Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Globalne Zobowiązanie do Nowej Gospodarki Tworzywami Sztucznymi

Stora Enso poinformowała o podpisaniu Globalnego Zobowiązania do Nowej Gospodarki Tworzywami Sztucznymi (New Plastics Economy Global Commitment), którego celem jest ograniczanie i eliminowanie – już u źródeł ich powstawania – odpadów plastikowych i związanych z nimi zanieczyszczeń oraz stworzenie nowych norm.

Wiosenny przegląd maszyn postpress

Przedsiębiorstwa poligraficzne z terenu Małopolski do 30 czerwca 2019 r. mogą skorzystać z bezpłatnego przeglądu maszyn postpress, obejmującego przede wszystkim weryfikację poprawnego funkcjonowania urządzenia. Darmową wizytę zespołu serwisowego oferuje firma MMDS Machines. Klient płaci za dojazd serwisantów na miejsce oraz wszelkie naprawy i działania konserwacyjne.

Majówka w Muzeum Papiernictwa

Specjalnie na długi weekend majowy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju przygotowało kilka ciekawych propozycji. W ramach biletu wstępu zwiedzający będą mogli obejrzeć trzy interesujące wystawy, o których poniżej.

Circle Media Group pozbywa się drukarni

Holenderska grupa Circle Media poinformowała o restrukturyzacji całej swojej działalności związanej z drukiem. Jako powód podano „bardzo duże spadki nakładów”. Austriacka drukarnia zostanie postawiona w stan upadłości i definitywnie zamknięta, a dla drukarni w Belgii, Niemczech i Hiszpanii grupa będzie szukać nowych właścicieli. Następnie firma skupi się na działalności marketingowej.

Firma EyeC zadbała o przejrzystość portfolio

Firma EyeC, producent systemów kontroli wizyjnej, poinformowała o zmianie nazw i uszeregowaniu zgodnie z funkcjami produktów linii ProofRunner: Web, Sheetfed, Carton Folder Gluer oraz Carton Sorter. Zmiana ma na celu zwiększenie przejrzystości stale rosnącego portfolio.

Heidelberg wzmacnia współpracę z IST Metz

Niemiecki producent będzie ściślej współpracować z firmą IST Metz w zakresie dostaw osprzętu do utrwalania wydruków promieniowaniem UV LED. Rozszerzenie kooperacji dotyczy sektora arkuszowych maszyn offsetowych – IST Metz będzie dostarczać LED-owe systemy utrwalania do nowych mało- i średnioformatowych Speedmasterów oraz zestawy do wyposażenia w tę technologię starszych maszyn z tej serii (z 2004 roku i późniejszych).

Pożegnanie Michała Kridla

Właściciele i pracownicy firmy Pasja z Mikołowa z wielkim żalem zawiadamiają, że 16 kwietnia zmarł dyrektor drukarni ś.p. Michał Kridel. „Od ponad 20 lat związany z Pasją, współtwórca naszych sukcesów i towarzysz codziennych zmagań. Był z nami każdego dnia – ze swoim uśmiechem, przewieszoną przez ramię torbą, spokojny. Był od zawsze. Po prostu – nasz Misiek. Będzie nam Go brakowało”.
Pogrzeb odbył się we wtorek, 23 kwietnia o godz. 11 w kościele św. Gerarda w Gliwicach oraz na Cmentarzu Centralnym przy ul. Kozielskiej 120.

Zespół „Świata DRUKU” składa Rodzinie i współpracownikom Zmarłego najszczersze wyrazy współczucia.

Abris sprzedaje spółkę CheMeS firmie Innova Capital

17 kwietnia 2019 r. Abris Capital Partners podpisał wiążącą umowę sprzedaży spółki CheMeS M. Szperlinski sp. z o.o., specjalizującej się w produkcji etykiet samoprzylepnych i termokurczliwych. Nabywcą jest fundusz private equity Innova Capital.

Sprzedany oddział flekso Kodaka teraz pod szyldem Miraclon

Jesienią ubiegłego roku firma Eastman Kodak podpisała umowę o sprzedaży działu opakowań fleksograficznych (Flexographic Packaging Division) angielskiemu funduszowi inwestycyjnemu Montagu Private Equity (pisaliśmy o tym TUTAJ). W wyniku porozumienia nabywca powołał nową niezależną firmę pod nazwą Miraclon, która stanowi kontynuację działu flekso Kodaka i ma nadal zajmować się rozwijaniem, produkcją i sprzedażą produktów Kodaka przeznaczonych dla branży opakowań i etykiet.

Firma EFI zostanie przejęta przez grupę kapitałową Siris

Jak poinformowała firma EFI, została podpisana ostateczna umowa, na mocy której EFI zostanie przejęta przez grupę kapitałową Siris LLC. Łączna cena transakcji, która ma być sfinalizowana do końca trzeciego kwartału 2019 r., wynosi ok. 1,7 mld dol.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu