Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Cło na papier z Chin – palący problem

Polska Izba Druku przesłała do redakcji „Świata DRUKU” list od jednego z polskich wydawnictw, w którym poruszony został problem dotyczący planowanego wygaśnięcia cła na papier powlekany sprowadzany z Chin, co powinno nastąpić z dn. 5 lipca 2022 r. Jak zaznacza autor, faktyczne wygaśnięcie cła z pewnością poprawiłoby sytuację złej dostępności materiału na rynku, „ukrócając praktyki unijnych producentów papieru”, dlatego zwraca się z prośbą o dopilnowanie i nagłośnienie tematu.

Sklep internetowy dla drukarń

Firma Zinart uruchomiła sklep internetowy, zawierający pełną ofertę przedsiębiorstwa skierowaną do drukarń offsetowych, fleksograficznych oraz cyfrowych wielkoformatowych. Odwiedzający witrynę klienci, poza możliwością wyboru interesującego ich asortymentu, mogą też liczyć na promocje dotyczące wybranych produktów. Funkcjonalność sklepu i dostępne tu opcje będą sukcesywnie rozbudowywane.

Unikatowe, piękne, interesujące

W siedzibie głównej Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 28–42) dostępna jest w Gabinecie Opakowań Firm Warszawskich ciekawa wystawa opakowań o rozmaitych formach, wykonanych z różnych tworzyw, pochodzących z dwudziestolecia międzywojennego, a także sprzed 1914 r., z czasu II wojny światowej oraz lat powojennych. Warto także wybrać się na ul. Ząbkowską 23/25 do Muzeum Drukarstwa, które w swoich zbiorach ma zabytki sztuki drukarskiej, edytorskiej, graficznej i introligatorskiej oraz maszyny i przyrządy używane przez dawnych drukarzy. W Noc Muzeów (14 maja) wstęp bezpłatny.

Piktogramy ułatwiające segregację opakowań

Fundacja ProKarton, zajmująca się m.in. edukacją społeczną z zakresu budowania świadomości ekologicznej Polaków, opracowała pakiet piktogramów, które producenci wprowadzający na rynek płynną żywność w kartonach mogą wykorzystać na swoich opakowaniach. Oznaczenia te w prosty, obrazowy sposób pokazują, gdzie należy wyrzucić zużyty karton, a prawidłowa selektywna zbiórka opakowań jest podstawą recyklingu i ponownego wykorzystania cennych surowców wtórnych.

Graw poszerza ofertę o maszyny hiszpańskiej marki

Firma Graw, dystrybutor maszyn i materiałów dla poligrafii z ponad 27-letnim doświadczeniem, zwiększa swoją obecność na rynku tektury falistej w Polsce, podejmując współpracę z hiszpańską firmą Macarbox, wytwarzającą maszyny do produkcji opakowań z tektury falistej. Graw uruchamia także dział serwisu maszyn z autoryzacją producenta, aby zapewnić swoim klientom wsparcie i szybkość reakcji.

Odszedł Tomasz Halewski

Z żalem informujemy, że dnia 4 maja 2022 r. odszedł przedwcześnie Tomasz Halewski – wieloletni dyrektor firmy Endutex. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 7 maja o godz. 12.00 w kościele Trójcy Św. w Jędrzejowie.
Zespół „Świata DRUKU” składa szczere kondolencje Bliskim i Współpracownikom Zmarłego.

Ricoh w raporcie Gartnera

Ricoh poinformował, że został uwzględniony w tegorocznym raporcie międzynarodowej firmy analityczno-doradczej Gartner – „Magic Quadrant for Outsourced Digital Workplace Services (ODWS) Worldwide”. W zestawieniu umieszczono zaledwie 17 firm z całego świata.

Smurfit Kappa stawia na zrównoważony rozwój

Jak wynika z 15. edycji Raportu Zrównoważonego Rozwoju za rok 2021, Smurfit Kappa sukcesywnie realizuje swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Raport podkreśla osiągnięcia firmy we wprowadzaniu zmian i wspieraniu ekologii w trzech głównych obszarach: Planeta, Ludzie i Wpływowy Biznes. Publikacja wskazuje, że działania firmy przynoszą efekty już dziś, a nieustanne inwestycje i rozwój sprawiają, że jest ona dobrze przygotowana do osiągnięcia swojego długoterminowego celu – zerowej emisji netto CO2 do 2050 r.

Mutoh obchodzi jubileusz 70-lecia

Światowy koncern w tym roku świętuje okrągłą rocznicę powstania. W marcu 1952 r. Yoshiro Mutoh założył firmę Mutoh Scale Engraving w Mishuku (Setagaya), która pierwotnie koncentrowała się na produkcji sprzętu pomiarowego dla różnych gałęzi przemysłu. Obecnie przedsiębiorstwo, które ma siedzibę główną w Japonii oraz filie w Ameryce Płn., Europie i Australii, jest jednym z wiodących producentów wielkoformatowych maszyn drukujących oraz ploterów tnących, wykorzystujących zaawansowane technologie.

Siegwerk przejmuje włoskiego producenta farb

Koncern Siegwerk Druckfarben, dostawca farb drukarskich do produkcji opakowań i etykiet, poinformował o kupnie włoskiej firmy rodzinnej La Sorgente Spa, istniejącej od 1929 r. i specjalizującej się w produkcji wodnych farb fleksograficznych do zadruku papieru i tektury oraz farb rozpuszczalnikowych do opakowań giętkich.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.