Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Sektor leasingowy podsumowuje rok 2019

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy podał, że w 2019 r. firmy leasingowe udzieliły łącznego finansowania na poziomie 77,8 mld zł. W większości były to środki wydane na inwestycje firm, przedsiębiorstwa stanowią bowiem 99,4% wszystkich klientów polskiej branży leasingowej. Najwięcej jest wśród nich firm mikro i małych (71,5%), a przedsiębiorstwa o obrotach powyżej 20 mln zł mają 27,9-proc. udział wśród klientów branży leasingowej – dowodzą najnowsze dane ZPL. Według najnowszych wyników badania zrealizowanego pod koniec ubiegłego roku przez Komisję Europejską, we wszystkich krajach Unii leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania.

Nowa strona internetowa Antalis

Firma Antalis, zajmująca się dystrybucją papieru, systemów opakowaniowych oraz tworzyw sztucznych służących do komunikacji wizualnej, poinformowała o uruchomieniu nowej strony internetowej antalis.pl. Przebudowana witryna zyskała odświeżony, nowoczesny wygląd oraz wiele nowych funkcji, które podnoszą jakość obsługi obecnych i potencjalnych klientów. Strona jest responsywna, tzn. dostosowuje się do dowolnego urządzenia (komputera, tabletu, smartfona itp.).

Katalog „Firmy opakowaniowe w Polsce”

W odpowiedzi na zainteresowanie użytkowników opakowań oraz odbiorców usług opakowaniowych informacją o ofercie przemysłu opakowań, z jakim spotkał się wydany w 2018 roku katalog „Firmy opakowaniowe, które warto poznać i skorzystać z ich oferty”, wobec wyczerpania nakładu tej publikacji Polska Izba Opakowań zamierza wydać kolejny zbiór ofert pt. „Firmy opakowaniowe w Polsce”.

Nowe inwestycje Grupy Heinzel

Grupa Heinzel zainwestuje blisko 42 mln euro w dalszy rozwój produkcji masy celulozowej w swojej austriackiej fabryce w Pöls. Do końca 2021 r. inwestycja umożliwi produkcję do 100 tys. ton brązowej masy celulozowej, która może być wykorzystana jako surowiec dla brązowego papieru kraftowego, a w przyszłości jako dodatek do produkcji białej masy celulozowej (NBSK).

Metsä Board czwarty rok z rzędu na Liście A CDP

Metsä Board, europejski producent wysokojakościowych tektur z pierwotnych mas włóknistych, po raz kolejny znalazła się na prestiżowej Liście A CDP dotyczącej zapobiegania zmianom klimatu. CDP to globalna, nie nastawiona na zysk, platforma ujawniania informacji o wpływie na środowisko, która zachęca przedsiębiorstwa i rządy do ograniczania emisji gazów cieplarnianych, ochrony zasobów wodnych i lasów. Metsä Board znajduje się na Liście A – Klimat CDP od 2016 roku.

Mimaki będzie sprzedawać drukarki OKI Data

W dniu 6 stycznia 2020 r. firma Mimaki Engineering Co., Ltd. oraz OKI Data Corporation, firma należąca do OKI Group, zawarły umowę na wyłączność dotyczącą międzynarodowej sprzedaży i dystrybucji wielkoformatowych drukarek atramentowych OKI Data, atramentów i innych materiałów oraz części eksploatacyjnych poprzez sieć sprzedaży firmy Mimaki Engineering. Umowa, która zacznie obowiązywać od 1 kwietnia br., stanowi zapowiedziane przez firmy jeszcze w marcu 2019 r. rozszerzenie ich współpracy handlowej w Japonii.

Wypełnij ankietę i pomóż stworzyć raport nt. stanu polskiej branży poligraficznej

Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, KPMG, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Gutenberga, przeprowadzają VIII edycję badania sektora poligraficznego w Polsce pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. „Świat DRUKU”, który objął patronatem to badanie, zaprasza wraz z jego organizatorami do wypełnienia Ankiety poligraficznej 2020.

Szwedzi chcą przejąć BSC Drukarnię Opakowań

Jak podał „Puls Biznesu”, dwie spółki należące do grupy AR Packaging – szwedzki A&R Carton, jeden z większych producentów opakowań kartonowych w Europie oraz jego spółka zależna Colorpack GmbH – ogłosiły wezwanie do sprzedaży akcji BSC Drukarni Opakowań. Za akcje notowanej na GPW spółki z Poznania oferują po 40,38 zł. Chcą zwiększyć udział w akcjonariacie tej spółki z obecnych 60,82 proc. do 100 proc.

Wyzwania polskich MŚP w 2020 r.

Rok 2020 może przynieść wiele zmian dla polskiego sektora MŚP. Firmy powinny odpowiednio przygotować się na najważniejsze wyzwania. Które mogą być najdotkliwsze i wpływać na większość sektora? Zdaniem eksperta Siemens Financial Services spowolnienie gospodarcze, gorsza kondycja finansowa, sytuacja na rynku pracy i potrzeba inwestycji to cztery najtrudniejsze z nich.

PIAP proponuje nowe rozwiązanie w sprawie limitów

Zniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie upominków osobom trzecim to od lat oczko w głowie działań lobbingowych PIAP. Teraz pojawiła się kolejna szansa na poprawę sytuacji firm w tym obszarze, ale w zupełnie innym ujęciu prawnym. Izba wraz z Kancelarią TAX-LEX walczy o zniesienie obowiązku prowadzenia ewidencji upominków, ale nie tylko. Dużym wsparciem dla działań PIAP jest także Krajowa Izba Gospodarcza oraz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.