Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Durst ma nową siedzibę

Firma Durst otworzyła nową, futurystyczną siedzibę wraz z centrum demonstracyjnym i testowym dla klientów w Brixen, w północnych Włoszech. W uroczystej inauguracji wzięło udział ponad tysiąc gości – klientów, pracowników i partnerów biznesowych.

Nowe partnerstwo na rynku – Xeikon i Technograph

Podczas Xeikon Café 2019 firmy Xeikon i Technograph – polskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w dostarczaniu systemów do produkcji i obróbki opakowań – podpisały umowę partnerską. Na jej mocy Technograph stał się dystrybutorem serii Xeikon Cheetah oraz Xeikon 3000, maszyn opartych na technologii suchego tonera, wykorzystywanych w produkcji opakowań.

Zmiany w strukturze firmy Alstor

W dniu 1 kwietnia 2019 r. decyzją zarządu spółka Alstor Sp.j. przekazała część swojego biznesu powołanej pod koniec ubiegłego roku Spółce Alstor SDS Sp. z o.o. Powodem była potrzeba sprawnego połączenia rozbudowanej oferty produktów firmy z płynną obsługą klientów rekrutujących się z różnych rynków.

Wpływ eksplozji w chińskiej fabryce na globalny rynek

W marcu w jednym z chińskich zakładów chemicznych – Jiangsu Tianjiayi Chemical – miał miejsce poważny w skutkach, rozległy pożar. W jego wyniku zginęło ponad 80 osób, rannych zostały setki ludzi, tysiące ewakuowano. Cały park przemysłowy został wyłączony z użycia, co z kolei ma istotny wpływ na globalny łańcuch dostaw surowców i materiałów do druku, w tym farb UV, ponieważ zamknięcia zakładów wpływają na funkcjonowanie firm dostarczających materiały do fotoinicjatorów oraz pigmentów w kolorach czerwonym i żółtym.

Durst i Koenig & Bauer zawarły umowę joint venture

Firmy Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego i produkcji, oraz Koenig & Bauer, producent maszyn drukujących, podpisały umowę joint venture w stosunku udziałów 50/50. Zawarte porozumienie otwiera drogę do wspólnego opracowania i sprzedaży jednoprzebiegowych systemów cyfrowych do druku na opakowaniach z tektury falistej i litej.

FRKP planuje działania na bieżący rok

Władze Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych na posiedzeniu w dniu 26 marca br. podsumowały rok 2018, przyjmując sprawozdanie zarządu z działalności fundacji i sprawozdanie finansowe, oraz omówiły plany działania na rok bieżący.

UPM zmniejsza produkcję papieru

Firma UPM poinformowała o planowanym ograniczeniu produkcji papieru w niemieckim zakładzie UPM Plattling. Wyłączona zostanie z linii produkcyjnej zostanie jedna z maszyn – PM 10 – co przełoży się na zmniejszenie produkcji papieru powlekanego w Europie o około 155 tys. ton w skali roku. W kwietniu rozpoczną się rozmowy z pracownikami na temat planowanych zmian.

O-I stawia na personalizację opakowań

Globalny producent opakowań szklanych, firma Owens-Illinois (O-I) poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty o nowe możliwości personalizacji i dostosowania opakowań do indywidualnych potrzeb konsumentów.

LAMA Plus dystrybutorem materiałów eksploatacyjnych Epson

Z początkiem kwietnia 2019 r. lista autoryzowanych dystrybutorów Epson w Polsce powiększa się o nowego partnera – firmę LAMA Plus. Będzie ona sprzedawać materiały eksploatacyjne do drukarek i wielofunkcyjnych urządzeń drukujących Epson.

NiceLabel uruchamia globalny program partnerski

NiceLabel, producent oprogramowania do projektowania etykiet i systemów zarządzania etykietami, ogłosił uruchomienie swojego globalnego programu partnerskiego. Firma opracowała program, który ma pomóc partnerom handlowym w zaspokojeniu zapotrzebowania klientów na cyfrową transformację druku etykiet na żądanie.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu