Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Onlineprinters zwiększa obecność w Europie

Niemiecka drukarnia internetowa Onlineprinters systematycznie inwestuje, by ugruntować swoją pozycję rynkową. W ostatnim czasie nabyła niemiecką firmę zajmującą się obróbką po druku – RIB Industrie-Buchbinderei z siedzibą w bawarskim Waldbüttelbrunn, a także przejęła hiszpańskie firmy zajmujące się drukiem wielkoformatowym – Copysell i SombraCero.

Chroma tworzy „poligraficzne Allegro”

Chroma, jedna z największych polskich drukarni internetowych, proponuje firmom udział we wspólnej platformie e-commerce. Program Reseller 3.0 to przeniesienie do branży poligraficznej modelu z powodzeniem zastosowanego przez takie firmy jak Booking.com, Amazon czy Allegro.

Wysiłki Metsä Board na rzecz środowiska ponownie docenione

CDP, międzynarodowa organizacja non-profit, ponownie wyróżniła osiągnięcia przedsiębiorstwa Metsä Board należącego do Metsä Group. Firma uzyskała ocenę A w programach CDP Woda i CDP Lasy. Ponadto uzyskała ocenę A w rankingu zaangażowania dostawców CDP, który ocenia działania przedsiębiorstw w zakresie ograniczania emisji dwutlenku węgla pochodzących z paliw kopalnych oraz w motywowaniu całego łańcucha dostaw do łagodzenia zmian klimatycznych. Wcześniej w tym roku Metsä Board znalazła się po raz czwarty z rzędu na Liście A – Klimat CDP.

Polski oddział Sun Chemical z prestiżowymi nagrodami

Polski oddział Sun Chemical – po raz kolejny już – otrzymał dwa prestiżowe tytuły: Gazele Biznesu i Diamenty Forbesa. To dowód uznania dla rodzimej filii tego globalnego producenta farb, lakierów, powłok i innych rozwiązań materiałowych, wykorzystywanych w wielu segmentach rynku poligraficznego, jak też w innych branżach.

Pirells Innovative Calendar 2020

Tegoroczna, szósta edycja kalendarza wydawanego przez firmę Pirells Innovative, specjalizującą się w produkcji opakowań, inspirowana jest trylogią „Millenium” Stiega Larssona oraz jej główną bohaterką – Lisbeth Salander. Pirells Innovative Calendar 2020 to dwanaście kart opowiadających emocjonalną historię o ludzkich słabościach i wartościach, którymi każdy człowiek kieruje się w życiu. Mroczne kadry uzupełniają hasła zachęcające do głębszej analizy i własnej interpretacji opowiadanej historii.

Wyniki Stora Enso za 4. kwartał 2019 r. i prognozy na 2020 r.

Firma Stora Enso podała wyniki finansowe za 4. kwartał 2019 r. oraz za cały ubiegły rok. W ostatnich trzech miesiącach minionego roku skandynawski koncern odnotował rekordowy poziom przepływów gotówkowych z działalności operacyjnej, które zamknęły się kwotą 721 mln euro (ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r.). Prognozy na lata 2020–2021 zakładają dalsze, aktywne zarządzanie polityką kosztową w ramach wdrożonego programu ochrony zyskowności. Firma spodziewa się też dalszych trudności rynkowych, związanych m.in. z niepewnością geopolityczną w skali świata.

Perspektywy światowego rynku etykiet

Organizacja badawcza Smithers opublikowała raport pt. „Przyszłość drukowania etykiet do 2024 r.”. Zawiera on szczegółowe informacje rynkowe i prognozy dla globalnego przemysłu drukowania etykiet oraz ekspercką analizę kluczowych trendów wpływających na przemysł druku etykiet do 2024 r. W raporcie czytamy, że światowy rynek druku etykiet rynek stale rośnie i w przedziale lat 2014–2019 na koniec tego okresu osiągnął wartość 41,02 mld dol. Analitycy przewidują, że ta tendencja się nie zmieni i w roku 2024 wartość ta wyniesie 49,9 mld dol.

Komori przejmuje MBO

Komori Corporation, japoński producent maszyn drukujących, i niemiecka Grupa MBO, specjalizująca się w rozwiązaniach do postpressu, podpisały 6 lutego umowę, która stanowi wstęp do wejścia MBO w skład Grupy Komori. Jest to kolejna próba przejęcia niemieckiego producenta – w ciągu ostatnich 18 miesięcy fiaskiem zakończyły się działania koncernu Heidelberg. Umowę muszą zatwierdzić odpowiednie organy ds. ochrony konkurencji, jednak wydaje się, że nic nie stanie jej na przeszkodzie – działalność obu firm nie dotyczy tego obszaru. Jeśli rzeczywiście nic jej nie zablokuje, finalne porozumienie powinno zostać zawarte 1 kwietnia br.

Węgierska maszyna fleksograficzna doceniona za design

Węgierska firma Varga-Flexo Ltd., dostawca rozwiązań dla fleksografii, za swoją maszynę Oktoflex zdobyła nagrodę w konkursie Big See Product Design Award 2019. Konkurs jest organizowany przez słoweńską organizację Big, która zrzesza osoby, instytucje i firmy z 19 krajów z Europy Południowo-Wschodniej, działające w wielu sektorach gospodarki; jej głównym celem jest promowanie innowacyjności i kreatywności. W Polsce wyłącznym dystrybutorem maszyn Oktoflex jest firma Flekso Serwis.

Polski producent opakowań przyspiesza rozwój

Sebastian Śliwa, współzałożyciel Akomex oraz mniejszościowy udziałowiec spółki, zawarł warunkową umowę zakupu, na podstawie której z grupą menedżerów zamierza nabyć należące do Highlander International Partners 69,5% udziałów spółki Akomex z siedzibą w Starogardzie Gdańskim. Przejęcie zostanie wsparte przez fundusz Accession Mezzanine Capital IV, któremu doradza Mezzanine Management. Transakcja ta wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia warunków zawieszających określonych w umowie.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.