Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Epson i Nikon dla plażowiczów

W lipcu na plażach Gdańska, Helu i Łeby można testować aparaty oraz lornetki Nikona i bezpłatnie drukować zdjęcia na drukarkach Epson L800 i PX830FWD. Działania prowadzone są w ramach akcji „Jestem na wakacjach” i „Jestem na plaży”.

Lato z PolKosem

Zgodnie z letnią tradycją 20 i 27 lipca PolKos zaprasza na grillowanie do swojej bydgoskiej siedziby przy ul. Ludwikowo. Dania główne: plotery drukujące Roland VersaART RE-640, Roland VersaUV LEF-12, laminator, ploter tnący SummaCut D120R Pharos, trymer i oczkarka. Popijamy atramentem Bordeaux Eco!

Samolot nie odleci bez drukarki...

1 lipca między godz. 11.20, a 12.45 z warszawskiego Okęcia i krakowskich Balic nie wystartował ani jeden samolot. Przyczyną wstrzymania odlotów była awaria systemu FDP (Flight Data Processing) – komputerowego systemu kontroli lotu. Zepsuły się drukarki dokumentujące loty.

II Targi Książki w Katowicach

W II edycji Targów Książki w Katowicach, organizowanej w dniach 7–9 września 2012 r. w Spodku przez Expo Silesia, Miasto Katowice i Uniwersytet Śląski, weźmie udział wiele wydawnictw, zaplanowano także ciekawy program wydarzeń towarzyszących. Literatura stref konfliktów i mniejszości narodowych będzie tematyką wiodącą.

Studenci dziękują drukarni RR Donnelley w Starachowicach

24 maja br. studenci z Koła Naukowego Poligrafów Politechniki Łódzkiej odwiedzili drukarnię RR Donnelley w Starachowicach. Naszej organizacji zależy na nawiązywaniu kontaktów z przemysłem. Dzięki tej współpracy mamy możliwość odbywania bardzo interesujących praktyk oraz wykonywania prac dyplomowych. Pozwala to na zapoznanie się z daną fabryką, a przede wszystkim, w wielu przypadkach, ułatwia podjęcie stałej pracy.

Narzędzia marketingowe Epicor na platformie SaaS

Epicor Software Corporation, dostawca oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych, poszerzył swoją ofertę rozwiązań o możliwość wdrożenia aplikacji Epicor eMarketing oraz eSurveys w postaci oprogramowania jako usługi (Software-as-a-Service). Decyzja firmy to również efekt rosnącego zainteresowania klientów modelem chmurowym.

Oki wspiera konkurs Tax'n'You

28 maja br. w Warszawie odbył się finał V edycji konkursu podatkowego Tax'n'You, którego organizatorem jest firma doradcza KPMG. Firma Oki Systems (Polska) po raz kolejny była partnerem tej akcji, dającej studentom i absolwentom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z dziedziny prawa podatkowego. Zwycięzcy konkursu otrzymują urządzenia Oki i nagrody pieniężne, mogą liczyć też na oferty pracy, staży i praktyk.

III Konkurs „Zainspirowani Japonią”

1 czerwca rozpoczęła się kolejna, trzecia edycja konkursu „Zainspirowani Japonią”. Organizatorem konkursu jest firma Alstor, wyłączny dystrybutor produktów marki Eizo w Polsce. Konkurs kończy w dniu opublikowania wyników, tj. 20 września br. Prace konkursowe można nadsyłać do 17 września. Główna nagroda to wysokiej klasy monitor Eizo SX2462W.

Studenci dziękują

Członkowie Koła Naukowego Poligrafów Politechniki Łódzkiej chcieliby serdecznie podziękować firmie Heidelberg za przekazanie biletów na drupę 2012. Jako żądni wiedzy studenci w wyjątkowy sposób doceniamy Waszą pomoc.

Zrób sobie własną koszulkę kibica!

Jesteś kibicem piłkarskim? Możesz być ubrany modnie i mieć oryginalną koszulkę lub czapkę, jakiej nie da się kupić w żadnym sklepie! Wystarczy własny, oryginalny projekt i drukarka, która obsługuje nośniki termotransferowe. Po opracowaniu wzoru trzeba wydrukować naprasowankę i przenieść ją na t-shirt, czapkę lub inną ulubioną rzecz – wszystko może stać się spersonalizowanym gadżetem kibica. Drukarkę dającą takie możliwości oferuje Konica Minolta. To magicolor 1600W, której cena to równowartość zaledwie kilku zwykłych koszulek, jakie można kupić w każdym sklepie.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu