Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Rzeźby z książek

Guy Laramee to kanadyjski artysta multidyscyplinarny – pisze, komponuje, śpiewa, maluje i rzeźbi. Wśród jego rzeźbiarskich dokonań są dwa oryginalne projekty: „Biblios” i „Great Wall”, dwie serie dzieł, dla których materiałem rzeźbiarskim stały się stare, niepotrzebne nikomu książki.

Polski rynek reklamy skurczy się w tym roku

Wartość polskiego rynku reklamowego będzie w br. o 5-10% niższa niż w roku 2012 – prognozują analitycy z czołowych domów mediowych pytani przez Wirtualnemedia.pl. Najbardziej straci prasa, a jako jedyny wyraźnie zyska internet.

Tendencje na rynku leasingu w 2012 roku – podsumowanie

Minął kolejny rok na rynku leasingu. Przedstawiciele Spółek Leasingowych BZ WBK przygotowali krótki przegląd najciekawszych tendencji, jakie można było w tym czasie zaobserwować. Do pozytywnych z pewnością należą: dynamiczny wzrost segmentu rolniczego oraz duże zainteresowanie klientów usługami dodatkowymi. Jednak w 2012 r. rynek leasingu wyraźnie zwolnił, głównie na skutek niepewnej sytuacji makroekonomicznej oraz zakończenia inwestycji związanych z EURO2012. Praktycznie nic nie zmieniło się w kwestii zainteresowania klientów leasingiem konsumenckim.

Jakie trendy w 2013 roku?

Kampanie reklamowe oddziałujące na różne zmysły jednocześnie, rosnący stres, inteligentne przedmioty i szukanie prywatności w mediach społecznościowych. Zdaniem agencji JWT, to główne zjawiska, które będą kształtować zachowania konsumentów w 2013 roku.

Internet A.D. 2013 według F-Secure

Eksperci z laboratoriów F-Secure przewidują, jaki będzie stan bezpieczeństwa naszych urządzeń w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Prognozy zakładają kolejne ataki na komputery Mac, a także telewizory Smart TV, które dysponują mocą obliczeniową i dodatkowo są podłączane bezpośrednio do sieci. Ponadto wzrosnąć może ilość wirusów tworzonych z myślą o urządzeniach z systemem Android.

Rok 2013 – prognozy

Ubiegły rok w branży poligraficznej upłynął pod znakiem wyzwań związanych m.in. z kryzysem w strefie euro. Aby zadbać o dalszy rozwój biznesu, firmy z sektora stawiają na eksport usług, dywersyfikację bazy klientów i wejście na rynek internetowy. Rok 2013 będzie dla przedsiębiorstw czasem przechodzenia na nowe technologie, głównie cyfrowe. Według szacunków ekspertów KPMG i PBKG, wartość rynku ma wzrosnąć z 12,2 mld zł w 2012 r. do 14 mld zł w 2014 r.

Trendy w oprawach kalendarzy książkowych na 2013 rok

Wybierając kalendarze książkowe na ten rok na użytek własny i dla naszych klientów, warto zapoznać się z najnowszymi trendami dotyczącymi zarówno kolorystyki, materiałów, jak i wykończenia opraw. Jest to o tyle istotne, że kalendarz będzie nam towarzyszył przez 365 dni... Trudno bowiem wyobrazić sobie zmianę oprawy kalendarza, co miesiąc lub dwa, tak jak można zmienić np. kolor i fason torebki lub aktówki. Profesjonaliści z Fabryki Czasu, producenta kalendarzy książkowych, opowiadają o trendach w 2013 roku.

Artykuły promocyjne jako nośniki reklamy

Polska Izba Artykułów Promocyjnych rozpoczyna II edycję badania postrzegania artykułów promocyjnych jako nośnika reklamy. Badania przeprowadzone w 2010 r. pokazały, że aż 87% marketerów uważa artykuły promocyjne za skuteczne narzędzie.

450-lecie tradycji papierniczej w Dusznikach-Zdroju

W tym roku przypada 450. rocznica ukazania się pierwszej informacji o dusznickim młynie papierniczym. Wynika z niej, że w 1562 roku Ambroży Tepper sprzedał część młyna papiernikowi Mikołajowi Kretschmerowi. Stało się to powodem do zorganizowania wystawy „Młyn papierniczy w Dusznikach Zdroju – ikonografia”.

Wydawnictwo Kurtiak i Ley na Targach Książki Historycznej

Od 29 listopada do 2 grudnia trwały Targi Książki Historycznej, coroczna impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym i niekomercyjnym (wstęp jest bezpłatny), organizowana przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura. Na tegorocznych targach wystawiało się m.in. Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley, na którego stoisku można bylo obejrzeć m.in. książkę bibliofilską pt. „Kronika opowiadająca dzieje Piotrowe”, o jednej z największych postaci Śląska, Piotrze Włostowicu.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu