Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Konkurs Mladý Obal

Do 15 marca 2012 można rejestrować się online na organizowany w Czechach po raz 17 międzynarodowy konkurs projektowania opakowań Mladý Obal (Young Package – Młode opakowanie): http://young-package.com. Promotorem i sponsorem konkursu jest, od 1996 roku, firma Model Obaly.

E-dowody jeszcze później

Rząd przesuwa datę wprowadzenia e-dowodów, podając kolejne terminy: lipiec 2011, styczeń 2012, w końcu lipiec 2013. „Dowody osobiste z podpisem elektronicznym, pełniące funkcję karty ubezpieczeniowej, powinny w Polsce funkcjonować od dziesięciu lat – mówi Tomasz Kulisiewicz, analityk firmy doradczej Audytel. – Taki dowód to przejrzysty system opieki zdrowotnej, to sprawna e-administracja”.

Antalis Poland dla Paszportów Polityki

Redakcja tygodnika „Polityka” po raz dziewiętnasty uhonorowała Paszportami artystów oryginalnych, poszukujących, przekraczających granice konwencji w kulturze i sztuce. Firma Antalis Poland włączyła się w przygotowania tej elitarnej imprezy, przekazując papier na druk materiałów będących oprawą Festiwalu.

Global MemoStick Alliance Program

Firma WRH Marketing AG zainicjowała „Global MemoStick Alliance Program”. MemoStick – etykieta, a właściwie karteczka z paskiem kleju, naklejana na gazetę lub czasopismo, jako innowacyjna forma przekazu reklamowego, zyskuje coraz bardziej na popularności – coraz częściej jest wykorzystywana zarówno przez agencje reklamowe, jak i wydawców. W ostatnim czasie powstały liczne, kreatywne kampanie reklamowe bazujące na etykietach typu memostick.

Oświadczenie Black Point SA

Laboratorium TÜV Rheinland Polska zawiesiło certyfikat T nr 61000064.001 wydany dla produktów na licencji Action SA. Jednoczenie Laboratorium poinformowało, że firma Action SA nie ma prawa do posługiwania się certyfikatem TÜV i umieszczania znaku jednostki na swoich wyrobach. Tym samym TÜV Rheinland Polska uznało reklamacje złożone przez Black Point SA, dotyczące nierzetelnych informacji na temat wydajności produktów Active Jet.

Polska Izba Druku popiera kampanię „Legalna kultura”

Trwa szeroko zakrojona akcja Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Izby Wydawców Prasy i Polskiej Izby Książki, realizowana przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz m.in. Polskiej Izby Druku, instytucji i firm. Celem programu „Legalna kultura” jest skuteczna walka ze zjawiskiem nielegalnego rozpowszechniania utworów, które w konsekwencji ma negatywny wpływ na możliwości funkcjonowania twórców, buduje dysfunkcyjną świadomość i fałszywie rozumianą solidarność wśród odbiorców wytworów kultury. Główną ideą programu jest zatem zmiana świadomości i nastawienia do korzystania z dóbr kultury oraz wypracowanie nowego modelu ich konsumpcji.

Konica Minolta pomaga niedowidzącym dzieciom

Podczas kolacji wigilijnej zorganizowanej 16 grudnia ub.r. przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza”, do rąk potrzebujących dzieci trafiła najnowsza książeczka edukacyjna „Kotek Psotek” wydrukowana dzięki pomocy firmy Konica Minolta.

II Mistrzostwa Polski Branży Poligraficznej, Papierniczej i Opakowań w halowej piłce nożnej

Almar-Sport zaprasza do wzięcia udziału w c w halowej piłce nożnej, które odbędą się w dniach 10–11 marca 2012 w Kielcach. Tegoroczne mistrzostwa rozgrywane będą, jak zawsze, według przepisów halowej piłki nożnej (futsal), z uwzględnieniem zasad mających na celu sprawne przeprowadzenie zawodów. Drużyny w ramach uczestnictwa mogą zgłosić do 12 zawodników, plus osoby towarzyszące.

Sztuczna kość z drukarki

Zespół naukowców z Washington State University opracował materiał zastępujący kość, który może być używany w implantach dentystycznych i chirurgicznych. Jest on wytwarzany przy użyciu drukarki 3D.

Muzeum Multimediów Cyfrowych Adobe prezentuje wystawę Mariko Mori

W muzeum multimediów cyfrowych firmy Adobe (Adobe Museum of Digital Media – AMDM, www.adobemuseum.com) można oglądać wystawę Mariko Mori „Journey to Seven Light Bay” (Podróż do Zatoki Siedmiu Świateł). Jej kuratorem jest Tom Eccles, dyrektor wykonawczy Bard College Center for Curatorial Studies.

Z ostatniej chwili

Wielkanocny, rodzinny czas za nami, na horyzoncie majówka i spotkania w gronie przyjaciół, tymczasem zespół „Świata DRUKU” intensywnie pracuje nad majowym wydaniem naszego miesięcznika. Przygotowujemy je z myślą o nadchodzących wielkimi krokami targach FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, 14–17.05.2019 r.), targach Film Video Foto (Łódź, 23–25 maja) i Targach Plastpol (Kielce, 28–31 maja), na których będzie ono dystrybuowane.

Polski Drukarz, wydawca magazynu „Świat DRUKU” i organizator szkoleń i konferencji branżowych w ramach Akademii Wiedzy, zaprasza na 2. konferencję „Jak wzmocnić brandy? Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania”, która odbędzie się 16 maja br. w sali konferencyjnej C w Centrum Expo XXI w Warszawie. Konferencja organizowana jest przy wsparciu firm MERCK, Reprograf-Grafikus i SCORPIO, partnerem wydarzenia jest spółka Multifol. Konferencja jest forum wymiany doświadczeń pomiędzy właścicielami marek, projektantami, agencjami reklamowymi, producentami opakowań, etykiet i materiałów promocyjnych oraz ich dostawcami.

Program wydarzenia zapowiada się niezwykle interesująco.

Już za trzy tygodnie, 14 maja br., w Monachium rozpoczną się targi druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo 2019. Przypominamy, że specjalnie dla naszych Czytelników mamy dwa kody promocyjne, upoważniające do otrzymania bezpłatnego jednodniowego biletu wstępu na to wydarzenie. Wystarczy przy rejestracji na stronie FESPA Global Print Expo podać kod

FESH923 lub FESA931

Koszt biletu przy zakupie on-line bez użycia kodu promocyjnego wynosi 40 euro.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu