedzibę w zabytkowej willi Henryka Grohmana, znajdującej się w pofabrycznym kompleksie włókienniczym Księży Młyn w Łodzi. Zostało powołane przez fundację Correspondance des Arts jako miejsce inspiracji i propagowania idei książki artystycznej oraz korespondencji sztuk.

Polski sektor poligraficzny liderem w Europie Środkowo-Wschodniej

18 września 2018 r., w Sali Notowań GPW w Warszawie, odbyła się prezentacja siódmego już raportu pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. Respondentami ankiety przeprowadzonej w maju i czerwcu br. były osoby ze ścisłego kierownictwa 266 firm poligraficznych.

Polski sektor poligraficzny pod względem przychodów na poziomie 3,38 mld EUR pozostaje największym w Europie Środkowo-Wschodniej i plasuje się na 7. miejscu w Unii Europejskiej. Jest to awans o jedną pozycję w porównaniu z poprzednią edycją badania.

Fuzja na polskim rynku poligraficznym

Warszawskie spółki Reprograf SA i Grafikus Systemy Graficzne Sp. z o.o. podpisały umowę inwestycyjną, na mocy której stworzą nową firmę: Reprograf-Grafikus SA. Planowana data połączenia to 1 stycznia 2019 roku. Obydwa podmioty to wiodący dystrybutorzy maszyn i urządzeń oraz materiałów konsumpcyjnych na rynku poligraficznym,obecni na polskim rynku od kilkudziesięciu lat. Ich klientami są drukarnie z wielu sektorów.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu