Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Oki zaprasza na pierwszą w Polsce wystawę Goshki Macugi

Firma Oki współpracuje z Narodową Galerią Sztuki Zachęta przy pierwszej dużej indywidualnej wystawie Goshki Macugi zorganizowanej w instytucji publicznej. Na wystawie „Goshka Macuga. Bez tytułu” artystka prezentuje prace związane z problemem cenzury w sztuce polskiej po 1989 roku, atakami na obiekty sztuki, artystów, kuratorów, dyrektorów, instytucje. Ekspozycję można oglądać do 19 lutego.

Poradnik na temat tłoczenia folią na gorąco i transferu folii na zimno

Technologia uszlachetniania powierzchni folią jest znana od lat, ale praktycznie biorąc nie istniała dotąd żadna publikacja, która by tę technologię opisywała w sposób kompleksowy. Firma Leonhard Kurz, znany producent folii, wypełnia tę lukę i oferuje zainteresowanym uniwersalny poradnik z tej dziedziny.

Fabryka Inspiracji w studenckim wydaniu

Fabryka Inspiracji otwiera swoje drzwi dla studentów. 16 grudnia o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Minorytów w Opolu odbędzie się spotkanie z autorem powieść o studentach, Michałem Mrozkiem, a potem koncert. Inicjatorem projektu jest drukarnia Opolgraf, sponsorami – Map Polska, Opolgraf.

Euler Hermes o polskiej gospodarce

Tomasz Starus, dyrektor Biura Oceny Ryzyka i Główny Analityk Euler Hermes w Polsce, nie widzi obecnie warunków do tworzenia podwalin pod długoterminowy wzrost Polski, który zapewniają przede wszystkim inwestycje.

Mobile drupa portal

Firma Messe Düsseldorf GmbH zaprezentowała Messe Düsseldorf App, zawierający wszystkie informacje związane z międzynarodowymi targami odbywającymi się w Düsseldorfie. Doskonałe zintegrowanie urządzeń typu smartphone i tablet z wyszukiwarką offline, serwisem GoogleMaps oraz interaktywną mapą poszczególnych hal wystawienniczych umożliwi każdemu odwiedzającemu doskonałe przygotowanie do wzięcia udziału w przyszłorocznych targach drupa.

Skaner linii papilarnych

Firma Alstor wprowadza do swojej oferty kolejny unikalny produkt – Eikon, skaner linii papilarnych wraz z oprogramowaniem, umożliwiający pełną kontrolę nad dostępem do komputera. Eikon nie tylko chroni dane znajdujące się na dysku, ale również, dzięki dołączonemu oprogramowaniu (Protector Suite oraz TrueSuite) umożliwia zapisywanie loginów i haseł do stron internetowych. Po zeskanowaniu palca użytkownik ma dostęp do wybranych stron, bez konieczności wprowadzania dodatkowych danych.

Ferag wspiera działalność artystyczną

W listopadzie firma Ferag była sponsorem dwóch koncertów. 24 listopada br. w kościele ewangelicko-augsburskim Św. Mateusza w Łodzi odbył się koncert współorganizowany przez Międzynarodową Fundację Muzyczną im. Artura Rubinsteina i firmę Ferag. Partnerzy współpracowali ze sobą już po raz drugi – na pierwszy koncert zaprosili publiczność jesienią ubiegłego roku.

Konkurs „Przyroda ojczysta” rozstrzygnięty

Znani są już laureaci trzeciej edycji konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży „Przyroda Ojczysta”, organizowanego przez portal Ekologia.pl i firmę Brother Polska sp. z o.o. Zwycięzcą konkursu został 16-letni Maciej Mieszalski z Gliwic, autor zdjęcia „Czapla suszy skrzydła”.

Wystawa Agaty Passent i Wojciech Wieteski oraz Epsona

Wystawę fotografii rodzinnej Wojtka Wieteski „Rurka bez kremu może być lunetą”, będącej dopełnieniem fotograficznych ilustracji do książki Agaty Passent „Dziecko? O matko!”, oglądać można było w dniach 19–26 listopada w warszawskiej galerii Asymetria na Saskiej Kępie. Fotogramy wydrukowano na urządzeniach i materiałach Epsona, zgodnie z procedurą Digigraphie by Epson, do druku dzieł sztuki.

Walka o uprawnienia do emisji CO2

Rzeczniczka generalna unijnego trybunału Verica Trstenjak stanęła po stronie Polski w sprawie rozdziału uprawnień do emisji CO2 na lata 2008–2012. Komisja Europejska obniżyła liczbę uprawnień proponowaną przez Polskę, po czym odwoływała się od korzystnej dla Polski decyzji sądu.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu