Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Zrób sobie własną koszulkę kibica!

Jesteś kibicem piłkarskim? Możesz być ubrany modnie i mieć oryginalną koszulkę lub czapkę, jakiej nie da się kupić w żadnym sklepie! Wystarczy własny, oryginalny projekt i drukarka, która obsługuje nośniki termotransferowe. Po opracowaniu wzoru trzeba wydrukować naprasowankę i przenieść ją na t-shirt, czapkę lub inną ulubioną rzecz – wszystko może stać się spersonalizowanym gadżetem kibica. Drukarkę dającą takie możliwości oferuje Konica Minolta. To magicolor 1600W, której cena to równowartość zaledwie kilku zwykłych koszulek, jakie można kupić w każdym sklepie.

Stadiony Euro 2012 na znaczkach pocztowych

Poczta Polska wprowadziła 8 czerwca do obiegu cztery znaczki ze stadionami Euro 2012. To oficjalne znaczki wydane przez Pocztę Polską w ramach umowy licencyjnej podpisanej z UEFA. Rarytasem filatelistycznym jest specjalny blok zawierający wszystkie cztery walory. Znaczki, na zlecenie Poczty Polskiej, wyprodukowała Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Firma Sico Polska i drukarnia Opinion uszyły flagę

Firma Sico Polska i drukarnia wielkoformatowa Opinion Strefa Druku z Gliwic wyprodukowały flagę na sobotni, niestety przegrany przez Polaków, mecz z Czechami. 15 czerwca wieczorem flaga była już uszyta i wstępnie złożona. Kosztami jej produkcji podzieliły się obie firmy. Powstawała przez 48 godzin w Gliwicach.

Dwutygodniowe praktyki w Sun Chemical

Firma Sun Chemical, producent farb i pigmentów do druku, ogłasza Program Praktyk Letnich. Dwutygodniowe praktyki odbywać się będą w podwarszawskiej siedzibie firmy w Markach, od lipca do września 2012 r. Praktyki kierowane są do studentów chemii, poligrafii, inżynierii produkcji i kierunków pokrewnych. Nabór trwa do 30 czerwca.

Ricoh wyłączył swoje neony

Czerwiec jest miesiącem, w którym Ricoh prowadzi intensywne działania na rzecz środowiska w ramach „Ricoh Global Eco Action Month”. W tym miesiącu wszyscy pracownicy Ricoh z całego świata angażują się w działalność na rzecz środowiska. Na całą noc 5 czerwca, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska (United Nations World Environment Day), Ricoh wyłączył wszystkie swoje neony, poza eco-billboardami Ricoh znajdującymi się w Nowym Jorku (Times Square), Londynie i Sydney, które w 100% są zasilane energią odnawialną.

Nowa wersja systemu Epicor ERP

Epicor Software Corporation, dostawca oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych, poinformował o wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji systemu do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa Epicor ERP. Nowa wersja została wzbogacona o 300 dodatkowych funkcji, zaprojektowanych z myślą o komforcie użytkowania i wzroście efektywności. Epicor ERP nowej generacji jest już dostępny w 60 krajach, w tym w Polsce.

Laureaci 23. Międzynarodowego Biennale Plakatu

Kolumbia, Ekwador, Indonezja – z tych między innymi krajów przysłano zgłoszenia na 23. Międzynarodowe Biennale Plakatu, organizowane przez Muzeum Plakatu w Wilanowie. Jak zwykle wydarzenie to przyciągnęło uwagę artystów z całego świata – zgłoszono 2165 prac z 49 państw. Plakaty nadesłali zarówno debiutanci, jak i uznani już artyści. W sumie w konkursie wzięło udział 915 twórców.

Serwis próbkowy papierów ozdobnych

W trosce o komfort pracy klientów firma Europapier-Impap uruchomiła usługę serwisową pod nazwą „serwis próbkowy”. Jest ona dedykowana tym, którzy w swojej pracy cenią profesjonalizm i perfekcję. Celem przedsięwzięcia jest pomoc w doborze odpowiednich podłoży do projektów klientów – również tych najbardziej wyszukanych i niestandardowych.

Sharp Optimised Services

Każda firma i każdy pracownik pracują inaczej, dlatego też mają indywidualne wymagania dotyczące optymalnego drukowania i przetwarzania dokumentów. Z tego powodu firma Sharp oferuje usługę Sharp Optimised Services w formie Managed Print Service (MPS) – usługi zarządzania drukiem. Zarządzanie dokumentami jest optymalizowane w trzyetapowym procesie, który powoduje zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów. W tym systemie kluczową rolę odgrywają aktywna ochrona środowiska i bezpieczeństwo poufnych danych firmy.

Leasing sprawdza się w druku

Leasing znajduje coraz szersze zastosowanie w poligrafii, a potwierdzają to najnowsze dane Związku Polskiego Leasingu. W pierwszym kwartale br. polskie firmy leasingowe sfinansowały maszyny i urządzenia poligraficzne o wartości 96 mln zł, czyli o 11% wyższej niż rok temu. Tomasz Sudaj z BZ WBK Finanse & Leasing oczekuje dalszego wzrostu sektora w najbliższych latach, który będzie uzależniony od dostępności pieniądza oraz liczby zamówień zagranicznych.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu