Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Polski start-up zbuduje gigafabrykę tagów RFID

Polski start-up Talkin’ Things, specjalizujący się w produkcji tagów RFID, sfinalizował rundę inwestycyjną. Łączna wartość środków, które spółka przeznaczy na skalowanie produkcji i dalszy rozwój, opiewa na 20 mln dol. Inwestorami są: TDJ Venture, hiszpańska firma Prosegur dostarczająca nowe technologie dla branży security, oraz Piotr Dębicki – właściciel i prezes spółki Formika, działającej na europejskim rynku opakowań dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego.

Pakiet aplikacji wspierający produkcję wielkoformatową

Podczas targów FESPA Global Print Expo (Berlin, 31 maja – 3 czerwca 2022 r.) firma EFI będzie m.in. promowała poszerzone możliwości nowej usługi IQ do zarządzania produkcją, przeznaczonej dla firm zajmujących się drukiem wielkoformatowym. EFI IQ to pakiet aplikacji dostępnych zarówno w chmurze, jak i w wersji mobilnej. Został on opracowany w celu obniżenia kosztów produkcji i zmaksymalizowania wartości inwestycji klientów wykorzystujących maszyny amerykańskiej marki.

Pomoc dla drukarń fleksograficznych

Nowa Biała Księga opublikowana przez firmę Miraclon szczegółowo analizuje sposób, w jaki opracowana przez nią technologia PureFlexo Printing zapobiega niepożądanej rozlewności farby, która od początku istnienia fleksodruku stanowi główne wyzwanie w przypadku druku rozpuszczalnikowego na foliowych podłożach giętkich. W majowym wydaniu „Świata DRUKU” znajdą Państwo poświęcony temu tematowi obszerny artykuł autora publikacji – Johna Andersona, dyrektora ds. zaawansowanych zastosowań druku w firmie Miraclon.

SoftPlast wśród wystawców wrześniowych targów Festiwal Marketingu

Wśród wystawców wrześniowych targów reklamy i poligrafii Festiwal Marketingu (Warszawa, hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) ponownie pojawi się firma SoftPlast. W jej ofercie można znaleźć produkty wykorzystywane do produkcji szeroko pojętej reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, plandek, namiotów oraz markiz, zasłon i rolet.

Blueprint Live czyli Fujifilm na targach Fespa 2022

Firma Fujifilm poinformowała o intensywnych przygotowaniach do targów Fespa 2022 (Berlin, 31 maja – 3 czerwca). Dla producenta będzie to pierwszy od dwóch lat udział w roli wystawcy na dużej wystawie branżowej (i jednocześnie największa od ponad pięciu lat obecność na targach organizowanych przez stowarzyszenie FESPA). Będzie to także pierwsza okazja do zaprezentowania szerokiej publiczności wielkoformatowych maszyn z serii Acuity – Prime i Ultra R2.

Zakład w Husum zwiększy produkcję tektury litej

Metsä Board w ubiegłym roku poinformowała o inwestycji mającej zwiększyć potencjał produkcyjny zakładu w Husum w zakresie tektury litej o 200 tys. ton rocznie. Jak informuje producent, obecnie w zakładzie są prowadzone prace inżynieryjne, a od kilku miesięcy również roboty budowlane. Maszyna do produkcji tektury zostanie przedłużona o 54 m (wymaga to m.in. przedłużenia części podziemnej hali). Jej uruchomienie planowane jest na jesień 2023 r., a osiągnięcie pełnej zdolności produkcyjnej na koniec 2025 r.

Droższe płyty aluminiowe do druku offsetowego

Firma Fujifilm zapowiedziała wprowadzenie dwucyfrowej podwyżki cen płyt aluminiowych do druku offsetowego, która zacznie obowiązywać od 1 czerwca 2022 r. Tak znaczna korekta wynika z silnie odczuwanej na przestrzeni ostatnich miesięcy zmiany cen zakupu surowego aluminium oraz z rosnących kosztów energii i kosztów związanych z logistyką łańcuchem dostaw wszystkich surowców niezbędnych do produkcji płyt.

Na Fespie 2022 nie zabraknie marek Durst, Vanguard oraz Elitron

Tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo zbliża się wielkimi krokami, a liczba firm (w tym wielkich, globalnych graczy) zapowiadających swój udział w tym wydarzeniu wskazuje, że będzie to jedna z największych edycji. W Berlinie w dn. 31 maja – 3 czerwca swoją ofertę zaprezentują m.in. firmy Durst, Vanguard oraz Elitron, o czym informuje firma LFP Industrial Solutions, polski dystrybutor rozwiązań tych marek.

Oprogramowanie Tilia Labs na polskim rynku

W marcu tego roku firmy Digiprint i Tilia Labs podpisały umowę dystrybucyjną. Tym samym drukarnie, przetwórcy tektury i przygotowalnie fleksograficzne działające na polskim rynku zyskały łatwy dostęp do programów impozycyjnych kanadyjskiego producenta.

Avery Dennison inwestuje 60 mln euro w Europie

Korporacja Avery Dennison poinformowała o szczegółach swoich dwóch dużych inwestycji na terenie Europy, których celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych i poprawa wydajności istniejących fabryk, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na oferowane przez firmę materiały do produkcji etykiet i opakowań.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.