Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Przekaż swój 1% podatku dla przyszłych poligrafów

Rada i zarząd Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych zwraca się do poligrafów, rodziców i nauczycieli szkół kształcących w zawodach poligraficznych, firm poligraficznych i firm współpracujących z poligrafią o wsparcie fundacji odpisem 1% podatku za rok 2019. Pieniądze zostaną przeznaczone na konkretne cele, m.in.: zakup książek do bibliotek szkolnych, organizację konferencji dokształcających dla nauczycieli zawodu, organizację wycieczek na Międzynarodowe Targi Poligrafii w Poznaniu, ankietowanie szkół w określaniu ich potrzeb, przekazywanie MEN oczekiwań środowiska dotyczących reformy szkolnictwa zawodowego w zakresie zawodów i programów nauczania.

Zakłady Metsä Board staną się platformami innowacji

Firma Metsä Board uczestniczy we wspólnym projekcie SEED, prowadzonym przez Fiński Instytut Badawczy VTT, w którym przedsiębiorstwa z branży drzewno-papierniczej opracowują nowe rozwiązania cyfrowe we współpracy z firmami teleinformatycznymi. W ramach dwuletniego projektu zakłady posłużą jako platformy innowacji dla programistów aplikacji i instytucji badawczych, które zajmują się rozwiązywaniem problemów produkcyjnych. Celem współpracy jest znalezienie nowych rozwiązań cyfrowych zwiększających wydajność produkcji.

Prace nad nową linią do konfekcjonowania materiałów reklamowych

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa małopolskiego na lata 2014–2020, przyznało spółce M.M. Druk Serwis dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego wraz z wdrożeniem. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie prototypu innowacyjnej na skalę światową linii do konfekcjonowania materiałów akcydensowo-reklamowych.

Rok 2020 w branży druku: grafiki wewnętrzne i rozwój AI

Zapewnienie bezpieczeństwa danych, postępująca automatyzacja oraz wdrażanie sztucznej inteligencji – to główne wyzwania, przed którymi stanie branża druku w 2020 r. Z prognozy ekspertów firmy Canon wynika też, że coraz prężniej będą się rozwijały techniki wykorzystywane do dekoracji wnętrz i wystroju miejsc publicznych.

Wystawa „Papierowe miasto” w dusznickim muzeum

Już za kilka dni, 17 stycznia br. o godzinie 17 w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju odbędzie się wernisaż wystawy Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej pt. „Papierowe miasto”. Ekspozycję będzie można oglądać do 5 lipca.

Nowa lokalizacja warszawskiego biura firmy Igepa

Od 1 lutego 2020 r. Biuro Obsługi Klientów warszawskiego oddziału Igepa Polska będzie funkcjonować w nowym miejscu – w dogodnie zlokalizowanym biurowcu Bielany Business Center przy Alei Zjednoczenia 36. Jak podaje Igepa, inwestycja ta, podobnie jak powiększenie magazynów, ma na celu zwiększenie jakości obsługi klientów, ułatwienie im kontaktu z firmą, podniesienie poziomu usług logistycznych. Zmiany podyktowane są również myślą o zwiększeniu komfortu pracy pracowników spółki.

W Indiach powstała fabryka przetwarzalnych opakowań

Constantia Flexibles Group z siedzibą w Wiedniu, międzynarodowy producent opakowań elastycznych na produkty żywnościowe, farmaceutyczne oraz higieny osobistej i domowej, otworzył w listopadzie 2019 r. nowoczesny zakład produkcyjny w Ahmedabad w Gudżaracie (zachodnie Indie). Jak podaje firma, jest to pierwsza na świecie fabryka zajmująca się wytwarzaniem wyłącznie elastycznych opakowań nadających się w całości do recyklingu.

Sappi przystępuje do porozumienia 4evergreen

Do nowo utworzonego porozumienia o nazwie 4evergreen przystępują kolejne firmy (pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ) należące do branży producentów papieru. Jedną z nich jest Sappi, specjalizująca się w wytwarzaniu wysokogatunkowych papierów graficznych. Celem sojuszu jest zwiększenie znaczenia opakowań z włókien naturalnych w gospodarkach obiegu zamkniętego (GOZ) i ich wsparcie w działaniach na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu przemysłu na klimat i środowisko.

Zmiany strukturalne w Stora Enso

Stora Enso poinformowała o planowanych z dniem 1 stycznia 2020 r. zmianach w działalności dwóch jednostek biznesowych związanych z przemysłem opakowaniowym – Consumer Board i Packaging Solutions.

Epson potwierdza zaangażowanie w ochronę środowiska

Firma Epson w związku z 25. Konferencją Stron ONZ (COP 25) w Madrycie potwierdziła swoje zaangażowanie na rzecz dekarbonizacji, czyli redukcji gazów cieplarnianych, deklarując zmniejszenie do 2025 r. emisji gazów cieplarnianych typu 1 i 2 o 19% w porównaniu do roku fiskalnego 2017.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.